Transfer Donemi: 2008

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Selçuk Samli wrote: ....
Gecen aksam Aziz Yildirim'in roportajini seyrediyordum,"Zico'yu FB'ye getirdigimde kimse tanimiyordu"dedi,sastim kaldim.Zico bu roportaji dinledikten sonra ayrilmayi ciddi olarak dusunmeye baslamis olabilir.
ZIco'yu kimse tanimiyordu ama FB butun dunya biliyordu. Adama yardimci oldular. Ne yapsa hakkini odeyemez AY'nin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Cengiz Akgun wrote:
Gecen aksam Aziz Yildirim'in roportajini seyrediyordum,"Zico'yu FB'ye getirdigimde kimse tanimiyordu"dedi,sastim kaldim.Zico bu roportaji dinledikten sonra ayrilmayi ciddi olarak dusunmeye baslamis olabilir.
ZIco'yu kimse tanimiyordu ama FB butun dunya biliyordu. Adama yardimci oldular. Ne yapsa hakkini odeyemez AY'nin.
Ah burayi terk eden Fenerli arkadaslari en cok Aziz bey demec verdigi zaman ozluyorum. Her seferinde bizlere onu demek istemedi bunu demek istedi diye aciklamalar yapiyorlardi. Fenerbahce'nin ve onun liderinin buyuklugunu anliyamayan bizler vay be ne buyuk adam diyorduk. :lol:

Ayni demecde "yuruyerek sampiyon" olma kavrami kullanilmis. Benim icin yeni bir yaklasim. Anlayamadigim derin manalari mutlak vardir.

Dune kadar sessiz ve derinden transfer calismalarini yurutmekle ovunen FB yonetimi bu sefer Nihat icin Ispanya'ya dogru yelkenleri acmislar. Her halde bu eskiye donusun Fenerbahce'nin anlatilamaz buyuklugu ile bir iliskisi vardir.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Niye gitmesin ?

Ammmaaaa, bu alinan adamlar, asi tutmaz yeni hoca da beklentileri karsilamaz sa , sene sonu enkaz olur enkaz.Bordroyu dusunebiliyormusunuz.

Ben AY'nin yerinde olsam stadi 100.000 kisilik hale getirecem diye baslarim ise koyulmaya.
Buradaki esas konu su. Emre ve Nihat i kontrati yabanci avukat ve menajerlerle yapmali. Emre icin 3,5 m Euro x 3 yil = 10,50 m euro yukumluluk altina girdiler. Bir sure sonunda sakatlanirsa, veya formsuz olursa, veya hoca/yonetim/taraftarla papaz olursa, FBliler Turk oyuncu diye yukumlulukten kacmaya calisabilirler. (Yildirarak, korkutarak, vs..) . FB de buna guveniyor olabilir cunku Appiah ve Kezman gibi yabancilara cok bos paralar oduyor ve yabancida kacis noktalari yok. Bence Nihatta direk yabanci menajer ve avukatla bu isi yapmali. Ahmet Bulut, Bayram Tutumlu vs gibi adamlar cok tehlikeli , oralari buralari oynuyor, adami aninda sativerirler vallahi.

Nihat yerinde olsam Emrenin 3,5 milyon Euro aldigi yerde, 4-5 milyon Eurodan x 4 yildan asagi gelmem.

Her iki transferi yaparlarsa 40 milyon Euro'ya yakin harcama demek.
NO ADNANS, NO CRY !!
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Alpay Dedeoglu wrote:
Mehmet Gurdal Cetin wrote:Niye gitmesin ?

Ammmaaaa, bu alinan adamlar, asi tutmaz yeni hoca da beklentileri karsilamaz sa , sene sonu enkaz olur enkaz.Bordroyu dusunebiliyormusunuz.

