Feldkamp istifa etti!

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Seckin Tascioglu

Post by Seckin Tascioglu »

Acaba yonetimin takim dizilisine mudahele etmesi mi neden oldu ?
Fenerbahcenin ve Besiktasin hayallerinin bittigi yerde, Galatasarayin gercekleri baslar.
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Seckin Tascioglu wrote:Acaba yonetimin takim dizilisine mudahele etmesi mi neden oldu ?
Zaten takımın kötü gidişi Kadro dışı bırakılan Sabri'nin bir şekilde affettirilmesiyle başladı.

Eğer yönetimin HŞ e Sabri'yi yeni sezonda düşünmeyip takım oyununu yerleştirmek ve kamplaşmalara, gruplaşmalara müsade etmeyeceğini göstermek gibi bir kaygısı varsa, sezon sonuna kadar Bülent Korkmaz'ın gelmesi bence çok iyi olur. Yeni sezonda da yardımcı olarak kalır belki.

Image
Last edited by Eray Tunç on Sat Apr 05, 2008 1:58 pm, edited 1 time in total.
Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

6 haftalık emanetçi hoca işine çok sıcak bakmıyorum. Böyle bir hoca
futbolcuların hiçbirisine söz geçiremez.

Bence yapılması gereken kimsenin itiraz edemiyeceği kariyerli bir hocayla
uzun süreli anlaşmak fakat takımın başına hemen getirmemek (Yeni bir
hocayı hemen takımın başına getirmek hem kalan zaman diliminde
gereksiz yıpranmasını sağlar hemde takımı tanımadığı için gereksiz birçok
soruna yol açabilir). Kalan 6 haftada ise futbolcuların durumlarını yakından
bilen bir antrenörle yada anternör+yönetici ile çalışmak, taşlarla fazla
oynamadan ve fanteziye girmeden takımı yönetmek. Bu arada Hocanın
takımı uzaktan tanımasını ve gerekirse yine uzaktan takımı
yönlendirmesini sağlamak. Futbolculara da gelecek sezon ki durumlarının
6 maçlık performanslarına bağlı olduğu mesajını vermek. Son 6 maçta bir
şekilde disiplin ve motivasyon sağlanabilirse şampiyonluk için şansımız
olabilir. Bu dönemde hırsını ortaya koyamayan her kim olursa seneye
hemen takımla yollarını ayırmak gerek. Burada bir şampiyonluktan
bahsediyoruz, işin şakası yok.

Ali Kaya
Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Bu ayip yonetimindir . Ben ne Kalli derim nede baskasi. Isin detayina girmeye gerek dahi gormuyorum. Getiren kendileri , yonetemeyen kendileri sonunda ligin bitimine ceyrek kala isin ucunu ne sebeple farketmez birakan bir hoca.

Sampiyonluk disinsa kupa ve sampiyonlar liginide riske attilar. Galatasaray'a yakismayan hareketler, hedeflerden sampiyonluk kacarsa yeni yonetimin fazla tutunabilecegini sanmiyorum. Adnan Polat futbol menejerligi degil baskanlik yapmak icin secildi.
Kemal Bakircioglu
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Kalli isine bugun itibariyle degil sene basindan ber bakmak lazim, ve de tabii Canaydin donemi baglaminda.

Canaydin donemi surekli yanlis hoca tercihleri ve bu yanlisliklarin yeni yanlislarla kapatilmaya calisilmasi seklinde gecti.

Ben Kalli ile yollari ayirmanin alti hafta once alti hafta sonra olmasinda cok ciddi bir fark gormuyorum. Kalli uzun vadeli bir proje olarak kalsa ve de bir suru olumsuz faktor sans eseri yolunda gitse GS'a cok faydali olabilirdi ama sezon boyunca bir suru mac kacirdi Kalli. Devamlilik ve sihhat konusunda sabikali, yani sonucta sasiracak bir sey yok. Uzun vadeli planlara 80 yasinda hocalarla atilmamak lazim.

6 hafta once, sonra da onemli degil. Ligde bizden cok daha iyi bir takim var, sampiyon olmamiz Kalli veya Kallisiz zor, hatta daha da kotusu onemli degil.

Sampiyonluk cidden onemli degil.

Ama GS'da en az 3-4 sezon kalacak ve takimi yeniden yapilandiracak hocayi bulmak onemli.

Polat'in gercek sinavi bu, son alti haftada ne olacagi degil.

Cok umitli degilim, ama umut fakirin ekmegi, biz de yiyecegiz.

