Transfer Donemi: 2008

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Emrenin FB'ye gitmesine ne kadar sevindiysem, Onderinde
GS'ye gelmesine o kadar sevindim. FB'de orta gobekte basarisiz diye degil, Brezilya hegomonyasina yenildigi icin yedek kaldi.
FBde GS icin hep istedigim 5 adam vardi: Appiah, Alex, Onder, Aurelio, Tuncay.

Onderin farki kesiciliginin yanisira geriden oyunu iyi kurabilme sansina sahip bir savunma elemani olmasidir. Sag bekte oynatmak sadece Ziconun onu kaybetmemek icin uydurdugu bir sacmalik. Sag bek kesinlikle degil.

GS'nin yapmaya calistigi sey, Avrupa Sampiyonasindan sonra Servet ve Arda'yi adam basi 15-20 milyon eurolardan satip , yerlerini (Diego/AYdin/Yaser veya x) ve Onder ile stadin acilacagi yila saglam bir kadro/jenerasyon yakalayacak alt yapiyi yapmak..

Gelelim Khalkedonia'ya:
Takimin agirlikli olarak katolik yengeclerden olusmasi iktidar nezdinde yeterli popularite(hatta antipati) yakalayamiyordu. Ustelik yonetimdeki ordu muteahhaitleri ve pasa cocuklari da ayri bir handikapti (Uslu-Ozaydinlinin suyu isindi)
. Heyhat , AKP'de FB'den gosterilecek bir yerli milletvekili oyuncu bulamadiklari icin Hakan Sukure teklif edememisti. Bu ne yaman bir bir diyalektiktir o My Good.
Her devrin iktidardan cikar saglayani FB icin hayat damari kesilmis demekti. Nihat Ozdemire yapilmis sey onlarin moral olarak yikilmasina sebep oldu. O yuzden son zamanlarda Ataturkun takimi laflarinida duymaz olduk Khalkedonda.
Iste o zaman domatesli cift kasarli tostun cekiciligi icin gibi ''eski kulagi kesik'' inanclilardan Emre ve Fatih Tekkenin ustune birde sahada secde yapan Kanoute lezzetli domates dilimi gibi gelirdi. Bilin ki bir gun bu memlekete komünizm gelecek , en cok kirmiziya sahip cikacak vede Marx'in klubu sloganiyla ortaya cikacak klub FB olur. Onun buyuklugu olculebilir bir buyukluk degildir, Ertugrul Ozkokun kendi icin ifade ettigi donus cabuklugu buyuklugudur.
NO ADNANS, NO CRY !!
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Hasan Tezcan wrote:Emre'yi pek sevmesemde, bir insan olarak aciyorum gercekten.
Rahmetli babam bana Galatasarayi sevdirmisti. Cok iyi hatirliyorum Turkiyede Akcay'da bir yaz gunu babama hangi takimi tutuyorsun dedigimde oda Galatasaray demisti. Benim gibi "fanatik Galatasarayli" degildi ama nur icinde yatsin (ikiside) Metin Oktay'i cok severdi. Onun sporculugundan daha cok mutevaziliginden ve insanligini severim diye bana nasihat ederdi.

Bu Emre transferi bana nedense Metin Oktay'a bir zamanlar Fenerbahce servet teklif ettigi haberlerini animsatiyor.

O zamanlar Fenerin bas belasi olarak da taninirmis Metin Oktay...

O zamanlarin Aziz Yildirim'i -meşhur zengin Fenerbahçeli Müslim Bağcılar- Metin Oktay'a “rakamları sen yaz!” diyerek uzattıgı transfer sozlemesini “bizi sevenlere ihânet etmeyelim baba!” diyerek nazik bir sekilde geri cevirmis.

