TSL 1. Hafta GS- Denizli 4-1 (Kewell, Hakan,Baris,Lincoln)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yukardaki yazidan Ayhan'in milli takimda olmadigini anliyorum. Futbolun krali Ayhan sakat miydi yoksa yine sakata mi geldi?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote:Yukardaki yazidan Ayhan'in milli takimda olmadigini anliyorum. Futbolun krali Ayhan sakat miydi yoksa yine sakata mi geldi?
Ayhan milli takımdaydı. 60 dakika civarı oynadı.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:
Cengiz Akgun wrote:Yukardaki yazidan Ayhan'in milli takimda olmadigini anliyorum. Futbolun krali Ayhan sakat miydi yoksa yine sakata mi geldi?
Ayhan milli takımdaydı. 60 dakika civarı oynadı.
Yukarda cumle dusuk oldugundan es gecmisim. Ama sen dun soyluyordun dogru. Gerci ben adami bir halt ederken goremedim Gerci Kim ne halt etti diyeceksin atilan gol disinda? Ama sen heyeacanli gecti diye dun bayagi begendin oyunu. Ne oyundu ama. Mahallede bile iyi kotu bir taktik filan olurdu bazen. Dun Sili oynadi bizimkiler bakti.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote: Yukarda cumle dusuk oldugundan es gecmisim. Ama sen dun soyluyordun dogru. Gerci ben adami bir halt ederken goremedim Gerci Kim ne halt etti diyeceksin atilan gol disinda? Ama sen heyeacanli gecti diye dun bayagi begendin oyunu. Ne oyundu ama. Mahallede bile iyi kotu bir taktik filan olurdu bazen. Dun Sili oynadi bizimkiler bakti.
Maç heyecanlıydı, o kesin. Kalemizde dakka başı pozisyon yaşandı ikinci yarı, buda heyecan vericiydi yani :D

Tuncay-Aurelio--Selçuk-Ayhan-Kazım'dan oluşan orta saha oyun kuramadı. Bir Nuri'nin girişi bile takımın oyununu farkettirdi. Aslında milli takım'ın Arda'dan başka oyun kuracak adamı yok. Bu yüzden Nuri artık daha çok forma sansı bulacak diye düşünüyorum.

Ayhan kötüydü. Mücadelesinde, top kapmasında sorun yok ama attığı pasların çoğu yerini bulmadı. Forma girmesi açısından bu maçta uzun süre şans bulması iyi oldu.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Image

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı, Denizlispor ile Cumartesi akşamı Ali Sami Yen Stadı’nda yapacağı Turkcell Süper Lig 1. Hafta karşılaşmasının hazırlık çalışmalarını Florya Metin Oktay Tesisleri’nde basın ve taraftara açık olarak yaptığı antrenmanla sürdürdü.

Teknik ekibimiz Michael Skibbe, Edwin Boekamp, Ümit Davala, Cevat Güler ve Nezih Ali Boloğlu yönetiminde saat 17.30’dan itibaren Jupp Derwall Antrenman Sahası’nda yapılan sabah antrenmanı ısınma ve açma germe egzersizleriyle başladı.

Antrenmanın ana bölümünde dar alanda üç takım halinde teknik bir çalışma yapılırken kaleciler Aykut Erçetin ve Morgan de Sanctis antrenör Nezih Ali Boloğlu yönetiminde özel bir kaleci antrenmanı yaptılar.

Milli takımlar kamplarından dönen Mehmet Topal, Fernando Meira, Shabani Nonda ve Barış Özbek takımla birlikte çalışırken, Servet Çetin, Ayhan Akman ve Alparslan Erdem ise salon ve saha çalışmalarından oluşan bir maç ertesi yenilenme programı uyguladılar.

Sabri Sarıoğlu, Hakan Balta, Arda Turan, Orkun Usak ve Fırat Kocaoğlu bu antrenmanın tümüne takımla birlikte katıldılar.

Soğuma ve açma germe çalışmalarıyla tamamlanan antrenmandan sonra oyuncular merkez binamıza geçtiler.

Sindirim sistemindeki rahatsızlık nedeniyle Cassio de Souza Soares Lincoln sahada yaptığı aerobik koşunun ardından sağlık ekibi tarafından dinlendirildi.

Dün takım çalışmalarına katılan Ümit Karan, akşam antrenmanının sonlarına doğru hissettiği ağrıya karşın antrenmanı tamamladı. Sağlık merkezinde antrenman sonrasında yapılan muayenesinde sakatlık bölgesine yakın, farklı bir kas grubunda ağrı ve ödem tespit edildi. Ümit’in bugün yapılan MR tetkikinde yeni bir zorlanma tanısının doğrulanması üzerine antrenmana katılmasına izin verilmedi. Ümit’in dün başlanan tedavisine devam ediliyor.

