Cassio Lincoln'a dair

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Murat Gokcigdem wrote:Yonetimimizin soyledigine gore Almanya’daymis. Yarin Istanbula gelecekmis.

Eh Brezilyada o kadar dans etti formu en ust duzeydedir yarinki Topkapi sampiyonluk balosunda herkezi mest eder artik...
Balo bu aksam galiba Murat agabey - bizim kol saatini ancak Reina acar...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Transfer görüşmeleri yapıyordur hıyar!
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Ismail,

Skibbe hakkinda Turkiyede antremana gidip kendisini izleyen arkadaslarin var mi?

Cok merak ediyorum, futbolcularla temasi, antreman tarzi nasil, agirligi, otoriterligi hissediliyor mu?
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Murat Gokcigdem wrote:Ismail,

Skibbe hakkinda Turkiyede antremana gidip kendisini izleyen arkadaslarin var mi?

Cok merak ediyorum, futbolcularla temasi, antreman tarzi nasil, agirligi, otoriterligi hissediliyor mu?
Yok abi maalesef..

Topkapı balosuyla ilgili haberi izledim az önce. En yakışıklı teknik ekip bizde :D

Skippe, çok sempatik geldi bana. Davalayla da birbirlerine baya ısınmış gibiler. Allah bozmasın. Davala da kendini geliştirmesi halinde TD kıtlığında önemli görevlere gelebilir.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ben yonetimin/hocanin haberi olup ya da olmadan bunu bilincli yaptigini dusunuyorum. Cok agirdan aliyor gelmeyi, antrenmanlarda da cok calismayacakdir ilk basta. Agustos ortasina dogru form tutmaya calisacak. 30 yasindaki topcu icin bir bucuk ay yeter de artar bile. Gecen seneki agir Kalli antrenmanlarini kaldiramadi, yaz kampinda surekli buz torbalariyla dolasti. Tabii gecen sene buyuk sukseyle, bando mizikayla geldi. Kendini kanitlamak icin bastan calismak zorundaydi. Gecen senenin basindaki agir temponun, fazla yuklenmenin sene boyunca sakatliklara yol actigini dusunuyor olabilir. Bu sene oyle bir durum yok aksine cok dikkat etmesi gerekiyor. Zirt pirt sakatlanmaya baslarsa, suyun cok erken kaynayacagini tahmin ediyordur.

Bag(tendon/ligament)/diz/bilek/kasik degil kas sakatliklari yasiyor. Baldirinda (calf) ya da hamstring denen kaslarda yirtik olusuyor. Futbol ya da spordan anlamayanlar bos konusup "bu herif calismiyor, kendine bakmiyorlar" diyorlar ama kas yirtiklari cogunluk zorlamadan yani cok calismadan olusur, yeterince dinlenilmezse de yineler. Yasi artik ilerledi. 21 yasindaki Arda zorlar bir sey olmaz, olsa da 2 haftada iyilesir. 30 yasindaki adam cok zorlarsa catir cutur atar, 2 ayda da iyilesmez. Bu isler boyle.

Dedigim gibi bu sene degisik bir yol deneyecektir. Cok zorlamadan calisacak, gec form tutacak. Onemli olan da zaten CL on eleme maclarina hazir olmasi. 2 gol atip attirip turu aldirirsa, kat be kat parasini cikarmis olur cunku CL giris parasi 10 milyon Euro'ya yaklasiyor artik. Ekonomik olarak dusunurseniz gayet iyi bir randiman olur senenin geri kalaninda yatsa bile.

Panik olacak bir durum yok, bir hafta gec gelmis falan. GS'in ilk once stoperini, santraforunu bulmasi gerekiyor. Lincoln elbet oyle ya da boyle oynayacak.

Ozan Ersoy
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bir hafta geç gelmeyle, form tutma meselesini nasıl öteleyecek bilemiyorum. Hem ön eleme maçlarında iyi performans sergilemesi bekleniyorsa, erken forma girmesi gerekmez mi?

Lincoln kafasına göre davranıyor göründüğü için sinirlerimizi bozuyor. Yoksa 2 hafta geç gelse ne olur? Hem disiplinden, takım ruhundan bahsedeceğiz, hemde beyefendi hem saha içinde hem saha dışında bu kadar serbest oynayacak?