Gitsin oynasin bakalim istedigi takimda kendi secenegi...Ama bazi seyler hayatta sonradan hatirlanip degeri biliniyor.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Gokcigdem wrote: ...
Gitsin oynasin bakalim istedigi takimda kendi secenegi...Ama bazi seyler hayatta sonradan hatirlanip degeri biliniyor.
Sevgili Murat o oyle adimiz icin oynayalim devri gecti gitti. Ben asla kizmam Emre'ye boyle kendi cikarini on lana koymasi yuzunden. Kendi cikarini elbette koruyacak. Arada bir kac lira gibi fark filan yok ki degmez denecek. Ben Emre'ye ve Okan'a Inter'e gittiklerinde de niye gittiler diye hic kizmadim. Arada teklif edilen paralar konusunda daglar kadar fark vardi ve adamlarin paraarini odeyecek durumda degillerdi. Emre'ye kizdigim olay o kictan bacak tifil hali ile Jardel'i filan tokatlamasi idi kendi sopasiz koyde sanarak. Emre'den adam olmaz. Bunu bolece bilin. Nasil Sergen'den olmadigi gibi ondan da olmaz. Kendilerini ne oldum delisi gorup bok olmadan kokan cinsinden bunlar. Profesyonnelik nedir aldigi paranin karsiligi nasil verilir bilmezler. Hep alma agacinda buyumusler. Sansli hemde cok sansli. Baskasi olsa idi coktan kayip gitmisti yedigi bunca halta ragmen. Iste Avrupa hayali bitti. Para ederken dehlediler.

GS birkac belanin berzakindan kurtulmak uzere iken boyle ustune tuy diktirecek birini almasi GS klubune en buyuk ihanet olacakti. Hem de bir servet harcayarak. Emre'yi tepe tepe kullansin FB eger kullanabilecekse elbette. GS'yi ve GS'liyi hic ama hic ilgilendirmeyecek bir konu bu aslinda. Bu kadar yazilip ciziliyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Image

3 yıllık kontrat
Galatasaray Yönetimi, transferde atağa kalktı... Şampiyonlar Ligi’nde en az ikinci tur hedefleyen ve bu doğrultuda kadroyu güçlendirmek isteyen Sarı-Kırmızılılar, Çaykur Rizespor’un 23 yaşındaki sol açığı Ferdi Elmas’la dün Florya Metin Oktay Tesisleri’nde 3 yıllık sözleşme imzaladı. Cim Bom, Ferdi’ye karşılık olarak Karadeniz kulubüne Serdar Keşçi, Uğur Erdoğan ve Uğur Akdemir’i verdi. Aslan, bir süre önce de Kartalspor’un 20 yaşındaki forveti Yaser Yıldız’la anlaşmıştı.

Fanatik
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Önder Florya yolunda

Turkcell Süper Lig’i şampiyon olarak tamamlayan Galatasaray’da teknik direktör arayışları sürerken, Sarı-Kırmızılılar Fenerbahçe ile sözleşmesi sona eren Önder Turacı’nın transferini bitirme aşamasına geldi. maraton.com.tr’nin haberine göre Galatasaraylı yöneticiler Önder Turacı ile her konuda anlaşmaya vardı. Resmi imzanın atılmasının ise an meselesi olduğu ifade edilirken, Önder’in daha önce ön protokol yaptığı Rusya’nın FK Moskova takıma attığı imzanın Galatasaray’a gitmesine engel olmadığı belirtildi.

ZİCO’YLA YILDIZI BARIŞMADI

ÖNDER’’in 1 milyon 800 bin euro karşılığında Moskova’yla yaptığı anlaşma gereği Rus kulübüne belli bir miktar tazminat ödeyeceği ve ön protokolün geçerliliğinin kalmayacağı ifade edilirken, Fenerbahçe yönetiminin Teknik Direktör Zico’yla devam kararını açıklaması halinde Önder’in hemen Galatasaray’la sözleşme imzalayacağı öğrenildi. Galatasaraylı yöneticilerle anlaştığını doğrulayan Önder Turacı, “Moskova’ya gitmiyorum. Kariyerimi İstanbul’da sürdürmek istiyorum. Parasal konularda bir sıkıntı ya da pürüz yok. Zico’nun kalması durumunda Galatasaray ile sözleşme imzalayabilirim” dedi. Standart Liege’de oynarken Galatasaray ile imza aşamasına gelen ama Fenerbahçe’nin son anda yaptığı atakla Sarı-Lacivertli takıma transfer olan Önder’i Trabzonspor da istemişti.

http://www.aksam.com.tr/haber.asp?a=120031,2

http://www.maraton.com.tr/news.php?news_id=46139

Dun Aziz Yildirim'in soylediklerinden Zico'yla calismak istemedigi sonucuna vardim ama neyi bekliyor anlamadim. Zico'nun arpalik konumunda olan 2 kardesi FB yonetimi icin ciddi sorun. Buna karsilik Zico giderse takim kimyasi berbat olacak.

