Galatasaray 2008-2009 (Ü.Davala ve E.Boekamp gönderildi)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Görkem KIRGIZ wrote:
Ozgur A. Boztepe wrote:Daha o zamana kadar cok sey olur ama bana gore ideal 11 2008 2009 senesinde..

------------Isakson-----------------

Ugur----Song----Servet----Volkan

----------------Linderoth------------
---------Topal-----------------------
--------------Lincoln-----------------
Serkan-------------------Arda------
------------Nonda--------------------

Koneye tekliif ettikleri paranin kaynagi hala duruyorsa, o parayla Nondadan daha iyisis bulurlarsa Arshavin gibi Santrfor o olur....

Bu diziliş bence ideal diziliş. Dünyada yaygın olarak kabul gören ve kadromuza da çok uygun bence. Ancan Lincoln'ü ortada değil, sağ kanatta oynatmak daha mantıklı. Lincoln orada olmaz derseniz Messi, Ronaldinhio da kanatta oynuyor. Tabii böyle bir taktiği Kalli uygulamaz, o da var.
Lincoln un sag tarafta oybamasina varim bu sistemede. Zaten son 2 macta ne zaman aciklara kacti o zaman etkili isler yapti...

Linconun son maclardaki defanstaki cabasi beni ortasahanin ilerisinde onu dusunmeye itti.

Pekei sence baracada deconun oynadigi yerde gsde kim oynar. iyi bir ayhandan baskasi varmi?

Ama sonucta sana katiliyorum, lincoln arda gibi oyuncular ne kadar kaleye yakin ve kenarda onarsa o kadar fayfdali olurlar, artik dunya futbolu ortadan dalan 10 numaralara izin vermiyor.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Sn. Polat ve yeni yonetim kurulunu tebrik ederim;hayirli olsun.

Eksik ve yapilmasini gerekli gordugum seyleri bu kosede yazmaya calisacagim.Tabii forumumuz yeni yonetimce takip edilir mi,okunur mu bilmiyorum.Sn. Canaydin takip ediyordu diye biliyorum.

-Sn. Polat Kulup uyelerinin bundan boyle kuluple ilgili olarak duzenli olarak haber alabilecegini soylemisti.Kulup uyeleriyle yonetim kurulu arasindaki iletisimin daha iyi calismasi gerektigini dusunuyorum.Uyeler sikayetlerini,duzeltilmesini istedikleri seyleri yonetim kuruluna iletebilmeli ve bunun karsiliginda da(olumlu veya olumsuz) bir cevap alabilmeli.

-PAF maclarinin yapildigi yerdeki tuvaletler cok pis.Bu tuvaletler hic olmazsa mac gunleri duzenli olarak temizlenmeli.GYSIAD'in yaptigi cafede,sporcularimizin ailelerini agirliyoruz;temizlige de dikkat etmemiz gerekir.

-Gelecek sezon kombine satislari icin, taraftarlarin 40 derece sicakta saatlerce kuyrukta bekletilmesine son vermek lazim.Su anda Izmir'de oturuyorum,zaten ASY'den kombine bilet almam.Ama,Istanbul'da otururken 2006-2007 sezonunda sadece bu yuzden kombine bilet satin almadim.
25-2025

nefvakfi.org
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Emre'yi alacakmis Adnan Polat. Umarim balon haberdir. Emre gelme aslanim ne isin var TR'de :) Insallah gelmez...
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Görkem KIRGIZ wrote:
Ozgur A. Boztepe wrote:Daha o zamana kadar cok sey olur ama bana gore ideal 11 2008 2009 senesinde..

------------Isakson-----------------

Ugur----Song----Servet----Volkan

----------------Linderoth------------
---------Topal-----------------------
--------------Lincoln-----------------
Serkan-------------------Arda------
------------Nonda--------------------

Koneye tekliif ettikleri paranin kaynagi hala duruyorsa, o parayla Nondadan daha iyisis bulurlarsa Arshavin gibi Santrfor o olur....
Bu diziliş bence ideal diziliş. Dünyada yaygın olarak kabul gören ve kadromuza da çok uygun bence. Ancan Lincoln'ü ortada değil, sağ kanatta oynatmak daha mantıklı. Lincoln orada olmaz derseniz Messi, Ronaldinhio da kanatta oynuyor. Tabii böyle bir taktiği Kalli uygulamaz, o da var.
...
Sağ kanada mutlaka kaliteli bir yabancı gerekiyor. Sağ bekte Uğur ve yedeği Erkan Ferin, Sol bekte Hakan ve Volkan, sol kanatta Arda ve yedeği Ayhan veya Volkan idare edebilir.