Stad falan iyi hos da, GS'i senede bir hoca degsitiren yer yapmak neden?

Ali
Last edited by Ali Gursel on Sun Apr 06, 2008 3:44 pm, edited 1 time in total.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Galatasaray geleneginde sezon devam ederken hoca degistirmek hos birsey degildir. Zaten iyide sonuc vermez.

Ama yalniz enteresan bir durum olustu. Genelde basarisiz, ligten kopmus takimlarin hocasi istifa ederdi vede bu kadar isin sonunda olmazdi. Bu durumdada ilk 3-5 hafta toparlanma olur, fakat ya tren kacmis olur, yada daha sonrasinda gene basarisiz sonuclara donerdi takim. Ilk defa 6 hafta kala sampiyonluk kovalayan, kupada da yari finalde olan bir takimin basina yeni hoca geliyorki takimda isteksizlik ve dusus baslamisti.

Zacharoni cok kotu bir tercih, olsa olsa sasirtmaca olmali.

Bu arada galiba Haginin kondisyoneri Italyan Istanbula gelmis. Kaptan Bulentte gecen haftalarda takimla mac seyretmisti.
NO ADNANS, NO CRY !!
Kemal Bakircioglu

Turkiye'de lig bitmeden takim hocasini degistirip sampiyon olmus bir takim var mi . Benim bildigim bunu basaran yok.

Gecen sene Gerets' i kusturup gondertip sonra inatla Kalli yi getiren kisi simdiki Galatasaray baskani.

Hocanin gitmesiyle, hocanin inandigi oyuncular ne dusunucek. Takimda otoriteyi kim sagliyicak, artik kim kime inanir. Dogru yada yanlis, bir sekilde Galatasaray'i bu yarisin icine sokmus diyelim Kalli disiplini, son 6 haftada nazini cekmen gerekirdi.Takimin nerdeyse yarisindan cogunu degistirmis bir hocayinin isine , sen ne akla hizmet karisirsin. Simdi takimdan ayrilan ben niye gittim, gelen ben niye geldim demez mi.

Dun Adnan Polat'in roportajinda oyun arasinda soyunma odasina giren baskan olmak istemiyorum demis. Pek bir farki yok, lig bitmeden sen antreman sahasina girmissin.

Galatasaray'in son 8 senedeki sorunu hep hoca oldu. Bu UEFA kupasini almaya kadar gider. Takim sampiyon olur, hoca degisir, son 3-5 haftaya potada girilir oteki senenin hocasi basinda gozukur, sonra yalanlanir, nasil olursa hakiketende gazetelere cikan hoca secilir ve azda olan sampiyonluk sansida gider. 3-4 sene bir hocayi veya bir sistemi gormek nasip olmadi.Butunuyle bir yanlislik, sanki Galatasaray'a yarar degil, zarar vermek icin secilmisler.
Kemal Bakircioglu
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Abdullah Avcı gelmez! Aklı varsa gelmez..

Hagi hiç gelmez..

Denizli gelirse ben GS'yi bırakırım..

Bülent de gelmez.

Kimse sırf 6 maçlığına gelmez! Gelen adam en azından gelecek sezon içinde sözleşme ister ki, hakkıdır!
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu kacinilmazdi. Soylemistim zaten ama bu aptallar mac gunune kadar bekledi. Kalli'nin isi Gaziantep macindan sonra bitirilmeli ve hemen bir gecici teknik kadro kurulmali idi. Erdal Keser olabilirdi. Bulent var. Suat var. Bunlara kupalardan birisini al ondan sonra konusuruz denir ve son 7-8 mac icin mac basina 10-15 bin dolar teklif edilebilirdi.

Kalli yanlis secim oldu. Kaldiramadi. Utanmadan da adami sene sonunda seni danisman yapicaz filan diye kandirmaya kalktilar. O da yemedi ve dalgasini gecti. GB macina muhakkak yine bir deneme ile cikacakti. Kokusu gelince ustune gittiler o da sarladi.

Simdi futbolculara denilecek sey bu son kalan maclar son sansiniz. Olasi bir basarisizlikta hilafsiz hepiniz topun agzindasiniz. Ayaginizi denk alin. Bu takimi sabote eden oynamayan sacmalayan ertesi gunu kapi onunde ona gore denilebilir.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Kemal Bakircioglu

Fanteziye girmek Adnan Polat'in tarzi. Detaylari bilmeden, kisisel gorusum yanlis yapti ve sampiyonluk sansimizin oncesine gore riske atti.

