Feldkamp

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hakan ve Lincoln'a verilen cezalarda Kalli hakli miydi ?

Poll ended at Sun Oct 07, 2007 3:33 am

a) Haklı
21
64%
b) Haksız
12
36%

Total votes: 33

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Savas Macun wrote: 4) Kalli kendi egosunu herseyin ustunde tutuyor.Olasi bir Lincoln damgali derbi golge dusurecekti, gundemde olabilmek icin boyle bir hareketi yaptigini dusunuyorum.Basin toplantisini seyrettim, daha dogrusu Oguz Tongsir'e verdigi demeci.Kaba bir insan.Kullandigi kelimeler, sorulara verdigi cevaplardaki vucut dili ve soze giris cumleleri bunu ele veriyor.Kalli'nin karakterini GS taraftari ve camiasi kabullenmek zorunda elestirmeden cunku Kalli budur.Kisaca take it or leave it! durumu.
Yukarda Savas Kalli egosuna yenik dustu demis. "Lincoln damgali bir derbi istemedi" diyerekten de iddia etmis. Bana gore abarti bir gorus. Mactan sonra demeclerini dinledim. Cok kisa "kurallar var, benim yonetime karsi sorumluluklarim var. Olay bundan ibarettir" deyip kestirip atti. Erman'la Sansal kurcalamaya calistilar, daha fazla cevap vermedi.

Asil egosuna yenik dusen bir baskasi var aslinda.

http://www.ajansspor.com/futbol/superli ... stedi.html

Hakan'dan baska kimse konusmuyor. Hakan olayi de$iyor ve basina malzeme veriyor. Lincoln ayrilmak istememis, sen ne yapacaksan ben de onu yaparim demis. Hakan ayrilmak, Katar'a mi gitmek istemis de Lincoln de ayrilmak istemis? Ikisi de dogru karar verip tribune gitmisler niye boyle kozlar verip olayi iyice desiyorsun.

Bu takim Hakan'siz da basarili olacak. Zaten cok az seye yariyor sahada. Daha farkinda degil ama boyle giderse bu kulupten ayrilisi cok hazin olacak. Kalli cok sert bir tas. Lincoln de cok degerli bir pirlanta. Akilli adam susar ve herseyden onemlisi takimdir der oyununa bakar. Devam ederse bu sefer baltayi sert tasa vuracak.

Ozan Ersoy
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Ozan Ersoy wrote: Asil egosuna yenik dusen bir baskasi var aslinda.

http://www.ajansspor.com/futbol/superli ... stedi.html

Hakan'dan baska kimse konusmuyor. Hakan olayi de$iyor ve basina malzeme veriyor. Lincoln ayrilmak istememis, sen ne yapacaksan ben de onu yaparim demis. Hakan ayrilmak, Katar'a mi gitmek istemis de Lincoln de ayrilmak istemis? Ikisi de dogru karar verip tribune gitmisler niye boyle kozlar verip olayi iyice desiyorsun.
Yukarıda Ozan'in linkini verdigi roportaji okuyun.

Hakan'dan melodramatik sizlanmalarina ve duygu somurusune dayanan sikayetlerine bir son vermesini beklemek cok fazla mi olur? Sanirim oyle, bu yastan sonra degismesini bekleyemeyiz. Ancak gazetenin birinde yazdigi gibi "artik oynamak istemiyorum" diyip boyle bir karar almissa, cok isabetli olur.
Tan Erten
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bu insanlar köle mi? Cignedigi paragrafi göstersinler bana. Sayet bu yuzden
ceza aldiysa yaziklar olsun. Kiz babasi olan anlar ne demek istedigimi.

Halt etmissin Kalli gercekten. Hapishanede bile ziyaret saatleri var. Alman
oldugunu bilmesem manyak diyecegim senin hakkinda.

Sonra buna egosu konusuyor, telefonun öbur ucunda kizinin aglamasini
gundeme getirmesine duygu sömurusu yapiyor deyin bakalim. Ben Hakan
Sukur yerinde olsam olaylari baska yerlere cekerdim, az bile konusuyor.
Isci haklari diye birsey var. 5 gun kampa girmek kadar abes bir yöntem
olabilir mi? Amac ne? Buna Sion macini da eklersek 10 kusur gun olacak
herhalde...sacmalik.