Sağ kanada her iki ayağını da kullanabilen bir oyuncu bulabilirsek, Manchester'in Giggs ve Ronaldo'yla yaptığı gibi Arda'yla maç içersinde kanatları değiştirip rakibi şaşırtabilirler. Sağ kanatta Barış, Serkan ve ayrılmazsa Okan yedek olarak yeterli. Takım oyununu bozan Sabri'nin her iki tarafın da iyiliğine olacak bir şekilde gönderilmesinden yanayım.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

GS'in onumuzdeki sezona,gelecek yillari da dusunerek(minimum 4 sene),yeni bir teknik ekiple baslamasi mantikli olabilir.Yeni teknik ekip A takim ve genc takimlarimizdan sorumlu olmali.Tabii,bu ekibe ve Futbol AS'ye bagli calisacak "scoutlar" da belirlenmeli.

Benim 1. tercihim Guus Hiddink.Bu yazki Avrupa Sampiyonasi'ndan sonra onunla 4 senelik bir anlasma yapilabilir.Guus Hiddink,antrenor olarak Frank De Boer,ve genc takimlarin basina da Hiddink'in belirleyecegi bir isim.

Tabii ki degisik isimler de dusunulebilir.
25-2025

nefvakfi.org
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Hiddink'le 2010'a kadar

Rus Milli Takımı'nın başında yer alan Guud Hiddink'in sözleşmesinin 2010 yılına kadar uzatıldığı açıklandı.

Rus Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, Hiddink'in Pazartesi günü resmi sözleşme imzaladığı ve 2010 G.Afrika Dünya Kupası'na kadar takımın başında olacağı belirtildi.

61 yaşındaki teknik direktörün sözleşmesi normalde Haziran sonunda sona eriyordu. Yıllık 3 milyon dolar alan Hiddink'in ücretinin Chelsea'nin sahibi Roman Abromovich tarafından ödeneceği iddia edildi.

Hırvatistan ve İngiltere gibi güçlü ülkelerin yer aldığı gruptan takımını çıkartan Hiddink'le Kasım ayında prensip olarak anlaşılmıştı.

http://www.sporx.com/futbol/euro2008/104261/
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Yeni sezonda Nonda ve Song'un takımda kalmasını tercih ederim.

Gelecek oyuncular arasında Özer Hurmacı da var diye biliyorum.Bir de Mehmet Yıldız'dan bahsediliyordu.

Ayrıca en önemli eksiğimiz Uğur ayarında bir sağ bek,sağ açıkta oynayabilecek oyuncularımız var zaten,bu pozisyon o kadar da öncelikli değil eksiklikler adına.Hakan Şükür'ün yerine Mehmet Yıldız fena olmayabilir.

İdeal kadroyu gidicek ve gelecekler belli olduktan sonra düşünmeye başlamak daha mantıklı olur diye düşünüyorum.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

DESCHAMPS gelebilir.Hem Fransiz, hem surda 10 sene oncesine kadar top oynadi, TD lik kariyerinde 4 sene MONACO (2001-2005)yu calistirdi bu sure icinde UEFA Kupasi finali gorduler ve meshur sike skandalindan sonra CAPELLO'dan bosalan JUVENTUS TDligine geldi (2006-2007) ancak 1 sene yapti.

TDlik Kariyeri biraz daha HAGI'nin parlagi tadinda , bildigim kadari ile su an bosta.
TRUST GALATASARAY
MGC
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Listesinde Lippi var

G.Sarayımızda cumartesi günü yapılan seçimlerde rekor oy alarak başkanlık koltuğuna oturan Adnan Polat'ın, sezon sonunda futbolda büyük bir revizyon hazırlığı içerisinde olduğu ve takım başına Lippi'yi getireceği iddia edildi. Vatan Gazetesi'nin 25 Mart tarihli haberine göre, Alman çalıştırıcı Karl Heinz Feldkamp ile yollarını ayıracak olan G.Saray’ın yeni başkanı, teknik direktör arayışlarına çoktan başladı bile. Listenin bir numarasında ise G.Saray’ın geçmişteki parlak vizyonuna uygun, dünyanın sayılı teknik direktörlerinden biri olan İtalyan Marcello Lippi var.

Yıllık geliri 3.5 milyon Euro ile 4.5 milyon Euro arasında değişen ve şu anda İngiliz kulüplerinin de peşinden koştuğu Lippi’nin G.Saray’a gelmesi zor gibi gözükse de, sarı-kırmızılı yöneticiler İtalyan teknik direktör ile Nisan ayı başında İtalya’da buluşacaklar. Bu konuda gerek Lippi, gerekse menajerinden olumlu yanıt alan G.Saray’ın yeni başkanı Adnan Polat, bu büyük transferi gerçekleştirmek için tüm imkanlarını da zorlayacak. Hatta Polat ve ekibinin kafasında Lippi’nin yardımcılığını yapacak isim bile belli...