Iki turlu olasilikta Galatasaray'in gelecek icin kotu, diyelim sampiyon oldu takim, bundan sonra futbolcu takarmi gelen hocasini isler kotu gidince konusulucak muhattap belli, diyelim sampiyon olamadin bundan sonra gelen hoca Galatasaray'i takar mi.

Adnan Polat gereksiz bir hareket yaparak kendisi icin beslenen umitleri benim gozumde bitirmistir. Kahraman olmak icin dusunulmeden yapilan bir hareket.Mac kadorsunu yukardan iletirler, ne gunlere kaldik.
Kemal Bakircioglu
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Kalli'nin gelmesi bence cok dogru bir karardi ama oyle basiretsiz bir yonetim vardi ki basta ve halada var (benim yeni yonetimden de umudum yok) adami kendilerine benzettiler. Kararlarina destek vermediler. Sabri'yi yine abisi sayesinde basimiza bela ettiler. Adamda bakti ki bu adamlardan ne koy olur ne kasaba birakti tabii. Yeni yonetim tahminlerimi bosa cikarmayacak bir baslangic yapti. Hadi hayirlisi.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kemal Bakircioglu wrote:..
Hocanin gitmesiyle, hocanin inandigi oyuncular ne dusunucek. Takimda otoriteyi kim sagliyicak, artik kim kime inanir. Dogru yada yanlis, bir sekilde Galatasaray'i bu yarisin icine sokmus diyelim Kalli disiplini, son 6 haftada nazini cekmen gerekirdi.Takimin nerdeyse yarisindan cogunu degistirmis bir hocayinin isine , sen ne akla hizmet karisirsin. Simdi takimdan ayrilan ben niye gittim, gelen ben niye geldim demez mi.
...
Ya adam bilincli ya da bilincsiz sacmaliyordu. Bunun Gaziantep macindaki kurdugu takimdan ve oyun duzeninden sonra hala olaya bile bile lades deyip naz cekelim diye havlu atmaktansa akli fikri yerinde birinin takim kurmasi gerekiyordu. Bunu Pazartesi sabahi hal etmeleri gerekirken Cumartesi gunu takima kimleri koyacagi anlasildiginda yaptilar. Al Akcani da Berline kadar yolunuz var dedi ki bu Akcan'i kabul etmek Kalli'nin yapacaginin yarsini bastan silmek demekti. Biz seni nacarliktan cagiriyoruz amacimiz arkandan iyi birine takimi teslim etmeyi planliyoruz. Biz Akcan'i senden iyi taniriz. Onda boyle bir potansiyel gormedigimiz icin olmaz bosuna vakit kaybetmek istemiyoruz diyememis adamlardan bahsettigimizi de biliyorum.

Kaybedecek fazla bir seyi olmayan ama kazanirsa cok sey kazanacagina inananlarin basina boyle her macta yeni bir deneyle ortaya cikmayan birisi lazim. Kalli'nin bunu yapmayacagi goruldu. Seninle daha calisacagiz ve senin takima baska yonden yani yeni yapilandirma icin gorevlendirecegiz lafinin kullyen yalan oldugunu zaman kazanmak icin soylenmis bir laf oldugunu Alman anlamadi saniyorsaniz o saclari degirmende agarti lafina inanamis olmaniz lazim. Boye durumar yari cahil Turk oyunculari sever. Kullerin icinden titredi ve kendine geldi diye kahraman olmayi her zaman hulya edinenlere de bir kamci etkisi yapar bu bassiz Osmanli havasi. Yeterki sahaya adam gibi oynamak isteyenleri surebilecek birisi ciksin.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Kemal Bakircioglu

Cengiz Akgun wrote:
Kemal Bakircioglu wrote:..
...
Ya adam bilincli ya da bilincsiz sacmaliyordu. Bunun Gaziantep macindaki kurdugu takimdan ve oyun duzeninden sonra hala olaya bile bile lades deyip naz cekelim diye havlu atmaktansa akli fikri yerinde birinin takim kurmasi gerekiyordu. Bunu Pazartesi sabahi hal etmeleri gerekirken Cumartesi gunu takima kimleri koyacagi anlasildiginda yaptilar. Al Akcani da Berline kadar yolunuz var dedi ki bu Akcan'i kabul etmek Kalli'nin yapacaginin yarsini bastan silmek demekti. Biz seni nacarliktan cagiriyoruz amacimiz arkandan iyi birine takimi teslim etmeyi planliyoruz. Biz Akcan'i senden iyi taniriz. Onda boyle bir potansiyel gormedigimiz icin olmaz bosuna vakit kaybetmek istemiyoruz diyememis adamlardan bahsettigimizi de biliyorum.

