Galatasaray 2007-2008

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Resmi site, Adnan Sezgin'in gecen gun yaptigi ve 4 oyuncuyu acikladigi basin toplantisinin haberini vermisti: http://www.galatasaray.org/detay.asp?PI ... rID=300478

Bunun uzerine 5 kisinin daha gidecegi simdilik basinin haberi. Klup ya da Kalli bu konuda bir aciklama yapmadi, ama kadronun daha da kuculecegini ima eden konusmalar oldu.

Hakan
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben bulamadimdi. Haber listesinde imi$. Kabahat benim. Ali yalniz kalkip Necati'nin aciklamasini oraya iki satir koyarsan Necati neye kar$i neyi acikliyor bunu da aciklamak zorundasin. Degilse ben oyle resmi sitenin icine ederim kusura bakmasinlar.
Last edited by Cengiz Akgun on Thu Jul 26, 2007 7:41 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Necati'nin bonservisi anlaştığı klube göre belirlenecekmiş :D

Çok uyanığız çoook...
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Huseyinoglu wrote: Hocam, hem kabahati sahipleniyorsun (ki yani, zamaninda (ilgili haber ustlerdeyken) bakmadan siteye, yeterli arastirmayi yapmadan, o kadar sert ahkam kesince, normal olani bu), hem de elestirmeye devam ediyorsun. .
...
Ediyorum cunku madem pacavra onemli degil ne diye ortada bir tekzib var. Onem veriliyor ki yalanlaniyor. Ustelik yalan soyleyenlerin gazetesinde tekzib edilir yalan. Boylece o pacavrayi okuyanlar ogrenirler yalan oldugunu. Usul boyledir. Ben pacavra okumadigim icin yalanin ne oldugunu bilmiyorum. Yalanin ne oldugu da belli degil "zorunlu aciklamada". Cunku aciklama zorunlu degil madem cikanlar pacavrada yazilmi$ ise.

Konu nedir ne yazilmi$tir belli degilken boyle saprama toptan tekzib olmaz. Olursa da ben iki gun once verilip $imdi altlara gitmi$ bir yaziyi gormedigi icin esinlenemem "ha demek ki Necati basin toplantisi ile kovulunca boyle gunahini aldilar" diye? Benim bunlari bilmem $art mi bir $eyi okudugumda haber olarak? Orasi forum degil ki. Ikincisi klupten ayrilanlarin haber ba$ligi Adnan Sezgin'in basin toplantisi. Kalli demeclerinde once futbolcu ile konu$acagim ondan sonra basina aciklamada bulunacagim dedi. Ama Kalli degil Adnan bey bulunmu$ bu aciklamayi. Ben Kalli'den aciklama bekliyordum cunku onun basina onceki verdigi aciklama boyle idi. Haber diye okuyucunun bir sitede ara$tirma yapmasi boyle guzel ba$liklar olunca o kadar kolay degil. Bulamamin bir sebebi de bu. Cunku Adnan beyin ikiye bir bomba patlatiyoruz diye aciklamalarina ali$ik oldugumdan o basin toplantisini da oyle sandim ve acip okumadim. O yuzden kabahati ustume aldim.

Sadece bu degil ki. Adamlar aboneler sati$a cikti diyorlar ama kac paradan satilacagini soylemiyorlar. Bunlarin habercilik anlayi$lari bu kadar.
Özgür
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Necati'nin bonservisi anlaştığı klube göre belirlenecekmiş :D

Çok uyanığız çoook...
Boyle sacmalklar ancak bizim gibi alaturka adamlara yara$ir. BJK isterse anasinin nikahini Gaziantep isterse bedava. Eee BJK yapmadi mi boyle genc Okan icin.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Oops cevap veriyorum derken Ozgur'un cevabini edit etmi$im. Neyse ben biraz araya vereyim bu forum i$lerine. I$ guc arasinda ikisi bir arada olmuyor. In$allah Ozgur kendi mesajini database'den bulur.
Last edited by Cengiz Akgun on Fri Jul 27, 2007 2:18 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Necati'nin gazetelerde "ben geldigimden bier 60 gol attim, kendimi kanitladim, neden tekrar kanitlayayim ki" gibi bir aciklamasi var. bunlari hep yalanlamis, ama ben boyle bir lafi Necati'ye yakistiriyorum, cunku Gerets ilk geldigi zaman Umit Karan'i geri istemisti, Kabze'yle beraber 4 forvet vardi. Necati televizyonda "Gerets gecen seneki kasetleri izlemistir. Gecen sene biz Hakan abiyle iyi oynamistik, bu sene de bizi tercih eder herhalde" gibi bir aciklamasi var. Yani Hakan abisinin de destegini alip boyle amatorce laflar edebilen birisi.

