Euro 2008 Öneleme: Turkiye-Moldova, (5-0 Hakan (4). Tuncay)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bu alıntı bile eksik. Benim izlediğim kısımları itibariyle Terim'in attığı fırçada yerden göğe hakkı var. Ben olsam daha beter ederdim :D
Tepeden tırnağa art niyetli bir soru. Bunu anlamamamak için çok saf olmak lazım. Daha ne yapması lazımmış! Aferin Terim son zamanlarda ettiğin en doğru laflardı bunlar :D
İsmail Cem İZGİ wrote:Alıntı:

- Soru- "Hakan Şükür'ü formsuz döneminde seçerken neyi göz önünde bulundurnuz ? Milli takıma girmesi için Ersen Martin'in daha ne yapması gerekiyor ?''

- Cevap- "Bu tarz soru sorma hakkını kendinizde nereden buluyorsunuz ? Çok kibar değil sorunuz. Milli takım hocasına amigo gibi soru sorma hakkına sahip misiniz?. Alacağım oyuncular beni ilgilendirir, siz sahada gördükten sonra ancak eleştirme hakkına sahipsiniz. Ben milli takımda Hakan'ı hiç formsuz görmedim, inandığım için de kadroya aldım. Hakan Şükür'ün formsuz olduğunu düşünmüyorum, gol atmadığı zaman Hakan Şükür çok şey yaptığı için herkes ondan gol beklediğinden eleştiriliyor. Hakan Şükür, Avrupa'da hiç kimsenin atmadığı golleri atmış. Ersen Martin'i Çek Cumhuriyeti ve Azerbaycan maçlarında aldım. Orada yazılanlar ile burada söylenenler arasında çok fark var. Nihat'ı, Fatih'i almasam, 'niye almadın' diye eleştireceksiniz."

Last edited by Ismail Gezer on Wed Oct 04, 2006 3:16 pm, edited 1 time in total.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Deniz Selman wrote:Terim'e birilerinin 6 senedir hic bir bok basaramadigini, sorulara yanit verirken ona gore yanit vermesinin daha saglikli olacagini, ve icindeki o hirsi gereksizce basin toplantilarina degil, 6 senedir yapamadigi seyleri neden yapamadigini ve nasil yapmaya baslayacagini dusunmeye kullanmasinin tum taraflar icin daha yararli olacagini anlatmasi, ve bu insanlarin bizim spor basini degil, Terim'in gercekten saygi duydugu birileri olmali--ama maalesef Turkiye'de Terim'in saygi duydugu tek bir kisi yok.

yazik.
Yerden göge katiliyorum dediklerine. Normal bir ulkede Isvicre macinda yaptiklari ve yuz kizartici olaylardan sonra gorevden alinmasi lazimdi. Elendik hic unutmuyorum kadroyu genclestirecegim artik dedi gelinen noktata bakin hala Sukur konusuluyor. Akil alir gibi degil. Bu gidisle daha 3-4 sene de konuslacak kadroya girsin girmesin diye. Adamin topu kaleye dehdehleyeck mecali yok. Bence Ersun Yenal'a da yazik oldu. Belki hatalar yapiyordu ama milli takimi özellikle Danimarka macinda cok begenmistim Brezilya gibi oynamislardi ayaga tek top ve son derece seri bir sekilde.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben olsam ona sadece Ersen Martin'i degil, Kayserili Gokhan'in da daha ne yapmasi gerektigini sorardim. Asil fircayi mactan sonra cekecekler Terim'e.
Last edited by Cengiz Akgun on Wed Oct 04, 2006 6:17 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bence önemli olan kimleri cagirdigi degil, takimi nasil oynatacak olmasi...
forvetin önemini buyutmemek lazim. TR'nin en buyuk silahi gecmiste basan
orta sahasidir. Bence cok hos bir mac olacak...
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Terim'in bu tur takintilarini yuzune vurmak icin zaman geldi de gecti. Basin cok kibar bile kalmis. Hakan Sukur'e bile gina geldi, birakacam filan diyor, Terim hala bu tur bir ortam yaratilacagini bile bile inatla yaslilardan takim kuruyor.