Lincoln'ün iyi niyetli olduğunu ama şansız bir sene geçirdiğini düşünüyordum. Ama düşüncelerim değişmek üzere. Galatasarayda kalırsa, ortaya birşey koymadan tribünlerinde eskisi gibi sempatiyle bakacağını sanmam. Kendi kredisini tüketiyor. Umarım, yuhalanarak değil alkışlarla kenara alındığını günler yaşarız.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Lincol'nun resmi sitesi http://www.lincolnofficial.com/en/Default.aspx varmis. Belki sitesini yeniler yakinda...
Mesut Ulukök

Post by Mesut Ulukök »

Murat Gokcigdem wrote:Lincol'nun resmi sitesi http://www.lincolnofficial.com/en/Default.aspx varmis. Belki sitesini yeniler yakinda...
Ben bu siteye geçen sene transfer ettiğimizde baktım, böyleydi, hala böyle Murat Bey. :)
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Mesut Ulukök wrote:
Murat Gokcigdem wrote:Lincol'nun resmi sitesi http://www.lincolnofficial.com/en/Default.aspx varmis. Belki sitesini yeniler yakinda...
Ben bu siteye geçen sene transfer ettiğimizde baktım, böyleydi, hala böyle Murat Bey. :)
Hepten de hakkini yemeyin canim, (guncelleme konusunda yani), "Haydi Turkiye" filan diye bir yazi da eklettirmismis yari finale cikinca milli takim. Mayis'tan, Haziran'dan filan da yazilar var. Hatta ben de simdi yeni farkettim tekrar bakinirken, Portekizce bolumune dun bile yazi eklenmismis (sekil 2-a). Meshur "darbukali" ya da her neyse o enstruman, o resmini de koymusmus 27 Haziranda (sekil 2-b).

(Ilginc bir sekilde asil "News" linkine tiklayinca, "News Archive" bolumune gidiyor, ana sayfanin altindaki bu "Come on Turkey" linkinden "Latest Headlines/News" bolumu cikiyor. Eh, bizim kendi sitemizin hali ortadayken cok laf soylemek dusmez ama :oops:, yine de, profesyonel olduguna gore, daha iyi yapabilirlerdi yani...)
Özgür
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Bugun de mi gelmedi? Yoksa yarindi da ben mi yanlis anladim? Kulupten hicbir resmi aciklama geldi mi, yoksa hep varsayim mi yapiyoruz?
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

I have to confess that when I’m on vacation I don’t normally watch any football on TV.

For me it’s all about being on the pitch. I love to play, and I don’t tend to follow what’s happening when I’m not on the pitch myself. When I’m on holiday I like to switch off.
Adam hala "switch on" yapmadi. Yonetim switch on yaptiginda soyle bir 250 Volt verir herhalde.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Herif transfer olduğunda forumlarda nöbet tutuluyordu. 1 sene geçti, değişen çok birşey yok, hala gelişi merakla bekleniyor :D
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Lincoln'ün dönüşünü netten araştırıyorum, karşıma Ocak ayındaki gecikmesiyle ilgili haberler geliyor. O sıra askerde olduğum ve şafak 16 falan falan dediğim için haberim olmadı tabi. Tabi diğer arkadaşlar alışkın. Ben o yüzden aşırı tepki verdim biraz. Meğer huy olmuş adamda :D
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Lincoln sabah antremana katılmış. Bazı akıllı GS taraftalarının yoğun ilgisine mazhar olmuş.

Yönetimin vereceği cezaya razıyım demiş.

Kaynak: CNNTürk

Skippe, çok iyi niyetli bir insan izlenimi veriyor. Alman disipliniylede ortalığı kasıp kavuracakmış gibi bir hali yok. Tabi yumuşak atın çiftesi nasıl olacak belli olmaz :)

Oyuncularını kolay harcamayacak biri gibi görünüyor bana. Lincoln hıyarından verim almayı becerebilir gibime geliyor.

Bir defans oyuncusu alacaz demiş. Heralde sağ-bek düşünüyordur. Umarım stoper konusunda sıkıntı yaşamayız..
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Celal Gürcüoglu wrote: Adam hala "switch on" yapmadi. Yonetim switch on yaptiginda soyle bir 250 Volt verir herhalde.
250 Volt verme yerine 150.000 Euro alacaklarmis duydugum kadariyla. :lol:
Quo vadis, Galatasaray?
Post Reply