UEFA 1. Tur: GS-Sion 5-1 (Umit(2),Lincoln,Arda,Bouzid)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ayhan topa yuzde yuz degdi, zaten canli yayinda mac esnasinda bile goruldu.
Ilk yavas cekim kamerasinin acisi kotuydu, temas yokmus gibi gozuktu, fakat sonrakiyavas cekimlerde net gozuktu. Zaten bir Ayhan, iki Song kesinlikle tereyagindan kil ceker gibi topa degiyorlar. Cunku 2 hamleli, cevik ve atik adamlar.

Orkun konusunda ise katilamiyorum. Uluslararasi tecrubesi eksik, bazi eksikleri (yan top ve karsi karsiya)var. Tafarel ve Simovici bir kenara birakin, Yaslanan Mondragon bin beterlerini yemeye baslamisti, kim kaldi peki?BJK'li Hakani gorduk,
FB'li Volkanla kiyaslamam, Rustu bitti artik. 5 gol yemis olabilir, ama karsidan gelen direk pozisyonlarda, ve donen ribauntta 0n sekiz icinde 2. hamle gerektiren pozisyonlarda iyi. Konsantrasyonunu begeniyorum.
Iyi kaleci olacak.

Servette Orkun gibi bence klise olmus elestiriden nasiplerini aliyorlar. Yani kahve ortaminda , herkes birsey soyleyecek ya, en basit kliseden baslaniyor.
Adam kaburga kemigi kirik oldugu halde oynatiliyor, 50 senelik Avrupa futbolunun icindeki Kalli oynatiyor, her halde bir bildigi var. Kaldiki kendi getirdigi Bozidi kesiyor, onu oynatiyor. Birbildigi var herhalde.
FB'deki hatalarinin faturasi kesiliyor hala. Su ana Avrupaya transfer olabilecek 3-5 yerli futbolcudan biridir Servet. Ondan beter Gokhan Zan, o kadar sakatligina ragmen disaridan teklif ustune teklif aliyor disaridan.
Yerin ismi savunma beyler, ilk once fizik ve hiz lazim. Her ikiside var,
sadece o belinden oturu ceviklik eksik. Ama saglam Servet rakibi eziyor.
Ama GS'nin oynadigi ofansif futbolda bayagi dezavantaji var.
Ingiliz takimlarina bakin bakalim, Emre Asik mi oynar, Tomasmi oynar, yoksa Servet mi oynar. Ondan daha eksik olan, daha az fizikli Alpay Ozalan bile yillardir yurtdisinda.

Hakan Sukur'un ise su an kacirdiklari ile bence cok calisan orta saha ve defansif emeklerine yazik ediyor. O temponun hakkettigi skoru bulamiyor, o kadar pozisyon bulmasina ragmen. Kendi basina Lincoln gibi yaratacagi pozisyonlari saymiyorum bile20-30 dakika oynasin ama tam oynasin.
Eger 2.yari oyuna girmis olsaydi, buyuk bir ihtimalle o kacirdigini kacirmaz, daha sert ve isabetli vururdu. Gucu tukendigi icin sutun sertligine degil, uzak koseye gondermeye calisiyor, onuda kaciriyor.
Hakanin dunku en guzel kareketi, Lincolnun herkesi calimlayip kaleciyle karsi karsiya kaldigi pozisyonda , topsuz oyunu. 1-2 adamida pesine takip,
lincolne bos saha yaratti. Bunu hala daha yapan yok Turkiyede.

Dun Nondayi begenmedim. Ofsaytta cok kaldi.Ofsayt pozisyonunda kacirdigi bir pozisyon ayipti. Gol olan pozisyonda ise uyanik olup yarim metre geride olsa bu olmazdi.

