Fortis Türkiye Kupası BJK-FB 4-2

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Tokatspor 1 - 1 Eskişehirspor
Alanyaspor 2 - 2 Sivasspor
Malatyaspor 2 - 4 Ankaraspor
G.Antep Bld.Spor 1 - 3 Gaziantepspor

Tokatspor adına sevindim :D
Sivas'a da bir haller oldu. 10 kişilik Antalya'ya yenildiler, şimdide Alanya takmış çelmeyi. Güney havası yaramıyor heralde.
Last edited by Ismail Gezer on Wed Nov 12, 2008 10:21 pm, edited 1 time in total.
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Ismail Gezer wrote:Sivas'a da bir haller oldu. 10 kişilik Antalya'ya yenildiler, şimdide Alanya takmış çelmeyi. Güney havası yaramıyor heralde.
Sen deyince kadrolara baktım, Musa, Sezer ve Tum ikinci yarı girmiş oyuna. ama yine de alanya'dan galip dönmeleri gerekirdi tabi. 1-0 geriye düştükten sonra 2-1 yapmışlar, 90.dakikada ise gol yiyip berabere bitirmişler.

Ben sivasspor'u çok beğeniyorum. bakalım bu sene ligde nasıl gidecekler? Mohammed'in de sakatlığı geçti, bu hafta oynamış.
Tan Erten
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

BJK ilk yarida 6. dakikada Yusuf'un golu ile 1-0 one gecti.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

1-1 oldu Guiza ile.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bobo bir cif dikis atmis. 3. golunu gordum. Ikinciyi kacirdim. FB malasef 26 yil bekledi biraz daha bekleyecek. Denizli dersini iyi caismis. Gerci ne olursa olsun BJK sampiyon ya da ikinci olursa FB UEFA'ya gidecek. Biz kendi derdimize yanalim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Aboo bu seferde Holosko gagaladi. FB'nin tabutuna bir civi daha cakildi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Futbolculara kotek olayi olmasin da. Aragones'e uzuldum, sporun ve spor kulturunun olmadigi bir ulkeye gelip kariyerinde bir seneyi bosa harcadi tipki Del Bosque, Hiddink ve antrenör mezarligina dönen ulkemizde diger kaliteli hocalar gibi.

Bu arada Denizli'ye o kadar laf edildi kariyerinde uc buyuk kluple sampiyonluk arti Avrupa Sampiyon klupler kupasi yari finali olacak (Tanju'nun Bukres'te sayilmayan nizami golu sayilsa belki final olacakti).
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bunyamin gezerken bana gore biraz uyduruk bir penalti verince Alex'den bir teselli golu geldi penaltidan. FB'nin makus talihi bu Turkiye kupasi olayi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Kerem Tezic wrote:Futbolculara kotek olayi olmasin da. Aragones'e uzuldum, sporun ve spor kulturunun olmadigi bir ulkeye gelip kariyerinde bir seneyi bosa harcadi tipki Del Bosque, Hiddink ve antrenör mezarligina dönen ulkemizde diger kaliteli hocalar gibi.

Bu arada Denizli'ye o kadar laf edildi kariyerinde uc buyuk kluple sampiyonluk arti Avrupa Sampiyon klupler kupasi yari finali olacak (Tanju'nun Bukres'te sayilmayan nizami golu sayilsa belki final olacakti).
Ne kadar korkunc bir basari idi o. Inanin akli almiyor. Mac gununu bile cok iyi hatirliyorum. Statue'nun lobisi cok buyuktu o zaman. Bir sonraki senede kupayi aldilardi. Ah diye dusunuyorum simdi, Ugur o kirmiziyi almasa idi.