Ben her durumda, bizim yonetim isterse Turaci'nin bize gelme sansini cok yuksek goruyorum. Umarim da boyle olur.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Sali sallanir
AKSAM'daki Arkadaslar sallamislar

Cim Bom’dan Camargo atağı (Bu kim yaa, kamyon markasi gibi)

Teknik direktör sorununa bu hafta son vermek isteyen Galatasaray yönetimi transfer çalışmalarını da sürdürüyor. Cim Bom Standart Liege’in Brezilyalı forveti Igor De Camargo için harekete geçti.

Sarı-Kırmızılı kulübün transfer komitesinin, geçen sezon ortasında da gündeminde tuttuğu Camargo konusunda Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin’in yeniden görüşmeler yapacağı öğrenildi.

Öte yandan geçtiğimiz sezon Ankaraspor ve İstanbul Büyükşehir Belediyspor’da kiralık olarak forma giyen Necati Ateş, Galatasaray yönetiminden çağrı bekliyor. Şu ana kadar kendisiyle hiçbir yöneticinin görüşmediğini belirten Necati, “Ne yapacağım henüz belli değil, çünkü kulüpten bana ‘Kalıyorsun veya gidiyorsun’ diye bir cevap gelmedi. Bu durumun bir an önce açıklığa kavuşmasını bekliyorum; ona göre rotamı belirleyeceğim” dedi.

Istikamet Guetemala ucagi, one way ticket :)
===========================================

Simiç’te sona doğru

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat’ın geçtiğimiz hafta İtalya’ya giderek bazı futbolcular için temaslarda bulunması sonuçlarını vermeye başladı.

Milan Kulübü Başkanı Adriano Galliani’nin de önceki gün, “Galatasaray bizden Simic’i istiyor” açıklamasından sonra Sarı-Kırmızılı kulüp, Hırvat yıldızın transferine 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri başlamadan önce noktayı koymak istiyor. Bu sezon Milan formasıyla fazla şans bulamayan Dario Simic’in de, Galatasaray’ın teklifine sıcak baktığı ve “Gelmeye hazırım” dediği belirtildi.

Bu tekliflere sicak bakma isini hic anlamadim
-Yavrum benimle bir icki icmeye ne dersin ?
- Sicak bakiyorum :)

===========================================
Sammer için Erzik devrede

Galatasaray, Sammer’den vazgeçmiyor. Birçok adayla görüşmesine rağmen, Alman çalıştırıcıda ısrar eden Cim Bom, Sammer’i ikna etmek için her yolu deniyor.

Sarı-Kırmızılı yönetim, Almanya Federasyonu’ndaki görevini 2 yıl daha uzatan Sammer için UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik’i devreye soktu. Sammer’i bırakmayan Almanya Federasyonu yetkilileriyle G.Saray adına görüşecek olan Erzik, başarılı çalıştırıcı ile federasyonu ikna etmeye çalışacak. Yönetimin yarına kadar haber beklediği belirtildi

"Istikbali ile oynamayin laaan benim Mathias'imin " mi diyecekmis ERZIK

===============================================

Sivok’a servet (Bu Gazman'in gercekten parasi cok! )

Beşiktaş, Seric ve Sivok’u İMKB’ye bildirdi. Açıklamada, Tomas Sivok’un bonservisi için Udinese kulübüne 4.7 milyon euro ödeneceğini belirtildi. Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin İMKB’ye gönderdiği yazıda, “Şirketimiz Udinese’de forma giyen Tomas Sivok’un transferi konusunda 4 yıl+1 yıl opsiyonlu olmak üzere anlaşma sağlamıştır.

Futbolcuya opsiyonlu yıla kadar olan 4 sezon için, her sezon 800.000 euro garanti para; ayrıca bir defaya mahsus olmak üzere sezon içinde ilk 11’de 10 resmi maç oynarsa 50.000 euro, 20 resmi maç oynarsa ayrıca 50.000 euro ücret ödeyecektir. Opsiyonlu yıl olan 2012-2013 sezonu için ise futbolcuya 1.200.000 euro garanti ücret ödenecektir.