Umit Karan ise beni su anda GS'de en cok rahatsiz eden oyuncu.
NO ADNANS, NO CRY !!
Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Bazı şeyler yaşanmadan anlaşılmıyor, teknik taktik hepsi hava cıva en büyük hata bu yaşa gelmiş Kalli'nin İsviçre futbolunu ve İsviçrelileri tiye alarak onları motive etmesi ve hiç ciddiye almadığı rakibinin karşısına artık kimin zekasına sığınarak çıkarttığı belli olmayan bu aşırı demotive kadro oldu. Ancak şurasından eminim ki; dün akşamki maç oynanacak yüz maçın rakibin lehine sonuçlanabilecek olan tek maçtı. Bir de benim gördüğüm kadarıyla takımda ki bir beş adam var ki ne kadar takımı sırtlıyorsa ve profesyonelce işini yapıyorsa diğer altısı aynı paralellikte sapır sapır dökülüyor, açıklanacak gibi değil. Açıkçası o altı adam kendini toparlamadığı sürece bu takım kendi ayağına bir çok maçta çelme takar. Şampiyonlukta açıkçası bu kadroyla Kaf dağının arkasında olur.
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Servette Orkun gibi bence klise olmus elestiriden nasiplerini aliyorlar. Yani kahve ortaminda , herkes birsey soyleyecek ya, en basit kliseden baslaniyor.
Adam kaburga kemigi kirik oldugu halde oynatiliyor,
Sevgili Alpay, Servet'in kaburgasi kirik degilken de nasil oynadigini biliyoruz.. belki de kirik kaburga esnekligini artirmis olabilir :) .. cunku genelde ona carpan veya iskaladigi toplar gol olurdu.. bu kez sans Song'a guldu..

Orkun icinse soyleyecegim sey yan toplara cikmadigi, korktugu.. bu cok ciddi bir sorun.. gollerde sucu yok diyorsunuz.. eger bu adam cizgi kalecisiyse o zaman durdugu yeri cok iyi belirlemesi lazim..yoksa uzerine gelmeyen her top gol olur.. dun 3 golde de topa degecek bir hamlesi olamadi.. sadece seyretti..bu normal degil.. Aykut'un Manisa macinda Servet'e carpip ters ayakta kalmasini bile elestirip, kurtarmaliydi diyenler olmustu...oysa Orkun'un dun yedigi 3. gol daha uzak mesafeden cokta suratli degildi, reflekslerine guvenen bir cizgi kalecisi en azindan hamle yapmayi denerdi..

Servet ve Orkun'un elestirilerinin klise olmasi onlarin ortaya koydugu performansla alakali... bu adamlarin oynadigi 6. veya 7. resmi mac ve bu kadar surede bu adamlarin hatasi klise olabiliyorsa zaten onlarla olmaz.. elbette dun Volkan Yaman'da kötüydü.. onunde oynayan Ayhan degil Carrusca'ydi.. arti her oyuncunun arada sirada kötü oynama luksu var.. olabilir, macta aldigi, kurtardigi oldu Volkan'in.. ama surekli ayni hatayi yapanlar var.. sorun burada.. cok yazik.. su takimin kalesinde guven veren biri ve defansinda da kaliteli bir stoper olsa harika olurdu..dun oynanan futbol bana Avrupa'da basari icin umit verdi...
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ercan Arslan wrote:
Orkun icinse soyleyecegim sey yan toplara cikmadigi, korktugu.. bu cok ciddi bir sorun..
Hani cikip da cok kotu cikiyordu. Cikmasini bilmiyordu. Simdi de cikmiyor korkuyor olmus. Hangisi karar vermek lazim.

Sanki Mondragon cikardi. 5 sene izledik su golleri de o da defalarca yedi. Ama buyuk kalecidir. Hasagic olsa hayatta yemezdi mesela. Yok mu Martinez'ci aranizda?

Cikmiyor korkuyor ama o Bursa macinin etkisi yuzunden. Oyle buyuk elestiri aldi ki simdi cizgisinden cikmiyor. Rahat biraksinlar bildigi gibi oynasin. Benim defalarca izledigim Orkun cizgi kalecisi degil. Yoksa BJK macinda oynarsa da boyle goller yiyecegiz.