Emre Güngör ve Aydın Yılmaz’ın tedavileri her gün çift seansla sürdürülüyor. Aydın tedavisinin ardından sağlık ekibimiz nezaretinde eşliğinde salon ve sahada takımdan ayrı çalışmaya devam ediyor.

Mehmet Güven, Semih Kaya ve Uğur Uçar’ın ameliyat sonrası rehabilitasyon çalışmaları Metin Oktay Tesisleri sağlık merkezinde sürdürülüyor. Serkan Çalık ise evinde dinlendiriliyor.

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı çalışmalarını, Denizlispor ile Cumartesi akşamı Ali Sami Yen Stadı’nda yapacağı Turkcell Süper Lig 1. Hafta karşılaşmasının hazırlık çalışmalarını 22 Ağustos Cuma akşamüstü saat 17.30’da basın ve taraftara kapalı olarak yapılacak son antrenmanla tamamlayacak ve Metin Oktay Tesisleri’nde kampa girecek.
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Ismail Gezer wrote:Sindirim sistemindeki rahatsızlık nedeniyle Cassio de Souza Soares Lincoln sahada yaptığı aerobik koşunun ardından sağlık ekibi tarafından dinlendirildi.
Kaytarmaya yeni bir bahane bulmuş bizimki.
Başım ağrıyor, bugün olmaz, yorgunum... İpe un sermeye niyetli olduktan sonra...
Ben de aha buraya yazıyorum, bu adam yarın sahada olmayacak. Görürsünüz.
AYRILMAZ İKİLİ
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Salih Bora wrote:Ben de aha buraya yazıyorum, bu adam yarın sahada olmayacak. Görürsünüz.
Eger iyilesmesse Skibbe Kewell ile Nondayi cift forvet yaparmi diye dusunuyordum ama bu sefer Arda yok onlara servis yapabilecek futbolcumuz az...

Insallah su Denizli macini kazasiz belasiz atlatiriz da Bukres macini dusunuruz...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Image

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı, Denizlispor ile 23 Ağustos Cumartesi akşamı Ali Sami Yen Stadı’nda yapacağı Turkcell Süper Lig 1. Hafta karşılaşmasının hazırlık çalışmalarını Florya Metin Oktay Tesisleri’nde basın ve taraftara kapalı olarak yaptığı son antrenmanla tamamladı.
Teknik ekibimiz Michael Skibbe, Edwin Boekamp, Ümit Davala, Cevat Güler ve Nezih Ali Boloğlu yönetiminde saat 17.30’dan itibaren Jupp Derwall Antrenman Sahası’nda yapılan sabah antrenmanı ısınma ve açma germe egzersizleriyle başladı.
Antrenmanın ana bölümünde iki takım halinde taktik bir çalışma yapıldı.
Cassio de Souza Soares Lincoln, Servet Çetin, Ayhan Akman ve Alparslan Erdem bu antrenmanın tümüne takımla birlikte katıldılar.
Soğuma ve açma germe çalışmalarıyla tamamlanan antrenmandan sonra oyuncular akşam yemeği için merkez binamıza geçtiler.
Ümit Karan, Emre Güngör ve Aydın Yılmaz’ın tedavileri her gün çift seansla sürdürülüyor. Aydın tedavisinin ardından sağlık ekibimiz nezaretinde eşliğinde salon ve sahada takımdan ayrı çalışmaya devam ediyor.
Mehmet Güven, Semih Kaya ve Uğur Uçar’ın ameliyat sonrası rehabilitasyon çalışmaları da Metin Oktay Tesisleri sağlık merkezinde sürdürülüyor. Serkan Çalık ise evinde dinlendiriliyor.
Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı, Turkcell Süper Lig açılış haftasında Denizlispor ile yarın akşam Ali Sami Yen Stadı’nda yapacağı karşılaşmasının hazırlık çalışmalarını bu son antrenmanla tamamlayarak, Metin Oktay Tesisleri’nde kampa girdi.
Tahmini 18 kişilik kadro: Aykut, Sabri, Meira, Servet, Hakan, Hasan, Ayhan, Topal, Arda, Lincoln, Nonda, Volkan, De Sanctis, Barış, Alparslan, Emre Aşık, Yaser, Kewel.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Muzaffer Kartal diye bir adam Denizlispor'u değerlendirmiş. Yazının son paragrafı çok enteresan:

Bütçesi Arda’ya verilen para kadar olan Denizlispor Cumartesi günü yeni kadrosuyla Galatasaray’ın karşısında olacak. Görüntü de Galatasaray’a hazırlar. Ama horozlanabilecekler mi? Göreceğiz bakalım, Başkan Ali İpek ile teknik direktör Ali Yalçın’ın övgü dolu sözlerle anlattığı genç Denizlispor’u.