Fenerde "teneke" almayali 27 oldu. Isin kotusu bu kadar cok istedikten sonra artik tenekede diyemezsin bu kupaya, ah bide cimbom bu kadar cok almasa idi..:)
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur A. Boztepe wrote:
..
Fenerde "teneke" almayali 27 oldu. Isin kotusu bu kadar cok istedikten sonra artik tenekede diyemezsin bu kupaya, ah bide cimbom bu kadar cok almasa idi..:)
Neden teneke? Alana 1.5M YTL gibi bir para veriliyor. Bir de kalkip Cumhurbaskanligi kupasi oynayip simdi super kupa mi ne diyorlar ondan da para kazaniyorsun. Sonrasi Avrupa yolu tikaninca ligde bu kupa ile gidiliyor (idi) Avrupaya. Bu sene GS da iki eli hamur karni ac olarak sezonu kapadi. Bu kupayi alsa fena mi olurdu?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Cengiz Akgun wrote: Bu sene GS da iki eli hamur karni ac olarak sezonu kapadi. Bu kupayi alsa fena mi olurdu?
Eli hamur karni ac diyorsun ama haberlere bakiyorum gene transfer ustune transfer yapiyorlar. Bu paralarin kaynagi ne merak ediyorum. Bu klupler ne kadar vergi öduyorlar asil can alici soru bu. Milletin umurunda degil tabii 'benim klubum Xavi'yi getirsin istedigi hileyi yapsin' zihniyetinin hakim oldugu hep bana hep bana ulkesi. Muhtemelen anlasmalardaki rakkamlar buhar ediliyor. Aklim almiyor bu krizde, duzgun gelir kaynagi yokken, bu kadar yuksek transfer borsasi nasil oluyor, akil alir gibi degil, bu dediklerim bu uc buyuk(!) klup icin de gecerli.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kerem Tezic wrote:
Cengiz Akgun wrote: Bu sene GS da iki eli hamur karni ac olarak sezonu kapadi. Bu kupayi alsa fena mi olurdu?
Eli hamur karni ac diyorsun ama haberlere bakiyorum gene transfer ustune transfer yapiyorlar. Bu paralarin kaynagi ne merak ediyorum.
Ben de onu dyorum ya. Ellinde hamur oldugu halde (daha dogrusu unu yagi sarf ettigi halde) ekmegi pisiremeyip karni ac kaldi. Nu paralarin kaynagi kara para. Birileri boyle borc verip defterde filan gostermeden kaadaki senetle isi hal ediyorlar. Yani borc artiyor ama bunlar banka borcu filan degil. Sen banka olsan borcu 200M YTL asmis bir klube borc filan verirmisin. Ortada bir numaradir donup duruyor. Boylece baskana gebe kaliniyor. O da kendine bu verdiklerini verene baskanligi devrediyor. Saniyormusunuz Canaydin parasini birakti cebimden kodum dediklerini. Enayi mi bu adamlar. Ama ne yapiyorlar para gelice cebe atip futbolcuya basketciye para yok diye agliyorlar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Cengiz Akgun wrote:
Ozgur A. Boztepe wrote:
..
Neden teneke? Alana 1.5M YTL gibi bir para veriliyor. Bir de kalkip Cumhurbaskanligi kupasi oynayip simdi super kupa mi ne diyorlar ondan da para kazaniyorsun. Sonrasi Avrupa yolu tikaninca ligde bu kupa ile gidiliyor (idi) Avrupaya. Bu sene GS da iki eli hamur karni ac olarak sezonu kapadi. Bu kupayi alsa fena mi olurdu?
Ben demiyorum teneke, Aziz yildirim diyor teneke diye, ona tas atiyorum. Teneke diyordu cunku herkezden daha cok Turkiye kupasi GS de vardi ve kendinde yoktu.

Bu sene artik herseyi bu kupanin utune kurduktan sonra fenerbahce artik tenekede diyemez bu kupaya.

Bir kupa varsa, ve Galatasaray bu organizasyonun icinde ise Galatasaray taliptir. Ve kupa degerlidir.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Eren Akkan

Post by Eren Akkan »

15 sene öncesine kadar, Şampiyonlar Ligi'ne kaliteli liglerden 4, kalitesizlerden 2'şer takım katılmazdan, UEFA'ya 3'er 4'er takım gitmezden önce (kupa statüleri cıvıtmamışken); Kupa Galipleri kupası, Şampiyon Kulüpler Kupası'ndan sonraki 2. kupa adıyla anılırken; Chelsea, Barcelona, Arsenal, Manchester United, Juventus, Ajax, Milan'ın kazandığı, çeyrek finalden sonrasının imkansıza yakın zor olduğu bir kupaydı. Ve UEFA ile karşılaştırıldığında çok daha keyifli idi. Dolayısıyla, Şampiyon Kulüpler'e katılamayan büyük takımlar bu kupaya katılabilmek için bayağı uğraş verirdi, maçlara yedekleriyle değil, tam takımla ciddi bir şekilde hazırlanılırdı. Avrupa kupalarına katılma kriterleri açısından o zamanlar keyifli bir kupaydı Türkiye Kupası, amaç sadece 1 UEFA kupası bileti almak değildi, prestijliydi ayrıca.

Şimdi ise tek keyif veren kısmı Fenerbahçe'nin 26 senedir kupayı alamaması. Üzücü yaw.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Gunah kecisi Ispanya'yi Avrupa sampiyonu yapan ama sirf basarisiz oldu diye ve sirf yasli oldugu icin dede sifati takilan ve minik beyinlerince asagilamaya kalktiklari su zarif adam oldu. Ayni seye Gerets, Skibbe, Hiddink, Löw, Lucescu, Del Bosque ve niceleri maruz kaldi. Ustelik hepsi adam gibi adamdi. Derwall eger Denizlispor'un son dakika golu olmasa dayak yiyip gidecekti nerdeyse, arabasina 'kan alacagiz' diye cizik atti taraftar denen mahluklar Rize'ye 2-0 yenilince ama sirf sonradan basarili oldu son dakika sansi guldu diye omuzlara alindi bu iki yuzlu ruhu dansöz ulkede ve buna bir de turk misafirperverligi(!) denildi. Coguna lakaplar takildi utanmadan cingene, Alman köylusu, Belcika köylusu, ceribasi, hamam oglani, dede, ibne dendi. Ayni sey Schuster'e de olacak, bundan yuzde yuz eminim. Basariliysan, insanlarin cebini gözunu apis arasini tatmin ediyorsan, anlik zevklerinin ve ihtiraslarinin esareti ile yasayan, akildan erdemden eser olmayan bu toplumda kralsin ve buna misafirperverlik adi verilir yok basarisiz veya bu ustte bahsettiklerimi tatmin edemiyorsan basina gelmedik kalmaz kimse yuzune bakmaz, gelirken omuzlara alinip giderken tek bir ugurlayanin bile olmadigi sicak(!) ve misafirperver(!) spor kulturunden zerre gram nasibini alamamis ulkede.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/ ... sp?gid=229
Last edited by Kenan Atak on Thu May 14, 2009 12:31 am, edited 1 time in total.
Post Reply