31. Hafta: FB-GS 4-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Savas Macun wrote: Her şeyden önce spor medyasında kullanılan dili argolaştıran Erman Toroğlu’na perdeyle işimin olmadığını ve Fenerbahçe’de her şeyin şeffaf olduğunu hatırlatmak isterim.
Herşey şeffaf? Fenerbahçede? İç çamaşırlarından bahsediyor heralde!
Konuyla ilgili en ufak bir bilgi sahibi olmadan bugüne kadar bu konuda yapılan yayınlarda hiçbir medya mensubu Stadyumdan sorumlu yönetici olarak bana, yayıncı kuruluş yetkilileri ile aramda geçen diyalogun boyutları hakkında herhangi bir soru sormamıştır.
"Türker'in üzerine yürüyen Ekşioğlu'nu güvenlik güçlerinin yatıştırmaya çalıştı. Ancak kendisine hakim olamayan Fenerbahçeli yönetici hem Türker'e hem de Lig TV'ye ağır küfürler savurdu."

Ekşi ilhana, aranızda nasıl bir küfürleşme geçti, anlatırmısınız mı diyeceklerdi?
Geçen yıl aynı kurumun muhabiri Yılmaz Dirim ile Başkanımız Aziz Yıldırım arasında geçen diyalog da benzer olayın bir parçasıdır. Adı geçen muhabir olaydan hemen sonra Başkanımızdan özür dilemiştir.
Ne muhabirinde cesaret kaldı, ne yazarında! Özür dileyecek tabi, adamın hayatı sözkonusu!

"Ne var yani magnum mu atıldı?" TD'nizin numara yaptığı daha bir kaç gün önce o zamanki yardımcısı tarafından itiraf edildi!

Galatasaraylı futbolcular o lanetli koridorlarda dayak yemedi mi? Fenerli yöneticiler, paçaları bu kadar tutuşmuşken namuslu ve dürüst davranabilir mi? Bu işlerine gelir mi?
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote:Birak simdi kameramana ana avrat tekme tokat girisen kalasin savunmasini buraya asmaya. Argoda bir de ders vermeye kalkismamis mi?
...
Ozan Ersoy
Aziz amca yaparsa o yapmi$ cok mu? Aziz tekme tokat giri$medi ama anama kufur ediyorlar diye sonradan agladigi halde kufur etti. Adam ben burada i$imi yapiyorum demesine ragmen. Sonradan neden ozur dilemi$ bilemem. Olsa olsa $ansal ettirtmi$tir git elinede op filan diyerek bir daha sizleri buraya sokmayacagim diye haber yolladiktan sonra.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Ozan Ersoy wrote: Sen simdi burada UEFA'nin kurallarini asarsan bak daha onem veririm ama. Ne varmis bu kurallarda? Koridorda niye cekilmiyormus? Solda durma sagda dur, 3 metre oteden cek, 2 metre yaklasma, su koseden cekemezsin diye kurallar mi varmis? Adamlar soyunma odasina girip, hocanin dediklerini mi cekiyorlar, duslara girip, futbolcularin ciplak vucutlarini mi cekiyorlar?
Ozan Ersoy
Evet
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Hasan Tezcan wrote:Fenerbahçe, stat içinde, koridorlarda ya da soyunma odasında kamera
kullanılmasına kesinlikle izin vermeyeceğini açıkladı ve bu girişimi, "Ortamı
germe" olarak nitelendirdi. Şükrü Saracoğlu Stadı'na gelecek olan her
Galatasaraylı futbolcu ve yöneticinin gerekirse üzerlerinin aranması
kararlaştırıldı.

Ortamı geriyorlar
Stattan sorumlu yönetici İlhan Ekşioğlu ise Galatasaray'ın bu girişimine
asla izin vermeyeceklerini ifade etti, "Stada kamera giremez. Bu durum,
olayı çığrından çıkarır. Galatasaraylılar ortamı otomatikman geriyorlar.
Ortada kural var, böyle bir şey yapılamaz. Kamera taşımalarını,
Fenerbahçe'ye hakaret sayarız.
Stada kamera almayacağız. Görev
yapacak olan yayıncı kuruluş kameralarından başkası stada giremez" dedi.
Bak sen su ise?!? Kamera getirmek, Fenerbahce'ye hakaret, ama, futbolcu ve yonetici ustu aramak, gayet masum bir davranis degil mi? Iade-i hakaret mi oluyormus guya? Yoneticilerin bozuk paralarini da Kizilay'a bagis olarak alacaklar miymis?