Anlaşma karşılığında Udinese Calcio’ya sözleşme fesih bedeli olarak 1 Temmuz 2008 tarihinde 300.000 euro 30 Haziran 2009 tarihinde 1.450.000 euro; 30 Haziran 2010 tarihinde 1.450.000 euro ve 30 Haziran 2011 tarihinde 1.500.000 euro ödenecektir” ifadelerini kullanıldı. Beşiktaş Kulübü, Seriç ile de 2+1 yıllık sözleşme yapıldığını, bu futbolcuya ilk yıl 750 bin euro, ikinci yıl 700 bin euro garanti para ödeneceği Borsa’ya bildirdi. Hırvat yıldız ayrıca her on maç için ilk on birde sahaya çıkması halinde 75 bin euro alacak.

=============================================
HURRIYET
Servet Çetin’e Portsmouth kancası
3 Haziran 2008

Galatasaray’ın yıldızının peşini bırakmayan İngiliz kulübü, Avrupa Şampiyonası’nda milli savunmacıyı yakın takibe alacak.

PORTSMOUTH’un Servet Çetin sevdası bitmek bilmiyor. Ligin devre arasında Galatasaray Yönetimi’ne resmi teklifte bulunan ancak olumsuz yanıt alan İngiliz kulübü, milli yıldızı transfer etmek için Avrupa Şampiyonası’nın bitimini beklemeye başladı.

Gaydamak takipte (Ben Pompey'in sahibinin MANDARIC adinda bir sirp oldugunu saniyordum, satmis demekki)

Sarı kırmızılı takımın elde ettiği şampiyonlukta büyük pay sahibi olan Servet’i kadrosuna katmakta kararlı olan Portsmouth, başarılı futbolcuyu bizzat çıplak gözle Euro 2008’de de yakın takibe alacak. Servet Çetin’in sakatlığının düzelmesine de sevinen İngilizler, ay yıldızlı ekibimizin maçlarını takip ederek Servet Çetin’i göz hapsine alacak. Başarılı savunmacıyı Portsmouth Kulübü’nün sahibi olan iş adamı Gaydamak’ın da seyrettikten sonra Galatasaray Yönetimi’ne cazip bir bonservis teklifi yapacağı öğrenildi.

Premier Lig ekibinin, Avrupa Şampiyonası sonrası sarı kırmızılılarla tekrar temasa geçerek, Servet Çetin’in transferi için masaya oturmasına kesin gözüyle bakılıyor.

===============================================

Önder "evet" dedi
3 Haziran 2008

HOCA arayışlarını sürdüren Galatasaray, transfer harekatında da sessiz kalmıyor. Eski oyuncusu Emre Belözoğlu’nu Fenerbahçe’ye kaptıran sarı kırmızılılar, peşinde koştuğu Önder Turacı’nın işini bitirdi.

Ya su mantigi anlayamiyorum, kimse kimseyi kaptirmis degil, herife 3 M EURO verdiler, alan memnun satan memnun, Galatasaray bu isten ne para kazandi ne para kaybetti sorun ne ?

Fenerbahçe ile sözleşmesi biten tecrübeli savunma oyuncusunu renklerine bağlamak için son bir aydır büyük uğraş veren Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin’in girişimlerinin sonucunda Önder Turacı ile anlaşma sağlandı. Teknik direktör Arthur Zico’nun kendisine yeterince forma şansı tanımadığı için Fenerbahçe’de kalmaya yanaşmayan Önder Turacı dün telefonla bir kez daha görüştüğü Adnan Sezgin’e "Evet" diyerek, Galatasaray’ın teklifini kabul etti.

Teklifi yükselttiler

Nisan ayında FK Moskova Kulübü’yle ön sözleşme imzalayan Önder Turacı için Galatasaray, Rus kulübüne yaklaşık 700 bin Euro tazminat ödeyecek. Bu para üzerinden pazarlıklar sürerken FK Moskova, Önder Turacı’yı hiç oynatmadan para kazanmış olacak.