Ben AY'nin yerinde olsam stadi 100.000 kisilik hale getirecem diye baslarim ise koyulmaya.
Buradaki esas konu su. Emre ve Nihat i kontrati yabanci avukat ve menajerlerle yapmali. Emre icin 3,5 m Euro x 3 yil = 10,50 m euro yukumluluk altina girdiler. Bir sure sonunda sakatlanirsa, veya formsuz olursa, veya hoca/yonetim/taraftarla papaz olursa, FBliler Turk oyuncu diye yukumlulukten kacmaya calisabilirler. (Yildirarak, korkutarak, vs..) . FB de buna guveniyor olabilir cunku Appiah ve Kezman gibi yabancilara cok bos paralar oduyor ve yabancida kacis noktalari yok. Bence Nihatta direk yabanci menajer ve avukatla bu isi yapmali. Ahmet Bulut, Bayram Tutumlu vs gibi adamlar cok tehlikeli , oralari buralari oynuyor, adami aninda sativerirler vallahi.

Nihat yerinde olsam Emrenin 3,5 milyon Euro aldigi yerde, 4-5 milyon Eurodan x 4 yildan asagi gelmem.

Her iki transferi yaparlarsa 40 milyon Euro'ya yakin harcama demek.
Emre yabanci oyuncular gibi teminat mektubu istemesi gerekirdi, istemistir umarim ;)
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Benimde o geldi dun aklima. AY'yi televizyonda seyrettim bu mu dedim 100 milyon dolarlik butceli kurulusun basindaki adam. Bir cumlede soyledigi obur cumleyle ters dusuyor, sorulara cevap vermiyor, daldan dala atliyor, mantik hatalari var, telaffuz felaket, amiyane kahve muhabbeti.. Bir ekrana ciktiginda sekeri falan kontrol altinda idi, bir de onun kontrolden ciktigini dusunemiyorum.

FBli arkadaslar basit halk adami falan diyecekler. Ama basit ve mutevazi olup gene akilci ve etkileyici olabilirsiniz. Ben AY ile FB taraftari arasindaki iliskiyi, George Bush ve ABDdeki red neck populasyonu arasindaki iliskiye benzetiyorum.

Ve inandimki artik Koc ailesinin cocuklarinin FB ile hasir nesir olmasini isengellemelerinin tek sebebi onu holdingten uzak tutmak cunku AY'nin antrenorlere karistigi gibi profesyonellerin isine karisiyorlarsa eyvah yandi gulum keten helvasi... Yoksa Koc ailesinin bir ferdinin AYden ogrenecegi ne olabilir?

Mehmet Marsan wrote:
Cengiz Akgun wrote:
Ah burayi terk eden Fenerli arkadaslari en cok Aziz bey demec verdigi zaman ozluyorum. Her seferinde bizlere onu demek istemedi bunu demek istedi diye aciklamalar yapiyorlardi. Fenerbahce'nin ve onun liderinin buyuklugunu anliyamayan bizler vay be ne buyuk adam diyorduk. :lol:

Ayni demecde "yuruyerek sampiyon" olma kavrami kullanilmis. Benim icin yeni bir yaklasim. Anlayamadigim derin manalari mutlak vardir.

Dune kadar sessiz ve derinden transfer calismalarini yurutmekle ovunen FB yonetimi bu sefer Nihat icin Ispanya'ya dogru yelkenleri acmislar. Her halde bu eskiye donusun Fenerbahce'nin anlatilamaz buyuklugu ile bir iliskisi vardir.
NO ADNANS, NO CRY !!
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Görkem KIRGIZ wrote:Nihat, "3 yıllık kontratım var, planlarım arasında Türkiye'ye dönmek yok" demiş.
FBli yoneticiler bence Fransa'ya gidip Mevlut'u almak istiyorlar. Nihat lafini cikarip akillarinca hedef sasirtiyorlar.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Gundemde 1 numara olmak icin bu ne ihtiras !!
Bu kadar medya merkezli populist yaklasim inanilir gibi degil. Hedef sasirtirken gizlersin, bunlar resmi olarak sasirttiklari hedefte bile bir sasaa, bir medyatiklik pesinde.Bir ulkeye ucup aktarmayla baska ulkeye gitmek basta Adnan Sezginin olmak uzere GSli yoneticilerinde numarasidir ki onlar Avrupa ici ulasimi kara/tren yoluyla yaparlar izlenmemek icin.
Mevlut Sochaux'nun bu yil haftalardir en iyi oyuncusuydu (Bakiniz Mehmet Gorgen Fransa obur forumdaki ligi pamoramasina) . Kaybederlerse zorluk yasarlar. Ama 8-10 milyon euro bir teklifte kotu degil Fransizlar icin.
FT bunlara hedef gosteriyor. Kazimi mundar ettiler, simdi sira bunda. Olmazsa Altintop biraderler var. Kimbilir belki Ersen Martin bile olabilir.