Yahu, tutup da, onceden futbolcularin tartaklanmis olmasi yasanmis bir sey olmasa, hic bunun soylentisi olmasa ortalikta, tamam, %100 hakli olurdu bu vatandas, "ortami geriyorlar" demekte. Hic ortada fol yok yumurta yokken, nerden cikmis bu kamera getirmek de diye... Ama, "Ates olmayan yerden duman cikmaz" derler, dumani birakin, $S koridorlarinda yapilanlarin, cayir cayir alevleri gorunuyorken, neresi ortam germekmis bunun!!?

Dunki yazimda, onemler aliniyor, ve umarim da, engeller cikarilmaz diyordum. Cikarilmaya baslamis bile. Masaya elini vuracak Canaydin, bu durumla baslamis olur vurmaya diyelim. Teror Mabedinde, futbolcularimizi alistiklari gibi, tartaklamaya kalkisamasinlar bile bu sefer!...
Özgür
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Savas Macun wrote:O zaman benim can guvenligim yok diye devlete basvurursun boyle abuk sabuk yok kamera getirecegiz gibi ortami gerip sonra kol kola girelim demezsin.Insan canindan suphe ettigi yerde yanagini uzatir mi tokada..geciniz.
Bu kamera onleminin samimi olarak, futbolculara birseyler yapilmasini engellemek icin degil de, ortami germek icin diye oldugunu mu dusunuyorsun Savas?

Ve, Ozan'in sorularina, hangisine bilmiyorum gerci, bir "evet" deyip gecmissin de, biz hadi sizin Diyarbakir'dan korktugunuz gibi, korktuk, devlet guvencesi istiyoruz desek, kameranin giremedigi koridorlara, Polisin girmesine bu meshur UEFA/FIFA kurallari ne diyor, bir de ona cevabini alsak? Nasil koruyacaklar bizi orda, o konuda, "ortam germeyecek" onlemler konusunda yaraticiligini bir ogrensek?

Hoscakal,
Özgür
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Valla bana sorsaniz, bence sakincasi yok, Kadikoy Hatirasi olarak saklarlar, kimbilir belki de yeneceklerini dusunup yayinci kurulusun gereken cekimini engeller diye FB, goruntu almak istiyorlar.

Veya,

Aslantepe icin fizibilite :lol:

Neyse "Mevdiven" in rovansi "Kordiorunu sonu gorundu" olsun :wink:

Bosverin bunlari rahat olun.

Selamlar
Savas
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Savas Macun wrote:O zaman benim can guvenligim yok diye devlete basvurursun boyle abuk sabuk yok kamera getirecegiz gibi ortami gerip sonra kol kola girelim demezsin.Insan canindan suphe ettigi yerde yanagini uzatir mi tokada..geciniz.
Bu kamera onleminin samimi olarak, futbolculara birseyler yapilmasini engellemek icin degil de, ortami germek icin diye oldugunu mu dusunuyorsun Savas?

Ve, Ozan'in sorularina, hangisine bilmiyorum gerci, bir "evet" deyip gecmissin de, biz hadi sizin Diyarbakir'dan korktugunuz gibi, korktuk, devlet guvencesi istiyoruz desek, kameranin giremedigi koridorlara, Polisin girmesine bu meshur UEFA/FIFA kurallari ne diyor, bir de ona cevabini alsak? Nasil koruyacaklar bizi orda, o konuda, "ortam germeyecek" onlemler konusunda yaraticiligini bir ogrensek?

Hoscakal,
Ozgurcugum,

Hic bir seyde iki tarafinda samimiyetine inanmiyorum ben.Bircok kez de soyledim bunu.Herkes elindeki her turlu irili ufakli kozu oynuyor bu da dogal.Juventus'da ayni seyi yapmadi mi? E-5'de her 50 metreye polis kondu, ama tabii Italyanlar isi kuralina gore oynadi ve sinir etmeyi basardilar turk milletini.

Ozan'in soyunma odasi, konusmalari sozune evet dedim, hatirla TANJU-VENGLOS olayini.

