Şampiyon'a Alkış... G.Saray'a Utanç... GS-FB 1-2

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Alkışlayalım mı, alkışlamayalım mı?

Alkışlayalım
9
26%
Alkışlamayalım
26
74%

Total votes: 35

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Murat Biricik wrote:Tolga; gozunu seveyim, nicin alkıslayalım bu elemanları. Yoneticisinden tut, futbolcusuna kadar her gittikleri yerde yeriliyor, elestiriliyorlar.
Murat Hocam,

Sen Ugur Meleke'nin yazisini astiginda, usenmeyip bir e-mail atmistim, "eger" dedim, "sartlar tam tersine donseydi, inanir miydiniz olurluguna, yine boyle bir yaziyi yazar miydiniz?" Cevabi yeminle evet oldu. O acidan samimiyetinden suphe etmedim ama, Ismail'in de yazdigini ben de yazmistim cevap olarak. Bu ortamda, boyle bir alkis olayinin ASY'de gerceklesmesi olasiligi %40 filan gorurken $S'da, %5 bile olmaz diyordum. O da "yoneticilerin kesinlikle haketmedigini, ama bu alkisin sporcunun sporcuyu alkislamasi" seklinde olmasini soyluyordu ama, taraftari, ve yoneticileri bu sekilde soyutlamak pek mumkun gorunmuyor bana...

Canaydin'in 6-0'da el sikmasinin bu taraftaki yansimasi, bir seferinde, "mevdiven bosluklari", baska bir seferinde "kufur de kufur" olunca, her ne kadar ben de ulke olarak, ortam olarak, boyle guzellikler yasansin istesem de, daha henuz o noktaya gelmedik diye, olumsuz kullandim oyumu yukarda.
Özgür
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Cok onemli bir konuyu yakalamissin Ozgur...

Bende IkIna SikIna adamin yazisini okudum.

Fenerbahceli tabiki sevinecek, arkadaslari ile eglenecek, birbirlerini medeni bir sekilde kutlayacaklar.

Yanlizca bu koyu fanatik Fenerbahcelinin spor amacli yazisindan cikip satir aralarinda yaptigi gondermeleri siddetle kiniyorum.

Herhangi bir futbol sampiyonlugundan bahsedecigine cikip saygideger Turk Silahli Kuvvetlerine tas atma curetsizligini mantik ve yurtseverlik duyguları ile bagdastiramiyorum.

Bu yazari Türkiye Cumhuriyeti icin 1. Dereceden Altın Üstün Cesaret ve Feragat Madalyası, 2 kez Üstün Cesaret ve Feragat Nişanı ve 5 kez ustun birlik yetistirme nisani almis emekli Tumgeneral Osman Pamukoglunun kitaplari ile bas basa birakmayi oneriyorum.

Anlayan anlamistir...
Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Allahtan tek dileğim bu hafta sonu bu adamlara şöyle güzelce üç dört tane gol atıp maç sonunda kendi takımımızı doyasıya alkışlamak.... O zaman da soran olursa, Feneri de akışladık deriz... Çünkü çok centilmenizdir biz :D
Savas Macun

Post by Savas Macun »

GS tarihi firsat yakaladi.Motivasyon eksikliginden ve sampiyonlugu kazanmanin vermis oldugu inanilmaz rahatlamanin bu macta FB'yi felakete surukleyeceginden korkuyorum.Eger GS iyi motive olup bundan yararlanirsa 6-0'in rovansini alir.

En son bu kadar korkarak bir GS macini bekledigimi hatirlamiyorum...

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Murat Gokcigdem wrote:
Herhangi bir futbol sampiyonlugundan bahsedecigine cikip saygideger Turk Silahli Kuvvetlerine tas atma curetsizligini mantik ve yurtseverlik duyguları ile bagdastiramiyorum.

Anlayan anlamistir...