Lincoln susuyor, belki suclu diye susuyordur.
Ercan Dumlupinar

Post by Ercan Dumlupinar »

Kalli hakli, hemde cok hakli. Takimda kurar varsa uygulanir, takim olmak icinde isimlerin bir onemi yok kurarlar herkese ayni. Umit Karan, transfer dedikodulari sirasinda idmanda atildi, Hasan Sas baska sebetten, Arda 25 bin dollar ceza yedi bara gitti icin. Kalli iyi isler yapiyor, enson BJK macinda gorduk kim onarsa formanin hakkini veriyor.

Fenerli bir arkadasin dedigi gibi bu olay en cok Arda gibi gencleri daha dikkatli olmaya zorlayacak, Lincoln gibi adami kesersen boyle buyuk oncesi sonrasini sen dusun!!!!!!!!!!!!!

Hakan yine bos bos konusup, sonrada bu olay artik kapandi demeye basladi. Eger Lincoln gitmek istedi bunu Adnanlar yerine Hakan Sukur onledi ise aglarim klubun hali......................
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Tan Erten wrote:
Yukarıda Ozan'in linkini verdigi roportaji okuyun.

Hakan'dan melodramatik sizlanmalarina ve duygu somurusune dayanan sikayetlerine bir son vermesini beklemek cok fazla mi olur? Sanirim oyle, bu yastan sonra degismesini bekleyemeyiz. Ancak gazetenin birinde yazdigi gibi "artik oynamak istemiyorum" diyip boyle bir karar almissa, cok isabetli olur.
Tan bu takimda kimin at kosturdugu, kimin cetesinin kuruldugu, kim aga babasi belli. Bu bir operasyonun parcasi diye de yorumlanabilir. Sene basindan beri sorun yasayan oyunculara bakarsaniz...

Necati gecen seneden beri oynamiyordu, bir suru olaya karisti (aralarinda milli takim kampinda fahise cagirmasi bile var), para sikintisi da ciban basi oldu. Sonuc ilk kovulan o oldu.

Umit Karan gay bara gidip duvara isemekten, hocayla kavga etmeye kadar herseyi yapti. En son FB ile vukuati oldu. Ilk kadro disi birakilan oyuncu oldu. Soke ugradi, simdi toparlamaya calisiyor ama belki onun da kellesi gidecek.

Hasan Sas delidir ne yapsa yeridir diye senelerdir agiz kokusu cekildi. Kirmizi kartlari, hakemle dalasmasi, Necati'yle kapismasi, her turlu zarari verdi. Duduk firlatildi, ilk yarida oyundan alindi, medya onunde elestirildi. Ama aldigi para tatli, takimi seviyor bu yastan sonra gidecegi yer yok, onunde 2-3 guzel senesi daha var aklini basina toplamaya calisiyor. Sion macinda sahanin en iyi oyuncularindandi, sol bek bile oynarim dedi.

Hakan sorun adam. Neredeyse gittigi hemen her takimda sorun adam. Cetecinin krali. Futbolu durur, agzi durmaz. Cok tehlikeli bir surece girdi. Takima cok zarar verebilecek biri. Basinda cok adami var. Zamani vatani, politik duzende cok adami var. Kalli'nin basini yemeye kalkarsa, bu onun kulupte sonu olur, hem de cok aci ve feci sekilde.

Lincoln ismi cikmis biri. Almanya'da cok vukuati var ve Kalli bunlarin hepsini cok iyi biliyor. Bosuna Schalke'deki hocasi arkasindan "guvenilmez" diye konusmadi. "Bu parayi almaya devam etmek istiyorsan, aklini basina topla" mesaji cok erken verildi. Hem de ciddi bir olay olmadan, onu kesilmeye calisildi.

Dikkat ederseniz genclere dokunulmuyor. Onlar kulubun gelecegi, abilere dokunuluyor. Akli yattaki hatunda kalan Arda o bizim potansiyeli gordugumuz ama bir turlu bir ust seviyeye cikamayan Arda belki de bu sene o cikisi yapacak Kalli sayesinde. Daha bu takimda Kalli'ye buyuk saygiyla bakan, "emret hocam yapayim" diye agzinin icine bakan Baris, Volkan, Hakan B., Serkan Calik, Servet gibi adamlar var. Linderoth var gercek profesyonel....

Takim degisiyor, biraz sancili ama daha buyuk acidan resme bakmakta yarar var.

Ozan Ersoy
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Hasan Tezcan wrote: Isci haklari diye birsey var. 5 gun kampa girmek kadar abes bir yöntem
olabilir mi?
benim anladigim kadariyla kamp 5 gun degil. hakan kendisini maca hazirlamak icin 5 gundur tesislerde kaliyormus.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Ellerine saglik guzel ozetlemissin.