Aslinda bence Necati'nin ipi Adnan Polat'in maca cikmayan Song'u elestirisine verdigi cevaptan sonra kesildi. Futbolcuya dayali duzeni kirmak icin yapilan bir icraat bence.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Sebotaaaajjjj :D
Ozgur Huseyinoglu wrote:
Huseyinoglu wrote: Hocam, hem kabahati sahipleniyorsun (ki yani, zamaninda (ilgili haber ustlerdeyken) bakmadan siteye, yeterli arastirmayi yapmadan, o kadar sert ahkam kesince, normal olani bu), hem de elestirmeye devam ediyorsun. .
...
Ediyorum cunku madem pacavra onemli degil ne diye ortada bir tekzib var. Onem veriliyor ki yalanlaniyor. Ustelik yalan soyleyenlerin gazetesinde tekzib edilir yalan. Boylece o pacavrayi okuyanlar ogrenirler yalan oldugunu. Usul boyledir. Ben pacavra okumadigim icin yalanin ne oldugunu bilmiyorum. Yalanin ne oldugu da belli degil "zorunlu aciklamada". Cunku aciklama zorunlu degil madem cikanlar pacavrada yazilmi$ ise.

Konu nedir ne yazilmi$tir belli degilken boyle saprama toptan tekzib olmaz. Olursa da benim gibi iki gun once verilip $imdi altlara gitmi$ bir yaziyi gormedigi icin esinlenemez "ha demek ki Necati basin toplantisi ile
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Cengiz Akgun wrote:Oops cevap veriyorum derken Ozgur'un cevabini edit etmi$im. Neyse ben biraz araya vereyim bu forum i$lerine. I$ guc arasinda ikisi bir arada olmuyor. In$allah Ozgur kendi mesajini database'den bulur.
Sen direk database'deki kopyasini editlemis oldugun icin, ordan degil ama, kendi tuttugum kaydimda kopyasi vardi, Ismail'in deyisiyle sabotaja ugrayan yazimin:
Cengiz Akgun wrote:Ben bulamadimdi. Haber listesinde imi$. Kabahat benim. Ali yalniz kalkip Necati'nin aciklamasini oraya iki satir koyarsan Necati neye kar$i neyi acikliyor bunu da aciklamak zorundasin. Degilse ben oyle resmi sitenin icine ederim kusura bakmasinlar.
Hocam, hem kabahati sahipleniyorsun (ki yani, zamaninda (ilgili haber ustlerdeyken) bakmadan siteye, yeterli arastirmayi yapmadan, o kadar sert ahkam kesince, normal olani bu), hem de elestirmeye devam ediyorsun. Fanatik'i, $unu, bunu, kimbilir bilimum pacavra ("Bugün birçok yazili basin organinda" denmis), Necati'nin agzindan diye, muhtemelen Kalli'yi ve/veya yonetimi kotuleyen kendi bir taraflarindan haberler uydurmuslar belli ki. Niye tutup da hepsine referans verip deger vermis olsunlar ki? Kisa yoldan, "hic bir aciklamam olmadi, topu birden yalandir" diye aciklamislar iste. Ben bir eksiklik yanlislik goremiyorum...

5 kisinin daha gidecegi, tam o cumleyle soylenmese de, o da aktarilmisti resmi sitede Kalli'nin agzindan, 24 kisilik kadro hedefledigini defalarca daha once soylemisti:
Florya Günlügü: Karl Heinz Feldkamp

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde yapilan sabah antrenmaninin ardindan basin mensuplarina açiklamalarda bulunan Feldkamp, ''Kadroda azaltmaya gidecegimizi daha önce söylemistik ve dünkü isimler için gerekli açiklamayi Adnan Sezgin yapti. Biz hala 29 kisiyle çalisiyoruz. Sakatliklarindan dolayi bizimle birlikte çalisamayan 4 oyuncu daha var. Tabii ki kadroda yine azalma olacak'' dedi.