Mehmet Marsan wrote:
Görkem KIRGIZ wrote:Nihat, "3 yıllık kontratım var, planlarım arasında Türkiye'ye dönmek yok" demiş.
FBli yoneticiler bence Fransa'ya gidip Mevlut'u almak istiyorlar. Nihat lafini cikarip akillarinca hedef sasirtiyorlar.
NO ADNANS, NO CRY !!
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ferdi Elmas transferine pek yuz vermemissiniz ama bence gayet olumlu nokta bir transfer. Arda'ya bir alternatif sartti o kanatta - simdi Lincoln oynamazsa rahatlikla Arda ortaya kayar ve Ferdi sol acik boslugunu kapayabilir. Ben Ibrahim Akin'i dusunuyordum ama Ferdi'nin potansiyeli daha bile iyi olabilir.

Ferdi'nin youtube videolarini ve ligtv roportajini seyrettim - hem teknik, hem suratli hem de altyapisi 9 yil Ajax oldugu icin futbolun temel egitimini iyi almis. Turkcesi Baris'tan falan bile kotu yalniz.

Onumuzde ki yil ileride ki tek forvetin arkasinda Aydin-Arda-Ferdi uclusunu gorebiliriz bazi maclarda --- tabii Ferdi iyi bir performans gosterirse Arda'nin satilmasi olasiligi da guclenir. Ben begendim bu transferi...

Ferdi'ye karsilik Rize'ye verilen Ugur Akdemir - Ates'mi? Ugur'larin hangisi Ates? Rize'ye verilecek diger genc kim?
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

"Katil Emre, Irkçı Emre" gitti, dinamo emre geldi! Basında Emre güzellemeleri tamgaz. Aziz'in köpekleri emre amade çalışıyor!

Image
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Gokhan Unal gule oynaya imayi atip TS olmus. Hani on anlasma filan vardi. Simdi bunlari iddia edenler yalan mi soylediler yoksa bizimkiler hava civa gecersiz bir anlasma yaptilar. Bu arada Kayseri de kurtuldu.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Yaşar Yalçın'a göre Deschamps yarın geliyormuş..
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Bizim Mert'in cok begendigi Altidore'i Villareal 10 milyon dolara almis.

http://www.ajansspor.com/futbol/ispanya ... ikali.html

3-4 milyona alinir diye tahmin ediyordu sanirim. Orada yanildi cok daha fazla paraya gitmis ama yine de Mert'in gozunun iyi oldugunu gosteriyor. Ben statta Altidore'yi izledim, pek bir sey goremedim. Belki de iyi gununde degildi. Amator takima karsi etkili olamadi, bu seneki rakamlari da iyi degil.

Izledigim Jozy eger genelde olan Jozy ise Villareal'de CL seviyesinde oynayabilecegini hic sanmiyorum. Buyuk bir olasilikla yetistirmek icin aldilar, bir iki seneligine de kiraya verebilirler. Ondan sonra kendini gelistirirse belki bir yere gelebilir.

Ama elalemin oynadigi kumara ve harcadigi paraya bakin. Ozellikle santrafor, forvet, acik dendi mi bu rakamlar korkunc firliyor. Burada transfer dendi mi mangalda kul birakmayan, bunun gibisini 10'da biri paraya elli kere bulurum orada burada diyen bizler dikkat edelim donen paralara ve rekabetin boyutlarina.

Ozan Ersoy
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ismail Gezer wrote:Yaşar Yalçın'a göre Deschamps yarın geliyormuş..
klasik bir Yaşar Yalçın haberi. :lol: Yarın olsun bakın ne yazacak.Bu sefer de "skibbe yarın geliyor" diye yazar.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ilk Hurriyet 'le baslayalim.