Hakan Sukur'un son demeci bende iyi bir his birakmadi..

Hani su Lincoln'de gidicekti ama onunla konustum gibilerinden demeci -eger dogru ise- cok ciddiye alinmasi lazim...

Hakan Sukur artik bu takimin"superstar"i degildir. Bunu anlayincaga kadar bu tur olaylar gelisicek.

Burada yonetim'in uzerine buyuk yuk dusuyor. Ama yapmalari gereken tek sey Kalli'nin arkasinda olmalaridir.

Gecen maclarin birinde Kalli'nin onu sahadan alti diye surat yaptigini hepimiz gorduk...Kolay gelsin Kalli
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Önce genele sesleniyorum, Tan'ın mesajı ile ilgili (Hakan güya artık oynamak istemıyorum demiş). Arkadaşlar, Türk spor basınında çıkan her yazıyı hiç düşünmeden yalan kabul edin, ta ki aksi çok kesin ispat edilene kadar. Aziz Yılırım Özhan Canaydın'ı ziyarete gidince bunu geçiştirip yerine Lincoln gidiyor diye başlık atıp olumsuzluktan rant ve para kazanmaya çalışan bir grup ahlaksız insan bunlar, neden hala yazdıklarına inanıyorsunuz? Ben bugün Hakan'ı kendi sesinden dinledim, ne oynamak istememesi?

Özelde ise Ozancığım,

Cengiz'e maç seyret dediğin gibi bence sen de biraz bu konuları sırf Ajansspor'dan yazı okuyarak değerlendirme.

Ben Hakan'ı bugun bir radyo programında Oğuz Tongsir ve Atilla Gökçe ile dinledim. Bu ikisi (yine seçkin basın) Hakan Kalli ile iktidar savaşına girdi deyince Hakan arayıp yahu tanıdıklarımdan bu lafları duydum dayanamadım arıyorum dedi.

Ardından ısrarla kural çiğnenmiş, hoca bu cezayı uygun görmüştür, benim tek derdim kendi performansım ve GS'ın performansı ne iktidar mücadelesinden bahsediyorsunuz dedi. Ardından da kızını neden kampa getirdiğini, kampa misafir getirmeme kuralını bildiğini ama kızını yıllardır kendisiyle kampta kaldığı için misafir saymadığını, yine de kural buysa ve hocası böyle değerlendirdiyse tabii ki uyulacağını söyledi.

Bir soru üstüne de şahsen çok kırıldım, hayatımda ceza olarak kadro dışı kalmadım, ertesı gün de hocayla uzun uzun konuştuk ona hocam haklısınız, kural çiğnenmiş ama ceza bu kadar sert mi olmalıydı dedim dedi.

Ardından ısrarlara rağmen direk söylemedi ama anladığım kadarıyla cok kızan Lincoln'ü de yatıştırıp maça getiren ve adama hoca haklı diyen de yine sorun dediğin Hakan.

Sevgili Murat, Lincoln gerçekten tepki gösterdiyse ve bunu yatıştıran Hakan ise artık lidermiş değilmiş önemli değil, doğruyu yaptı demektir. Hoş Hakan değilse kim bu takımın lideri, yeni gelip kendisi de cezalı Lincoln mü, Orkun mu, Hakan Balta mı, Ümit Karan mı, Nonda mı? Hakan artık lider değil demek kolay ama herkesin kabul ettiği ve doğal bir halefi yoksa kalırız o zaman sahada liderinin kim olduğu belli olmayan diğer takımlar gibi.

Yine konuşma sonra ermeden bu olay tamamen kapanmıştır, hoca ne uygun gördüyse doğrusu odur dedi, sadece tesislerde güvenlikten sorumlu kişilerin olayla ilgili sorumlu tutulmalmaları için Adnan Sezgin ile konuşacağını söyledi (birileri neden güvenlik Hakan kızını sokarken engel olmadı demiş, Hakan da haklı olarak onlar bana engel olmazlar bu yüzden de başları yanmamalı dedi).

Ben sorun bir adama değil, sezona iyi başladım, iyi devam etmek, iyi performans göstermek, GS'ı bu sene koyduğumuz hedeflere ulaştırmaya yardımcı olmak istiyorum diyen bir adam duydum.

