UEFA 1. Tur: GS-Sion 5-1 (Umit(2),Lincoln,Arda,Bouzid)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Ben kendi adima su ana kadar Kalli ile Gerets arasinda pek bir fark goremedim kadro yapip bozma konusunda. Kalli su ana kadar deneye deneye bu kadroyu mu bulmus oynatacak?

Seyretmedim ama Konya macinda Baris cok iyi imis. Daha once bir iki kere seyretmistim ve bende Okan'in genci ve uzunu izlenimini birakmisti. Fildir fildir her yere kosup burununu sokan bir yapisi var ki genelde hanim evlatlarindan olusan GS icin bulunmaz nimet.

Caruusca'yi da artik ezberledik. Bu kadar kapasitesiz bir adama bu kadar sans taninmasi olaganustu bir durum. Gitsin bir universiteye yazilsin yasi gecmeden ve orada top kostursun istedigi kadar. Futbolcu olamaz ise baska birsey olur belki.

Turkiye tecrubeli Kalli bu mu? Turkiye'nin defans yapmayi sevmeyen ve dolayisiyla istemeyen adamlardan kurulu bir ulke oldugunu anlamamis hala. Hadi Gerets yeni idi, kafasi karistiydi. Kalli'nin ne ozru var? En azindan Gerets'in sacmaladigi konularda basarili olmasi beklenirdi ama su ana kadar pek bir parilti yok. Bu takim gruplara kalsa bile gelenden 3 gidenden 5 yer.
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Ozan Ersoy wrote:
Avrupa macinda Carrusca'yi oynatip ona pazar yaratmak amaci var gibi gozukuyor ama olan oldu. Carrusca bundan sonra ciddi sakatliklar olmadikca forma yuzu gormez.
Carrusca'ya pazar yaratmak icin mi? Dalga mi geciyorsunuz? Hayati bir macta adama pazar mi yaratilir? Turu gec, ondan sonra istedigin kadar oynat Carrusca'yi. Kalli'nin Carrusca'yi bu sebepten oynatmis olmsina hic ihtimal vermiyorum.
Last edited by Baris Tokat on Fri Sep 21, 2007 12:52 am, edited 1 time in total.
Quo vadis, Galatasaray?
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Ikincisi GS'yin ilerki seneler icin Avrupadaki maclardan puan cikarmasi lazim. Sion'u filan yenemez isen kimi yenecen. Ne farki var bugunku olay ile Gerets'in Tromso maci arasinda. Orada da 90 dakika bastirip yenildiler ve sonunda da elendilerdi. Sion'a 1-1 yetiyor. Goruldugu gibi 90. dakikada gol arayan adamlari var. Neden bu takimi incelemeden boyle sacma bir takimla ciktiginin hesabi sorulmuyor.
Durup dururken Avrupa $ansini riske atmanin hicir aciklanir tarafi yok. Benim bu turlu takintilar ve egolar yuzunden yapilan hatalara tahammulum yok. Adam Carrusca'yi 3-0 olduktan sonra cikariyor. Bu mudur Kalli tecrubesi? Adamlar ilk 10 dakikada 2-0 one gecmi$ler ve oyunun insiyatifi ellerinde ustune ucuncu gol geliyorum derken.
Bunlara soylenecek soz yok. Bu macı gorup bir takım olumsuzluklara devam ve ısrar ederse soyleyecek tek soz var, Cengiz Abi sen haklıymıssın demek.

Ben antremanlardaki performansına gore Carrusca ya sans verdigini ve yanıldıgını dusunuyorum. Yanıldıgını yonetimine soylersin, futbolcuna hissettirirsin yada kapalı kapılar ardında soylersin, taraftarın ile 2. macta daha iyi bir taktik sunum ve turu gececerek tokalasırsın. Peki spor yorumcularına ne demeli; her fırsatta adama cullanan ve yalan haber uretmek konusunda birbiri ile yarısan bir gruptan ozur dilemeli mi? Samimi olmadıgını bildigin bir grubun karsına gecip TV onunde nasıl onu yaptım, bunu yaptım hata ettim denebilir.