Nuri Şahin Kartal'da
6 Haziran 2008

Chelsea ile Arsenal’in peşinde koştuğu ve her iki ayağını kullanabilen milli futbolcu, "Özlemini çektiğim Beşiktaş formasına kavuşacağım için çok mutluyum" dedi.

TRANSFER döneminde savunmasını güçlendiren Beşiktaş, sürpriz bir atak yaparak kadrosunu gurbetçi Nuri Şahin’le zenginleştirdi. Başkanı Yıldırım Demirören, yeni sezonda başarıya ulaşmak için teknik direktör Ertuğrul Sağlam’ın ısrarla takımda görmek istediği Nuri Şahin’in işini bitirdi.

Beklentilerimiz çok

Chelsea ve Arsenal’in peşinde koştuğu, B.Dortmund’un alt yapısında yetişen genç futbolcu geçen sezon Hollanda’nın Feyenoord takımında kiralık olarak forma giymişti.

Alman Milli Takımı’nda forma giymesi için astronomik rakamları ve cazip teklifleri geri çevirip Türk Milli Takım formasını sırtına geçirdiği maçta Almanya’ya gol atan Nuri ’nin orta sahada büyük başarılara imza atacağına inandığını söyleyen Ertuğrul Sağlam, "1.81 boyundaki orta saha oyuncusu her iki ayağını da çok iyi kullanıyor. Taraftarların sevgilisi olacak Nuri Şahin’den çok beklentilerimiz var" dedi.

Nuri Şahin ise, "Beşiktaş’ın eski yöneticilerinden İlker Özbilek beni 16 yaşında Beşiktaş’a getirmek istemişti ama o dönemin teknik direktörü Rıza Çalımbay istememişti. Şimdi çok özlemini çektiğim formaya kavuşacağım için çok mutluyum" yorumunu yaptı.

========================================

Aslan'a genç Panzer
Ali Naci KÜÇÜK 6 Haziran 2008

Galatasaray, aradığı teknik direktörü Almanya’da buldu. 74’lük Kalli’den boşalan koltuğu, 42 yaşındaki Skibbe dolduracak.

Sarı kırmızılı yönetim, geçtiğimiz cumartesi günü İstanbul’a getirtip prensip anlaşmasına vardığı Alman hocayı takımın başına getirmeye karar verdi. Yılda 1.2 milyon Euro alacak olan Skibbe için pazar günü tören düzenlenecek.

6 Nisan’dan bu yana boş olan G.Saray Teknik Direktörlüğü koltuğu dün yeni sahibini buldu. 74’lük Kalli’nin yerine bu kez 42’lik bir başka Alman çalıştıracak sarı kırmızılı takımı... Geçen sezon Bayer Leverkusen’i çalıştıran genç ve dinamik Michael Skibbe, dün sarı kırmızılı takımın yeni teknik patronu oldu. Geçtiğimiz cumartesi günü İstanbul’a gelerek Florya Metin Oktay Tesisleri’ni gezen Michael Skibbe, G.Saray Yönetimi’nin "Seni bekliyoruz" çağrısı üzerine, "Çok mutlu oldum" yanıtı vererek teklifi kabul etti.

Cumartesi günü İstanbul Boğazı’nda başkan Adnan Polat’la bir araya gelen Alman hoca, diğer favori isimler Matthias Sammer ve Alberto Zaccheroni nedeniyle beklemeye alınmıştı. Almanya ve İtalya’dan gelen haberlerin olumsuz olması üzerine sarı kırmızılılar Skibbe’de karar kıldı.

Tören pazar günü

G.Saray’a söz verdiği için kendisini isteyen Yunanistan’ın Panathinaikos takımından gelen teklifi geri çeviren Michael Skibbe’nin sarı kırmızılı yöneticilere, "İstanbul ve G.Saray’ın adı size ’evet’ dememe yetti.

