Plansizlik, Beceriksizlik, Basiretsizlik

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Cirak wrote: Mercedes ornegi verilmis... Almak istedigim arabayi belirledikten sonra araba galerisinde cok pazarlik yapmisligim, arabayi cok begensem bile bir kac yuz $ icin masadan kalkmisligim cok olmustur. Ayni arabayi daha sonra baska bir galeriden hakkettigi fiyata da almisimdir. Belki harcadigim zamana bile degmemistir o bir kac yuz dolar ama birseye degerinden fazla para verince de keriz hissederim kendimi. Tipki burada Canaydin ve bilimum yoneticiyi keriz diye suclarken haksiz olmadigimiz gibi...

....
Mercedes galerisine gien adamin cebinde bir Mercedes alacak kadar para bulunur. Sokaktan gecerken ugradim acaba pazarlikla bir kelepir duser mi diye girmeszsin girersen de halinden anlarlar. GS'yin bugun bonservise 5M Avrodan verecek parasi var diyen adam kendini kandirir. Bana kalsa o bile fazla bu durumda. Afrikada arasalar millet kimleri buluyor boyle Zaragoso filan gibilerinin agiz kokusunu cekerken. Kardesim rmanyada yasiyor. Steau Dario Moreno'ya kac para verdi bir arastirin bakalim. Ha isterseniz buraya gelen Rumen'e sorun. GS ile oynarken de goreceksiniz zaten.

Olivera'nin istedigi 2.5-3M Avro meselesi degil. Elbette Olivera ile anlasirsin. SL ayak basti parasi bile yeter. Ama adamlarin borc kicindan akarken kalkip bonservis gibi havaya 10M Avro sacmak ise komedi olur. Turk Telekomdan gelen para filan cerez olmaz eger bu kafda iseler. O yuzden Olivera'yi ilan unutun. Nnnda seviyesinden bir gomlekyukarda birine parayi bozacaklar ama bu da SL parasina mal olacak. O zaman gorurum ne kadar iyi transfer yatiklarini UEFA kupasinda bedavaya oynarlarken. Bu arada FB SL de para kirmaya devam edecek.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Turkiye'nin sayili santroforlarindan biri kontratli oyuncumuz.

Bosuna masraf yapacagimiza Nejati evladim gel oyna diyelim olsun bitsin bu is. Sozu gecen McCarty turu adamlara para kaptiracagimiza Nejati ile oyniyalim.

Biliyorum Nejati'den nefret edenler var. Sabri'den, Hasan'dan, Umit'den nefret edenlerde var, onlar oynuyor. Futbol kasabi Emre oynuyor ya. Ihtiyac olunca demek oluyormus. Nejati'nin neyi eksik? Hakan belki bana mecbur kalirlar diye evinde bekliyor. Bizler Necati'yi begenemiyoruz.

Haftaya elemizde sadece Nonda ve belki Umit santrafor oyniyabilecek. Bir gayretle tur atlasak bizimkilerin alabilecegi 2. sinif forvetler para kaptiracagiz.

Cagirin Necati'yi bitsin bu cile.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote:
Afrikada arasalar millet kimleri buluyor boyle Zaragoso filan gibilerinin agiz kokusunu cekerken. Kardesim rmanyada yasiyor. Steau Dario Moreno'ya kac para verdi bir arastirin bakalim. Ha isterseniz buraya gelen Rumen'e sorun. GS ile oynarken de goreceksiniz zaten.
GS tarihinin en faydali olmus oyuncusuna (Hagi) GS ne kadar para odedi? Sifir. Steau falan Dario amcaya ne kadar odemis bizi ne ilgilendirir? Bu onlarin basarili transfer politikalari oldugunu mu gosterir? Bizimkiler de denediler bu latinleri. Pinto'su Brezilya genc ulusal takiminda gelecegin yildizi gosteriliyordu dunya futbol otoriteleri tarafindan. Carrusca icin en yetenekli Arjantin'li gencler arasinda deniyordu. Bunyeye uymadilar basarili olamadilar. Baska bir ornek verelim. Besiktas Bobo'ya kac dolar odedi? Bir milyon dolarin biraz ustunde. Simdi 10 milyon dolarlik adam oldu Bobo. GS'a verseler bir cogumuz hic dusunmeden atlariz. Simdi Besiktas bu transferi cok ucuza yapip tutturdugu ve sattiginda buyuk para kazanabilecegi icin "Besiktas'in transfer politikasi GS'dan cok iyidir, aferin adamlara" mi demeliyiz?