Takimi istedigi seviyeye oturtana kadar elindeki oyunculari degerlendirmek istedigini söyleyen Feldkamp, ''Bazen sayiyi azaltma açisindan iyi oyunculardan bile ayrilmamiz gerekebilir. Kadroyu mecburen azaltmamiz gerekecek. Buraya geldigimde takimda 36 oyuncu vardi. Avrupa'nin hiçbir takiminda hiçbir hoca sezona 36 kisiyle baslamaz. Bu konu benim için kolay degildi, ama sonuçta benim çözmem gereken bir konuydu. Artik gelecege bakiyoruz'' dedi.
...

Her fikrine/iddiana yazabilecegim cevaplarim var, ama sabitlesmis fikirlerini degistirmeyi birak, azcik bile yerinden oynatma olasiligim olduguna inancim olmadigi icin, enerji harcamayi pek dogru bulamiyorum su an isin dogrusu... Iki soyleyecegim sey var:

Bir dolu kusuru da olsa, bence birdolu kisinin yanlis gormeyecegi birseyi de, onyargilarin yuzunden kestirip atiyorsun (arada konu baslangicinda kendi hatana dayanan yanlis anlamalar olsa da)...

Ikincisi de, genel olarak fikir beyan uslubu konusu. Ben, "Hic de bile burda bir eksiklik yoktur" filan gibi ifade yerine, "Ben bir eksiklik yanlislik goremiyorum..." diye, olayda kendi fikrim oldugu kismini vurgulayacak sekilde yaziyorsam soylediklerimi, ama sen "Konu nedir ne yazilmi$tir belli degilken boyle saprama toptan tekzib olmaz." diye, 2x2=4 mutlak gercegi modunda yazarsan (ki, konu da belli aslinda, Necati'nin gazeticilere birsey soyleyip soylememis olmasi), bunun adi tartisma, fikir alisverisi olmaz...
Özgür
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Su anda baktigimiz zaman, takimda 4 forvet goruyorum:

Umit
Hakan
Ozgurcan
Serkan

Tabii tek forvetli sistemde forvet arkasi Lincoln varsayimi da var.

Saniyorum Hakan hala daha sakat. Cift forvet oynayacagimizi dusunursek, forvette pek alternatif yok. Lig ve Uefa kupasi maclari cok yakinda basliyor. Demeclerde ve bazi haberlerde cumle aralarini okursak sanki baska forvet alinmayacak gibi bir izlenim var. Bence alinacaksa simdiye kadar alinirdi. Umarim bir bildikleri vardir ama ben endiseliyim.

Lincoln'dan daha iyi bir transfer daha var olayini da hic anlamis degilim, kimse boyle bir sey beklemiyordu zaten soyleyip de magdur durumda kalmak Lincoln'un alinmasindan olusan pozitif ortami bence bir nebze azallti. Kisisel tahminim bu transferin Baptista veya Morientes oldugu idi ama onlar da yatinca simdi zor durumda kaldilar.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Fahrioglu wrote:Su anda baktigimiz zaman, takimda 4 forvet goruyorum:

Umit
Hakan
Ozgurcan
Serkan
.....
I$in diger bir ilginc yani Ozgurcan'in Kabze'den daha iyi oldugu savi. Kabze aptalliginin kurbani burasi bir gercek. Necati ile filan arkada$lik yapti herhalde ve Ozgurcan daha disiplinli filan gozuktu forma kapcagim derdi ile. Kalli herkezden iyi bilir diyerek kabul ettik diyecegim ama Abuziddin konusunda baltayi ta$a vurmasi du$undurucu. Serkan kim ki olayi da atladigim ba$ka bir konu.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bazilarinizin sansar diye laf attigi $ansal bugun pek konu bulamami$ ordan oraya atlami$. Yazdiginda okurum. Dun Necati konusunda gargaraya geldi ben daha karar aciklanmadi saniyordum. Icimden de acaba Necati'nin durumu dogru ise Kayesri'ye teklif edilip Gokhan'i alabilirler mi diye benim de aklima geldi. Ama dun Resmi site olayina bozulmamdan dolayi yazmadimdi. $imdi $ansal'i okuyunca bak o da du$unmu$ dedim icimden. Belki sansar bir koku aldi ya da bo$a atip dolu vuracak.

