Sahibinden Bir Adet Bayram Mesaji

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Herkese iyi bayramlar.

Kurban kesenlerin bir kol'u Cavenaghi'ye göndermesi münasip olur diye düşünüyorum bu arada. :)

Ugur
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Turkiye'dekilere bayram kutlu olsun. Kan govdeyi gotururken dikkat edin uzerinize sicramasin. Kan lekesi cikmaz derler.

Yahu kucucuk cocuklarin onunde hayvanlarin girtlaklarini kesmiyorlar mi... Stanley Kubrick, Full Metal Jacket (Deli Gomlegi?) filminde insanlara baska insanlari oldurmeyi ogretmenin ne kadar zor oldugunu isliyordu. Bizim memlekette agaci yasken egip, din min ugruna baska bir canliyi girtlaklamanin okey oldugu fikrini asiliyorlar. Cocuk, yahu baba bu vahsi bisey dese enseye tokadi yer.

Sonra bir de memlekette iskence yapabilen adam ne kolay bulunuyor diye sizlanirlar.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Bayram'in "Bayram gibi" kutlanmadigi memlekette olmanin bir yarari (teselli modundayim farkindayim :) ), isinizin gucunuzun basinda olmak durumunda oldugunuz icin, tam gununde gonderebilmeniz bayram tebriginizi!? :) Gerci, yine de TSI geceyarisini gecirmis oluyormusum az daha. Daha da gecikmeden, tum forum ailesine, sevdikleriyle birlikte, mutluluk icinde nice bayramlar dilerim.
Özgür
Emir Argun

Post by Emir Argun »

Hepinizin bayramini en icten dileklerimle kutluyorum..
Bonum vinum laetificat cor hominis
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Herkese ve ozellikle yurtdisindakilere mutlu bayramlar. Bahrinin kuzularindan birini bizim kayinpeder kesti.

Bir kolunu Cavenaghi'ye gondermesini onerdim ama ters ters yuzume bakti.

Burada tuhaf bir uygulama var. Diyelim buyuk bir mahallede 5 aile kurban kesiyor. Kimse fakir bulamadigi icin, kurbanin bir kismi 3-4 gun kahvalti dahil tum ogunlerde ham hum oluyor. Kalan parca mahalleye dagitiliyor. Komsular da kestiklerinden size pay getiriyorlar.

Boylece, fakir sevindirmek adina 1 kurban kesiyorsunuz ama kisa surede evinizde -yedikleriniz haric- 4 kurbanlik et kapasitesi olusuyor. Onlar da derin dondurucuya tabi. "Hak icin kurban, kup icin kavurma" dedikleri durum.

Yine de, bu gunun anlamini bilerek idrak eden ve bulursa bir iki fakiri doyuranlara, bayram ayrica kutlu olsun diyelim.

Herkese sevgiler.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kurban bayraminiz kutlu olsun. Ancak yazabildim, kusuruma bakmayin...tekrar iyi bayramlar!
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Hic bir sekilde hayvanlarin katledildigi bir bayrami kutlayamam kusura bakmayin. Insanin vicdani sizlar yahu kor bicagi dayayip korkudan gozleri acilmis hayvani dogramaya. Benim evde bir tavsanim var hayvan sikilmasin diye disari bile cikmadigim gece oluyor, et bile yemeyi biraktim nasil bir hayvani katir katir kesip bayram diye kutluyorlar anlasilir gibi degil. Yaziklar olsun bu vahsete! Insanlarin pasa gonlu icin baska canlilar katlediliyor. Seker bayrami olsa neyse.

Hale bak
http://www.milliyet.com.tr/2007/12/21/g ... gun03.html

Siz kutlamaya devam edin. Ulkede olsam hayvanlara bunu yapan bir kac mahluk elimde kalirdi.
Last edited by Kenan Atak on Sat Dec 22, 2007 12:43 am, edited 1 time in total.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Bayramın yarısını gecirdigim icin Kurban Bayramı ve Yeni Yıl tebrigini birlestireyim. Ailelerinize, sevdiklerinize, dostlarınıza saygı, sevgi, selam ve hurmetlerimi gonderirim.

P.S. Kerem Tezic in "Benim evde bir tavsanim var hayvan sikilmasin diye disari bile cikmadigim gece oluyor" cumlesini yeterince yer olmadıgı icin imza bolumume alamıyorum, ozur dilerim.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kerem evladim ne diyon gulum. Turkiyede Dana, Koyun, Kuzu sadece Kurban bayraminda mi bogazlaniyor? Turkiye gibi bir yerde kirsalda sogan ekmege ve bulgura talim etmekten beyni dumura ugramislarin secimlerini gordun. Soy yesinler proteini ordan alsinlar deme. Fakir fukaranin coluk cocgunun karnina ne kadar etin girdigini dusun. Kurban bayraminda hayrina diye hayvanin birazini bile olsa dagitan sayesinde bunlarda nasiplenmekte. Birakta yesinler. O zavalli dedigin hayvanlar zaten oyle ya da boyle kesilecek. Amerikada da kafaya tokmakla filan hal ediyorlar bu isi. Bekir'im de bu ise fena halde bozulmakta ama giydigi ayakkabinin derisi bile bu hayvanlarin. Doganin kanunu bu. Aslana kaplana da ot ye diyecek halin yok. Evet elde bicak sokakta dana kovalamak vahset ama bu hayvanlarin sonu bu. Elbette kan govdeyi goturucesine kose basinda kesim yapilmasina ben de karsiyim. Bunun savunulacak yeri yok. Ama bulgur sogan ekmekle gemdinenlerin akli bu kadar calisiyor. Hangi isi dogru yaptilar ki bunu yapsinlar. Kurban bayraminin derinine inersen sosyal bir olay ayni seker bayrami gibi. Biri tokun acin halinden anlamasini amaclamis. Biliniyor ki zenginin durup dururken et dagitmayacak ama ote dunyada sirat koprusunde seni tasiyacak martavali ile dagitiriyor normalde yiyemeyene. Nesi yanlis bunun?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mesut Ulukök

Post by Mesut Ulukök »

Herkesin mübarek kurban bayramı kutlu olsun.
Post Reply