TSL 3. Hafta:Galatasaray - Antalyaspor 1-1 (Nonda)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ali Gursel wrote:Sevgili Ozgur, adam 73. dakikada cikti, ne zaman isinacakti ufak ufak? Lazin idam sehpasinda bu bana ders olsun demesi gibi, 73 dakika olmus, ufak ufak isiniyor Umit. :lol:
Mac 0-0 idi o anda (ve oyle de bitti zaten). Hala kaderi degisebilirdi yani. Gecen sene ki FB-Kupa, ilk yari lig iBB maclari dusunuldugunde (veya bu senin soyledigin dakikalar civarinda sanirim, Kasimpasa maci da var), kader degistirdigi maclar olmustu. Kendimi onun yerine koyarak yazmistim. Macin basinda her topu kaptiriyorken, eziyorken, 2. yari daha derli toplu, ritmini yakalar bir havadayken, ve belki gorevini yerine getirebilecekken cikinca yasanacak bozukluk geldi aklima.
Murat Gokcigdem wrote:Neyse, rakibimizi ciddiyetle karsilacagimizi umarak takimimiza basarilar diliyorum.
Denizli macinin kolay olmasi bekleniyorken, bizi bir miktar kasmisti ama, dedigin gibi, bizimkiler bir ciddiyetsizlik yapmadikca, bu sefer kolay maclarimizdan biri olacak gibime geliyor bu, rakibin tecrubesizligi nedeniyle. Hayirlisi bakalim insallah...
www.antalyasporum.com sitesinden bir haberi sizlerle paylasmak istedim.

BIENIUK, ÖZKAN ve ABDULLAH KADRODA YOK ...
BJK macinda bu Bieniuk'u cikartti diye Jarabinsky'yi carmiha gerecekti yanilmiyorsam Sansal ile Erman. O macta takiminin en iyi oyuncularindan biriydi, diyorlardi. Eh, tam kuvvet rakipleri devirmek daha guzel olur tabii ama, su 3-4 hafta, hazir kita bekleyen akbabalara firsat vermemek icin, cok da gocunmayacagim isin dogrusu, etkili adamlari eksilmis olursa diye...
Özgür
Zoban Raftik

Post by Zoban Raftik »

PAF macinda 25. dakika Antalya 0-2 önde.
75. dakika 0-3.
liberta per gli ultras
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Medya el birligi ile GSyi cift forvet oynatmaya calisiyor.

Eger bu maca cift forvet baslarsak Ozan'in anlattigi butun yapilanlara yazik olmus olur.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Ozgur A. Boztepe wrote:Medya el birligi ile GSyi cift forvet oynatmaya calisiyor.

Eger bu maca cift forvet baslarsak Ozan'in anlattigi butun yapilanlara yazik olmus olur.

Eger bizi Medya cift forvet oynatmaya calisiyor ve biz bunu dogru bulmuyorsak Medya'nin bizim kotulugumuzu istedigi konusunda supheye dusecegim.

G.Saray bu ulkedeki 1-2 macin haricinde kalanlarin tumunde birakin cift forvet oynamayi 3 forvetle cikmasi lazim. Rakip gecen sene Lig A'dan cikmis Antalya ve biz lig sampiyonu takimiz. Kendi sahamizda tek forvet oynamamiz mi gerekiyor? Elbette bazi maclarda surprizler, kayiplar olacaktir ama bizim yani G.Saray futbol takiminin felsefesi cift forvetli hucum futboluna uygundur. Tek forvet icin sampiyonlar liginde oynuyor olsak eyvallah, UEFA da bile cogu macta cift forvet oynamamiz gerektigini dusunuyorum. Aksi takdirde ozellikle deplasmanlarda cok sıkıntılı, gol atmakta zorlanan bir takım izleriz. Bizim icin 4-4-2 en uygunudur ve bu taktikte Lincoln'un yeri yok diyebiliriz..
Last edited by Ercan Arslan on Sat Sep 13, 2008 8:12 pm, edited 1 time in total.
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Evet, bende boyle statik bir dusunceye katilmiyorum. Yerine ve takimina gore (Gerets yapardi bunu) 4-3-3 bile oynanabilir. Aklima Manisa'da Karan-Sukur-Necati ile oynadigimiz ve kazandigimiz mac geliyor.

Kaldi ki Baros, sabit bir forvet olmadigina gore, Nonda ile beraber oynamali. Hele Jarabinski'nin orta sahada yaptiracai faullerive 60 sonrasi 1-9-1 oynanayacagini dusunursek. Ama bu durumda hakikaten Lincoln istihdam fazlasi oluyor.

Bugunku kadroyu bu yuzden cok merak ediyorum.
Kerem Gulec

Post by Kerem Gulec »

Skibbe bazi maclarda takimi cift forvet oynatabilecegini daha once aciklamisti (kayserispor macindan sonra).