Ali
Last edited by Ali Gursel on Mon Oct 01, 2007 6:22 pm, edited 1 time in total.
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Pes! Su durumda bile sucluyu Hakan Sukur ilan ediliyor! Adam ne yapti, kadro disi kalmasina ragmen gelip maci seyretti. Mac oncesi Bahri Havadir'in israrlarina ragmen 'Konusmamiz yasak' diyerek ortami germemeyi tercih etti.

Sanki bugun konusmasa medya bu olayi hemen sogutup unutacak mi? Aksine, birsuru dedikodu haberler ortaya atilmaya devam edecekti, yonetim de websitesine 15 dakikada bir yalanlama yazisi koyacakti. Adam cikip durumu yumusak bir sekilde acikladi. Tek soyledigi kirgin oldugu. Haksiz mi? Siz kirilmaz miydiniz? Bu konu cok daha farkli bir sekilde halledilemez miydi?

Bence bu cezanin asil hedefi Lincolndu ve Hakan Sukur fena sekilde arada kaynadi. Yakinda Ahmet Akcan/Lincoln/Hakan Sukur iliskisi de masaya yatirilir saygin medyamiz tarafindan...

Hakan
Last edited by Hakan Bakircioglu on Mon Oct 01, 2007 6:29 pm, edited 1 time in total.
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

su belli ki, hakan agziyla kus da tutsa bazilarina yaranamayacak. ama dag-fare misali, ayni bazilari ne kadar aksini iddia etseler de hakan'in galatasaray icin ne kadar onemli bir futbolcu oldugu, takimdaki gencler icin nasil iyi bir ornek teskil ettigi gerceklerini degistiremeyecekler.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote:Ozancığım,

Cengiz'e maç seyret dediğin gibi bence sen de biraz bu konuları sırf Ajansspor'dan yazı okuyarak değerlendirme.

Ardından ısrarlara rağmen direk söylemedi ama anladığım kadarıyla cok kızan Lincoln'ü de yatıştırıp maça getiren ve adama hoca haklı diyen de yine sorun dediğin Hakan.

Yine konuşma sonra ermeden bu olay tamamen kapanmıştır, hoca ne uygun gördüyse doğrusu odur dedi, sadece tesislerde güvenlikten sorumlu kişilerin olayla ilgili sorumlu tutulmalmaları için Adnan Sezgin ile konuşacağını söyledi/
Ajanspor degil kaynak. TV programina katilip veriyor bu demeci. Sen de bir radyo programinda duymussun. O TV senin bu radyo benim.. Ne oluyor yahu? Sus bir.

Takimi dusunen adam o kanali bu radyoyu arayip olayi desmez. Kendini takimda otorotiyi saglamakla, yonetmekle, takimin agasi olmakla sorumlu hissetmeyen adam su yukarda senin yorumundan cektigim laflari soylemez. Otur asagiya bu takimda parayi veren, bastiran, her turlu isten sorumlu yonetici var, sana dusmez, ceneni kapa derler.

Su anda butun yaptigi Kalli'yi otobusun altina yollamak. Ama aptal. Su anda takimda asla degisilmez bir oyuncu degil. Yarin bir ayligina, suresiz kadro disi kalirsa ne olacak? Kalli "ben kimseye basin toplantisi yapin, aciklamada bulunun demedim. Basin toplantisi yapilacaksa kulupte yapilir, GSTV'ye cikilir, bu olay aciklanir. Aciklanacak bir sey varsa ben aciklarim hatta benden once yoneticilerim aciklar, ki onlar da bunu yapmistir" derse ne olacak?

Hakli olacak ne olacak.

GS icin bu sene cok hayirli gelismeler oluyor. Allah devamini erdirsin. Insallah tamamlanir bu surec.

Ozan Ersoy
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Ozan Ersoy wrote: Ajanspor degil kaynak. TV programina katilip veriyor bu demeci. Sen de bir radyo programinda duymussun. O TV senin bu radyo benim.. Ne oluyor yahu? Sus bir.
lig tv'deki program muhtemelen ayni zamanda radyoda da yayinlaniyor. yani oyle o tv senin bu radyo benim dolasmamis.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Hakan Bakircioglu wrote: Bence bu cezanin asil hedefi Lincolndu ve Hakan Sukur fena sekilde arada kaynadi. Yakinda Ahmet Akcan/Lincoln/Hakan Sukur iliskisi de masaya yatirilir saygin medyamiz tarafindan...

Hakan
Yapıldı bile, bugün Oğuz Tongsir "Hakan, sence Ahmet Akçam ispiyoncu mu?" dedi.