Ne yazik ki ozellikle bu sene Yasar Buyukanit Genelkurmay baskani oldugundan beri GS ve BJK yazarlari bu yukarida bahsettiginiz duygulardan yoksun sekilde yazarken kimse gikini cikarmadi.Hincal Uluc" Locada mac seyreden pasa bu parayi nerden buluyor" diyecek kadar ileri gitti.Ama konu FB olunca ortalik toz duman oluyor.Tum diger konularda oldugu gibi.

Selamlar
Savas
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Savas Macun wrote:
Ne yazik ki ozellikle bu sene Yasar Buyukanit Genelkurmay baskani oldugundan beri GS ve BJK yazarlari bu yukarida bahsettiginiz duygulardan yoksun sekilde yazarken kimse gikini cikarmadi.Hincal Uluc" Locada mac seyreden pasa bu parayi nerden buluyor" diyecek kadar ileri gitti.Ama konu FB olunca ortalik toz duman oluyor.Tum diger konularda oldugu gibi.

Selamlar
Savas
Hıncal'ın spor yazılarını genelde takip ederim. Ama böyle bir laf hatırlamıyorum. Mümkünse linkini verde bakalım Savas hocam..
Murat Gökcigdem
Staff Member

Savas arkadasimizin ne demek istedigini http://www.gazetehaber.net/v3/haber_detay.asp?id=3992 bu adresden okudum.

Hincal Uluc sacma sapan kisisel ifadeleri ile (yok Aziz Yildirim askerlik yapmamis, etc..nasil olurda birlikte mac seyrederler demesi ile) Cengiz Candar'in yazdigi son derece derin ve ciddi gondermeler arasinda buyuk fark var.

Savas gibi insanlarin "iki cumhuriyet" arasinda kalinca da bu kadar celiskiler icinde olmalarinida normal karsilimak lazim.

Neyse, konu cok hassas oldugu icin pek fazla uzatmak istemiyorum...

Hincal Uluc'u veya diger BJK yazarlari takip etmiyorum. Murat Biricik arkadasim buraya Cengiz Candar'in yazisini gecmis. Yorumum bahsedilen yazarin yazisina karsidir. Kisisel goruslerim de bu konuda spor cizgisinden cikip Turkiyenin degerli kurumlarina nefret kusan Fenerli, Galatasaray, BJK yazarlari kapsiyor.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Ismail Gezer wrote:
Hıncal'ın spor yazılarını genelde takip ederim. Ama böyle bir laf hatırlamıyorum. Mümkünse linkini verde bakalım Savas hocam..

Bak bu 23 Kasim 2006

http://arsiv.sabah.com.tr/2006/11/23/yaz02-10-125.html

Bak bu 30 Kasim 2006

http://arsiv.sabah.com.tr/2006/11/30/yaz02-10-130.html

Bu zamanlarda gidip tum yazilarina goz gezdirirsen yukarida soyledigimi de bir yerde paragrafta bulursun.

Murat Bey'de saolsun, Manis macindan sonra HU'in yazisini koymus.

Selamlar
Savas
Murat Gökcigdem
Staff Member

Sayin Genelkurmay Başkanı Büyükanıt'na saygim sonsuzdur.

Kendisini Washington, DC'da resmi temaslar icin geldiginde yakindan tanimak onuruna kavustum.

Son nederece koyu bir Fenerbahceli oldugu icin sivilken giydigi sari lacivert kravati ve yeri uygun oldugunda sIk sIk etrafindakilere Fenerbahcenin mac skorunu sordugunu da gordum.

Hic de rahatsiz olmadim Savas :lol:
Ozgur Huseyinoglu

Savas Macun wrote:Ama konu FB olunca ortalik toz duman oluyor.Tum diger konularda oldugu gibi.
Murat Gokcigdem wrote:Hincal Uluc'u veya diger BJK yazarlari takip etmiyorum. Murat Biricik arkadasim buraya Cengiz Candar'in yazisini gecmis. Yorumum bahsedilen yazarin yazisina karsidir. Kisisel goruslerim de bu konuda spor cizgisinden cikip Turkiyenin degerli kurumlarina nefret kusan Fenerli, Galatasaray, BJK yazarlari kapsiyor.
Iste... bakmasini bilene... bence gun gibi acik bu iki alinti... Bu forumun GS'lilerinin cok buyuk cogunlugunun cuvaldizi once kendisine batirmasini bilebildigini, ama Savas gibi Fenerlilerin, ordaki yazisinda yazdiklarina dair Cengiz Candar'a bir gram laf etmeden, "ama sizde de boyle boyle oldu...." diye klasik karsi saldiriya gecmesi...