Diyarbakir meselesine girmek istemiyorum Ozgur, o konu cok siyasete giriyor.Bunu samimi soyluyorum ve GS'in da oraya gitmemesi cok dogruydu.

Bosver artik..adrenalin yukseliyor, umarim FB iyi bir evsahibi olur, ve hersey kurallar icinde kalir.GS'da ayni sekilde performansi boyutunda istedigini alir veya alamaz.

Selamlar
Savas
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Savas Macun wrote:
Diyarbakir meselesine girmek istemiyorum Ozgur, o konu cok siyasete giriyor.Bunu samimi soyluyorum ve GS'in da oraya gitmemesi cok dogruydu.

Selamlar
Savas
Fenerbahce nin Diyarbakir macini Malatya da oynamasi ile Galatasray in Diyarbakir macini Izmir de oynamasi ayni sebepten degil.
Fenerbahce - Diyarbakir aslinda Diyarbakirda seyircisiz oynanacakti güvenlik sorunu nedeniyle malatya da oynandi.
Galatasaray - Diyarbakir macinda Diyarbakir in saha kapatma cezasi vardi, mac bu sebepten Izmir de oynandi.
Last edited by Serif Halimler on Fri Apr 21, 2006 8:30 pm, edited 1 time in total.
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Savas Macun wrote: Ozan'in soyunma odasi, konusmalari sozune evet dedim, hatirla TANJU-VENGLOS olayini.

Bosver artik..adrenalin yukseliyor, umarim FB iyi bir evsahibi olur, ve hersey kurallar icinde kalir.GS'da ayni sekilde performansi boyutunda istedigini alir veya alamaz.

Selamlar
Savas
Abi yapma, Tanju-venglos olayi olali kac sene oldu?? O zamanlar mac sirasinda sahaya kadar girip futbolculara "Tanju, nasil attin golu?" diye soru sorulan yillardi. O zamandan bu zamana cok sey degisti. Artik ben hicbir televizyoncunun izinsiz soyunma odasina girdigini zannetmiyorum.

Bakin burada eski bir mac ozeti var. Levent ozcelik mac sirasinda sahaya kadar geliyor :)

http://rapidshare.de/files/10513118/gs-fb.avi.html

(not video calismazsa veya ses duyulmazsa divx player ve bir codec yuklenerek problem cozulebilir)

http://ac3filter.sourceforge.net/
http://www.divx.com/divx
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Dikkatimi ceken bir durum var. Medyada yorum yapan hemen hemen herkes, sanki yarinki macin sonucunda sampiyon belirlenecekmis gibi konusuyor. %51 Mustafa Denizli ile Gerets'in basin toplantisinda 'Bu mactan sonra uc tane daha kritik macimiz var.' demesinin disinda kimse Ankaraspor, Besiktas, Kayserispor, Trabzon, K. Erciyesspor ya da Denizlispor maclarinin surprizlerle dolu olabilecegini dusunmuyor gibi...

Fenerbahce'nin yarinki macin yorgunlugu ile bir sonraki Trabzon deplasmaninda puan kaybetmesi cok mu surpriz olur? Ya da Galatasaray'in Inonu'de puan kaybetmesi? Birakin Inonu'yu, kendi evimizde oynayacagimiz iki maci da kafadan kazandik diyebilir miyiz? Gecen sene Genclerbirligi'ne Ali Sami Yen'de yenilmedik mi, hem de sampiyonluk yarisinin en kritik doneminde? Fenerbahce'nin Denizli derbisi cantada keklik mi? Denizlispor yine genc takimi ile mi cikacak sahaya? 14 seneden sonra sampiyon oldugumuz sezon Denizlispor'lu Erol'un 40 metreden Besiktas'a attigi beraberlik golu sampiyonu belirlemedi mi?

Yarin bence sampiyonu belirleyecek tek sonuc Galatasaray'in galibiyetidir. Cunku Galatasaray'in son uc haftada 6 puan birden birakmasi surprizin otesinde bir performans olacaktir.

Onun disindaki sonuclar sadece takimlardan bir tanesini avantajli duruma gecirir, o kadar. O yuzden, 'cumartesi ertesi' ni simdiden dusunmek lazim. Yarinki macta ciddi sakatlik yasamamak icin dikkatli olmaliyiz, sari kart sinirindaki oyuncularimiz, 'nasilsa bu macta dananin kuyrugu kopacak' diye kendilerini birakmamalilar, tahriklere kapilip, gaza gelip gereksiz kirmizi kart gormemeliyiz, ya da olasi bir maglubiyet/beraberlik sonrasi cezaya sebep olabilecek hareketlerden (kavga, kufur) kacinmaliyiz.