"Daha önce idmansız olan kaleci De Sanctis'in ilerleyen dönemde daha iyi performans ortaya koyacağını vurgulayan Skibbe, ''Tabii ki 2 forvetle oynayacağımız maçlar da olacak. Ümit, yeni sakatlıktan çıktı, Baros yeni geldi. Tüm oyuncuların hazır olacağı günleri bekleyeceğiz. Ona göre oyunumuzu şekillendireceğiz. Bundan sonra daha ofansif olacağız'' diye konuştu."

http://www.galatasaray.org/futbol/super ... r/1823.php

Soyledikleri bana mantikli gelmisti. Her rakibin gucu, iyi oldugu yonler silahlari cok farkli. Skibbe'nin dedigi gibi oyun sablonun henuz tam belli olmamasinin bir sebebi de eksik ve sakat oyuncular maalesef. Umarim en kisa zamanda mevcut oyunculardan en yuksek verim alinir.

Baros'un Fenerbahce'nin Semih'i bu aralar oynattigi sekilde oynayabilecegine inaniyorum. Oldukca hareketli bir futbolcu, hatta bu isi (orta saha forvet baglantisi) Semih'ten daha iyi yapma potansiyeli bile olabilir.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Hasan Sas sag bek ama artik koyacak adam kalmadi, elestirmiyorum.

Hem Lincoln hem de Baros yedek, ikisini de anlamiyorum, hele Baros'u.

Ne yapiyor bu vatandas, iki tane 10 mac ustuste oynayamayan adami cikartacagim diye Baros yedek.

Ali
Last edited by Ali Gursel on Sat Sep 13, 2008 9:44 pm, edited 1 time in total.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Yorumcu Ergün..

Arda'yı sağ-bek oynatmaktan bahsediyor, Hasan yerine. Yapma Ergün severiz seni :)

Tribünden bir resim:

Image

Bu çocuğu üzmeyin :D
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ercan Arslan wrote: Elbette bazi maclarda surprizler, kayiplar olacaktir ama bizim yani G.Saray futbol takiminin felsefesi cift forvetli hucum futboluna uygundur.
Bu mantikla ilerde Pipo Inzaghi'yi koyan, arkadan Kaka, Seedorf'la saldiran onlarin arkasinda da 2 on liberoyla oynayan taa finale kadar cikabilen CL'yi alabilen Milan'in nasil basarili oldugunu cozemezsiniz. Ya da koca sene Etoo'yla Henry'i yanyana oynatmayan Barcelona'nin oynadigi futbola savunma futbolu demek zorunda kalirsiniz.

Cift forvet oynadik aman ne guzel deyip Umit Karan'in saglara sollara kosmasini, taa kendi sahasina kadar adam takip etmesi de kacirir orta sahada olusan bosluk yuzunden Servet'in Song'un 60 metrelik uzun paslarina da sinir olmaktan uzaga gidemezsiniz.

Kolay takimlara karsi tek forvet kalabalik orta sahayla oynayip, cok pozisyon bulup farkli kazanamayan takim, Avrupa'da kuvvetli takimlara karsi bunu nasil becerecek?

Bugun hoca baskilara dayanamamis gozukuyor. Ozellikle sag kanadimiz maden olacak. Ayhan'la Topal milli takimda epey zorlandilar. Orta sahayi kaybedip sacma sapan bir top oynayacagimiz bir mac olabilir. Ya da Nonda taaa santraya kadar gelip oralardan top dagitir, Umit Karan sag acik gibi cizginin oralarda top alir, biz de cift forvet oynadigimizi saniriz.

Ozan Ersoy
Last edited by Ozan Ersoy on Sat Sep 13, 2008 9:37 pm, edited 1 time in total.
Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Ismail Gezer wrote:Bu çocuğu üzmeyin
Yakisikli cocuk.Maasallah.

Ancak forma korsan galiba.Uzuluyorum bunlari gorunce.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Topal kenarda diye gordum... Ayhan tek on libero.. Oh oh... Gecen sene UEFA'da hakem yardimi disinda mac kazanamayan GS aklima geldi hemen.

Ozan Ersoy
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote:Topal kenarda diye gordum... Ayhan tek on libero.. Oh oh... Gecen sene UEFA'da hakem yardimi disinda mac kazanamayan GS aklima geldi hemen.

Ozan Ersoy
Topal da mi yok ilk 11de?

Yuh diyorum artik.

Karan'a gelen toplari ve ne oldugunu sayalim.
Last edited by Ali Gursel on Sat Sep 13, 2008 9:54 pm, edited 1 time in total.
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

LigTV sacmalayip duruyor surekli... Ses kesiliyor, Istiklal Marsi sirasinda araya konusmalar giriyor... Musa Hocam, uyuyor musun! :)

Fatih Terim'i konusturdular arada. Neyse, o apayri bir konu da Baros'un neden sahada olmadigini anlayabilmis degilim. Eger Umit Nonda ikilisi yeterliydiyse Baros neden alindi?

Hakan
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Justin sattı bizi. FB'nin maçını verdiler şimdi gıcıklık yapıyorlar...

http://www.justin.tv/widgets/jtv_live.r ... =turko7979

Burdan vermeye başladılar...
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Ilk 5 dakikanin bizim icin ozeti: Aydin!

Ozan'in soyledigi gibi orta saha ustunlugu saglamamiz cok zor bu kadroyla.
Post Reply