2008 U-17 Avrupa Şampiyonası, Antalya

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Seckin Tascioglu wrote:Ne simarik cocuk bu Batuhan..laubalilige bakin atacagi koseyi gosterdi, atamadi ardindan...

ve Turkiye elendi, tesekkurler Batuhan, senden daha adam olmaz.
Besiktas durusu dedikleri harhalde rakiplerine saygisis davranmak, kasilmakdan baska bir sey yapmamak.

Elendik!!
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Tam olarak ne oldu, izleyenler yazabilir mi lutfen?
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Murat Tekin

Post by Murat Tekin »

Mehmet Cirak wrote:Tam olarak ne oldu, izleyenler yazabilir mi lutfen?
Alman Eurosport maci televizyondan naklen verdi. Fransa - yani 10 siyahi futbolcu saydim cok cabuk ve türkiyeden daha güzel oynadi.

Türkiyenin defansi iyiydi. Iyi top ceviriyorlar gibi göründü ama orta saha ile hücumda kopukluklar vardi. Batuhana dayali bir oyun sistemi vardi. Türk Milli takiminda hicbir futbolcu gözüme batmadi. 30 dk. TR öne gecti. Macin bitimine on dakika kala golü yedik ve mac uzatmalara ve penaltilara gitti. Penaltilarda iki, fransa bir penalti kacirdi ve Finale kaldi.
Batuhan cok berbat ve simarik oynadi ve de cok övdükleri cocuk 4 macta hic gol atmayip bir de penalti kacirdi.
Maci Fatih Terim ve Mehmet Topal da seyretti.
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Hiçbir maçı takip edemedim, U-17'leri de fazla iyi bilmiyorum ama Batuhan yerine Cem Sultan olsaydı sonuç farklı olurdu herhalde değil mi?
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Mehmet Cirak wrote:Tam olarak ne oldu, izleyenler yazabilir mi lutfen?
Bu memlekette, hani baseball'cular, "home-run"i nereye atacaklarini gosterirler ya, bizim ukala, penaltiyi atmadan once, tuttu kendine gore sag ust koseyi gosterdi boyle herkesin gorecegi sekilde. Sonra da sert, ama direk bodoslama kalecinin ustune vurdu. Kaleci de bir yere ucmadigi icin ayaklariyla kurtarmis oldu.

Isin ilginci/traji-komik yani da, macin icindeki hareketlerinden filan, Batuhan daha atmadan, Eurosport spikerlerinin "Bu penaltilar Karadeniz'in kacirmasina dogru gider mi dersin?" filan gibi laflar etmesiydi. Adamlarin icin dogmustu, goz gore gore kacirdi sanki, "showboat" laflari filan ediyorlardi...

Ve de, genel mac yorumu olarak, hayret icinde kaldim, seyrettigim normal surenin son 15 dk'si ve 20dk'lik uzatmalardaki futbola. Fransizlar bizimkilerden ustundu ama, onlar bile, cok basit toplari kaptiriyorlardi, 2 top yapamiyorlardi cogu sefer. Bizimkiler defalarca 5-10 metre oteye pas veremediler. 17 yasin alti (ve ustu) bu kadar cok farkediyor mu yahu?!
Özgür
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:
Seckin Tascioglu wrote:Ne simarik cocuk bu Batuhan..laubalilike bakin atacagi koseyi gosterdi, atamadi ardindan...
"He is full of it" dedi Eurosport'daki terbiyesi mnusade etse it yerine shit diyecekti. It herif!
Ne var bunda Cengiz abi, he is full of it, isn't he?
BarisCakan

Post by BarisCakan »

Hasan Tezcan wrote:
Cengiz Akgun wrote:
Seckin Tascioglu wrote:Ne simarik cocuk bu Batuhan..laubalilike bakin atacagi koseyi gosterdi, atamadi ardindan...
"He is full of it" dedi Eurosport'daki terbiyesi mnusade etse it yerine shit diyecekti. It herif!
Yok Cengiz abi de öyle dedi sanıyorum, yani 'it herif' is the one who's full of it!

:lol:
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

BarisCakan wrote:
Hasan Tezcan wrote:
Cengiz Akgun wrote: "He is full of it" dedi Eurosport'daki terbiyesi mnusade etse it yerine shit diyecekti. It herif!
Yok Cengiz abi de öyle dedi sanıyorum, yani 'it herif' is the one who's full of it!

:lol:
Ben Batuhan is full of shit diyorum...bana ne Eurosport daki adamin ne dediginden...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote: ...
Ben Batuhan is full of shit diyorum...bana ne Eurosport daki adamin ne dediginden...
Ben bir de bunun ustune it de dedim. Baska yerde olsa bir daha milli forma yuzu goremez. Hadi bana simdi 17 yasindaki cocuk, ne bilecek edebiyati yapin. Yazik degil mi onca diger takimdakilerin emegine. Herifin bu boku yiyeceginini Ozgur'un dedigi gibi Eurosport'daki yorumcular daha oyun oynanirken tahmin ettiler. Alay ediyorlardi haliyle. Daha bok olmadan coktan kokmus serseri. Yeni bir Pele ya da Maradona veliahti bile olsa bunu yapmazdi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Ozgur'luk yapalim :)

Image
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Celal Gürcüoglu wrote:Ozgur'luk yapalim :)
Bu sayilmaz, NTV'nin hazirladiginin ustune konmussun! :)
Özgür
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Celal Gürcüoglu wrote:Ozgur'luk yapalim :)

Image
Hakem eliyle koseyi isaret ettiginde kizdi ve bu el acip omuz silkmesi de hakeme. Ne oldu yani filan diyor.

Olay basit. Fransiz kaleci yerinde durmayarak saga sola hareketlerle penalti atanlarin moralini bozuyordu. Ilk penaltiyi kacirdiginda da cok sevindi idi. Bu adam ben sana gostere gostere atacagim ayagi ile geldi ama kabiliyeti yetmedi. Kaleciyi tam orta yerde nisanladi. Yazik. Belki de ders olmustur. Ama sanmiyorum.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Su an Fian oynaniyor. Ispanya, Fransa maci 3-0 ISpanya ustunlugu ile devam ediyor.

Anladigim kadari ile bayagida ustun oynuyorlar. Bu saatden (65 dak) sonra maci vermezler.
Post Reply