Mehmet Aurelio Milli Takımda

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Kim inanıyor kim inanmıyor bilemiyorum ama bence medyada Fenerbahçe'nin korkunç bir ağırlığı var. Aurelio alınmasaydı, günlerce sırf bu konu işlenir Terime denmedik laf kalmazdı. Tabi bu benim tahminim. Başına gelmedik iş kalmazdı derken kastım bu. Günlerce, haftalarca bu konu durmadan işlenirdi. Ersun'un Hakan'ı milli takıma almadığı zaman yaşananlar tekrarlanabilirdi. Türk milletiyle en ufak bağı olmayan bir insanın milli takımda oynamasına karşıyım. Bağı olup olmadığını kendisi gösterecek. Basın toplantısında oldukça sempatik göründü gözüme. Sahada da çırpındığına şahit olursam öpüp başıma koyarım :)

Gençlertirme meselesine gelince. Kusura bakmasın Ozan Ersoy'un şu lafını tekrar kullanmam gerekiyor: "Gençleştirme bir ameliyat değil, bir süreç!"

Kendi takımında bile forma şansı bulamayan Can Arat, ikinci lig takımından Murat Ocak gibi futbolcular son hazırlık kampına çağırdı. O zamandan beri Can Fenerbahçede de ilk 11'de oynuyor ve inşallah böyle devam eder. Milli takımın göbeğinde de Can ve Gökhan olacak. Sağ bekte Hamit. Sol beke Orhan yada Ferhatın daimi olarak yerleşeceğine inanıyorum. Yani defans bir kere genç. Orta saha ve forvet hattı ise genç yaşlı karışık durumda. Önemli olan kim formdaysa onun oynaması. Milli Takımın durumu GS'nin durumunu andırıyor. Şimdi kimse çıkıpta Hakan niye oynuyor diyebilir mi? Özgürcan var, Necati var! Çok daha genç futbolcular bunlar, ama kimse Hakana tercih etmez onları şu an. Çünkü formda olan Hakan ve oynamayıda o hakediyor. Milli Takımda da aynı şekilde davranılmak zorunda. Kim iyiyse o oynamalı, genci yaşlısı yok. Terim zırt pırt, "yaşlı futbolcu tabiri yanlış, tecrübeli diyelim" diyorki bence doğru. Yani pat diye gençleştirelim takımı gibi bir saplantısı yok, olmamalıda bence..

Arda, Sabri, Mehmet, Ferhat Galatasarayın ilk 11'ine yerleşirlerse Milli Takımada gider direk oynarlar bence. Yani Milli Takımda oynamaya aday çok genç var ve inşalllah bunların çoğu "made in GS" olacak.. :)

Burak Fenercioglu wrote:
Ismail Gezer wrote:Fatih Terim, Aurelio'yu kadroya çağırmasaydı başına kötü şeyler gelirdi. Ne ırkçılığı kalırdı ne faşistliği. Bu kararı verirken çok tereddüt ettiğini düşünüyorum. Artıyı eksiyi koydu topladı çıkardı, sonuç bu.
Ismail, Terim'in her yaptigi onay goruyor da milli takima almamasi mi basina kotu seyler gelmesine neden olacak.

Terim degil miydi, yeni bir jenerasyon yaratacagiz, genclerden olusan bir milli takim kuracagiz diyen! Aurelio gibi 30 yasindaki Brezilyali adam sozumona yeni jenerasyonda lahana tursusu degil mi?
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Şeref Tribünü'nü izleme gafletinde bulundum. Fatih Terim, falan katıldı konuşuyorlar. Kemal Belgin 'Nobre'nin Türk vatandaşı olduğuna dair duyumlar aldık' dedi ve beni deli etti :)

Doğruysa yuh diyorum! Haluk Ulusoy'da birtakım tedbirler alacağız falan demiş ama dur bakalım neler çıkacak bu işin altından!
Burak Fenercioglu

Post by Burak Fenercioglu »

Ismail, senden ricam bir Terim'in yanina git ve su son soylediklerini aynen kendisine ilet...

"Bence medyada Fenerbahçe'nin korkunç bir ağırlığı var. Aurelio alınmasaydı, günlerce sırf bu konu işlenir Terim(siz)e denmedik laf kalmazdı... Başın(iz)a gelmedik iş kalmazdı..."

Terim ve adamlarindan sadece tekme tokatla yirtarsan haberim olsun. Oldurmezlerse ne ala!!!

Bazen oyle bir noktaya geliyoruz ki dersin Terim basi duvakli gelin! Istemiyor ama nezaketten, merhametten, korkudan her neyse bu islere onay vermek zorunda kaliyor.