Bu takimla elemelerden gecse, iki sene sonra Avrupa sampiyonasinda hangi takimi oynatacak? Eleme maclari sampiyonaya hazirlik maclaridir normalde. Terim'e gore ise kendi egosunu tatmin etme maclari oluyorlar.

Ne bitmez egoymus bu birader.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

MİLLİ bir futbolcu, başında tatsız bir durum var, adı fuhuş operasyonunda geçiyor, adli işlerle uğraşmak zorunda. Kaçıyor mu, susuyor mu, ne yapıyor? Hayır. Yasanın gerektirdiği gibi gidiyor, gidip ifade veriyor. Kapıda bazı gazeteciler kinayeli, kendilerince esprili, belaltı ve aslında çok ucuz sorular soruyorlar: 'O kadınlar senin maçını izlemeye geliyor mu?' Hasan da karşılığında 'Bir kafa atarsam görürsün' gibi bir şey diyor. Yaptığı hiçbir şekilde kabul edilemez elbette, çirkin bir üslup. Ama gazeteciler de artık soru sormayı öğrenseler iyi olur. Böyle soruya, böyle cevap verilir. Gazeteci olmak, mikrofonu tutmak insanlara ucuz imalar yapma hakkını vermiyor ne yazık ki.

Benzer bir haksızlığın Teoman'a yapıldığını da düşünüyorum. Hakikaten bırakın adam rahat rahat sevişsin, siz sevişemiyorsunuz diye bu düşmanlık nedir?
ORAY EĞİN

Tekrar söylemek isterim, adam gibi soru sormayı bilmeyen gazetecilere atılan her fırçayı destekliyorum :D
Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Bu arada amerikadakilerin bu maci nasil izleyebilicege uzerine...

Setanta'li meshur Shane "Setanta Broadband" de pay per view olarak canli yayinlanacagini soyluyor, ama websitelarinda henuz boyle bir sey yok (5 PM tape delay olarak var sadece). Umarim yarin falan website'a yazarlar...secveseyret.com Moldova macininin reklamini yapiyor, Macaristan maci icin yayin haklariyla ugrastiklarini soyluyorlar. Zaten setanta olursa bin kat daha iyi--duydugum kadariyla secveseyret'in kalitesi pek iyi degilmis.
Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Macaristan macini Setanta Broadband "pay-per-view" olarak CANLI veriyor. Duyduklarim dogruysa Setanta Broadband'in kalitesi baya iyimis. Sanirim Moldova macinida bu sekilde canli verecekler...
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ismail Gezer wrote:Tekrar söylemek isterim, adam gibi soru sormayı bilmeyen gazetecilere atılan her fırçayı destekliyorum :D

Bence duygusal davraniyorsunuz; yilda 1 milyon $ ucretle milli gorev yapan adamlara elbette sorulacak sorularin hacmi ve agirligi size bize sorulacaklar daha fazla olacaktir. Medyadan beslenirken iyi, o zaman bunlara da katlanmak lazim.

Terim'in her duzeydeki celiskileri bir yana, sorulan sorunun terbiyesizce olmasi biraz da gazeteciligin geregi. Evet, gazeteci adami biraz tahrik edecek; biraz terbiyesizlik yapacak. Adam gercegi ariyor cunku ve Ersen Martin'in kule forvet olup bir cok gol atmak gibi bir durumu var. Siz de bir profesyonel olarak bu tahriki karsilayacaksiniz. Mizah yontimini kullanabilirsiniz, sogukkanli cevap verebilirsiniz; kaale almada bir sonraki soruyu istersiniz. Buyukluk sizde kalir.

Terim'in de 2008'in takimini yaratiyorum diye kadroya Ergun'u, Sukur'u almasi, sikeci Gokdeniz'e kol kanat germesi bir gazeteci icin malzemedir. Adamlar bence bunlari kullanmakta gec bile kaldilar.