Ikincisi "bu Afrika'da arasalar millet kimleri buluyor" soylemi, futbol pazarini hic bilmemekle esit bir sey. Afrika Fransiz, Ingiliz ve Hollanda takimlari tarafindan somuruluyor. Oradan da 15 yasin altinda alip yetistiriyorlar. 20 yasin ustunde kim hazir futbolcu cikarmis, bulmus kendi takiminda oynatabilecek kadar? Bakin bakalim Turk umit takimina 4 tane atan Fildisi sahillerinin Cisse'si icin kac para istiyorlar? Afrika'daki futbol anlayisindan haberiniz var mi? Afrika'li kac futbolcuyla top oynadin? Heriflerin dunyanin en rezil, en salakca, en mankafa futbolunu oynadigini biliyor musunuz? Dunyada basarili olmus Drogba, E'to, Makalele gibi Afrika'li futbolcularin cok kucuk yaslarda ulkelerinden getirilip senelerce egitimden gecirildiklerinin kim farkinda? Mesela Eto'o'nun 16 yasinda Kamerun'dan Real Madrid'e geldigini 3 senede forma yuzu gormedigini ondan sonraki 3 senede de kiralandigini en sonunda 22 yasinda Real Mallorca'ya satildigini orada kendini kanitladiktan sonra Barcelona'ya geldigini biliyor musun?

Tabii ki hayir.
Nnnda seviyesinden bir gomlekyukarda birine parayi bozacaklar ama bu da SL parasina mal olacak. O zaman gorurum ne kadar iyi transfer yatiklarini UEFA kupasinda bedavaya oynarlarken. Bu arada FB SL de para kirmaya devam edecek.
Yani... Burasi celiski degil mi? O zaman 14 milyon bastirsinlar Guiza'yi aldiklari gibi bizimkiler de Oliviera'yi alsinlar demek degil mi bu?

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote: Carrusca icin en yetenekli Arjantin'li gencler arasinda deniyordu. ...
Ozan Ersoy
Kim diyordu? Boyle diyerek Adnan Sezgn'e kakaladilar dersen belki anlarim. Ustelik adam kac senedir hic giki cikmadan Turkiyede. Oynatirlarsa oynadi oynatmazlarsa kenarda oturdu. Beni korlediniz birakin gidecem filan da demedi garip. Nasil bunye tutmamasi imis bu. Ne sakatlandi ne de ben Istanbulda yasayamam evimi ozledim diye ikiye bir aglayip kacti. Ne de kamplara gec kaldi. Adam da is olmayinca hicbir hoca riske girip oynatmadi. Isin asli bu. Dupeduz kendi kafasina gore yapilmis bir transfer bu Adnan beyin ve elinde patladi GS'ya girmis bir kazik olarak.

Ikinci konu ise Afrikalilar. Avrupalinin dort gozu iki beyni mi var. Sen de git yatirimini yap. Elini kolunu tutan mi var? Appiah olayi gozunun onunde.
Last edited by Cengiz Akgun on Fri Aug 08, 2008 10:20 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Cengiz Akgun wrote:
Ozan Ersoy wrote: Carrusca icin en yetenekli Arjantin'li gencler arasinda deniyordu. ...
Ozan Ersoy
Kim diyordu? Boyle diyerek Adnan Sezgn'e kakaladilar dersen belki anlarim. Ustelik adam kac senedir hic giki cikmadan Turkiyede. Oynatirlarsa oynadi oynatmazlarsa kenarda oturdu. Beni korlediniz birakin gidecem filan da demedi garip. Nasil bunye tutmamasi imis bu. Ne sakatlandi ne de ben Istanbulda yasayamam evimi ozledim diye ikiye bir aglayip kacti. Ne de kamplara gec kaldi. Adam da is olmayinca hicbir hoca riske girip oynatmadi. Isin asli bu. Dupeduz kendi kafasina gore yapilmis bir transfer bu Adnan beyin ve elinde patladi GS'ya girmis bir kazik olarak.
Benim Arjantin'de cok kral bir arkadasim var. O soyledi.
Ozgur Ozanguc

Post by Ozgur Ozanguc »

Carrusca konusuna deginemeden gecemeyecegim. Israrla Lincoln'un oynadigi yerde oynatilsaydi. En az Delgado kadar olurdu.
Milyon dolarlik sirketler yonetip, futbol klubunu yonetemeyen arkadaslari cani gonulden kutlarim.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozgur Ozanguc wrote:Carrusca konusuna deginemeden gecemeyecegim. Israrla Lincoln'un oynadigi yerde oynatilsaydi. En az Delgado kadar olurdu.
Ne zaman?