Ben de çok efendice, sürekli hoca haklıdır diyerek sadece ben de kırıldım diyen Hakan'ın kabahatini anlamaya çalışıyorum.

Hakan, artık sana kırılmak da yasak. Kızım ağladı dersen duygu sömürüsü, kırıldım dersen iktidar savaşı, kabahati ne, çok gol attı.
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Ozan Ersoy wrote: Ajanspor degil kaynak. TV programina katilip veriyor bu demeci. Sen de bir radyo programinda duymussun. O TV senin bu radyo benim.. Ne oluyor yahu? Sus bir.
Sadece Futbol Gundemi programina baglanip konustu. Tabii bu konusmayi butun radyo spor programlari ve online spor sayfalari referans olarak gosterip haber yapiyor. Bence oldukca saglikli bir iletisim yolu. 'O bunu demis, su bununla konusmus...' yerine bizzat kendisi aciklama yapiyor. Bu aciklamayi da, Kalli ile kavga ettigi, takimdan ayrilmak istedigi, vs. gibi yalan haberlerin uzerine veriyor. Goruyoruz ki, web sayfasindan yapilan 'Zorunlu Aciklama'lar tamamen bosa gidiyor, kimsenin taktigi yok. Ama Hakan, bircok futbolseverin takip ettigi ve belirli bir sayginligi olan bir programa katilip durumu acikliyor. Yaptigi konusmadan Kalliyi hedef gosterdigi sonucu cikmiyor bana gore. Tam tersine olayin daha fazla desilmesini engellemeye calisip konuyu kapatmaya calisiyor.

Hakan
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote:
Ali Gursel wrote:Ozancığım,

Yine konuşma sonra ermeden bu olay tamamen kapanmıştır, hoca ne uygun gördüyse doğrusu odur dedi, sadece tesislerde güvenlikten sorumlu kişilerin olayla ilgili sorumlu tutulmalmaları için Adnan Sezgin ile konuşacağını söyledi/
Ajanspor degil kaynak. TV programina katilip veriyor bu demeci. Sen de bir radyo programinda duymussun. O TV senin bu radyo benim.. Ne oluyor yahu? Sus bir.

Takimi dusunen adam o kanali bu radyoyu arayip olayi desmez. Kendini takimda otorotiyi saglamakla, yonetmekle, takimin agasi olmakla sorumlu hissetmeyen adam su yukarda senin yorumundan cektigim laflari soylemez. Otur asagiya bu takimda parayi veren, bastiran, her turlu isten sorumlu yonetici var, sana dusmez, ceneni kapa derler.

Su anda butun yaptigi Kalli'yi otobusun altina yollamak. Ama aptal. Su anda takimda asla degisilmez bir oyuncu degil. Yarin bir ayligina, suresiz kadro disi kalirsa ne olacak? Kalli "ben kimseye basin toplantisi yapin, aciklamada bulunun demedim. Basin toplantisi yapilacaksa kulupte yapilir, GSTV'ye cikilir, bu olay aciklanir. Aciklanacak bir sey varsa ben aciklarim hatta benden once yoneticilerim aciklar, ki onlar da bunu yapmistir" derse ne olacak?

Hakli olacak ne olacak.

GS icin bu sene cok hayirli gelismeler oluyor. Allah devamini erdirsin. Insallah tamamlanir bu surec.

Ozan Ersoy
Yahu Ozan, takımı düşünen adamın ne yapacağının yasasını mı yazdın sen, sen bir sus yahu. Hakan düşmanlğından ne diyeceğini şaşırmış vaziyettesin, Oğuz Tongsir'den farkın yok. Neden konuşmasın adam etrafta yalan yanlış bilgi verilirken?

Hadi bakalım, ben de dedim ki esas otobüsün altına adam yollamaya meraklılar sessiz ve derinden yaparlar o işi, giderler abileriyle konuşurlar TV'a demeç vereceklerine. Mesela Ersun'un kuyusunu böyle sessiz sessiz kazmamış mıydı bizim Brütüs Hakan?

Ha, çıkıp hiç bir şey demese ben eminim burada konuşma açılsa sen de girip "derinden Kalli'nin kuyusunu kazma uğraşındadır şimdi bu Hakan" yazacaktın. Düşmanlıktan gözün kör olmuş, gol atıyor defans hatası oluyor, çıkıp kırıldım diyor, Kalli'yi otobüs altına yollama. Hakkaten herif emekli olsa ben de ziyafet vereceğim, senin gibiler bu sefer kime saracak acaba diye.
Post Reply