Ben olsam Terim'e alenen ve acik olarak, "Ersun Yanal'in altini oymaya utanmadiniz mi ?" diye sorardim. Ki bu sorunun sorulmasinin vakti de yakindir.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Sorunun muhatabı sevmediğiniz bir insan olduğu için sorulan sorunun üslubunu tasvip etmiyoruz değil mi?
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Sevgili Ismail, basin olaylarin ustune gitsin de nasil giderse gitsin. Basinin bunu yaptigini pek goremezsin yeni dunya duzeninde. Surda bir kere adam isin ustune gitmis ama terbiyesiz gitmis, varsin o da bildigi gibi gitsin. Cok insanin dusundugunu dile getirmis.

Bir dahakine terbiyeli gider belki. Bu arada mesaj yerine varmis, onemli olan o. Yoksa bizim bay Ego atina binip uskudari gecmeye kalkismazdi boyle.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ufuk Sezekkaplan wrote: Ben olsam Terim'e alenen ve acik olarak, "Ersun Yanal'in altini oymaya utanmadiniz mi ?" diye sorardim. Ki bu sorunun sorulmasinin vakti de yakindir.
Bos yere gunah almayalim. Ersun Yanal ile Fatih Terim'in alakasi yok. Fatih Terim'in aklinda milli takim antrenoru olmak falan yoktu. Tabii simdi Ersun Vestel ile iyi gidiyor ya herkesin hafizasi balik seviyesine dusuverdi. Herkes unutur biz unutmayiz, 6 ay asyalarda GSli oyuncularla kamp yapisini sonra yolun yarisinda takimi genclestirmeye karar vermesini, 10 kisi kalmis Danimarkayi yenemeyisini, Gurcistan maclarini, Hakan'siz tek forvet cikardigi milli takima Yunanistan karsisinda 60 kusur orta yaptirdigi, bir bucuk pozisyon buldugumuz maclari. Ersun kendi kuyusunu kendi kazdi. Hakan'i kesmesi dert degil, onun yerine oynattigi adam ve onsuz futbolu sacmaydi. Ersun kalsaydi, Isvicre macina bile cikamazdik. Dogru durust kimseyi yenememissin, bir anda maclari kazanmaya baslayacaksin, Danimarka'yla berabere kalacaksin, Ukraynayi yeneceksin falan, ama tabii simdi kafalar bunu yormaz, yoramaz. Egriyi dogruyu bilemez bizim kafalar.

Fatih Terim'se gaz hocasi. Gaza getirerek oynatir. Ama cahil ama ikinci sinif hoca. Turkiye'de 1. sinif hoca yok ki. Isvicre macinda gaza fazla basti, yarisin son etabinda duvara tosladi araba. Gene gol yemeyen bir takima 4 gol atabildik orasi da ayri. Yine dogrusu su ki Fatih Terim kovulmaliydi. Ama burasi Turkiye, adam cikmadigi adam olmadigi icin alternatif yok. Simdi Terim'e kendi kazdigin kuyudan cik deniyor.

Cikar cikmaz orasi baska. Bu son sansi zaten. Kendi bilir...

Soruya gelince klasik Terim hastaligi. Adam gayet normal soru sormus. Diyememis ki "hocam sen bu takimin patronu olabilirsin ama bu takim benim takimim. Ben Turkiye vatandasiyim. Adi ustunde milli takim. Sen bir kamu hizmetcisisin. Bana hizmet veriyorsun, istedigim sekilde senden hesap sorarim."

Tarator, sehir kirosu dedikleri kadar var. Insan iliskileri, hitap yetenegi vs sifir. Kufurle, sokak kavgasiyla, agiz dalasiyla gelmis oyle gidecek. Baska bir sey beklemeyin.

Ozan Ersoy
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ozan Ersoy wrote: Tabii simdi Ersun Vestel ile iyi gidiyor ya herkesin hafizasi balik seviyesine dusuverdi.

... Ersun kalsaydi, Isvicre macina bile cikamazdik.