Hani Delgado çok üstün bir adam diye de sormuyorum, ne zaman Delgado gibi olurdu israr edilse diye?

Defansa takılmayan, göze hoş gelen futbol oynayan liglerde ve plaj futbolu dışında kariyeri olamaz. Top ayağında olmadığı sürelerde bu kadar etkisiz ve kötü oyuncu az gördüm, izlerken arada bakıp şimdi ben sahada olsam maça daha fazla katkım olur diye düşündüğüm oldu (top ayağında değilken) ve ben 41 yaşındayım. Top ayağındayken iyi hoş da, bütün maç 2-3 dakika o, kalan 87-88 ne olacak? Carrusca' vücudundaki toplam yetenek bir ayak parmağında olan Arda eşek gibi koşarken aynı mevkide oynayan bu adam üstünde nasıl israr edilir?

Ali
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote:
Nnnda seviyesinden bir gomlekyukarda birine parayi bozacaklar ama bu da SL parasina mal olacak. O zaman gorurum ne kadar iyi transfer yatiklarini UEFA kupasinda bedavaya oynarlarken. Bu arada FB SL de para kirmaya devam edecek.
Yani... Burasi celiski degil mi? O zaman 14 milyon bastirsinlar Guiza'yi aldiklari gibi bizimkiler de Oliviera'yi alsinlar demek degil mi bu?

Ozan Ersoy
Degil elbette niye celiski olsun. Sen Olivera Dalevera ile vakit kaybedip yukarda dedikleri gibi Nonda'da ayarinda ya da bir gomlek ustun adam arama, ondan sonra S. Bukres'in onune elindeki kabizlarla cik ve elen ondan sonra daha Agustosun sonuna kadar vakit var diye Augustos bocegi taktigine devam et demek istedim. Bunun neresi celiski?

FB parasi var ki alip satiyor. Adamlarin elinde Semih gibi adam varken bile Kezman satamamisken bile kalkip Guiza muiza aldilar. Zenginin parasi zugurdun cenesi. Ben oturup FB yarisalim demedim. Yukarda da soyluyorlar asil eksigini kapamamisken boyle fantizilerle ugrasmamali diye. Celiskinin babasi cebinde ucsuz bucaksiz para varmis gibi dostlar alisveriste gorsun diye dolanmak.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote:
Ozan Ersoy

Ikinci konu ise Afrikalilar. Avrupalinin dort gozu iki beyni mi var. Sen de git yatirimini yap. Elini kolunu tutan mi var? Appiah olayi gozunun onunde.
Olabilir... Ama ayni Adnan Mehmet Topal'i aldi ayni paraya, simdi cocugun adinin gecmedigi premier lig takimi yok. Ayni Adnan Servet'i, Emre Gungor'u, Volkan'i, Hakan Balta'yi da aldi. Onlar da milli takimdan eksik olmuyorlar. Lincoln'u aldi bizim Gorgen'in ilk 11 listesindeydi aylarca.

Demek istedigim her yapilacak transfer tutacak cuk oturacak, yildiz yaratilacak diye bir kosul mu var? Ona bakarsak Zico da Maldonado'yu getirdi, ne halt edeceklerini bilemiyorlar simdi. Koskoca kurt Galliani Terim'e kanarak Rui Costa'ya 40 milyon dolar verdi. Her kulubun transferlerinde bir suru batik yatirimlar gorebilirsiniz. Onemli olan genel cercevede olumlu transferlerin basarisiz olanlardan daha fazla olmasi.

Afrika'dan genc futbolcu gelsin tabii ki ama biz bugun icin konusuyoruz. 15 yasinda getirecegin cocugun adam olmasi en az 7-8 sene. O da olursa. Agaci dik 10 sene sonra meyve verince bakarsin nitelikli mi, tatli mi degil mi diye? Bak Cavcav'a kac senesini ve parasini harcadi Isaac Promise'ye. Turkiye'de oynayan en salak forvet degilse ben de Ozan degilim. Sanki kisa vadede cozummus gibi Afrika falan demenin sonra da GS'in yoneticileri elestirmenin cok bir anlami yok.