Forumda yazan her bireyin samimiyetinden ve saygısından zerre kadar suphe etmiyorsam, elestirlerini uyarılarını farklı fikirlerini okuyor ve kabul ediyorsam, spor muhabirlerinin samimiyetini bir o kadar sorguluyor ve inanmıyorum. TV onunde ve ozellilke bu guruh onunde Kallinin hata yaptım, ozur dilerim demesini beklemiyorum; beklemem ve istemem de. Taraftarı ile tokalasması turu gecerek, hatta yaptıgını kabullenmesi oyun duzeninde bir takım yeni uygulamalar ile dillendirilir.

Yensin yenilsin ben bu takıma destek veririm. Allahtan hata diye nitelendirilecek olayı ilk etapta yaptı. Bunu duzeltme sansımız var.
2. ve son etapta yapılanı cok acı olurdu. ASY deki mac kolay degil, bana gore Sion iyi bir deplasman takım futbolu oynuyor.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Baris Tokat wrote:
Ozan Ersoy wrote:
Avrupa macinda Carrusca'yi oynatip ona pazar yaratmak amaci var gibi gozukuyor ama olan oldu. Carrusca bundan sonra ciddi sakatliklar olmadikca forma yuzu gormez.
Carrusca'ya pazar yaratmak icin mi? Dalga mi geciyorsunuz? Hayati bir macta adama pazar mi yaratilir? Turu gec, ondan sonra istedigin kadar oynat Carrusca'yi. Kalli'nin Carrusca'yi bu sebepten oynatmis olmsina hic ihtimal vermiyorum.
Dalga gecmiyorum. Sionu kucumsedi, Konya macina bakti idare ediyor, oynatti cikip gostersin kendini diye. Uzun sozun kisasi hatadir, buyuk hatadir. Ama 30. dakikada cikarmistir. O dakikaya kadar 3 gol yemis olmamiz sirf Carrusca yuzunden olmamistir. Her seyi carrusca + kalli = rezalet denklemine baglarsaniz cok baside indirgemis olursunuz.

Baska konu Hasan'a laf soyleyemiyor kimse cunku Hasan Lincoln kadar iyi olmasa da sahanin en iyilerindendi. Az pas hatasi yapti, gol attirdi, pozisyona soktu, cok kostu.

Ozan Ersoy
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Ugur Sahin wrote: Kalli benim futbol izlediğim dönemde gördüğüm en yanlış ilk 11lerden birini çıkardı. Fatih abi sormuş ya, Carrusca'nın defansının bu kadar zayıf olduğunu bilebilir miydi diye, keşke birilerine sorsaymış dedim. Konya maçında defansif olarak ne yaptı, onu da bilmiyorum ya, hadi kabul edelim. 10 kişilik farka giden Konya maçı tek ölçü müdür defansı için, adamı hafta başında mı aldık? Ne zaman defans yaptı Carrusca? Kadroyu görüp "neyse Carrusca defansa iyi yardım ediyor, tek önlibero iyidir" diyen oldu mu?
ben oyle sormadim. demek istedigim, uc gun once nispeten iyi oynamis bir adamin, rakibin ne oldugunun pek onemi yok, konyaspor da cemisgezek degil ya, uc gun sonra bu kadar kotu oynayacagini tahmin edememek buyuk bir antrenorluk hatasi degil bence.