... Diyememis ki "hocam sen bu takimin patronu olabilirsin ama bu takim benim takimim. Ben Turkiye vatandasiyim. Adi ustunde milli takim. Sen bir kamu hizmetcisisin. Bana hizmet veriyorsun, istedigim sekilde senden hesap sorarim." Ozan Ersoy
Katildigim ve katilmadigim yonler var; oncelikle alintidaki son paragrafiniza istirak etmemek mumkun degil. Takimin aidiyeti konusunu cok yerinde vurgulamissiniz.

Ersun'un yeteneklerine gelince, celiskileri kadar somut basarilari da olan bir adam. Bana gore temel hatasi kendini ifade etmekte korkak ve karaktersiz olmasi. Olmasaydi Hakan Sukur konusunda kamuoyuna dogrulari soylerdi. Ama unutmayalim ki Genclerbirligini UEFA'da 4 tur cikartan; Mustafa Denizli'nin buyuk butcelerle madara oldugu Vestel'i ilerleten bir adam bu.

Biz ne yazik ki ifratla tefrit arasinda giden bir toplumuz; hatirliyorum Osman Tanburaci Ersun'u elestirmis olmak icin su sozleri sarfetmisti : "Futbol bilgisayarla oynanacak olsaydi, bir Japon getirir, onu milli takimin basina koyardik..."

Oysa Ersun hakikaten veri toplayarak bir seyler yapmaya calisan ve teknolojiyi bu anlamda tek ciddi kullanan hoca Turkiye'de. Bence sahip cikilmali.

Isvicre macina cikilip cikilmayacagini ve Ersun'un bunda basarili olup olamayacagini bilemeyiz; Terim de 2006'yi kurtarsin diye geldi ama yol actigi rezillik hala uzerimizde bir leke. Ve 2006'yi kurtarmak icin getirilirken, 2008'i dahi tehlikeye atti.

Kisisel olarak ben Ersun'un Galatasaray'i calistirmasini isterim ama bunu herhalde benden baska isteyecek biri yoktur bu camiada.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hala oradasiniz demek!

Soru gayet guzel ve yerinde bir soruydu. Terbiyesizlik filan da yok ustelik. Adam 8 haftadir oynadigi oyun ile herkesin agzina ve yazisina du$mu$, milli takimda son attigi golun tarihi kaybolmu$ ve sen de kalkip o adami takima almi$sin. O zaman formda olan gol atan Ersen Martin'i begenmen icin daha ne yapmasi gerek diye soru gelecektir. Bunu gazeteci degil sokakataki adamda soruyor. Hatta soru eksik olmu$ ve Gokhan'i i$e kari$tirmami$. Hadi Ersen Martin'i gectik sakatliktan yeni cikan Umit de takimda ama gecen sene gol kralligina oynami$ bu sene gol atmaya devam eden Gokhan'in daha ne yapmasi lazim demesi lazimdi. Okuz gibi susmu$ soru sorani. Orada gazeteciler adam olsalar ayaga kalkip o salonu terk ederlerdi mesleklerine ve meslekda$larina saygi gostererek. Hepsi kopek. Onlerine atilacak kemik icin oradalar.
Last edited by Cengiz Akgun on Fri Oct 06, 2006 6:35 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Ozan'i katilip bir ekleme yapmak istiyorum

EY yonetiminde ki Turkiye'nin Danimarka macinda iyi oynadigini kim cikardi merak ediyorum. Mac daha 2 sene once oynandi hafizalardan tam silinmedi. Kim ne zaman EYye haksizlik edildiginden bahsederken o maci ornek gosteriyor. Antu'da falan devamli yaziliyor.

Benim hatirladigim klasik Turk takimi problemi yasarken yani macin basinda panik icinde bir aptalca penalti yapip 1-0 geri dusmusken DKli bir gerzek olmadik yerde kendisini attirmasi ile macin cogunda rakibin 10 kisi oynandigi bir macdi. Penalti kazanip atamadigimiz suursuzca saldirip 15 metreden atilan bir kafa goluyle beraberligi kurtarmisdik. Rakibin atilmasi bile oyun durdugu sirada yapilan bir hareketden olmusdu.

Maci baska turlu hatirlayan varsa yazsinda bizde ogrenelim.
Post Reply