Ozan Ersoy
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Cengiz Akgun wrote: Sen Olivera Dalevra ile vakit kaybedip yukarda dedikleri gibi Nonda'da ayarinda ya da bir gomlek ustun adam arama ondan sonra S. Bukres'in onune elindeki kabizlarla cik ve elen ondan sonra daha Agustosa kadar vakit var diye Augustos bocegi taktigine devam et demek istedim. Bunun neresi celiski?

FB parasi var ki alip satiyor. Adamlarin elinde Semih gibi adam varken bile Kezman satamamisken bile kalkip Guiza muiza aldilar. Zenginin parasi zugurdun cenesi. Ben oturup FB yarisalim demedim. Yukarda da soyluyorlar asil eksigini kapamamisken boyle fantizilerle ugrasmamali diye. Celiskinin babasi cebinde ucsuz bucaksiz para varmis gibi dostlar alisveriste gorsun diye dolanmak.
Ben Cengiz gibi hayatta herkes elini attığı her işi başarmalıdır diye düşünmüyorum, Real Madrid de bazen istediği adamları alamıyor, GS da alamıyor. Paralı falan FB denilen Aurelio'yu elinde tutamıyor.

Benim şikayetim başka, adı da plan program.

Bu forumu takip edenler bundan birkaç ay önce bir topic açtığımı hatırlarlar, Hakan Şükür ve muhtemel bir veda diye. Ben roket bilimci olduğumdan değil, neredeyse bakan herkese bariz olduğundan yazdım bunu. Ya kendi ayrılacaktı, kendi ayrılmasa da bizimkiler ayrılma kararını zaten vermişlerdi.

Ben buraya takılıyorum: yahu madem üç golcünden biri gidici ya 1) sistem değişti, tek golcü, Nonda ile Ümit yeter de (tabii hazırlık maçlarındaki hallerine bakınca buna da aman ha diyor insan) ya da 2) başla Mart ayından adam arayıp listeni hazırlamaya, sezon bitince de birini lütfen bağla.

Eğer 2'yi yaptılarsa günahlarını alıyorum ama hiç öyle bir hava yok, geçen ay ortalığa bakmaya başlamışlar gibiler. Yoksa nasıl her sene böyle aynı senaryo olur, bir golcünün adı ortada son saatlere kadar haber bekleyen taraftar, film aynı, başroldeki adam değişmiş, geçen sene Kone, bu sene Oliveira son saate kadar konuşulan isimler ama sonunda hep aynı oyuncu geliyor: Baba.

Bir sezon da transferin bitimine iki-üç hafta kala sakatlık falan geçirmemiş iyi bir golcü alın da her sene aynı muhabbet olmasın. Ya da bırakın Nonda ve Ümit'e ne halimiz varsa görelim.

Ama farklı sebeplerden de olsa ben de çok hoşlanmıyorum bu bilmem kim imzaladı, bitti geldi muhabbetinden.

Ali
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali Gursel wrote: Ben Cengiz gibi hayatta herkes elini attığı her işi başarmalıdır diye düşünmüyorum, Real Madrid de bazen istediği adamları alamıyor, GS da alamıyor. Paralı falan FB denilen Aurelio'yu elinde tutamıyor.

Benim şikayetim başka, adı da plan program.

...

Ali
Sen yanlis anlamissin. Bu konunun (topic degil) basligi ve ilk yazisi ne diyor? Bir isi basarman icin plan ve program yapman lazim. Hadi diye ortaya cikarsan basarili olmanin olasiligi ne? Bizim adamlari goruyorsun ortada is yapiyoruz diye dolanan. Hayatta plansiz programsiz bir is var mi basari beklenen? Lotto bile oynarken gidip bilet aliyorsun. Yani bir hazirlik gerektiriyor. Boyle Haziran sonu hoca baglayip transfer derdine dusersen olay Augustos bocegi ve karinca olayina doner. Agustos sonuna Allah kerim birini bulacagiz dersin.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozgur Soy

Lütfen herkesi aptal, bir kendimizi akıllı sanmayalım...

