Aman ort onunu bizimki bundan da umar

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali Gursel wrote: ...
Cengizcigim Costa Rica'ya gitmistim, epey zaman oldu ama. Su siralar Prishtine'deyim. :lol:

Herkese selamlar,

Ali
Aklimda yanli$ kalinca yine sallami$im. Turizm'den epey para yapiyorlar ama tropik Yagmur ormanlari ve jungle dedikleri vah$i hayat. Oradan cagri$Im yapti herhalde. Jungle'da kayboldun sandim. Neyse Kosova'yi sevdin epey ayrilamiyorsun demek. Pirasa, Lahana. ve Fasulye ile elma yanakli Arnavut kizlari diyecegim ama orada da funye cekilmek uzere firsat bekliyor yine.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Cengiz Akgun wrote:
Ali Gursel wrote: ...
Cengizcigim Costa Rica'ya gitmistim, epey zaman oldu ama. Su siralar Prishtine'deyim. :lol:

Herkese selamlar,

Ali
Aklimda yanli$ kalinca yine sallami$im. Turizm'den epey para yapiyorlar ama tropik Yagmur ormanlari ve jungle dedikleri vah$i hayat. Oradan cagri$Im yapti herhalde. Jungle'da kayboldun sandim. Neyse Kosova'yi sevdin epey ayrilamiyorsun demek. Pirasa, Lahana. ve Fasulye ile elma yanakli Arnavut kizlari diyecegim ama orada da funye cekilmek uzere firsat bekliyor yine.
Wallahi Cengiz, bundan iyi ozetlenmezdi heralde, lahana bir iki kere daha tekrarlasan daha da isebetli olurmus. Bir de bol bol "burek." Arnavut hanimlar bayagi hos, guzel irk. Zati bu eski Yugoslav memleketlerinde hepsi bir ayri hos. Neyse, bir fikra da benden, gunun anlam ve ehemniyeti acisindan laz fikrasi yapalim:

Temel ile Fadime'nin 11. cocuklari dogduktan sonra Temel bunca cocuga bakmanin zorlugunu farkedip bu ise bir dur demesi gerektigine karar vermis. Ama bunun nasil durdurabilecegini bilmediginden solugu bir doktorun muayenehanesinde almis. Doktor Temel'in problemini dinledikten sonra Temel'e soyle demis: Temel bey, bu isi durdurmanin iki yolu var, biri vazektomi isimli bir operasyon. Kesinlikle basarili olur ama biraz pahalidir, diger yontem de ayni derecede basarili ama daha ucuz demis. Temel peki o yontem nedir deyince, doktor cevap vermis: Eve git, bos bir cola kutusunun icine birkac maytap at, sonra maytaplardan tekini tutustur, kutuyu da kulaginin yaninda tut ve 10a kadar say demis.

Temel doktora bakip, yahu doktor bey ben bu islerden anlamam ama insan kulaginin yaninda maytap patlatmayla cocuk yapmayi nasil durdurur, amma yaptin demis. Doktor Temel'e bakip, bana guvenin, bu yontem son derece etkilidir demis.

Temel bunun ustune eve gitmis. Bos kola kutusuna birkac maytabi doldurup tekini tutusturup kutunun icine atmis ve de cola kutusunu kulagina goturup 1, 2, 3, diye saymaya baslamis ancak 5e gelince duraklamis, daha sonra kutuyu bacaklarinin arasina sikistirip diger elinin parmaklarini da kullanarak saymaya devam etmis....

Ali
Post Reply