kalli'nin istedigi tarz kanat adami belli. hem ofansif hem de defansif yonune katki yapacak, topu ayaginda tutmayacak, agresif oynayacak. benim pazar gunu seyrettigim carusca oyunda kaldigi zamanin cogunda bunlari yapti. bu acidan gecen seneki citkirildim goruntusunden cok otedeydi. belki de kalli buna guvendi. evet, ben olsam ben de muhtemelen ayhan varken carruscayla baslamazdim. ama aksini yapmak da cok cok buyuk bir hata diyemiyorum. tabi mac esnasinda, carrusca'nin tipki gecen yilki gibi onundeki topa bile lutfen girdigini gorunce kalli de pisman olmustur. kendi aciklamasinda, orada sol ayakli bir oyuncuyla oynamak istedim diyor. aslinda kalli'nin ayhan'a genel anlamda soguk bakmasi, onu sol kanatta dusunmemesi biraz dusundurucu. bu arada ayhan derken, ayhan'in da ikinci yarida, cok gereksiz bir yerde topu ayaginda geveleyip, tam hucuma cikacakken cok kotu bir pas hatasiyla rakibi gol pozisyonu soktugunu da unutmayalim.

gelelim tek on libero, cift on libero meselesine. artik bunu gecmemiz sanirim. cunku kalli'nin kafasindaki sistem belli, iki forvet, arkalarinda lincoln, kanatlarda agresif ve iki yonlu oynayan ve top rakipteyken iceri girip ortayi ucleyen iki kanat oyuncusu, ve de defansin onunde bir on libero. bu sistemin basarili olup olmamasi, en cok kanatlardaki oyuncularin oyunun iki yonunu ne derece oynayabildigine bagli.

yine de enseyi karartmayalim diyorum. her mac sion maci kadar kotu olacak degiliz. futbolda zaten a ise b, b ise c ise a ise c olacak gibi geciskenlik ozelligi yok. ama beni esas endiselendiren, volkan'a alternatifimizin olmayisi, en azindan uefa'da.
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Ozan Ersoy wrote:
Baris Tokat wrote:
Ozan Ersoy wrote:
Dalga gecmiyorum. Sionu kucumsedi, Konya macina bakti idare ediyor, oynatti cikip gostersin kendini diye. Uzun sozun kisasi hatadir, buyuk hatadir. Ama 30. dakikada cikarmistir. O dakikaya kadar 3 gol yemis olmamiz sirf Carrusca yuzunden olmamistir. Her seyi carrusca + kalli = rezalet denklemine baglarsaniz cok baside indirgemis olursunuz.

Baska konu Hasan'a laf soyleyemiyor kimse cunku Hasan Lincoln kadar iyi olmasa da sahanin en iyilerindendi. Az pas hatasi yapti, gol attirdi, pozisyona soktu, cok kostu.

Ozan Ersoy
Evet Hasan cok mücadele etti. Dogru. Ama yine de onunla baslamak hataydi. Baris ve Ayhan'la baslasaydi durum böyle olmazdi.

Kalli'nin Sion'u kücümsemesi sadece amatör antrenörün yapacagi bir hatadir. Hele Kalli kücümsüyorsa takim haydi haydi kücümser. Ondan sonra da tokadi yer tabi.
Bu kadar tecrübeli, her daim temkinli konusan, takimin rehavete kapilmamasi icin ugrasan bir td'nin böyle bir hata yapmasina hic bir anlam veremiyorum.
Quo vadis, Galatasaray?
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Baris Tokat wrote: Evet Hasan cok mücadele etti. Dogru. Ama yine de onunla baslamak hataydi. Baris ve Ayhan'la baslasaydi durum böyle olmazdi.
simdi burada esas vahim olan durum, bizim 30 dakikalik periyodda verdigimiz kotu goruntu ve nicelik olarak da bu surede 3-0 yenik dusmemiz degil mi? baris-ayhan'la baslasaydi boyle olmazdi diyoruz. peki, hasan-carrusca ile baslayip da yarim saatte 3-0'a gelmesi normal mi? onceden tahmin edilebilir bisey mi?

dedigim gibi, carrusca ile baslamak hataydi belki ama macin bir anda 3-0a gelmesi sadece mac oncesi yapilan bu hatayla aciklanamaz. carrusca'nin bu kadar kotu olacagini uc gun onceki goruntusune ve son haftalardaki antreman formuna bakarak kimse soyleyemez. volkan'in son derece acemice hatalar yapacagini, onunden gecen topa kafa vuramayacagini tahmin edebilir miydik?
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Allah`tan isvicredeyim. Cenevreye gidip maci seyretmeyi planlarken gece 12ye kadar`calisip maci tv den bile seyredemedim. Maca gidecem diye forma , kaskol falan da getirmistim.