Ancak beni en çok G.Saray taraftarı heyecanlandırıyor. Takımda Alman kökenli oyuncunun çok olması benim için büyük bir avantaj. Her yıl zirveye oynayan G.Saray’a büyük başarılar kazandıracağım" dediği öğrenildi.

Skibbe’nin yarın ya da pazar günü İstanbul’a gelerek kendisini 3 yıllığına G.Saray teknik patronu yapan sözleşmeye imza atacağı ifade edildi. Bu sabah İtalya’dan dönecek olan başkan Adnan Polat ve futbol şube sorumlusu Haldun Üstünel’in de katılımıyla imza töreninin pazar günü yapılması bekleniyor. Michael Skibbe’nin G.Saray’dan yıllık 1.2 milyon Euro alacağı öğrenildi.

==========================================

Önder için 500 bin Euro tazminat düşünülüyor
6 Haziran 2008

G.Saray, FK Moskova’nın istediği 700 bin Euro’luk tazminat bedelini 500 bin Euro’ya indirmesi için futbolcunun menajeri Doğan Ercan’ı görevlendirdi.

FUTBOLCUNUN MENAJERI'NI GOREVLENDIRIYORUZ COK GUZEL :)
GALATASARAY, Önder Turacı’nın transferini çözüme kavuşturmak için girişimlere başladı. Sarı kırmızılılar, geçtiğimiz sezon Fenerbahçe’de şans bulamadığı için FK Moskova Kulübü ile ön sözleşme imzalayan Önder için Rus kulübünün istediği 700 bin Euro’luk tazminatı 500 bin Euro’ya indirmek için çaba harcıyor.

Başarılı futbolcunun hafta içinde "G.Saray’a gelmek isterim" sözleri üzerine Moskova kulübünün istediği tazminat bedelini aşağı çekmek için dün futbolcunun menajeri Doğan Ercan, Rusya’ya hareket etti.

FK Moskova Kulübü’nün Önder için 700 bin Euro talep ettiği, G.Saray Kulübü adına Rusya’ya hareket eden futbolcunun menajeri Doğan Ercan’ın bu rakamı 500 bin Euro’ya çekmeye çalışacağı belirtildi. Anlaşma sağlanması halinde Önder’in Galatasaray’a transferinin resmileşeceği ifade edildi.
============================================

Eskişehirspor, Rıza Çalımbay’la anlaştı
6 Haziran 2008

SÜPER Lig’in yeni takımlarından Eskişehirspor’un, teknik direktör Rıza Çalımbay ile anlaştığı öğrenildi. Bir hafta önce kentte Vali Kadir Çalışıcı, Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal ve yönetim kurulu üyeleriyle görüşen Çalımbay, dün tekrar Eskişehir’de bir araya geldiği yöneticilerin 3 yıllık sözleşme teklifini kabul etti
=============================================

FANATIK KABIZ OLMUS VE GERCEKTEN BU SEFERKINI ZOR CIKARMIS

Galatasaray, Fenerbahçe´nin de listesinde yer alan Brezilyalı için harekete geçti. Başkan Polat, İtalya´da hem İnter hem de Sambacı´nın menaceri ile masaya oturdu.
6.6.2008

12 milyon Euro’luk sorun!
Galatasaray'da flaş gelişme... İtalya’nın Milano kentinde bulunan Başkan Adnan Polat’ın, Fenerbahçe’nin de çok istediği Adriano için görüşmelerde bulunduğu öğrenildi. İnter’in yeni teknik direktörü Jose Mourinho’nun ‘gönderilecekler listesi’nde ilk sırada yer alan Sambacı’ya talip olan Polat’ın, 12 milyon Euro’luk bonservis bedelinde indirim için uğraş verdiği bildirildi. Başkan’ın ayrıca Milan Kulübü’nün yöneticileri ile de temaslarda bulunduğu kaydedildi.

2. bomba: Arthur Zico...Adriano'nun menaceriyle de pazarlıklara başlandığı iddia edilirken, Galatasaray Yönetimi’nin ilk kez bir transfer görüşmesini resmi siteden yalanlaması dikkat çekti.