Necati bey 1 milyon 700 bin dolar aliyormu$. Peh peh peh. Hakikaten kiyilacak adam. Tevekkeli degil yami$ip yemi$ icmi$ yatmi$ adam. Aferin Kalli'ye 60 gol attin ama yetmez demi$. Gecen sene 170 bin dolarlik kadar dahi oynamadi idi. Kayseriye gitmem filan der muhakkak ama artik bu fiyatlarda para alanlarin kontratlarina gifevegi yerin kendisinin degil bonservisinin elinde olanin karar vereceginin yazilmasi zaman coktan gelmi$. Bir de link verelim bari:

http://www.aksam.com.tr/yazar.asp?a=85449,10,34
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote: Necati bey 1 milyon 700 bin dolar aliyormu$. Peh peh peh. Hakikaten kiyilacak adam. Tevekkeli degil yami$ip yemi$ icmi$ yatmi$ adam. Aferin Kalli'ye 60 gol attin ama yetmez demi$. Gecen sene 170 bin dolarlik kadar dahi oynamadi idi. Kayseriye gitmem filan der muhakkak ama artik bu fiyatlarda para alanlarin kontratlarina gifevegi yerin kendisinin degil bonservisinin elinde olanin karar vereceginin yazilmasi zaman coktan gelmi$. Bir de link verelim bari:

http://www.aksam.com.tr/yazar.asp?a=85449,10,34
OOOOOHA!

1.7 milyoncuk! İndirmeye yanaşmama? Ne p.k yedinde bu kadar para almayı hakettin acaba?

Karakter sorunlu!
Ailevi sorunlar malum!
Futbolculuğu inişte!
Eşşek yüküyle para alıyor!

Hadi yallah..
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Resmi sitede bir zorunlu aciklama daha. Ama bu sefer Polat amca kime ne ve neden dedigini soylemi$. Ikicisi bugunku Florya gunlugu dunku ve Car$ambadakinden farkli. Her oyuncu hakkinda a$agi yukari bilgi var. Gerci hepsi moloz yigini gibi agri sizi icinde. Boyle olursa hic lafim olmaz. Adam gibi haber vermeyi ogrenmeleii lazim. Cocuk oyuncagi degil bu. Degilse hic luzumu yok orada laf kalabaligina.

Bu arada Necati Ate$ olayi bayagi acikli safhalara girmi$. Sabah da okuduguma gore FB klubude zorunlu bir aciklama yapip biz hic ilgilenemedik filan demi$ler. Vu arada Tolga Seyhan yuvasi olan TS donmu$. Aman aman ne kadar guzel. Shater alir mi o fiyata geri salmi$ adami. Kazik yemek hakikaten aci oluyordur. Necati Tolga gibileri akillanirlar mi bilmem. Ama bunlar guzel dersler. E$ek yuku ile para gotur ondan sonra yan gel yat. Sadece gencler degil. karan gibileri icinde guzel dersler bunlar. Sansar hamaset edebiyatini yapmi4 Necati gibi degere kiyilir mi diye. Sanki Feldkemp Necati'yi ilk defa gordu. Bilmiyor. Bayiliyorum $u Alman disiplinine. Aciyacak mi. Bir eli yagda bir eli balda paralari dibe cakmi$ ama gozu serserilikte. Bir de Hasan'i adam etse yeter. Kalli'nin kariyerine bir yildiz daha cakarlar. Korkmayin BJK filangider diye. Del Bosque kazigi kulaklarindan cikmi$. Bir de Necati'ye milyon kusur dolar vermezler. Zaten BJK bugune kadar GS'dan kimi aldi da ihya oldu. Bir geriye baksalar gorurler. Necati Kayseriye filan giderse anca kendine gelir. Ve GS attigi kazigi biraz hafifletir eger Gokhan filan ile takas olursa,
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Sirada Umit Karan var galiba...Kalli demecinde isim vermeden 'buyuk' oyuncular
da gidebilir demis...neyi kastediyorsa...umut iste, haydi yollayin su sirk
artistini...

Bak kalsa da olur...o kadar sorunlu bir oyuncu degil, sahada sapitiyor sadece :)
Post Reply