Post by Ozgur Soy »

Öncelikle 6 yıldır kullanmadığım account' umu şimdi aktive ettim, kendimi 6 yaş genç hissediyorum! Bunca yıl sonra popomu kaldırmın sebebi ise biraz kızgınlık. Böyle "basiretsizlik" falan gibi ağır lafları klüp yöneticileri için bu kadar ucuz kullanmak ne Galatasaraylılığa yakışır, ne de bu foruma. Yani bu yöneticiler aptal ve transferi Haziranda bitirmeyi düşünemiyorlar, öyle mi? Peki şu aralar transfer yapan / yapmaya çalışan bütün takımların yöneticileri de öyle herhalde? Milan Ronaldinho' yu alalı 10 gün oldu. PSG Kezman' ı almaya çalışıyor hala. C. Ronaldo' nun Real' e gitmeyeceği daha birkaç gün önce belli oldu. Aston Villa' lı G. Barry' yi Liverpool ve Arsenal almaya çalışıyor hala. Lazio Ljunberg' in peşinde. Liverpool C. Alonso' yu satmak / satmamak konusunda kararsız hala.... Örnekleri çoğaltmak mümkün... Tüm bu kulüplerin yöneticileri plansız, beceriksiz ve basiretsiz mi? Scouting / tarama yapmıyorlar, sizin düşündüğünüzü (tüm ihtiyaçlarımızı Haziranda bitirelim kenara oturalım) düşünemiyorlar mı?

Hayır hayır hayır. Transferin yüksek sezonu Temmuz sonu - Ağustos başıdır. Temmuz ortasından önce bir adamı almanız için 2 şarttan biri gerçekleşmeli:
1) Ya adamın hayalindeki kulüplerden biri olmalısınız ve adam size gelmeyi ciddi bir yükseliş olarak görmeli (7-8 ay önceden bitirilen Servet transferi)
2) Ya da adama ve kulübüne başka kimsenin vermeyeceği hayallerindeki parayı teklif etmelisiniz (FB'nin Guiza transferi - 3 sene önce 25 yaşındayken, ki bir futbolcunun genelde zirve yaşıdır, Getafe' ye 750.000 Euroya transfer olmuş adama 14milyon + vergiler ödediler)

Bunların ikisini de sağlayamayan GS gibi Avrupa piyasasında ortalama bir kulüp iyi transferi erken bitiremez. Yüksek sezonun sonlarında beklediğini bulamamış oyuncuları makul fiyatla avlamak için çaba göstermek en akıllıca yoldur. Bizim yöneticilerimiz de bunu yapmaktadır. Forvette de banko Nonda/Karan, gerektiğinde 2. forvet olabilecek Lincoln/Kewell ve bence ciddi gelecek vaadeden Serkan/Yaser' in olduğu takıma olacaksa ciddi katkı sağlayacak biri olsun diye bütçemiz çerçevesinde uğraşmışlar, olmayınca da kıvırtmayıp mertçe "hedefimizi zamanında gerçekleştiremedik" diye açıklama yapmışlardır.

Bu yapılan basiretsizlikse ben de basiretsizim, peşinen kabul.
Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Sevgili Özgür Soy öncelikle hosgeldin. Kizginligin bu sefer olumlu bir amaca hizmet edip, seni 6 yil sonra buralara getirmis ama kisisel tecrübelerim öfkenin insana hep yanlis seyler yaptirdigi yönünde...
Amacim asla buradaki tartismalari kisisellestirmek degil ama belli ki bir kac yanlis anlasilma var:
Bunca yıl sonra popomu kaldırmın sebebi ise biraz kızgınlık. Böyle "basiretsizlik" falan gibi ağır lafları klüp yöneticileri için bu kadar ucuz kullanmak ne Galatasaraylılığa yakışır, ne de bu foruma.

Belli ki "basiretsizlik"in gercek anlami senin düsündügünden azcik farkli;
Basiretsizlik: Gerçekleri, ileriyi ve uzağı görememe (kaynak: TDK Türkçe Sözlük)

Basiretsizligin "agir" bir laf olmadigi konusunda simdi hemfikir oldugumuzu zannediyorum. Ayrica GS yöneticisinin de gökyüzünden kutsal görev icin indirilmis bir "aziz" ya da "evliya" olmadigini, aslinda senin benim gibi siki birer taraftar oldugunu ve asil önemlisi de, o görevi digerlerinden-herkezden "daha iyi" yapma sözüyle orada olduklari icin de yeri geldiginde en sert sekilde elestirilmeleri gerektigini düsünüyorum.