Guzel bir mac olmasi dilegiyle...

Hakan
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Tolga Girici wrote: Bakin burada eski bir mac ozeti var. Levent ozcelik mac sirasinda sahaya kadar geliyor :)
Birde Magic Box oldugu donemler, Bulent Karpat vardi, mactan sonra sahanin icinde deli dana gibi kosardi roportaj yapacagim diye... :lol:
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ata kırdı geçirdi

G.Saraylı futbolcular bugünkü derbi öncesi dün akşam şovmen Ata Demirer'in gösterisiyle stres attılar. Dün akşam Florya Metin Oktay Tesisleri'ndeki idmanı izleyen, futbolcularla şakalaşan Demirer daha sonra sarı-kırmızılılara gösteri yaptı. Ata Demirer esprileriyle futbolcuları kırıp geçirirken, oyuncular stres
attılarını dile getirdiler.
FOTOMAÇ

Yahu adamlar futbolcularına bol bol gaz veriyor bizimkiler iyice mayıştırıyor sanki :) Gerçi sakin olamamak fener maçlarındaki en ciddi handikapımız ama bu kadarıda fazla sanki :)

Açık davet bekliyor

Yönetim geçen hafta Rizespor maçında açılan "Taraftar, futbolcu, yönetici kol kola hep beraber Kadıköy'e" pankartındaki çağrıya uyarak bugün Şükrü Saracoğlu'ndaki derbiye tam kadro gitmeye karar verdi. Ancak başkan Canaydın'ın F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım'dan açık davet beklediği öğrenildi.
FOTOMAÇ

Çok beklersiniz! Aziz Yıldırım bunu yapar! Yapar ama maçı fener kazanırsa maç bitişinde yapar! Hadi bi tuylayalım Özhan bey....

Canaydın gelmiyor

DEV derbi öncesi fair play çağrısı yapan Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın, bu akşamki maçı televizyondan seyredecek. Daha önce, "Aziz Yıldırım ile el ele stada girmeye hazırım" diyen Canaydın, son anda kararından vazgeçmezse futbolcularını sezonun en zorlu maçında yalnız bırakacak.
HÜRRİYET

Canaydın bu maça gitmezse yazıklar olsun! Ne diye gitmiyorsun, ne diye gitmeyesin be adam! Senide döverler diyemi korkuyorsun? Fark yersek alkışlayıp alkışlamama tereddütü yaşarım diyemi tırsıyorsun? Seni gitmeye korktuğun yerde futbolcuların nasıl rahat rahat top oynayacak? Umarım Hürriyetin bu haberi uydurmadır! Yoksa yazıklar olsun sana Canaydın!
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Kamera kavgası

Ayhan ŞENSOY/DHA

Galatasaray Başkan Yardımcısı Polat, Kadıköy’e kamerayla gitmek istemelerine tepki gösteren F.Bahçe Asbaşkanı Ekşioğlu’na, "Saklayacak bir şeyiniz mi var?" cevabını verdi.

Turkcell Süper Ligi’nin kaderini belirleyecek Fenerbahçe-Galatasaray maçı öncesi iki takımın yöneticileri arasındaki söz düellosu sürüyor. "Kadıköy’e kamerayla gidip, statta yaşananları saniye saniye görüntüleyeceğiz" diyerek tartışmayı başlatan sarı kırmızılı kulübün başkan yardımcısı Adnan Polat, kendisine, "Bu, Fenerbahçe’ye yapılan bir hakarettir. Kadıköy’e yayıncı kuruluşun dışında hiçbir kamerayı sokmayacağız" cevabını veren sarı lacivertlilerin asbaşkanı İlhan Ekşioğlu’na sert tepki gösterdi.

Ekşioğlu’nun basında yer alan sözlerini hayretle okuduğunu belirten Polat, "Biz bu talebimizi İstanbul Valisi Muammer Güler’in de yer aldığı İl Güvenlik Kurulu toplantısında dile getirdik. Sayın Güler de kabul etti. O toplantıda İlhan Ekşioğlu da vardı. O zaman hiçbir şey söylemedi. İtiraz etmek yeni mi aklına geldi? Yoksa Şükrü Saracoğlu Stadı’nın koridorlarında saklanacak bir şey mi var?" diye konuştu. Adnan Polat, stada kamerayla gitmek istemelerinin büyütülmemesi gerektiğini belirterek şöyle devam etti.