ULAN YUKARDA YAZDIGIN HABERI YALANLIYORLAR ALTTA BUNU DA YENI HABER OLARAK YAZIYORSUN PESSSSS. :D

Cim Bom’un ikinci bombası da bir hayli ilginç... Fenerbahçe’nin Emre transferini gölgede bırakmayı hedefleyen Sarı-Kırmızılılar’ın, Sarı-Lacivertliler’le yollarını ayıran Zico’ya teklif götürdüğü öğrenildi. Kariyerine Avrupa’da devam edeceğini açıklayan Zico’nun yanıtı merakla bekleniyor.

ANADOLU AJANSI BOYLE KICINDAN UYDURMAZ AMA, BUNLAR DA MODAYA UYMUS

Cimbom'da bir ayrılık daha!
Hakan Şükür'den sonra bir deneyimli isim daha kulüpten ayrılıyor.

AA
--------------------------------------------------------------------------------

Hasan Şaş Azerbaycan'a gidiyor

Azeri kulübü Karabağ, Azeri haber ajansının kulübe yakın bir kaynaktan aldığı bilgiye göre Galatasaraylı Hasan Şaş'la transfer görüşmelerine başaldı.

Alınan bilgiye göre Şaş, Azeri takımının teknik direktörü olan Rasim Kara üzerinden transfer çalışmalarını sürdürüyor.

Öte yandan Oktay Dereoğlu'nun da daha önce formasını giydiği Azeri takımı Khazar-Lankaran'nın da Hakan Şükür'le transfer görüşmelerine başladığı belirtiliyor.

BU SIRADAKI DE VATANSPOR

Aslan, Suazo için bastırıyor

G.Saray yönetimi, İtalyan devi Inter’de forma giyen David Suazo’yu transfer edebilmek için büyük bir çalışma başlattı

Halen İtalya’da bulunan sarı-kırmızılı kulübün başkanı Adnan Polat ile yönetici Haldun Üstünel, Interli yöneticilerle bir görüşme yaparak, satış listesine konan David Suazo’yu resmen almak istediklerini bildirdiler.

Inter’in yeni Portekizli teknik direktör Jose Mourinho’nun da kadroda görmek istemediğini bildirdiği 28 yaşındaki golcü Suazo’nun, Sarı-kırmızılıların teklifine sıcak baktığı, Inter yönetimiyle yapılacak görüşmeler sonrası transferin netleşeceği belirtildi.

Hoca krizi

Deschamps ve Skibbe’den sonra Guidolin de olmadı. Cimbom şimdi de Fransız Alain Perrin ve Francis Gillot ile temasa geçti

YALIMCAN SARPYEL (NASIL ISIM BU YAAA :), DUZMECE GIBI, OSMANLI TARIHINDE BIR DUZMECE MUSTAFA VARDIR BILIRMISINIZ ?
--------------------------------------------------------------------------------

TEKNİK direktör arayışında bir türlü ’mutlu sona’ulaşamayan G.Saray yönetimi, ciddi bir ’hoca kriz’ yaşıyor. Sarı-kırmızılı yönetim, Alman çalıştırıcı Skibbe’den ’yetersiz buldukları’ için kesinlikle vazgeçti. Fransız hoca Deschamps ise sarı-kırmızılılara “Teklifinize teşekkür ederim ama ben, Türkiye’ye gelmeyi kesinlikle düşünmüyorum” yanıtını verdi. Son olarak başkan Adnan Polat ve yönetici Haldun Üstünel’in görüştüğü İtalyan teknik direktör Francesco Guidolin de G.Saray’a ’ret’ yanıtı verdi

SEZGİN FRANSA’YA GİTTİ

GUİDOLİN ile anlaşacaklarına ’kesin gözüyle’ bakan sarı-kırmızılı yöneticiler, aldıkları ’olumsuz yanıt’nedeniyle büyük bir şok yaşadı. Bunun üzerine G.Saray, Lyon’dan ayrılması gündemde olan Alain Perrin ve Sochaux’un çalıştırıcısı Francis Gillot ile temasa geçti. G.Saray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, iki Fransız çalıştırıcı ile görüşmek için dün acilen Paris’e gitti. Elini çabuk tutmak isteyen Sezgin’in, bugün Alain Perrin ve Francis Gillot ile masaya oturması bekleniyor