Iste bu yaklasim yuzunden, Aziz Yildirim'a yapilan bilimum elestiri de sizlere "subjektif" geliyor... Onca dil dokmemiz de, aslinda o elestirilerin objektif, sizin baskaniniza bakisinizin subjektif olabilecegini sorgulamaniza bile yol acmiyor ne yazik ki, inandirmak bir yana...
Özgür
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Birakin HU. NATO mutehaati ne demek yahu? Boyle bir meslek mi var? Adam askeriyeye yol yapmi$ bina dikmi$tir, parasina da NATO'dan gelmi$tir. Bok yediginden ba$i agriyor. Once o kendisine baksin. Hayati bedava onun.

Ama Cengiz Candar dun yazdigim gibi hasta. Altayli'yi filan da sollami$.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Murat Gokcigdem wrote:
Hincal Uluc sacma sapan kisisel ifadeleri ile (yok Aziz Yildirim askerlik yapmamis, etc..nasil olurda birlikte mac seyrederler demesi ile) Cengiz Candar'in yazdigi son derece derin ve ciddi gondermeler arasinda buyuk fark var.

Savas gibi insanlarin "iki cumhuriyet" arasinda kalinca da bu kadar celiskiler icinde olmalarinida normal karsilimak lazim.

Neyse, konu cok hassas oldugu icin pek fazla uzatmak istemiyorum...

Hincal Uluc'u veya diger BJK yazarlari takip etmiyorum. Murat Biricik arkadasim buraya Cengiz Candar'in yazisini gecmis. Yorumum bahsedilen yazarin yazisina karsidir. Kisisel goruslerim de bu konuda spor cizgisinden cikip Turkiyenin degerli kurumlarina nefret kusan Fenerli, Galatasaray, BJK yazarlari kapsiyor.

Bakmasini bilene Ozgur..haklisin.

Isi yolsuzluk imasina kadar goturen bir yaziyi digerinden "kisisel yorum ve daha az derin" olarak ayirmak cuvalyildizini kendine batirabilmekse ben almayayim kalsin.

Selamlar
Savas
Ozgur Huseyinoglu

Savas Macun wrote:...cuvalyildizini kendine batirabilmekse ben almayayim kalsin.
Cuvaldizi batirmak konusunda, bizim tanimimizi, ya da baska turlu hic bir tanimi "almadigini(zi)" goruyoruz zaten evet...
Özgür
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Alkislasak da yuhalasak da ilginc bir mac olacagi kesin... 4 gozle bekliyorum maci.. :shock: :shock:
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Internethaber den:

Fenerliler Ulusoy'u alkışlasın

17 Mayıs 2007 Perşembe 09:59
Galatasaray'dan alkış bekleyen Fenerbahçeliler'e Federasyon üyelerinden ilginç bir öneri geldi: FB, GS'den alkış bekliyorsa önce Saracoğlu'nda Ulusoy'u alkışlasın

Fenerbahçe ile G.Saray arasında yaşanan “alkış” tartışmalarına, federasyon yönetimi yeni bir cephe daha açtı. G.Saray’ın cumartesi akşamı ezeli rakiplerinin şampiyonluğunu alkışlamalarının Türk Futbolu’nda yeni bir sayfa açabileceğine değinen bazı yönetim kurulu üyeleri, “F.Bahçe camiası eğer fair-play düşüncesinden yola çıkarak G.Saray’dan alkış bekliyorsa, o zaman Saracoğlu Stadı’nda F.Bahçe’ye şampiyonluk kupasını verecek olan Haluk Ulusoy’u da alkışlamaları gerekir” yorumunu yaptılar.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Post Reply