Ulen duyanda Arda çok para alıyor sanır. Böyle aptalca bir benzetme olmaz. Lincoln'un aldığının yarısı kadar bile değil dersin, bunun bir mantığı var. Aldığı ücret, listede ilk 3'e bile giremeyecek olsa bile,Arda'nın adını yazmak başka bir yıldız oyuncu'nun adını kullanmaktan daha cazip geldi anlaşılan!
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mecidiyeköy alev alev...

Akşama kadar pek fazla serinleyeceğini zannetmiyorum. Ben yarım saatte sucuk gibi oldum. Bulutsuz, cehennem gibi bir hava var. İnşallah ilk yarı sağlam bir skor elde eder, aşırı efor sarfetme ihtiyacı hissetmeyiz yoksa Steau maçındaki gibi dökülür bizimkiler...
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ergun Pembe felaket acemilik cekiyor yorumculukta... Kulakligina birisi konustugu anda kendisi konusmayi birakiyor - eeeee demeye basliyor... sesi de cok monoton ve dinleyene SIKICI geliyor... kendini daha cok gelistirmesi lazim...
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

aykut

sabri
meira
servet
balta

topal
ayhan
hasan
lincoln
kewell

nonda

arda yedek. riske atilmamasi iyi... lideroth yedekmi duyamadim ligtvdeki teknik problemler yuzunden...
Last edited by Ozgur A. Boztepe on Sat Aug 23, 2008 6:12 pm, edited 1 time in total.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bu Milliyet adamı çileden çıkartır!
Skibbe ilk 11'ini belirledi...
Teknik Direktör Michael Skibbe yönetimindeki Galatasaray'ın, Denizlispor karşısına, Aykut, Sabri, Servet, Meira, Hakan Balta, Mehmet Topal, Ayhan Akman, Hasan Şaş, Kewell, Lincoln (Arda) ve Nonda 11'i ile çıkması bekleniyor.

MİLLİYET
Birkaç kere daha fazla tıklanmak için böyle ucuz numaralar yapmak Milliyet'e yakışıyor mı? Yakışıyor! Basında pislik bitmez..
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Bugun satilan 10,000 sezon kartinin haricinde sadece 4,200 bilet satilmis - yaklasik 15000 civari seyirci bekleniyor...

Koca 12 milyonluk sehirde su stadi daha ilk macta dolduracak 23,000 kisiyi biraraya getiremiyoruz... Sampiyon takimin sampiyon taraftari iste :roll:

Ozgur kadroyu vermis ama ben bir de dizilisi ile vereyim...

----------------------- Aykut ------------------------
Sabri -------- Meira -------- Servet --------- Balta
-------------- Topal ----------- Ayhan --------------
Hasan --------------- Lincoln --------------- Kewell
----------------------- Nonda ------------------------
Last edited by Mert Tokman on Sat Aug 23, 2008 6:16 pm, edited 1 time in total.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Code: Select all

Aykut 

Sabri   Meira      Servet   Hakan B.

Hasan   Mehmet T.  Ayhan    Kewell 

Lincoln

Nonda
Bu dizilisle vermis oldular. Hasan insallah bir yari daha zaman almaz aklini basina toplamak icin, ve sade oyunla oynar.

Seyirci sayisi uzuntu verici evet maalesef. Hava sicakligindan yorumcular da bahsetti. Denizli'de cok fazla degisiklik olmus, umarim acemiliklerinden yararlanip, ilk yaridan baglariz isi, Kewell'i Lincoln'u filan da kenara alabiliriz riske girmeden...

EDIT: Goruntu yonetmeni arkadasimiz, basini ortmus bayan seyircilerimize pek bir odaklaniyor. :)

Turuncu formalar acaip satmis gorunuyor seyirciler arasinda. Ya da bilmiyorum belki aykiri (gozumuzun alismadigi) bir renk oldugu icin daha cok goze batiyor.

Sortlarindan bugun oyuncularimiz da Turuncu giyecek "herhalde" derken, simdi yayinda da onayladilar.
Last edited by Ozgur Huseyinoglu on Sat Aug 23, 2008 6:29 pm, edited 2 times in total.
Özgür
Post Reply