LEGROTTAGLİE’Yİ İSTEDİLER

MİLANO’DA bulunan başkan Adnan Polat ile Haldun Üstünel ise dün Torino’ya geçti. Burada Juventus Başkanı Giovanni Cobolli Gigli ile görüşen sarı-kırmızılı yöneticiler, geçen sezon Beşiktaş’ın da gündeminde yer alan İtalyan stoper Legrottaglie’yi istedi. Gigli ise yanıt vermek için süre istedi. Bu arada Adnan Polat’ın, İtalya turu sırasında Inter yönetiminden, F.Bahçe’nin de talip olduğu Brezilyalı golcü Adriano’yu istediği öne sürüldü. Ancak sarı-kırmızılı yönetim. böyle bir talepte bulunmadıklarını bildirdi.

Gunu yine EFSANE FOTOSPOR LA KAPATIYORUZ

’Saha’da hayat var
Fransızların Ferrari’sinin bonservisi 5 milyon euroya düştü

GALATASARAY’A büyük müjde... Sarı-kırmızılılar’ın transfer listesinde yer alan Manchester United’li Louis Saha’nın bonservis bedeli 10 milyon euro’dan 5 milyon euro’ya düştü. Bu indirim Galatasaray’ın umudunu artırdı.

YARI YARIYA INDIRMISLER :)

EURO 2008’DE Fransız milli takım kadrosunda yer almayan Louis Saha için Galatasaraylı yöneticilerin ataklarını hızlandırdıkları öğrenildi. ‘Yeşil sahaların Ferrarisi’ olarak tanınan Saha için Fransız basını “Galatasaray’a şimdi çok yakın” yorumları yapıyor.
==============================================
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

L'EQUIP ISAKSSON YENI HOCANIN GELMESI BENI ILGILENDIRMIYOR, BEN GIDECEM DEDIM GIDECEM DIYORUM DEMIS.GAZETE FULHAM ISTIYOR FELAN DEMIS AMA ABI YOK OYLE BIR SEY DEMIS.

Malgré la nomination de Mark Hugues au poste d'entraîneur de Manchester City, en remplacement de Sven Göran Eriksson, le portier des Citizens, Andreas Isaksson, a confirmé son intention de quitter le club cet été. «Je l'ai déjà dit, je veux partir. L'arrivée de Mark Hugues ne change rien, a indiqué l'ancien Rennais. Selon certains médias, Isaksson, 26 ans, serait en contact avec Fulham, ce qui nie l'intéressé. Il assure vouloir uniquement se concentrer sur l'Euro.

Bir de FB'nin Nihat'la ilgili transfer haberi,

İşte Nihat için istenen ücret!
06 Haziran 2008 Cuma 10:43

F.Bahçe'nin ısrarla kadrosuna katmak istediği milli yıldızımız Nihat için istenen miktar açıklandı;
Portekiz maçına saatler kala, Nihat’ın kulübü Villarreal ile Valencia’da bonservis pazarlığı yapan F.Bahçe, 2. günde de beklediği yanıtı alamadı..

Asbaşkan Mahmut Uslu ve yönetici Ali Yıldırım, Villarreal Başkanı Fernando Roig ile pazarlığa devam etti.. Roig “Önemli olan Nihat’ın ne düşündüğü” diyerek akşam için 4. ve son randevuyu verdi..

Villarreal’in 2 gün içinde 4 görüşme yapması “Oyuncusunu satmayacak takım işi niye bu kadar uzatsın?” :) yorumlarına neden olurken, Nihat “Bu iş çok yanlış bir zamanda oldu. Ben profesyonelim, kararınıza karşı gelmem. Ama Avrupa’da devam etmek ilk tercihim” dedi. Roig de F.Bahçe’ye bonservis ücretinin en az 18 milyon Euro olacağını bildirdi.. F.Bahçe kesin kararını Portekiz maçından sonra verecek.
TRUST GALATASARAY
MGC
Post Reply