UEFA CUP 4.mac Hertha Berlin GS 0-1 [Baros (pen.)]

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Skippe'nin konuşmasına dünya şampiyonu basket takımıyla başlaması takdire şayan...
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Hadi gecmis olsun. Hayirlisi ile bir kura cekeriz insallah.

Gecenin tek tatsiz yani son saniyede Metallica'nin gol atip Olympiakos'i yenmis olmasi oldu. Berabere kalsalar birinciligimiz garanti idi. Metallica'nin simdi lizbon'da Benfica'yi yenmesi lazim, birincilik icin. Eger biriinci olursak hafizam yaniltmiyorsa ilk defa bir Turk takimi herhangi bir Avrupa kupasi grubundan birinci cikmis olacak. Bu da bir ilk olacak GS'in hanesine. Hem de Almanya ligi 3.su, Portekiz ligi ikincisi, Yunan ligi birincisi ve sampiyonu ve Ukrayna ligi 2'sinin, 3 tane CL'den elenmis takimin oldugu bir grupta.

GS cok iyi futbol oynadi. Topu duran toplar disinda kaldirmadi yerden. Paslasmalar cok iyiydi. Gol pozisyonlari buldu, rakibi de 60-70'e kadar kalesinden uzak tutmayi bildi. Sahada kasapliga izin vermeyen bir hakem ve guzel bir saha varsa GS bu oyunu oynar. Her maci alir demiyorum ama bu oyunu oynar. Arsenal-Barcelona-Chelsea-ManU da her maci kazanamiyor ama iyi futbol oynuyorlar....

Lincoln'e tebrikler. Tek kelimeyle muhtesemdi.

Ozan Ersoy
Mehmet Daskiran

Post by Mehmet Daskiran »

Maci mucizevi bir sekilde gol yemeden bitirebilmis olmamiz UEFA puani acisindan beni cok sevindirdi. Umarim bir sonraki kurada diger grup ucunculerinden biriyle oynariz ve biraz daha puan toplayabiliriz. Bu arada Lincoln bu sezon bir baska oynuyor izledigim maclarda ve tek kelimeyle sahanin en iyisiydi bugun de. Yonetim iyi bir operasyon yapmisa benziyor kaptanlik pazubandini ona vererek, umarim boyle devam eder.
Mehmet
Last edited by Mehmet Daskiran on Thu Dec 04, 2008 12:59 am, edited 1 time in total.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozgur A. Boztepe wrote:
Ali Gursel wrote:Bu Skibbe'nin oynattigi oyuna eywallah ama oyun planlamasi ve oyuncu degisiklikleri gercekten felaket otesi.

Ozancigim, bir devrede 300 pas sart degil, adamin problemi bu. 250 yap yine cok guzel oyna, Arda ya da Kewell'dan birini kenarda tut ki ikisi de surunmesinler son 35 dakika.

Baros-Nonda degisikligi bir felaketti. Devre arasinda Nonda ve Karan Sivas'a kiralansin, Mehmet Yildiz'a raziyim, vazgectim Bursa'li Sercan, Agahowa, Herve Tum, abim kim olursa gelsin, su ikisini Allah rizasi icin bu takimdan yollayin yahu.

Ali
Dur bi su galibiyetin tadini cikaralik Ali bey, 6 macta avrupada 5 galibiyetin tadini cikaralim.
Cikaralim Ozgur cikaralim. :D
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Şu Skibbe efendi çok fena. Ama şanslı.
Galibiyet gözümüzü boyamasın. Oynattığı futbol kağnı gibiydi.
Kontratak, boş alan vs. bilmeksizin Galatasaray ataklara kağnı gibi çıkıyor. Saysanız bugün 500 pas yapmışızdır kesin. Ama al gülüm ver gülüm.
Herkes hareketsiz oynuyor. Aheste aheste... Orta saha çizgisine çok sayıda oyuncuyu yığmış, 0-0 iyidir, atarsak ne ala...
Bir kadro bu kadar ziyan edilir.
Bugün sahanın en çalışkanı Lincoln'dü. Gerilere dahi gelerek arkadaşlarından top alıp oyun kurmaya çalıştı.
Baros, bal yapmayan arı. Çabalıyor ama her topu piç ediyor.
Sabri'nin uzaktan şutları ise rezaletti.
AYRILMAZ İKİLİ
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote:Hadi gecmis olsun. Hayirlisi ile bir kura cekeriz insallah.

Gecenin tek tatsiz yani son saniyede Metallica'nin gol atip Olympiakos'i yenmis olmasi oldu. Berabere kalsalar birinciligimiz garanti idi. Metallica'nin simdi lizbon'da Benfica'yi yenmesi lazim, birincilik icin. Eger biriinci olursak hafizam yaniltmiyorsa ilk defa bir Turk takimi herhangi bir Avrupa kupasi grubundan birinci cikmis olacak. Ozan Ersoy
Hafizan dogru, en yaklasilan bizim Paris'teki PSG macidir, beraberlikte grup birincisi olup, Real ile eslesmiyor, ertesi sene her halukarda birinci torba oluyorduk. Hirrrrrrrrrrr.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Salih Bora wrote:Şu Skibbe efendi çok fena. Ama şanslı.
Kontratak, boş alan vs. bilmeksizin Galatasaray ataklara kağnı gibi çıkıyor. Saysanız bugün 500 pas yapmışızdır kesin. Ama al gülüm ver gülüm.
Herkes hareketsiz oynuyor. Aheste aheste... Orta saha çizgisine çok sayıda oyuncuyu yığmış, 0-0 iyidir, atarsak ne ala...
Bugün sahanın en çalışkanı Lincoln'dü. Gerilere dahi gelerek arkadaşlarından top alıp oyun kurmaya çalıştı.
Sevgili Salih, korkarim Metalist - Olympiakos macini izlemis olabilirsin. :D