Terim'in "her pisligi yapariz, yeter ki milli takim Isvicre'yi gecsin, DK'ya kalsin uslubu" bana gore bugun "her adami aliriz, yeter ki milli takim Avrupa Sampiyonasi'na kalsin"a donustu. Bu oyunda bizzat aktorlerden biri Terim, biz hala inkarlari oynuyoruz...
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Görkem KIRGIZ wrote:
Burak Fenercioglu wrote:Terim'in "her pisligi yapariz, yeter ki milli takim Isvicre'yi gecsin, DK'ya kalsin uslubu"
Burak hocam atıp tutmak ne kadar kolay değil mi? Terim'in İsviçre maçından önce Davut Dişli ve Levent Bıçakçı tarafından çağırılmasına karşılık yanlarına giden Terim'in , " aman sakın bir olay olmasın, lütfen çok dikkatli olalım, benim idmana gitmem gerekiyor toplantıya katılamayacağım ancak sizden rica ediyorum bir olay çıkmasın" dediğini biliyormusun?

şimdi hepiniz bana soracaksınız, bunun kaynağı nedir, kaynağı olmayan şeyleri taşıyıp burayı pazar çevirme diyeceksiniz, ancak bir adam hakkında bilip bilmeden sallayanımız var ise burada, cevabını da vermek zorundayım, her ne kadar kaynağını belirtecek konumda olmasam da.
Boyle sacma sapan bir sey mi olur.Terim'i ne ilgilendirir olayin cikip cikmamasini.Ona ne ki!!!Onun gorevi degil bunu soylemek.

Once yardimci antrenorune ve oyuncularina sahip ciksaydi Federasyona akil verecegine.Bicakci mi demis Sifo'ya git tekmeyi salla diye???

Bir soruver o kaynagina.

Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Gorkem,

Neyin oryargisindan bahsediyorsun ki?Anlamiyorum.

O pisligin icinde hepsi vardi, TFF baskanindan hocasina ve futbolcusuna kadar.TFF baskani pasif ise, o zaman Terim pasif olmasaydi.

Gazeteciler onunde sus pus oluyor dendiginde gogsu kabariyordu, kendi futbolcusuna ve yardimicisina laf geciremiyorsa benim onyargim falan solda sifir kalir.

Accountable olmak diye bir kavram var.Terim kendi kadrosunda olan herkesin her hareketinden sorumludur.Bu kadar basit."Ben toplantiya gelemiyorum aman sorun cikmasin" demek, TFF'nin onu arayip "gel kanka, bu herifleri bilmemne yapacagiz sende bize engin tecrubelerin ile katkida bulun" diye sormasina cevap olabilir ancak.Boyle bir soruyu sordular mi bilemem, ama ortada tamamen varsayimda dayali veya Terim'in ustun ongorusune dayali bir tedbiri sozkonusu.Kusura bakma ama krali gelse bana bunu anlatamaz.

Hepsi bir bok yediler, hepsinin de kabahati belli.Bicakci, Sifo bunun bedelini odedi,siyrilanlar da gayet guzel ortada fink atiyor.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Oltunc Özgür

Post by Oltunc Özgür »

Kabul edelim milletçe şark kurnazıyız hepimiz, Türk futbolcuların yurtdışında yetiştikleri ülkelerin formasını giymesin diye binbir takla atarken elin brezilyalısına formayı giydirmek için mecliste jet hızıyla kararlar çıktı. Dünyada başarının formülü bu olsa gerek dediler herhalde oldu olacak en az 4-5 tane daha adamı Türk yapalım.

Aurelio yada Marco (niye ismini mehmet diye değiştiririz onuda anlamış değilim ) oynadı da dün ne oldu kapanan bir amatör takıma karşı 2-3 pozisyon bulduk oda beğenilmeyen Hakan ile onun dışında tam bir çaresizler kadrosu idi takımımız öyle kötü bir futbol vardıki sahada flaş isim Arda bile futbolu unuttu. FT her mevkide en az 10 adam denedi herseferinde birlik beraberlik dedi ama takımına pas yapmayı hücum yapmayı öğretemedi. Bu takımla öncelikle işimizin zor olduğunu söylemek lazım bence futbol sayfasını İtalya'da kapamış olan FT 'ninde artık köşesine çekilip paralarını yemesi gerektiğine inanan bir kişiyim.

Milleti gaza getiren bu cezanın sorumlusu kendisi olduğu halde hala yerinde oturuyor mağrur bir şekilde kıs kıs gülüyor Mehmet Aurelio'ya ya birde ekliyor Paşa diye.

