TSL 06: Bursa-Galatasaray 2-1 (Arda 56')

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Yuh... Sercan'la Bursa cok sacma bir gol kacirdi. Inanilmaz. 2 metreden iskaladi topu Sercan.

Bunlar hep hic bir seye yaramayan dolasan forvetleri takima doldurmaktan oluyor. Hele orta sahan yorgun bir durumdaysa. Futbol 2-3 oyuncunun yuruyup de takimin kazanabilecegi bir oyun degil. Nonda'nin maca katkisi sifir. Hic bir faydasi yok.

Arda'da bitik durumdaysa, tek on libero da oynuyorsan, maci kontrol edemezsin. Rakip de ustune ustune gelir.

Ozan Ersoy
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Şu ana kadar pozisyonları Bursa buluyor. 22'de Santcis Sercan'in 5 metre onunden sol sutunu karsiladi. 27'de ceza sahasinin caprazindan Sercan'in onune yuvarladilar, iskaladi ki bu pozisyona mac sonrasi cok dovunecekler.

Konya macinin ikinci yarisindaki, defansimiz onunden baslayan seri paslasmalar yok, Volkan veya Ayhan ileri uzun atiyorlar. Lincoln - Baros ve Nonda kopuk. Sabri bindirmiyor.

Gerci bu sene boyle cok macimiz var (Kocaeli, Konya mesela) ilk yari uyuyan mac, 60-90 arasi baska bir sekle donuyor. Bakalim bu da oyle olacak mi?

Hakem Huseyin Gokcek simdi Santcis'i uyardi bu ara. Seyirci de akilli bir sekilde Ayhan'in uzerine oynuyor. Ayhan sinirlenmeye basladi.
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ozan Ersoy wrote: Bunlar hep hic bir seye yaramayan dolasan forvetleri takima doldurmaktan oluyor. Hele orta sahan yorgun bir durumdaysa. Futbol 2-3 oyuncunun yuruyup de takimin kazanabilecegi bir oyun degil. Nonda'nin maca katkisi sifir. Hic bir faydasi yok.

Arda'da bitik durumdaysa, tek on libero da oynuyorsan, maci kontrol edemezsin. Rakip de ustune ustune gelir.

Ozan Ersoy
Cok dogru. Keske ilk yari Nondasiz baslayip orta sahayi kalabalik yapsaydik. Mehmet Guven'e bile raziyim zira orta sahayi cok hizli geciyorlar, hic degilse adami iter kakar, pozisyon bozardik. 70'ten sonra diri bir forvet degisikligi daha iyi bir strateji olurdu.

Iste yine 3'e 3 kaldilar, Mustafa Sarp atti. Macin basinda Yusuf'a birini yapistirmak gerektigini Davala Skibbe'ye soylememis mi anlamadim.

1-0.

İlk planda Arda cikmali. Sut cekecek gucu yok, cekinerek oynuyor.
Last edited by Ufuk Sezekkaplan on Sun Oct 05, 2008 6:39 pm, edited 1 time in total.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Rezillik, gol bagira bagira geldi....

Ozan Ersoy
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Bende sizlere katiliyorum. Nonda bu macin adami degil. Orta sahamiz yok. Yusuf istedigi gibi toplari buluyor. Emre Asigi Servetin yanina alip Meira'yi one alsa Skibbe iyi olacakti ama oyunun kontrolunu tamamen kaybettik...

Yazik gol bagira bagir geliyorum diyordu hic bir onlem alamadik :evil:
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ilk yari bitti. Gol pozisyonunun aynisini Yusuf'la Bursa daha onceden 3 kere denedi. En sonunda attilar. Orta sahamizda buyuk bosluklar var. Savunmada Ayhan herseye yetmiyor, yetemez. Hucumdaysa herkes ayagina top bekliyor. Top sendeyken bosa cikmak icin 5-10 metrelik kisa deparlar atmazsan adamlar da herkesi kapatir. "Sende kime atayim" diye beklerken basarlar alirlar ayagindan topu ya da geri pas yaparsin. Bu is bu kadar basit.

Golden sonra kipirdanmalar oldu. Arda sagdan sifira inip cikirdi. Nonda alti pasa girmedigi icin pozisyon kacti. Bu Arda'nin sagda oynamadiginin mantigi nedir hala anlayabilmis degilim. Balta daha cok iceri on libero pozisyonuna gecti. Herhalde kenar yonetim Yusuf'un at oynattinin farkina vardi da boyle bir onlem aldi.

Nonda'nin kesin cikmasi gerek. Yaser kesinlikle bundan iyi oynar. Arda'yi da sola alabilirsin. Ikinci yari, GS'in baskisi Bursa'nin kontralariyla gececek. Ikinciyi atamadan yersek ilk yenilgimizi aliriz bugun.

Ozan Ersoy
Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Ilk yarinin 1-0 bittigine sukretmek lazim.
Kewell'in olmadigi cok bariz hissediliyor.
Kewell'in eksikliginde bile Arda'nin sol kanatta oynamamasi ilginc.
Ikinci yari icin Aydin'i saga alip,Arda sola cekilebilir.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Ilk yarida golun gelmesi kacinilmazdi ve geldi. Golu kontro atakta yedik ama bu kimseyi yaniltmasin. Daha onemli pozisyonlari set oyununda geri yaslandigimizda verdik.

Mehmet Topal'in yoklugu Yusuf'un bombos oynamasini sagliyor. Ilk yarinin sonlarini dogru acildik ve bir kac pozisyon bulduk, ama takim yorgun, servet formsuz, arda sakat. Volkan yaman, meira, baros ve sabir iyicene idi.

Aydin veya yaser iyi olur. Beraberlik iyi netice, galibiyet mucize. Yani mac baslamadan onceki gibi bir durumdayiz. Bu kadar sakatla takima kizmiyorum.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Topu oyunda tutamadik bir turlu. Cok pas hatasi yaptik ilk yari, ozellikle Arda sonra Lincoln. Ikinci yarida Aydin varsa girmeli, Nonda Yaser ile degisebilir. Ayhan'a yukleniyor Bursa seyircisi, boyle bir pis huylari ya kufur ya islik, niye sevilmedik taraftar olduklari belli. Umidim Baros.
Kemal Bakircioglu
Ozgur A. Boztepe

servet'in hatasi ve 2-0
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Bursa 2-0 Galatasaray

Gol Sercan
Asist Servet
Ozgur A. Boztepe

Bursanin defansida cok iyi degil aslinda. Bastirsak gol aticagiz. Ama bursa artik vakit gecirir ve sert oynar.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Bu oyun mentalitesiyle UEFA'da gruplardan cikmamiz bile mucize. Takimin bu form durumuyla su an oynanan oyun sistemini uygulamalari imkansiz.
Ozgur A. Boztepe

Ozgur A. Boztepe wrote:Bursanin defansida cok iyi degil aslinda. Bastirsak gol aticagiz. Ama bursa artik vakit gecirir ve sert oynar.
2-1 arda arda arda
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Bravo meria+baros+arda.
Sabirli oyun...
Post Reply