Ilk yari Hertha dayak yemis gibi kendi 30 metresine yaslandi. Bu durumda kontratak yapamazsin zaten.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Benfica'nın 3.'lük şansı varmış galiba. İnşallah çıkar :D
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Güzel bir sonuc, oyunun cogunda iyiydik, zaman zaman rakiple kedi- fare oynadik.
Macin basinda defansimizin sag tarafi kötüydü.
Pantelic 3 tane pis sut cekti.
Ilk yari Lincoln'e yapilan harekette ARD deki Alman spiker hakem penalti verebilirdi, TRT nin Türk spikeri Lincoln kendini atti dedi??!!!
Sirp oyunculari siomic mi ne karin agrisi Baros'a arkadan kirmizi kartlik girdi.

Lincoln. Bi dakka durun !
Gecen YIL bu forumda bu adamin iyi futbolcu oldugunu yazarken, Lincolnsiritis mi ne hastasi oldugumuzu yazan arkadaslar vardi.
Lincoln bu sene onu Bundesliga'dan tanidigimiz gibi oynuyor.
Lincoln bu aksam Hacettepe macindaki top sektirmekten daha cok dalga gecti rakiple.

Bu aksamin Alman takimi icin en ACI ve önemli noktasi.
Ülkenin bassehrinin takimi Bassehrinde kendi sahasinda oynuyor, ve :
20.000 kendi seyircinin var
40.000 Galatasaray seyircisi var
ve kendi sahanda oynadigin maci kaybediyorsun
hem de bir Türk takimina.

Son 5 dakika baya stress yasadik, ama sonunda galip geldik.
Büyük basarilar icin önce vizyon gerekli.
Bizim vizyonumuz da

KADIKÖY'de final oynamak.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Serif Halimler wrote: Bu aksamin Alman takimi icin en ACI ve önemli noktasi.
Ülkenin bassehrinin takimi Bassehrinde kendi sahasinda oynuyor, ve :
20.000 kendi seyircinin var
40.000 Galatasaray seyircisi var
ve kendi sahanda oynadigin maci kaybediyorsun
hem de bir Türk takimina.
Serif abi en cok siz Almanya'daki gurbetcilerimiz icin sevindim. GS'a size bu duygulari yasattigi icin bir daha tesekkurler. Yarin Almanya'da ofisde, okulda bir cok Turk gururla dolasacak. En azindan GS yenilseydi ugrayacaklari sozlu tacizler olmayacak. Bu bile yeter.

Ozan Ersoy
Last edited by Ozan Ersoy on Thu Dec 04, 2008 1:07 am, edited 1 time in total.
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Ali Gursel wrote:Sevgili Salih, korkarim Metalist - Olympiakos macini izlemis olabilirsin. :D

Ilk yari Hertha dayak yemis gibi kendi 30 metresine yaslandi. Bu durumda kontratak yapamazsin zaten.
İkinci yarıdaki fırsatları kastettim Ali hocam.
4'e 3, 3'e 2 yakaladığımız pozisyonlar oldu, heba ettik.
AYRILMAZ İKİLİ
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Ali Gursel wrote:
Salih Bora wrote:Şu Skibbe efendi çok fena. Ama şanslı.
Sevgili Salih, korkarim Metalist - Olympiakos macini izlemis olabilirsin. :D

Alman düsmanligi, ya da Türk milliyetcilig insani böyle kör eder iste.
ilk 5 ve son 5 dakika haric,oyunun tümünde rakiple kedi-fare oynadik resmen alay ettik. Mac 1-1 de 1-2 Hertha icin de bitseydi,
Galatasray bu aksam Herta dan cok üstündü.

Skibbe'nin tek hatasi vardi bence:
Baros'un yerine Nonda'yi almak.
Nonda'nin tek olumlu aksiyonu oldu.
Orta sahada faul yapip sari kart gördügü pozisyonda, belki bir golü önledi. O da sari yemege degerdi.
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Serif Halimler wrote:Lincoln. Bi dakka durun !
Gecen YIL bu forumda bu adamin iyi futbolcu oldugunu yazarken, Lincolnsiritis mi ne hastasi oldugumuzu yazan arkadaslar vardi.
Biri bendim AMA o zaman hakli oldugumu dusunuyorum. Geldiginde cok sevinmistim. Bence Alex'den de iyi bir adam demistim. Gel gor ki adam her mac yerden kalkmiyordu. Gecen sene Sion (yoksa baska bir Isvicre takimi idi?) maci harici oynadigi iyi bir mac hatirlamiyorum.

Bu senede Kewell geldikten sonra gercek kalitesini gosterecegini ve ondan cok iyi isler bekledigimi soylemistim. Ne oldu da her mac ayakta, her mac takir takir oynuyor? Cevabini verebilen var mi?

Lincoln'e kotu futbolcu kimse diyemez, sadece gecen sene takima gidim yarari dokunmadi diyebilir ki zaten oyleydi.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Tebrikler Serif, tebrikler Galatasaray!

Ben maci aldigimiz icin ve tribunleri dolduran Turk sporseverleri sevindirdigi icin -tekrar- Galatasarayliligimla gurur duyuyorum.

Sevgili Serif,

Aslinda ayni "problem" ABD'de var. Amerikalilar USA-Mexico maci bir kac sene once yanlislikla Los Angeles'da 100,000 kisilik stada aldilar. Tribunlerde 80,000 kisi MX'yi destekledigi icin Amerikali oyuncular bizim icin muthis bir moral dusuklugu oldu, kendi sahamizda kendimizi deplasmanda hissetik demislerdi :lol:
Post Reply