Simdi yorumlari okurken anladim ki maca cok kotu baslamisiz.Mac 2-0 oldugunda telefondan skoru haber aldigimda toplantidaki isvicreliler saka yapiyorsun dediler.
Buradaki isvicrelilerden kimse sion`dan boyle bir sonuc beklemiyordu..

Hadi yine sonuc fena degil Tur sansimiz yine de cok yuksek.

Carrusca ve bouzid in bu takima katki yapacagini dusunen hala var mi? Bunlar faso fiso adamlar.GS da oynayabilecek kapasiteleri olmadiklarini burada defalarca soyledim. Sakalim olmadigindan anlatamadim galiba. :lol:
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Fatih Mutlu wrote:
Baris Tokat wrote: Evet Hasan cok mücadele etti. Dogru. Ama yine de onunla baslamak hataydi. Baris ve Ayhan'la baslasaydi durum böyle olmazdi.
simdi burada esas vahim olan durum, bizim 30 dakikalik periyodda verdigimiz kotu goruntu ve nicelik olarak da bu surede 3-0 yenik dusmemiz degil mi? baris-ayhan'la baslasaydi boyle olmazdi diyoruz. peki, hasan-carrusca ile baslayip da yarim saatte 3-0'a gelmesi normal mi? onceden tahmin edilebilir bisey mi?

dedigim gibi, carrusca ile baslamak hataydi belki ama macin bir anda 3-0a gelmesi sadece mac oncesi yapilan bu hatayla aciklanamaz. carrusca'nin bu kadar kotu olacagini uc gun onceki goruntusune ve son haftalardaki antreman formuna bakarak kimse soyleyemez. volkan'in son derece acemice hatalar yapacagini, onunden gecen topa kafa vuramayacagini tahmin edebilir miydik?
Demek istedigim, Ayhan ve Baris'la baslasaydi defansi saglama almis olurdu. Rakibi ciddiye aldigini gösterirdi.
Ilk dakikadan itibaren kör topal hücüm futbolu ve zayif kalan defansdan dolayi rakibi kontraataga davet ederek ilk iki gol yenilmedi mi? Ayhan olsaydi sol tarafda Volkan'in o "acemice" hatalarini belki telafi ederdi. Yani o üc golü yeme olasiligi cok daha az olurdu. Carrusca defansa yardim etmedigi icin, Volkan da yetersiz kaldi. Bunun faturasini ama ne Volkan'a ne de Carrusca'ya cikarabilirsiniz. Suc Kalli'de.

Hasan ve Carrusca'yla baslamak ne demek? Bu rakip bize gol atamaz, bunlari ezip geceriz düsüncesi demek degil midir?

Ayrica Carrusca'yi Konya'ya karsi oynatirsin, cünkü orda fazla defans yapmaya gerek yok. Servet ve Song bile yeter onlara.
Ama böyle hayati bir macta tecrübeli ve defansif yönü güclü olan elemanlarini kullan (Ayhan). Böyle daha henüz Türkiye ligine yeni yeni alisan bir oyuncuyu Avrupa kupasinda oynatirsan alicagin netice budur.
Quo vadis, Galatasaray?
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Baris Tokat wrote: Demek istedigim, Ayhan ve Baris'la baslasaydi defansi saglama almis olurdu. Rakibi ciddiye aldigini gösterirdi.
Ilk dakikadan itibaren kör topal hücüm futbolu ve zayif kalan defansdan dolayi rakibi kontraataga davet ederek ilk iki gol yenilmedi mi? Ayhan olsaydi sol tarafda Volkan'in o "acemice" hatalarini belki telafi ederdi. Yani o üc golü yeme olasiligi cok daha az olurdu. Carrusca defansa yardim etmedigi icin, Volkan da yetersiz kaldi. Bunun faturasi ama ne Volkan'a ne de Carrusca'ya cikarabilirsiniz. Suc Kalli'de.