Kaybedecek fazla bir seyi olmayan ama kazanirsa cok sey kazanacagina inananlarin basina boyle her macta yeni bir deneyle ortaya cikmayan birisi lazim. Kalli'nin bunu yapmayacagi goruldu. Seninle daha calisacagiz ve senin takima baska yonden yani yeni yapilandirma icin gorevlendirecegiz lafinin kullyen yalan oldugunu zaman kazanmak icin soylenmis bir laf oldugunu Alman anlamadi saniyorsaniz o saclari degirmende agarti lafina inanamis olmaniz lazim. Boye durumar yari cahil Turk oyunculari sever. Kullerin icinden titredi ve kendine geldi diye kahraman olmayi her zaman hulya edinenlere de bir kamci etkisi yapar bu bassiz Osmanli havasi. Yeterki sahaya adam gibi oynamak isteyenleri surebilecek birisi ciksin.

Cengiz abi , bana sana gore sacma ,hocaya gore dogru. Bir hocan varsa otesine karismayacaksin, adam takimin yarisini almis degistirmis zaten.
O zaman hersene uc dort mactan sonra hocayi sallayalim. Isin ozu, yoneticiler yoneticilik oynamak istediler, gecen senelerde olmustur muhtemelen baskan mudahele etmistir, bu sefer serbest atis,isin aci tarafi yedek plan yok.

Gercekten yarinki macta takimi kim kuracak,kim neye gore oyuncu degistiricek, futbolcular kafalarina gore bolge degistirse kim ne diyebilecek. Bir kisiyi idare etmek mi yoksa 22 kisiyi idare etmek midir kolay olani.
Kemal Bakircioglu
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kemal Bakircioglu wrote: ..
Cengiz abi , bana sana gore sacma ,hocaya gore dogru. Bir hocan varsa otesine karismayacaksin, adam takimin yarisini almis degistirmis zaten.
O zaman hersene uc dort mactan sonra hocayi sallayalim. Isin ozu, yoneticiler yoneticilik oynamak istediler, gecen senelerde olmustur muhtemelen baskan mudahele etmistir, bu sefer serbest atis,isin aci tarafi yedek plan yok.

Gercekten yarinki macta takimi kim kuracak,kim neye gore oyuncu degistiricek, futbolcular kafalarina gore bolge degistirse kim ne diyebilecek. Bir kisiyi idare etmek mi yoksa 22 kisiyi idare etmek midir kolay olani.
Kemal hersey bitmis degil ki. Kagit uzeride sansin varken bunu kobay gibi deneme ile sanki hazirlik donemi gibi harcamak neyin nesi oluyor. Adama Servet'i neden orada oynattin diyorlar o da bunu biz zamaninda calismistik diyor sanki devre arasinda hazirlik macina cikmis gibi. Bence yarinki uclu Kalli'den daha akillica bu isi yapacaktir. Oyuncular da artik Kalli yapti boyle oldu deme luksunden uzaktalar. Yarin sahaya kim cikarsa ciksin terinin son damlasina kadar oynayacak. Zaten bu bilincte olmayani herkez gorecek. Sen futbolcu olsan ve yarin sahaya ciksan bunun disanda bir ruh haliyle mi cikardin?

Soylenene bakilirsa olay Polat'i futbolcularla Kalli'ye sele kele etmeden yaptigi toplantilar sebeb olmus. Persembe gunu bu olduktan sonra Cuma gunu hoca futbolcular oynama cok tedirginler, lutfen yeni maceralara girme dendiginde Alman da kendine "Arschloch" demis.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Son 3-4 gundur bir konferanstaydim ve foruma pek bakamamistim - dun aksam okudum Kalli'nin istifa ettigini... cok sasirmadim ama bunun en son alternatif oldugunu dusunuyordum --- demek ki Kalli sorgulanmayi kendine pe yedirememis... Kasimpasa macindan sonra Carrusca'yi silip Lincoln'u oynatmaya devam etmesi ile gozumden dusmustu Kalli - demek ki zannettigim kadar ilkelerine sahip bir adam degilmis.

Bundan sonra yapilmasi gereken onumuzde ki sezonun yardimci antrenorunu bulup alti macligina basa getirmek - bu Suat mi olur yoksa Umit Davala mi olur bilemem tabii... ama sadece alti hafta icin birini gostermelik getirmek yanlis olur.
Post Reply