Turkiye Ligi Maclari 2005-2006

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Cengiz Akgun wrote:Nobre guzel okkalami$ topu. Rize'nin penaltisi penalti degildi diyorlar ben goremedim antu sadece penaltiyi vermi$.

Bu arada BJK cok begenenler var. Yani gelen agir siklet siraliyormu$. Alton mu Dalton mu ne ise. Kelebekson diye birini daha almi$lar. Dalga geciyorum ama bu arada Bom Bilibom gelmiyecekse kim gelecek. Taaruz gunude geldi gecti. Yallah tazyik derken subabi catlatmi$ bizim yonetim galiba. Bu arada BJK gollerini veren bir site var mi cambazlik filan yapmadan.
Bombilibilibom turkusu gozden dustu, listelerden cikali bir kac gun oldu. Simdi moda turku Solomon Olembe icin "ölem ben" adli turku.

"Gide Gide Bir Sögüde Dayandım Dayandım,
O Sögüdün Allarına Boyandım Gelin Boyandım.
Canaydina Daglar Kadar Güvendim Güvendim,
Güvendigim Daglar Elime Geldi Elime Geldi.
Olem Ben Olem Ben,
Kurban Olam Agzındaki
Dile Ben Gelin Dile Ben. "
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

BJK VE Trabzon da berabere kalınca 4 hafta sonunda 2 puan farkla yine lideriz.

BJK da bizim gibi şanslı. 95. dakikada beraberlik golünü buldular.

Bizdeki şans bu sene kimsede yok.

Baksana biz puan kaybedince rakipler de kaybediyor. :lol:
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Izlemeyen varsa Alex'in golunu lutfen seyredin derim.Inanilmazdi.

Selamlar
Savas
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Savas Macun wrote:Izlemeyen varsa Alex'in golunu lutfen seyredin derim.Inanilmazdi.

Selamlar
Savas
Savaş bey, Alex'in gerçekten çok güzel golünden bahsetmiş.Hürriyetten Bülent düzgit'in bu konu ile ilgili karikatürü

Image
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

metin yıldız'ın çalıştırdığı rize spor kötü gidişi BJK'YI 1-0 YENEREK BOZMUŞ.

Metin Yıldız yolun açık olsun...
Yucel F Genc

Post by Yucel F Genc »

Macin sonuna kac dakikanin ekleneceginin tabelayla gosterilme uygulamasinin basladigi gunden beri ilk defa bir macin sonuna sadece "1" dakika eklendigini gordum. Hangi macda mi? F.B.-AnkaraSpor. 2. yarinin ortalarindan itibaren "o meshur" FB orta sahasi ve forveti cok yorgun dustu, Anakara Spor macin sonuna kadar atak uzerine atak ederken, yan hakem uzatma dakikalarini gosterdi, ve.... "1". Belki de ben hic rast gelmemisimdir.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Yucel F Genc wrote:Macin sonuna kac dakikanin ekleneceginin tabelayla gosterilme uygulamasinin basladigi gunden beri ilk defa bir macin sonuna sadece "1" dakika eklendigini gordum. Hangi macda mi? F.B.-AnkaraSpor. 2. yarinin ortalarindan itibaren "o meshur" FB orta sahasi ve forveti cok yorgun dustu, Anakara Spor macin sonuna kadar atak uzerine atak ederken, yan hakem uzatma dakikalarini gosterdi, ve.... "1". Belki de ben hic rast gelmemisimdir.
Bu bahaneyle, "myth" (masal, efsane(?)) gibisinden olan bir duydugumu onaylamaya calisayim yahu! :) Bu uzatmalar belirlenirken oyuncu degisikligi basina, 30'ar saniye uzatma verilmesi olayinin bir "resmi" yani var mi, yoksa hakem yorumuna, keyfine bagli bir durum mu? Mesela bu macta, asagidaki linklere gore:
http://www.ajansspor.com/futbol/haber.a ... rID=120140
http://www2.ajansspor.com/tribun/canli. ... =11011&c=1
60 ve 64. dk'larda birer oyuncu degisikligi olmus. O hesaptan, sadece 1dk uzatilmis olmasi, normal mac icinde, hic duraksama olmamis anlami cikarir ki, o da Yucel Hocam'in dediginden de seyrek rastlanacak bir olay olur.

... derkeeen :) isin kaynagina gidip kendi cevabimi kendim bulmus oldum. "30sn/oyuncu degisikligi" durumu hepten birinin bir vakit atmasyonu idi sanirim:
http://www.fifa.com/en/laws/Laws7_02.htm
http://www.fifa.com/en/laws/Laws7_03.htm
Allowance for Time Lost
Allowance is made in either period for all time lost through:
- substitution(s);
- assessment of injury to players;
- removal of injured players from the field of play for treatment;
- wasting time;
- any other cause.
- The allowance for time lost is at the discretion of the referee
Yani denilen, oyuncu degisikligi icin sure eklenir, ama, duduk elinde olan yine de hakemdir!