Hasan ve Carrusca'yla baslamak ne demek? Bu rakip bize gol atamaz, bunlari ezip geceriz düsüncesi demek degil midir?
katilmadigim nokta su: "bu takim bize gol atamaz" demek rakibi ciddiye almamak degildir.

kalli takimina guvenmis olabilir, carrusca'nin da volkan'in da, servet'in de, ve digerlerinin de, defansif olarak daha iyi performans gostereceklerini dusunmus olabilir, ve hasan'in ve carrusca'nin ofansif ozelliklerinden faydalanmak, deplasmanda bulacagi gollerle avantaj saglamak istemis olabilir. bunlarin hepsi birer tercihtir, hatali da olabilir. ama ilk yarim saatteki durumu sadece bu tercihe baglamak dogru olmaz. belki adam, evet ayhan-baris'la cikarsam gol yeme olasiligim azalir ama carrusca-hasanla cikarsam da atma olasiligim artar diye dusunmus olabilir. neticede bunlarin hepsi, mac oynanmaya baslanmadan yapilan tahminler. bu tahminlerin tutmasi, verdiginiz kararlar kadar o adamlarin o an sahada neler yaptiklarina da bagli. herhalde carrusca-volkan ikilisinin bu kadar kotu olacagini, hucumda hicbiseye yaramadiklari bir yana, bize yarim saatte uc gol yedireceklerini de, form durumlarina bakarak kimse tahmin edemezdi. ama sahaya cikinca, evdeki hesap carsiya uymadi iste.

ayrica, sol kanattaki sorunun sadece carrusca'nin volkan'a yardim etmediginden kaynaklandigini da dusunmuyorum. volkan bugun cok cok kotuydu. onunden gecen topa, hicbir baski yokken bile kafa vuramadi, birkac kez top kacirdi, olmasi gereken yerde hic olmadi. ayhan girince de, volkan'in bu sacmaliklari bir anda durmus olmadi.

ozetle, kalli'nin tecihleri hatali olabilir. acikcasi ben de olsam carruscayi oynatmaz, en azindan hasan-linderoth-baris gibi bir ortasahayla oynardim. ama tum kabahat de buna baglanamaz ki yahu. sahada gununde olmayan adamlar vardi iste. futbol bu, insanlarla oynaniyor, ve bir takimin performansini en cok o an sahadaki oyuncularin performansi belirliyor. iste ornegi, dunku fenerbahce. zico uzaydan adam getirip mi oynatti, ya da cumartesiden carsambaya yepyeni bir sistem-taktik mi kesfetti de, haftalardir agir cekim futbol oynayan takim sahayi dar etti inter'e?
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Uzgunum...

Maci izleyemedigim icin gidip ozetlere http://real.xobix.ch/asxgen/tsr/spode/2 ... :04:37.667 baktim.

Bence Orkun'nun gollerde yapacagi bir sey yok...

Ikinci gol nasil girmis kalemize? Linderoth kale direginin dibine duruyor!O top nasil gecti o daracik aradan hayret birsey...

Ucuncu gol ogle...Song'a carpip kalecimizi sag disi birakan pis bir top..

Arkadaslarin yorumlarini okudum. Demek Carussca Hasan ile baslamis.

Bana gore ters yapmis onlari Kasimpasa macina saklayip Baris Ayhan iikilisi ile oynasa idi simdi " hatalari sonradan anladim" demezdi..