"Sayın İlhan Ekşioğlu eğer bu talebimizi bir hakaret olarak düşünüyorsa, bunu o toplantıda söylemeliydi. Biz F.Bahçe Kulübü’ne hakaret etmek istemedik. Eğer bu durum Fenerbahçe’nin onuruna dokunuyorsa kamera falan getirmeyiz olur biter. Niye gocunuyorlar, onur meselesi yapıyorlar, anlamadım. Zaten biz sokmasak bile emniyetin kameraları içeri girecek, bunu unutmasınlar. Bizim kimseyle bir problemimiz yok. Maçı oynayıp geleceğiz. Ortamı asıl biz değil kendileri geriyorlar." Ali Naci KÜÇÜK

G.Saraylılar ortamı geriyor

F.BAHÇE İkinci Başkanı Nihat Özdemir, G.Saraylı yöneticilerin, derbi maç öncesi yaptıkları açıklamalarla ortamı germeye çalıştığını söyledi. Sarı kırmızılıların kamuoyuna güzel mesajlar vermek yerine tansiyonu yükseltici beyanatlar verdiğini ifade eden Özdemir, "Biz, bu sezon G.Saray ile Ali Sami Yen’de iki karşılaşma oynadık. İki maçta da koridorlara kamera yerleştirme gibi talebimiz olmadı ve olmayacaktır da. Türk polisine ve sahadaki güvenlik görevlilerine biz güveniyoruz. Herhangi bir tatsız olay olmayacaktır. G.Saray yönetimi bu haraket ile ortamı geriyor. Böylesine önemli bir maç öncesi kamuoyuna daha güzel mesajlar verilmesi gerekirken, bu davranışlarını doğru bulmuyorum" diye konuştu.

Neyseki cevap bu lüzumsuz zevatın ettiği laflar yanlarına kar kalmıyor! Canaydına kalsa bunlar konuşur konuşur GS'den kimse tek kelime cevap vermez! Ekşi ilhan bey kardeşim, GÜNAYDIN!

Ne buyurmuş yüklenici nihat, biz iki kere gittik kamera falan götürmedik! Bre andaval, samiyen koridorlarında kime ne olmuş ki endişeye kapılıp kamera getiresin? Sahada bişey olursada liginizin TV'si 50 kere gösterir zaten!
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Dünya çapındaki belli başlı derbilerin siyasi ve ideolojik yönlerini kısaca anlatan bir yazı. Aynen kopyalamak isterdim ama sıkıldım. Başka sıkılanlarda olabilir :) Merak edenler buyursun burdan baksın..

http://www.sabah.com.tr/yaz1365-40-129.html
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Gormek istediklerim:

1. Oyunun genelinde yerden ayaga dikine paslarla hucuma hizli cikislar...
2. Hucum da eger Hakan oynarsa... ceza sahasi icinde Onder (Servet) ve Luciano arasinda saklanmak yerine biraz geri gelip topu bir pivot gibi arkasi FB kalesine donuk karsilayip hemen yanindan kaleye dikine kosular yapan Ilic ve Necati'ye kafa veya cabuk donerek kosuyollarina atilacak derin paslar... Kanatlardan ceza sahasina havandan sisirme toplar degil...
3. Hakan oynamazsa - Ilic, Hasan ve Necati arasinda bol bol verkac ve FB'nin defansinin ortasini yerden cabuk paslarla delme cabalari...
4. Ilic, Necati, ve oynarlarsa Volkan ve Heinz'dan hemen ceza sahasi onunden cekilecek sert surtlar... Heinz bu mac ta farki yaratan isim olabilir...
5. Sagbek te - Tuncay karisisin da - Sabri veya Ugur, Cihan degil... Sol da Ferhat, Ergun degil...
6. Alex kaleye yuzunu donmeden top ayagindan cikaricak sekilde mudafa... Anelka ve Tuncay'in onlerin de bos ve genis alan birakmama...
7. Ceza sahasi civarin da serbest vurus ve fazla korner kullandirmama...
Post Reply