Yukarida saydigin büyük klüplerin transfer calismalarinin halen devam ettigini ve onlarin yöneticilerinin de "plansiz ve beceriksiz" mi oldugunu sormussun:

Inan bana hic merak dahi etmiyorum, cünkü beni yalnizca Galatasaray'in yaptigi ilgilendiriyor. Digerlerinin yaptigi yanlislardan avuntu cikaracak degilim. Ayrica bu takimlarin son güne kadar kovaladiklari transferlerin de (bizim forvet pozisyonu gibi) en kritik-en önemli eksikleri olmadigini da biliyorum.

Avrupada kalbur üstü adamlarin (hele hele yaslari 30 un altindaysa) Türkiye'ye getirmenin kolay olmadiginin farkindayim. Ama beni bu kadar düsündüren sey:

- Forvet ihtiyaci gecen senenin basindan beri artik ayyuka cikmisti.
- Tas gibi kadromuza ragmen bu forvetle birak sampiyonlar ligini, TR'de bile zorlanacagimiz cok acikti.
- Hoca ile coooooook gec anlasildi.
- Sirf hocanin itelemesiyle ve hazirlik maclarindaki tablo ortaya ciktiktan sonra, transferin bitmesine (ön elemede oynatabilmek icin) bir kac hafta kala panik ile saga-sola saldirdilar.
- Kucagimizda bir bombanin daha patlamasina ramak kalmisti.

Anlamadigim bir sey de bizimkilerin yaptigi "yetistiremedik, kusura bakmayin" aciklamasinin bir iki arkadas tarafindan daha cok, büyük bir erdemmis gibi takdir görmesi. Ya ne demeleri gerekiyordu? Acaba gercekten böyle bir ihtiyacin farkina yeteri kadar erken varabilmisler miydi (örnegin gecen sezon ortasi? Bu oyuncunun bütcesi yapilip, en az 8 aday belirlenmis miydi? Bunun böyle yapilmadigini anlamak icin cok da isin icinde olmaya gerek yok, son 3 gündeki yumurta-kapi iliskisi yeterince anlatiyor durumu!

Son olarak Kosecki, Flipescu, Hagi, Ilie, Rotariu, Ribery gibi adamlarin da bu takima cok astronomik paralara gelmedigini de hatirlatmak isterim.
Uzun lafin kisasi: zamaninda isteyip kovalayinca en iyisi olur!
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Anlamadigim bir sey de bizimkilerin yaptigi "yetistiremedik, kusura bakmayin" aciklamasinin bir iki arkadas tarafindan daha cok, büyük bir erdemmis gibi takdir görmesi. Ya ne demeleri gerekiyordu? Acaba gercekten böyle bir ihtiyacin farkina yeteri kadar erken varabilmisler miydi (örnegin gecen sezon ortasi? Bu oyuncunun bütcesi yapilip, en az 8 aday belirlenmis miydi? Bunun böyle yapilmadigini anlamak icin cok da isin icinde olmaya gerek yok, son 3 gündeki yumurta-kapi iliskisi yeterince anlatiyor durumu!
Bu durustluktur, duzgun bir bicimde taraftari da bilgilendirmektir. Faruk Suren, Cansun, Canaydin donemlerindeki kepazelikler, sirf transfer delisi taraftarin baskisini azaltabilmek icin son dakikada yapilan abuk transferler ve bize parasal olarak verdikleri zararlar cabuk unutulmus.

Oliveira transferinin detayini bilmiyorum. Transferi gerceklestirememis olmalari belki yonetimin sucudur, belki de degildir. Belli ki ucuza kapamaya calisiyorlar. Ne kadar zamandir pesinde kosuyoruz, ben sahsen bilmiyorum. Ama beceriksizlik bile olsa, en azindan cikip alamadik diyebildiler ya, bu bile bir fark onceki yonetimlerle.

Gecen sezon ihtiyacin farkina varamamislar, ama Nonda diye de bir adam alinmis, ihtiyac olmadigindan :)

Elestiri yapilirken haksizliga kacilirsa, hakli elestirinin de bir anlami kalmaz. Kantarin topuzunu dogru ayarlamak lazim.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Mehmet Cirak wrote:
Bu durustluktur
Diger bir acidan bakarsan bu, bir kez daha rezil olmaktan korkmaktir da denebilir. Canaydin yonetiminde de ayni adamlar vardi sonucta.

Burak'in dedigi su: seviye o kadar dustu ki artik boyle normal olarak gorulmesi gereken beyanlari bile goklere cikartiyorlar. Seviyeyi dusuren de kendileri halbuki. Saklanacaklari hic bir yer yok yani.
Post Reply