Milli Maç:Estonya Türkiye 0-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Kerem Gulec

Post by Kerem Gulec »

Umit milli takimdan dunya sampiyonasi ve olimpiyatlara katilma vizesi (hatta sonrasinda madalya) beklerken fena cuvalladilar. Fatih Terim umit milli takimin basinda sahaya cikacakti, Arda, Mehmet Topal oynayacakti falan filan, erken oten horozlari (Fatih Terim ve federasyon baskani) kestiler maalesef. Tabii ki meydana gelen olaylarin kronolojisini okuyunca insan pek de sasirmiyor.

"Eğer, CIA ile Mossad filan bir araya gelip, Türkiye’yi İsveç 2009 ve Londra 2012’nin dışında bırakmak için gizli bir plan kursa... Ve Türk futbolunun yönetimine iyi eğitilmiş bir ajanlarını sokup sinsi sinsi planlarını uygulamaya koysa... Böyle olağanüstü yetenekli bir jenerasyonu durdurabilmek için acaba neler yaparlardı?
Herhalde ilk işleri, 5 maçta 13 puan kazanmış takımın hocası Ümit Davala’yı elemelerin ortasında yok yere yitirmek olurdu. Tabii onu kaybedebilmek için, planlamaya elemelerden önce başlayıp, Davala’ya kontrat filan yapmamak, yaparsanız bile tazminat maddesi koymamak da lazım...
İkinci iş olarak, Davala’nın yerine gelecek hocayı 66 gün boyunca belirlememek, sonra da U17’nin yardımcı antrenörü Mandıralı’yı Ermenistan deplasmanına iki gün kala göreve getirmek...
Sonra Erivan deplasmanı öncesinde iyi işleyen oyuncu kadrosunun ritmini bozmak... Ümit Takım’ın birinci stoperi Ceyhun’u Şili’yle oynanacak A Milli hazırlık maçı için kadroya alıp 90 dakika kulübede oturtmak...
Bütün bu aksiliklere rağmen gruptan çıkıp, Play-Off oynamaya hak kazanan ekibin can damarları Ceyhun, Serdar ve Aydın’ı da Bosna maçı için A Milli Takım kadrosuna alıp oynatmamak...
Ve en nihayetinde Avrupa Şampiyonası’nın kapısına dayanmış oyuncularımız Minsk’te Belarus maçını beklerken, İsveç’e gidilirse Arda ve Mehmet Topal’ın oynatılacağını açıklayarak işi bu noktaya getiren çocukların emeğini de değersizleştirmek...
Evet, bizi istemediler galiba (!)... Bu kadar yetenekli bir neslin, bu kadar şanslı kuralar çekip, bu kadar iyi oyunlar oynayıp İsveç biletini cebine koymamış, Olimpiyat şansını yitirmiş olmasına başka mantıklı bir gerekçe bulamıyorum doğrusu..."

http://www.milliyet.com.tr/Yazar.aspx?a ... eke&ver=69

Bazi vatandaslarimizin cok sevdigi "Turk'un Turk'ten baska dostu olmaz" sozunu "Turk'un dostu olmaz" seklinde modifiye etsek daha iyi olacak sanki. Bu arada yazida sozu gecen Umit Davala'nin akibeti durumu daha da trajiklestiriyor. Neyse cuma gunu TSYD'de basin toplantisi duzenleyecekmis iple cekiyorum.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Arkadaslar maci internet uzerinden nerede izleyebilirim?
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Hasan Tezcan wrote:Arkadaslar maci internet uzerinden nerede izleyebilirim?
http://www.myp2p.eu/broadcast.php?match ... art=sports

Maç saati burdaki linklerden birisi verir heralde. Çok kaliteli olmaz heralde...
Mehmet Daskiran

Post by Mehmet Daskiran »