Yazik, Lincoln'nun zette ustun performansini gordukten sonra dahada uzuldum...
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Macin ozeti

http://www.youtube.com/watch?v=YWDhqjzubSs

Bence tek forvet tercihi uzerine tartismaliyiz. Hasan bugun fena oynamadi. Ayhan da iyi. Baris da yedek kalmamali. LInderoth, Lincoln'u ekleyince 5li orta saha ile oynamak daha mantikli geliyor. Hem savunma acisindan daha iyi, hem de orta saha oyuncularimizin da sut yetenegi var.

Tek forvet olarak Nonda veya Hakan olabilir. Skora gore yorulan orta sahalardan biri cikar yerine ikinci forvet girer. Hasan biraz geride kalir, ataklari o baslatir. LIncoln forvete yakin oynar, boylece geri gelmek zorunda kalmaz. Kalli 2 forvette israr edecege benziyor ama bence ASY'deki rovansta da gol yeme ihtimalimiz yuksek, cunku bugunku kotu savunmamizin yakin zamanda duzelecegini sanmiyorum. Takim yapisinda degisiklik yapmak lazim. Savunma ve kaleci zaaflarini orta sahayi kalabalik tutarak kapatabiliriz gibi geliyor.

Orta sahada yaratici adamlarimiz var, Sion da cok kolay gol yiyebilecek bi ekip, kademe anlayislari o kadar iyi degil. Bir iki akilli pasimizda, verkacimizda saskina donduler dun, macin sonlarinda da Lincoln yuruye yuruye kaleye kadar geldi. O yuzden orta sahamizla gol bulabiliriz, cift forvete gerek yok.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Bu ozette mac saatinin 30:57'i gosterdigi anda (onlarin 3. gol ataginin basinda) sol tarafta topu kaptiran ve yerlerde surunen oyuncumuz Carussca'mi?
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Murat abi, bende senin verdigin baglanti acilmadi.

Burada da goller ve fazladan pozisyonlar var.

FC Sion - GS

Ben umutluyum. Gerets'le ayni derecede riskli gibi gozukse de, GS cok daha az sisiriyor cok daha fazla top yapiyor, daha hizli ve tempolu oynuyor. Bugun bile 4-3'u bulabilirdik. Lincoln'a kizilmaz kacirdigi icin. Adam cok guzel oynadi. Hic oyunda yok, kosmuyor falan diyenler mac seyretmesini bilmiyor. Top kimdeyse sadece ona bakiyorlar. Lincoln muhtesemdi. Hagi'nin bu kadar cok kostugu maci ben az hatirliyorum. Lincoln'un nerdeyse macin bitimine dogru topla yaptigi su depara kendi cabasiyla girdigi pozisyona bakin. Gercekten guzel.

Lincoln'e kizilmaz da su Hakan'in kacirdigina da bir bakin... Yahu icinizden ayni pozisyonu ben olsam atamazdim diyen var mi? Beter bir sey. 4-5 metreden 7 metrelik kaleyi nasil tutturamazsiniz, benim aklim almiyor

Hoca hata yapmistir. Bence bahane uretmeye gerek yok. Allah'dan Hasan Sas bugun oynamaya karar vermisti. Yoksa tam yok olmustuk. Bir de o surekli top kaptirsa yandi gulum keten helva. 5-0 olur biterdi. Hocanin Avrupa kupasina cikarken daha temkinli olacagini dusunuyorum bundan sonra. Tek on libero, 2 forvet, 3 hucuma yonelik orta saha oyuncusu, her sey Linderoth'a kalmis, savunma da hep ilerde. Boyle ham yaparlar adami iste. Ya kanatlarin da Linderoth kadar kosuyor ve geriye geliyor olacak, ya da tek forvet 2 on libero oynayacaksin. Bunun kacari yok.