Ucuncu golu de Orkun'a yuklemissin. Ohh bos bulduk otobani giydirelim. Gozunun onunde Song niye kicini donuyor, gidip adama basmiyor soran yok. Boyle mi sut bloke edilir. Aykut'un Manisa'da yedigi ikinci golde de hatasi yoktu.

Ozan Ersoy
Last edited by Ozan Ersoy on Fri Sep 21, 2007 4:23 pm, edited 1 time in total.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Su Kalli cok degisik adam vesselam.

''Feldkamp'tan futbolculara özür !..

Galatasaray teknik direktörü Karl Heinz Feldkamp'ın Sion maçından sonra soyunma odasında futbolcularıyla toplantı yaptığı ve kendisini eleştirdiği öğrenildi. Feldkamp'ın "Benim hatalarım yüzünden maç 3 -0'a geldi. Skoru 3-2'ye getirdiğiniz için hepinize teşekkür ederim" dediği belirtildi.

LİG TV'nin haberine göre soyunma odasında önce çok üzgün olduğu görülen Volkan Yaman'ı teselli eden ve "Üzülme; bir futbolcu her maçta iyi oynayacak diye bir kural yok" diyen Feldkamp'ın "Hata benimdi. Yanlış bir kadro çıkardım. Seçtiğim onbirin özellikle sol kanatta bu kadar açık verebileceğini tahmin edemedim. Carrusca'yı ilk onbirde sahaya sürmekle hatalıydım. Çünkü deplasmanda savunmaya yardım edebilecek oyuncuları seçmeliydim.Bundan sonra sahaya çıkaracağım 11’lerde savunmasına daha çok yardım edecek oyuncuları tercih edeceğim" ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Feldkamp, daha sonra da basının karşısına çıktı. Alman teknik adam özellikle ilk bölümde büyük hatalar yaptıklarını söyledi.

Feldkamp'ın diğer futbolcularla birlikte üzgün olduğu görülen ve "Herşey benim yüzümden oldu. 3. golde büyük hatam vardı" diyen Carrusca'yı da teselli ettiği belirtildi.

Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Polat ise maçtan sonra yaptığı açıklamada "Futbol ciddi bir iş. Her maçı ciddiyealmanız gerekir. Büyük takım, küçük takım ayrımı yapmamak lazım, futbol bunu kaldırmaz. Rövanşta maç çantada keklik gibi gözükse de futbol gayri ciddiliği kaldırmaz. Rövanşta maçı ciddiye alıp, bu turu geçeriz" diye konuştu.FC Sion maçının artık geride kaldığını anlatan Polat, "Şimdi Kasımpaşa maçını düşünüyoruz. Bu karşılaşmaya taraftarlarımızı bekliyoruz. Yalnızlıktan bıktık" dedi.

Bu arada sakatlanan Nonda’nın Kasımpaşa maçında oynayacağı açıklandı. ''
NO ADNANS, NO CRY !!
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Ozan Ersoy wrote:
Ercan Arslan wrote:
Orkun icinse soyleyecegim sey yan toplara cikmadigi, korktugu.. bu cok ciddi bir sorun..
Hani cikip da cok kotu cikiyordu. Cikmasini bilmiyordu. Simdi de cikmiyor korkuyor olmus. Hangisi karar vermek lazim.

Sanki Mondragon cikardi. 5 sene izledik su golleri de o da defalarca yedi. Ama buyuk kalecidir. Hasagic olsa hayatta yemezdi mesela. Yok mu Martinez'ci aranizda?

Cikmiyor korkuyor ama o Bursa macinin etkisi yuzunden. Oyle buyuk elestiri aldi ki simdi cizgisinden cikmiyor. Rahat biraksinlar bildigi gibi oynasin. Benim defalarca izledigim Orkun cizgi kalecisi degil. Yoksa BJK macinda oynarsa da boyle goller yiyecegiz.

Ucuncu golu de Orkun'a yuklemissin. Ohh bos bulduk otobani giydirelim. Gozunun onunde Song niye kicini donuyor, gidip adama basmiyor soran yok. Boyle mi sut bloke edilir. Aykut'un Manisa'da yedigi ikinci golde de hatasi yoktu.