Bu ülkede yaşanacak çok daha ilginç günler var

saygılar
Ercan Dumlupinar

Post by Ercan Dumlupinar »

Bu adamin milli takimda olmasi insanlari niye bu kadar rahatsiz ediyor. Emre 6 mac ( veya daha az ) cezali, bu adam iyi bir DM neden oynamasin. Neden Istiklal Marsi boykut edilsin adam milli takimda oynuyor diye. Son uc sene Fenerde iyi maclar cikardi ortasahayi ayakta tuttu, milli takima ne kadar faydasi olur bilinmez, 29 yasinda adam " yani yasli fazlada tecrubeli degil " ama Emre gelene kadar oynar Nuri'den daha iyi oynar, Koray'dan, Fahri'den, Volkan'dan.

Biz degilmiyiz, Elvan'la ovunen, Mirsat'la, Hidayet'le, ata sporu gureste en buyuk basarilar Rus calisticiyla olmadimi, Halter milli takiminin kaci Turkiye dogumlu?

Dunyada ornekleri yokmu, var Polonyali, futbolcu ve basketci Alman milli takiminda, 1998 dunya kupasindan once adami Amerikali hatunla evlendirdiler kupa kisa bir zaman kala. Hokeycilerin cogu Kanadali. Fransiz mili takimi, Yunan basket takimlari, vs.

Bu olay takimcilarin isine gelmedi kanlarina dokundu, K. Kanat gibi, yarin Nobre milli takima alinca 120 ayakta mac seyreder. Adam milli oldu Fener'e yabanci hakki dogdu sorun buysa, yabanci sayisini 12 bile yapsalar bize bir faydasi yok, alamiyoruz zaten.

Bu adam kisa sureli bile olsa Milli takima faydali olur, en azindan Emre gelene kadar, zaten kimse onun milli takimi kurtarmasini beklemiyor.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Olay cok boyutlu.

Birincisi popülist ve militarizmle beslenen , ondan medet uman FB seyirci medyasi, bu isi kendilerinden baska herhangi bir takim yapsaydi,
kiyameti koparirdi.Kimse Turk kamuoyu ve halki cok ilerici, global ve vizyonel oldu falan demesin. Bu yanilgiya dusmeyelim. Butun olay bir tane daha yabanciyi kabul ettirtmek.Daha kotu ornegi var. Kokain bagimlisi teknik direktor, uyusturucu ticaretinden sabikaliyi baskan yapmis bir bir kitle var burada. Sark kurnazligi ve samimiyetsizligi...

İkincisi , Terim Aurelioyu cok ihtiyaci oldugu icin degil, ama kamuoyuna ve birtakim guclu odaklarina nabzina serbet vermek icin aldi. İhtiyac olayina inanmiyorum.En azindan biraz beklerdi, oyuncuyu isindirirdi,uyum sureci hazirlardi. boyle gum diye ilk 11'e koymazdi. Belli ki sov amacli. Onu dengelemek icinde Arda ve H.Sukurude hemen oynatti. Malum Isvicre macindan beri kamuoyu itibari dususte, onu kurtariyor. Cok mu elzemdi mesela Aurelio, dandik Luksemburg karsisinda. Terimi sevmek baska, antrenorlugunu ve Gsliligini takdir etmek baska, guc stratejilerini ise elestirmek bambaska.

Ucuncusu, Aurelio milli takima secildi diye butun yabancilar alinacak diye birsey yok, onun vakasi ozel, cunku cok uzun zamandir Turkiyede, genc yasinda geldi, Anadolu olan Trabzonda yasadi, orada evlendi, futbolunu bu topraklarda gelistirdi, cok hamsi yedi, :lol: yani bu hale gelmesinde Turkiyenin bir katkisi var, yani ''Made in Turkey '' olmasa bile '' Assembled in Turkey''.
Benim aklim etik ve mantik olarak Aurelioyu benimsiyor. Ama Nobre olmaz, Yattara olmaz.
Mesela aptal Tamer Guney, Appiahi birakmasaydi, GS'de kalsaydi, ve Turkiyede degerlendirilseydi, simdi Appiah Aptullah olup Turk Milli Takiminda dahi oynardi. Kaan Dobra olabilirdi, Rizedeki Victoria olabilir, boyle bir suru adam var, kucuk yasta gelip Turkiyeyle butunlesmis vede Turkiyenin katki yaptigi.
NO ADNANS, NO CRY !!
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

M. Aurello sevilmeyecek adam mi be yahu? Ben adam konu$tukca daha da isindim. Hele yuzu. Gostbusters filminde New York $ehrini mahvetmek icin gelen $ekerden olan (marshmallow) devin yuzu gibi. Dev cikolatadan olsa idi yuz bizim Aurello.

Aurello'yu sevmeyen o"lsu"n be!
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Post Reply