Hasan Tezcan wrote:Arkadaslar maci internet uzerinden nerede izleyebilirim?
Merhaba Hasan,
Mac saatinde http://www.justin.tv/directory?category=sports adresine gidersen istemedigin kadar kanalda Turkiyenin mac yayinini bulursun. Bazilari oldukca kaliteli oluyor, dun Belarus macini gayet guzel verdiler. TRT'nin kendi canli sayfasindan da girebilirsin ama yayin saatlerinde ben pek baglanamiyorum asiri yuklenme oldugundan.
Mehmet Daskiran
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Kadro belli olmus. FT onceki mac icin, guya "Batuhan'i oynatmam yanlisti, [ama aslinda benim yanlis yapmam mumkun olmayacagi icin, dogruydu], herkes yapardi boyle bir oyuncuyu kazanmak icin" demis... :)

TFF canli anlatim sayfasindan kadro:
Image

Hasancigim, LigTV uyeligin varsa, orda bir ihtimal yayinlayabilirler. Su an mac oncesi yorumlar var ama, sanki daha once benzer bir durumda mac zamani yayini kesmislerdi gibime geliyor, o yuzden hepten guvenme...
Özgür
Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Bekleyip gormeklazim ama ,

TRT 1'in yayini devam edecek mi mac baslayinca?

Su Volkan'in yerine baska adamyok mu kaleye gececek?

Serdar'i oynatsalar ya biraz baroboyle bir macta.
Mehmet Daskiran

Post by Mehmet Daskiran »

Omer K. KOCAOGLU wrote:Bekleyip gormeklazim ama ,

TRT 1'in yayini devam edecek mi mac baslayinca?

Su Volkan'in yerine baska adamyok mu kaleye gececek?

Serdar'i oynatsalar ya biraz baroboyle bir macta.
Dun Belarus macini bu kanal verdi ve goruntu kesintisiz ve gayet guzeldi, simdide oyle.
http://www.justin.tv/memorge1
Mehmet Daskiran
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ozgur Huseyinoglu wrote:Hasancigim, LigTV uyeligin varsa, orda bir ihtimal yayinlayabilirler. Su an mac oncesi yorumlar var ama, sanki daha once benzer bir durumda mac zamani yayini kesmislerdi gibime geliyor, o yuzden hepten guvenme...
Kesilmedi yayin, ses maalesef titremeli geliyor ama, 513 Kbps yayin, buyuk olasilik her turlu justin olasiligindan daha duzgun olur, Digiturkwebtv uyeliginiz varsa, direk WMP icinde izleyebilirsiniz:
http://digiplat-mn-trt.wm.llnwd.net/digiplat_MN_TRT
Özgür
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Kornerleri Sabri dururken Arda ve Nuri kullandı :D

Nuri çok etkisiz...

İlk net pozisyona Balta girdi. Top direkten döndü.

Halil çok net pozisyonu atamadı...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bir toplantidayim. Ara sira bakiyorum. Adamlar ceza sahalarina sokmuyorlar gibi goruyorum. Bizimkilerden de bunu yaracak birini goremedim. Baskili olarak gozukuyoruz ama pek etkili degil.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Cengiz Akgun wrote:Bir toplantidayim. Ara sira bakiyorum. Adamlar ceza sahalarina sokmuyorlar gibi goruyorum. Bizimkilerden de bunu yaracak birini goremedim. Baskili olarak gozukuyoruz ama pek etkili degil.
Iste futbol aski.:)
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Arda gitti.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Çok net bir pozisyona girdiler...

Arda'yı nihayet yere serdiler. İnşallah ciddi değildir ama manzara acı verici...
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

arda kolundan sakatlandi galiba. Artik Terim Milli takimin yildizi Emreyi sokar yerine.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bu maçı kazanamazsak FT bence istifa eder.

İkisi çok net üç pozisyon bulduk ve çok net bir pozisyon verdik.

Önceki maçta olduğu kadar olmasada Sabri yine etkili oynuyor. Sağdan atılan kornerleri o kullanmalıydı. Uzaklardan eski günlerini hatırlatan bir şut da çekti (kötü günlerini :)

Maça Halil'le değil Mevlüt'la başlanmalıydı.

Defansif olarak bu sefer daha iyi oynadık.

Belçika 1-1 İspanya, ilk yarı bitmek üzere...
Post Reply