Ozan Ersoy
Song'a carpan topun yon degistirmesiyle ilgili yorumunuzu yazmadan once Aykut'un Manisa macinda yedigi gollere yazdiginiz yorumlari lutfen tekrar goz atarak degerlendirin..

bu aslinda ayni sey siz farkedemediniz.. Orkun yan topa cikmiyor..cunku nasil cikilacagini bilmiyor.. cikinca da alamadigi cok oluyor.. Bursa macinda bunun orneklerini gorduk.. dolayisiyla ikisi de ayni sey..

ozetle bu sunu ispatliyor....Orkun bile yan top zaafiyeti oldugunun farkinda ama siz kabullenemediniz..
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Alpay Dedeoglu wrote:Su Kalli cok degisik adam vesselam.

Duzmece bir haber, garanti.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:
Cengiz Akgun wrote: Ben de zaten bekledim bakalim ne diyecek diye. Seninkinin aciklamasi takim ikinci yari uyandi oldu. Ama asil uyayan kendisi oldugunun farkinda degil. Ikincisi GS'yin ilerki seneler icin Avrupadaki maclardan puan cikarmasi lazim. Sion'u filan yenemez isen kimi yenecen. Ne farki var bugunku olay ile Gerets'in Tromso maci arasinda. Orada da 90 dakika bastirip yenildiler ve sonunda da elendilerdi. Sion'a 1-1 yetiyor. Goruldugu gibi 90. dakikada gol arayan adamlari var. Neden bu takimi incelemeden boyle sacma bir takimla ciktiginin hesabi sorulmuyor.
Kalli Sion'u gitti yerinde kendisi seyretti - incelememis, seyretmemis laflari sacma... hatta orada bir kaset degis dokusu yapacagiz diye demeci cikti... Kalli'nin maca bakildigin da tek hatasi Carrusca tercihi idi --- ama onun mac oncesinde hata oldugunu itiraf etmek icin kahin olmak lazim... o hatadan da 30. dakika da 3-0 olunca dondu... FT olsa Carrusca allah bilir 90 dakika devam ederdi...
.
Ozuru kabahatinden daha buyuk o zaman. Sion'u degil rakibini seyretmi$ herhalde.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Baris Tokat wrote:
Ercan Arslan wrote:
Bence de 100% penalti, topa temas yok, adama var...
Ayhan topa degdi..eminim...
Ayhan topa degmedi...ben de eminim...ne olacak simdi? :lol:
O zaman gidip bu ozete bakacaksin

http://www.youtube.com/watch?v=YWDhqjzubSs

sonra yanli$ gormu$um kusura bakmayin diyeceksin.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Cengiz Akgun wrote:
Baris Tokat wrote:
Ercan Arslan wrote: Ayhan topa degdi..eminim...
Ayhan topa degmedi...ben de eminim...ne olacak simdi? :lol:

Siz bence verdiginiz videoyu bir daha izleyin.. Ayhan kramponunun altiyla o topa temas ediyor.. Temasi goremiyorsaniz yavas cekimdeki topun birden hizinin artmasina dikkat edin.. Onu da goremiyorsaniz zaten yapacak birsey yok.. Hayirlisi olsun..
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali Erdogan wrote:
Cengiz Akgun wrote:
Baris Tokat wrote: Ayhan topa degmedi...ben de eminim...ne olacak simdi? :lol:

Siz bence verdiginiz videoyu bir daha izleyin.. Ayhan kramponunun altiyla o topa temas ediyor.. Temasi goremiyorsaniz yavas cekimdeki topun birden hizinin artmasina dikkat edin.. Onu da goremiyorsaniz zaten yapacak birsey yok.. Hayirlisi olsun..
Iyi de ben ne demi$im. Topa degmedi diyen adama bu videoya bak sonra yanli$ gormu$um de demi$im degil mi? Turkceyi filan mi unutuyorsunuz ne oluyor bilemiyorum.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Ozan Ersoy wrote:
Ercan Arslan wrote:

Ozan Ersoy
www.sabah.com.tr nin astıgı goller bolumunde

http://www.sabah.com.tr/video_detay,8f0 ... 622~1.html

gollerin yavas ve detaylı tekrarları var. Ozellikle yedigimiz 2. golu seyretmenizi oneririm. Golu atan oyuncu bizim takımda Carrusca ile eslesmis (Carrusca 16 forma numaralı oyuncu). Rakip oyuncu once deparı atıyor, altı pas icinde zıplıyor bombos kafayı vuruyor. Arkadan adamını takip eden Carrusca rakip oyuncu havada kafayı vururken yerde seyir halinde.

Vurun ablalıya olayı degil dedigim; fiziginin yetersiz oldugu ve celimsiz hali yuzunden Kalli nin Lincoln + uclu orta saha formulune uygun degil.

Orkun cıkıyor cıkmıyor tartısması bir yana bence yedigi ilk iki golde hata kalecinin degil.

Carrusca yı az cok tahmin ediyorduk, ama Umit Karan gercekten cok etkisizdi. Hasan Tezcan nın yorumlarını hatırlayıp macı tekrar seyredince kendine hak vermemek elde degil. Terim, Hagi, Gerets ve Kalli dortlusunden sadece Gerets doneminde TD nin uzerinde israrla durdugu bir oyuncu oldu. Su anda en buyuk problemimiz bence, adını herkes istedigi sekilde koyabilir, Karan nın formsuzlugu, isteksizligi, vurdumduymazlıgı, yetrsizligi, vs.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Cengiz Akgun wrote:
Ali Erdogan wrote:
Cengiz Akgun wrote: O zaman gidip bu ozete bakacaksin

Iyi de ben ne demi$im. Topa degmedi diyen adama bu videoya bak sonra yanli$ gormu$um de demi$im degil mi? Turkceyi filan mi unutuyorsunuz ne oluyor bilemiyorum.
Cok alinti olunca sacmalamisim.. Ercan Aslan, Baris Tokat falan ic ice girince goz aldanmasi olmus.. Kusuruma bakmayin lutfen..
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Macin ozetlerini yeni seyredebildim.

- Orkun'un uc golde de hatasi yok, sanssiz bir mac olmus onun icin. Macin tamamini gormedigim icin ortalara cikislari ile ilgili genel konusamam ama ilk iki golde topa cikmasi soz konusu olamazdi zaten.
- Ayhan topa dokunmus, hakem guzel yakalamis, ama Turkiye Liginde boyle pozisyonlara penalti calindigini cok gorduk.
- Umit Karan Linderoth'un golunde neredeyse topu cikariyormus, neyse ki yetisememis.
- Hakan'in kacirdigi gol gercekten cok kotu.

Umarim rovans macinda Song'un, Servet'in orasindan burasindan sekerek sanssiz bir gol yemeden baslariz maca.

Hakan
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Hasan Tezcan wrote:
Alpay Dedeoglu wrote:Su Kalli cok degisik adam vesselam.

Duzmece bir haber, garanti.
Ben haberin dogru oldugunu umarim. 20 dakikada uclenmenin sebebi ne Orkun'un cikip cikmamasi, ne Hakan'in ikinci yari kacirdigi gol, ne Servet'in beli, Song'un bilmemnesi.

Ama TV'da da soylendigine gore sorumlulugu ustlenip yanlis tercihler yaptim demis.

Adamligini takdir ettim, yapilacak tek dogru seyi yapmis, kuluturumuzde cok nadi gorulen.

Orkun su ellerinin arasindan top kacirma olayinda beri hic cikmiyor (ondan once cikiyordu anlaminda) bir pozisyonda hata yapti diye boyle olmamali.

Ben Hakancilardan oluyorum galiba ama dun aksam kacirdiklari cok kotuydu, ben de oha dedim. Ha, yine de Umit'i onun yerine (su haliyle) oynatmam.

4 Ekim'e kadar canimiz sikkin olacak maalesef.

Ali
Post Reply