DAVALA 2 NUMARA

G.SARAY yönetimi, geleceği de düşünerek bir genç teknik adamı Lippi ile eğitmeyi planlıyor. Bu isim de şu anda Ümit Milli Takım’ın başındaki Ümit Davala. Davala’nın hem İtalyanca bilmesi hem de başarılı kariyeri onu Lippi’nin yanında staj görmek için ilk sıraya oturtuyor. Kadronun iyi olduğunu ve yapılacak 3 veya maksimum 4 takviyeyle Lippi’nin çalışabileceği bir hale geleceğini düşünen Adnan Polat, Nisan ayının başında İtalya’da yapılacak görüşmede tüm imkanlarını seferber edecek.

Lippi’den gelebilecek olası bir ’ret’ cevabına karşı Polat’ın B ve C planları da hazır. Adnan Polat Fransızlar’ın son yıllardaki en yetenekli çalıştırıcısı Didier Deschamps ile de temasa geçti. Bu çalıştırıcıdan da ilk etapta olumsuz bir yanıt almayan Polat eğer Lippi ile anlaşamazsa rotasını alternatif isim olan Deschamps’a çevirecek. C planı ise bir Türk.

AVCI DA LİSTEDE

BU sezon İstanbul Belediye ile başarılı günler geçiren ve 3 Büyükler’e karşı şu ana kadar mağlubiyet almayan Abdullah Avcı da Adnan Polat’ın listesindeki bir diğer isim.

Kaynak: AA

Lippi,Davala super olur.Ama,Lippi'nin Turkiye'de gorev yapacagini dusunmuyorum.

Turk td'lere karsi ciddi bir onyargim yok.Fakat,Deschamps gibi futbolcu olarak cok iyi bir kariyeri olan ve butun dunyada taninan bir ismi td yapmak daha iyi olur diye dusunuyorum.Deschamps gibi bir isim ekibiyle gelmeli(en az 4 sene icin) ve hem A takimi hem de genc takimlari dusunmeli.Sporcularimizin mantalitesi,ve sistem degismeli.Artik Cafercan,Oguz,Aydin gibi yetenekli futbolcular 19-20 yaslarinda A takimda oynayabilecek durumda olmali.Bu baglamda,MGC'nin Deschamps tercihi dogru gozukuyor.

Tabii yoneticilerin de mantalitelerini degistirmeleri gerekiyor.Cunku,boyle bir degisimin arkasinda Cin Seddi gibi durmak gerekir.
25-2025

nefvakfi.org
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ugur Ucar akilli bir cocuk degilmis.
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Ugur Ucar takım sevgisini önde tutan romantik bir taraftarmış :lol:

Umarım futbol hayatı boyunca bu sevgisini kaybetmez Ugur ve yine umarım ki bu sevgisi bazı yöneticilerce istismar edilmez...
Mehmet Gurdal Cetin

Hasan Tezcan wrote:Ugur Ucar akilli bir cocuk degilmis.
Hasan bence Ugur UCAR en mantiklisini yapti.

Kor olur badem gozlu olur misali cocuk sakatlaninca kiymete bindi,kulvarinin E-5 karayoluna dondugunu de gorduk.

5 senelik kontrat bence O'nu garanti altina aldi Galatasaray'i degil.Daha cok toy, top ogrenecek, kondisyonunu gelistirecek, uluslararasi mac tecrubesini arttiracak (Buyuk ihtimal Galatasaray'la degil milli takimlarda :) :( ) bir bakacak ki 24-25 yasina gelmis.Kariyerinin daha basinda.Bir menejere 150.000 USD vermedik sanirim ona seviyoruz.Bu gune kadar bize kacanlara sayin.

Dedim ya Ugur icin iyi bir karar cok duygusal davrandigini dusunmuyorum.Birileri "Bu isten bir ev bir araba almanin zamani geldi "demislerdir . Du bakalim daha istanbullu kizlarin tadina bakilacak , arabalara binilecek, plajlara inilecek.

Bize hala once bir TD ,bir sag bek , bir forvet, bir sag orta , ve defansin ortasina bir adam daha lazim.Kaleci isini boka sardirdik zaten, bu saatten sonra gelmisken bir de kaleci gelsin.
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Dun POLAT , bir yerlerde "Gokhan UNAL'i oynatmak icin istiyoruz , radikal bir transfer yapabiliriz (fahis ? )" gibi bir seyler soylemis.Kulaktan duydum ne okudum ne seyrettim.

Boyle bir sey yapacaklarsa Umit KARAN gidiyor demektir.Nonda'da O'nu izlemez insallah, yarin obur gun bu takimin forveti Hakan-Gokhan ikilisi diye haber cikarsa sasirmayin.