Hoscakalin.
Özgür
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Yucel F Genc wrote:Macin sonuna kac dakikanin ekleneceginin tabelayla gosterilme uygulamasinin basladigi gunden beri ilk defa bir macin sonuna sadece "1" dakika eklendigini gordum. Hangi macda mi? F.B.-AnkaraSpor. 2. yarinin ortalarindan itibaren "o meshur" FB orta sahasi ve forveti cok yorgun dustu, Anakara Spor macin sonuna kadar atak uzerine atak ederken, yan hakem uzatma dakikalarini gosterdi, ve.... "1". Belki de ben hic rast gelmemisimdir.
Fenerbahce'nin bariz penaltisi verilmedi. Senol Anelka'yi ceza sahasinda resmen dusurdu ama hakem devam dedi. Ne topa temas var ne kendini atma var. Kazma bir sekilde cakti celmeyi hakem "penalti penalti gibi olmalidir" kuralina uymadigi icin dudugu calamadi. Iptal edilen bir gol de var. Golu atan Onder kesinlikle offside degil. Top kaleye girerken alti pasin icinde pasif durumda olan bir FB li var. Rahatlikla gol verilebilirdi. Boyle bir dakika yarim dakika hesabi yaparken macin butununu dusunmek gerekir. Offside kararlarinda yan hakemler iki takim adina da kotu kararlar verdiler.

Maca gelince oyunun belli anlarinda FB ustundu. Ama kanatsiz bir takim. 3 on libero + yuruyen bir Alex le oynayinca pozisyon bulamadilar. Goller kaleci hatalarindan geldi. 70. dakikadan sonra Milan macini dusunerek yavasladilar diyecegim ama az daha mac gidiyordu. Ayrica Samsun macinda da ayni sey oldu. Bana gore FB fiziksel olarak iyi durumda degil. Daum Fas'a Koch da Malta'ya gitmis sanirim. Tuncay'i cok ariyorlar.

Milan'da bu takimin ne yapacagi tamamen Italyan takiminin durumuna bagli. Onlar da hazir degiller. Gecen hafta sezonun ilk lig macinda lige yeni cikan takimla berabere kaldilar. Yine de Shevki amca iyi yazar diyorum bu Tito'nun FB defansina yaptiklarini gorunce.

Ozan Ersoy
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

6.haftanın ilk maçında bizim hanım'ın memleketi Sivas trabzonu istanbul Atatürk olimpiyat stadında 2-1 yendi.

Trabzon bundan sonra daha da aşağıya doğru gider gibi.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Mehmet Gorgen wrote:6.haftanın ilk maçında bizim hanım'ın memleketi Sivas trabzonu istanbul Atatürk olimpiyat stadında 2-1 yendi.

Trabzon bundan sonra daha da aşağıya doğru gider gibi.
Bu hafta Manisa'yi yenersek pek keyifli olacak.

Trabzonspor'un Gokdeniz ve Symkowiak'in yokluklarini kapatmasi pek mumkun degil, hos hangi takimin mumkun olurdu bilmiyorum ama Trabzon ozellikle zayif klubede.

Besiktas'in da durumu dusunulecek olursa bizim CL sansimiz icin cidden iyi bu durum. Araya Anadolu takimi girer mi diyorum, ama gecen hafta izledigim Sivas iclerinde iyisi ise olmaz o is de.

BJK-FB macinda beraberlik sanirim en iyi sonuc bizim acimizdan. Tabi kendi isimize bakarsak ilk once.

Ali
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

bjk kleberson ile çok uzaktan beraberliği sağladı. Tuncay 93. dakikada bjk'yı bitirdi.

2-1
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Gecen seneki ilahlar bu defa BJK'i koruyamadi.

Firsatiniz olursa Anelka'nin penalti posisyonundaki hareketlerini seyredin derim.Inanilmazdi.

Tuncay'in attigi gol ise 1.sinif idi.

Selamlar
Savas
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Savas Macun wrote:Gecen seneki ilahlar bu defa BJK'i koruyamadi.

Firsatiniz olursa Anelka'nin penalti posisyonundaki hareketlerini seyredin derim.Inanilmazdi.

Selamlar
Savas
savaş bey, sizin de imkanız varsa bugünkü manisa maçındaki golleri seyredin.

Her iki maçı da seyretmiş biri olarak 2. maçın çok kısır geçtiğini söylemeliyim.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Mehmet Gorgen wrote:
Savas Macun wrote:Gecen seneki ilahlar bu defa BJK'i koruyamadi.

Selamlar
Savas
savaş bey, sizin de imkanız varsa bugünkü manisa maçındaki golleri seyredin.

Her iki maçı da seyretmiş biri olarak 2. maçın çok kısır geçtiğini söylemeliyim.
Son 15 dak. seyredebildim GS macinin.Ama ozetlerde U.Karan'in inanilmaz bir gol attigini okudum.Bu arada U.Karan'in bu performansi cok iyi gercekten, burada sanirim Yonetim gecen sene Hagi'ye uymayarak bir oyuncu kazandi.Bunu da goz ardi etmemek lazim.

2.macin kisir gectigine kesinlikle katilmiyorum, FB macin ilk yarisinda cok guzel top cevirip tek kale oynadi, evet BJK acisindan kisir gecti. Ikinci yarida ise FB geriye gomulerek gerkesizce BJK ustune cekti, bu hareket son dakikaya kadar BJK baskisini beraberinde getirdi ama dedigim gibi FB cok daha ustun takim ve yildiz oyunculardan kurulu oldugu icin galibiyeti almayi basardi bileginin hakki ile.

Selamlar
Savas
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

6.hafta sonunda puan durumu

Haftaya da Samsun deplasmanındayız.
Post Reply