Yedigimiz gollerde en az hata Orkun'da. Ucuncu golde Song'un kicini donmesi de cok guzeldi. 2 milyon Euroluk adam toptan korkuyor. Ilk golde ortayi iskaladi, bosa kafaya cikti arkasindaki adam vurdu. Ikinci golde de alti pasin icinde on direkte kafa vurdurdular. Song'un burada cok iyi savunma oyuncusu oldugunu, 2 milyon ettigini dusunenler bunlari kenara yaziyorlar mi acaba? Kiytirik Hirvat takimiyla deplasmanda da korkunc bir hata yapmisti, herifler Orkun'u calimlayip bos kaleye atamadiydilar.

Servet mervet ama baska seyler de gozden kacmasin. 2 milyon Euro net para, Avrupa'da neresinden baksan 3 milyon Euro brut maas. Cok az stoper aliyor bu parayi. Hem de 35 !?! yasindaki adam.

Volkan'a girmiyorum... Aklini basina toplamasi lazim. Carlos zannetti gercekten kendini galiba. Gider gelmez, cikarken kaptirir. Herkesin daha cok calismasi gerekiyor. Ama calisiyorlar, o yuzden umitliyiz.

Ozan Ersoy

Not: Murat abi o topu kaptiran Volkan'di.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Arkadaslar,

Bir hoca A oyuncusunu oynatarak korkiunc hata yapmaz, ama cikardigi 11 ile intihar eder. Feldkamp'in dun derdi tabii ki Carrusca degildi ama fena halde Carrusca-Lincoln-Linderoth-Hasan diye orta saha idi. Bir de buna Volkan-Carrusca sol kanadini ekleyin (hani ilk yarim saat irzimiza gectikleri kanat) rezalet ortada.

Zaten Carrusca-Ayhan degisikligi ile sorun yuzde 70 halloldu ama tabii adamlar uc tane attilktan sonra.

Yahu birincisi bu kadronun ikinci lig takinlarindan bile bir araba gol yiyecegini ben gorurum, futbol adami degilim.

Hadi babam sen gormedin, git bu zirvaligi 34 macin birinde yap, bula bula biu maci mi buldun sacma fantazi takim yarismasinda odul almak icin?

Hadi o da olsun, yahu ikinciyi yedikten sonra yap su Ayhan degisikligini.

Bu kadar kotu ve de israrla devam edilen hata nasil olur, kim verecek bunun hesabini elenirsek? Inamoto ile elenmek baska Lincol, "Linderoth alip elenmek baska.

Ben yazayim, cok da zor degil: GS bu seneki kadrosunda her ciddi macinda Lincoln haricinde direncli orta saha oyunculariyla oynamak zorunda, Ayhan, Linderoth, Baris, saglam olunca Sabridir bu adamlar, kalani fantazi.

Bunun ustune Kalli'nin GS'a verecegi fayda Arda'yi monte edebilmek olur, biraz Arda'yi kosturup bitaz da TDliuk yapip.

Carrusca eger bir nedenden PAF'a, Ankarasport'a ya da cehennemin dibine yollanamiyorsa illa da oynayacaksa sahada Lincoln, Arda falan yokken rakip 10-9-8 ya da 3 kisi iken, GS kumda turnuva yaparken falan olur.

TDlukten kastim da sudur; hem Arda hem Lincoln'e yer acabilmek icin tek forvete dusulur mu, yoksa Ayhan-Loinderoth yanyana idare edilir mi vs.?

Bundan gerisi, hele hele dunku gibi sezonun su ana kadar telafisi en zor macinda oturur Orkun, Song, Servet, Hakan, Volkan ne kotuydu diye sabaha kadar konusuruz.

Dun herkes tamamdi, hoca rezaletti. Bu yuzden de takimindan, klubunden ozur dilemeli.bizim Avrupa'da puana ihtiyacimiz var, dun Kalli 1 ya da 2sini, hatta rovansa gore daha fazlasini gasp etti, ozur borclkudur, en azindan.

Carrusca'ya takilip da bu kadar kotu olacagini kim bilebilirdi diyenlere de Konya maci basligini okusunlar derim, yani bu forumdan bile epey adam biliyormus.
Post Reply