THE "SIZE DEDE DIYEBILIRMIYIM" FELDKAMP ,HS, E-SABRI ve benim sahsi gorusum olan YATALAK LINCOLN bu takimdan hemen gitmelidir.Hem bordroya hem bunyeye hem benim ruh sagligima zarar bu kisiler.

Yillardir soylerim buraya da yazarim TD olarak getirmemiz gereken adam budur.Hem iyi TD'dir hem adam gibi adamdir.Zirvede iken, kanser olan karisina bakmak icin 15 ay futbolu birakabilecek kadar da insan, saha kenarinda takimi gol atinca hoplayip ziplayan kalecisine kosabilecek kadar da DELI bir TD.Cilgin bir matematikci ,cok zeki, cinayet romanlari okuyan, futboldan sonraki en buyuk hobisi CSI olaylari olan cok renkli bir adam.

Kopenhag'da BBC icin maci yorumlarken mactan once (sonradan kaydettigim videoda izlemistim) - "Maca gelene kadar Arsenal derdim ama su tribunleri ve atmosferi gordukten sonra fikrim degisti " diyerek kendisine hayran biraktiran futbol adami.

MARTIN O'NEILL
http://www.soccerbase.com/managers2.sd?managerid=932
http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/footbal ... 572091.stm
http://soccernet.espn.go.com/news/story ... 9&&cc=5739
TRUST GALATASARAY
MGC
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ugur Ucar'in sozlesmesini yenilemesine sevindim.Bu sezon umut veren oyunculardan bir tanesi.Aykut,Servet,Mehmet Topal,Arda da diger umut veren oyuncular.Umarim daha da iyi olurlar.
25-2025

nefvakfi.org
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Gazetelerdeki her habere asparagas karinesi ile baktigim icin sadece roportajlara deger vermeye basladim.

Baskan Hurriyet'e uzun bir roportaj vermis. Benim 2 yer hem dikkatimi cekti hem de hosuma gitti. Ilki:

Aile içindeki olayları sızdıranları kovacağız

FUTBOLDA yeniden yapılanma devam edecek. G.Saray’a katkı sağlayan futbolcular kalacak, olmayanlar gidecek. 6 hafta birçok oyuncunun kariyerini etkileyecek. Genç-yaşlı diye ayırmayacağız. Kafası saha dışı işlere çalışan adamı tutmayacağız. Sadece kondisyon ve sahadaki performans yeterli değil. G.Saray’a katkıları ve zararı değerlendirilerek, bu kararlar alınacak. Burada da hiçbir çifte standart yapılmayacak. İsim fark etmez, çünkü G.Saray’daki herkes isimdir. Kararlıyız, aile içindeki olayları dışarıya sızdıran futbolcuları kovacağız. G.Saray formasını giyenler bu formanın kıymetini bilmek zorunda. G.Saray’dan gidenler formanın değerini çok iyi anlıyor ama çok geç kalmış oluyorlar. Bize güçlerini göstersinler. İnisiyatif onların elinde. G.Saray, 6 maçını kazanırsa şampiyon oluyor mu? O zaman çıkıp oynasınlar, kazansınlar. Nonda’nın Denizli maçından sonra yaptığı açıklamaları doğru bulmuyorum.

Bana gore mesaj cok net. Sezon sonunda gerceklesip gerceklesmedigini gorecegiz. Bu mesajla Baskan kendini bagladi, verdigi bu soz tam bir turnusol olacak.

Ikincisi de:

Yeni hocamız genç ve tecrübeli olmalı

FELDKAMP’ı getirmek bir riskti. Ben bu riski göza aldım. Ancak herşeyi zamana bırakmak lazım. Zaman içinde bu kararın doğru olup olmadığı ortaya çıkacak. Kalli’nin, alt yapının yeniden yapılanması ve antrenörleri eğitmesi düşünülüyor. Ancak kesinleşmiş ve görev tanımı yapılmış bir anlaşma imzalamadık. Yeni hocamızın hem tecrübeli, hem de genç olmasını istiyorum. Galatasaray’a yüksek tempolu maçlar oynatmalı. Galatasaray’a yakışan en iyi hocayı getirmek istiyoruz.

Bu Alman ekolune isaret ediyor ve bana gore muhtemelen Herta'dan kovulan Goetz olabilir. Tabii surpriz de olabilir ama Alman olacagi bence kesin.

Bunu cok olumlu goruyorum. Salt genel istikrar adina degil, Galatasaray'a yakisan ekol budur; bu sene olusan nuve de buna uygun. Bu iyi bir sey, sistem arayisina girilmeyecek gibi gorunuyor.

Roportajdan yine -benim daha once tahmin ettigim- Lincoln'un kalacagi ve ona yatirim yapacagi anlasiliyor.

Gece gece sevindim ve umutlandim acikcasi.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/ ... 1&sz=93978
Post Reply