Adnan Sezgin ile daha önce yaptığı görüşmelerde kesin yanıt vermeyen tecrübeli futbolcunun ilk olarak Galatasaray’ın yaptığı yıllık 800 bin Euro’luk teklife soğuk baktığı ancak sarı kırmızılıların, ezeli rakipleri Fenerbahçe’nin Emre Belözoğlu’nu transfer etmesinden sonra bu rakamı daha üst seviyeye çıkararak Önder Turacı’nın işini büyük ölçüde bitirdiği öğrenildi.

Rus kulübü FK Moskova ile 4.5 yıllık sözleşme imzalayan ve senelik 1.7 milyon Euro’ya anlaşan Önder Turacı’nın, 1 milyon 200 bin Euro’ya Galatasaray’a imza atacağı ve sarı kırmızılı formayı giyeceği belirtildi
800.000 'den 1.2 M EURO'ya cikiliyor direk % 50 zam, ohaaa, Turkiye'de Adnan POLAT calisanlarina % 50 zam veriyormu merak icindeyim.Ben bu kadar pahalli oldugunu bilmiyordum
============================================

Bu da MILLIYET konu ayni ama Milliyet, cok para demis

Önder’e para yok
Sarı-kırmızılılar, yıllık ücretinin yüksek olması yüzünden Fenerbahçe’den ayrılan yıldızın transferine soğuk bakıyor

Önder Turacı, Galatasaray’a çok pahalı geldi. Sözleşmesi bittiği için Fenerbahçe’den bedelsiz ayrılarak, Rusya’nın FK Moskova takımıyla ön sözleşme yapan tecrübeli defans oyuncusunun sarı-kırmızılılardan kulübün belirlenen dengelerini bozacak düzeyde yüksek senelik ücret istediği öğrenildi.

Galatasaraylı yöneticiler, Önder’e istediği yıllık ücreti vermelerinin mümkün olmadığını belirterek, başarılı futbolcuyu transfer etmeyi düşünmediklerini ifade ettiler.

Fenerbahçe ile bağlarını koparan, Galatasaray ile de maddi konularda anlaşma zemini bulamayan Önder Turacı’nın ön sözleşme imzaladığı FK Moskova’ya gitmesi bekleniyor.

0-0 Elde var sifir, sag bekimiz hala Sabri Pasa, cok acil bir sag bek...

MILLIYET FANATIK'i referans gostermis

İtalya’da bitirdi

Yabancı transferi konusunda da ciddi gelişmeler var. Geçtiğimiz hafta İtalya’ya giderek Milan ve Inter’in başkanlarıyla görüşen Sarı-Kırmızılı kulübün patronu Adnan Polat’ın, Çizme’de Simic’le büyük ölçüde anlaştığı iddia ediliyor. Milan Başkanı Galliani bu teması doğrulamıştı.

Diğer taraftan Milan’ın eski golcüsü, geçen sezon Villarreal forması giyen 32 yaşındaki Danimarkalı Tomasson’un da Galatasaray’la prensipte el sıkıştığı öne sürüldü.

Masallah, destekli atmislar bu sefer :)

Aslan’da Turgun’a sürpriz operasyon

Galatasaray’da, Özhan Canaydın döneminde göreve getirilen liseli Menajer Mustafa Turgun’un işine gerekçe gösterilmeden son verildi. Turgun’un, Adnan Sezgin’le anlaşmazlık yaşadığı bildirildi

Galatasaray yönetimi sürpriz bir operasyon yaparak Futbol Takımı Menajeri Mustafa Turgun’la yollarını ayırdı. Başkan Adnan Polat, eski başkan Özhan Canaydın döneminde göreve getirilen Turgun’un işine beklenmedik şekilde son verdi.

Brezilyalı yıldız Cassio Lincoln başta olmak üzere birçok yabancı futbolcuya yakınlığıyla bilinen Galatasaray Liseli Mustafa Turgun’un hiçbir gerekçe gösterilmeden görevden alınması sarı-kırmızılı camiada büyük şaşkınlık yarattı.

Eski başkan Canaydın’a çok yakın bir isim olan Turgun’un işine son verilmesinin perde arkasında Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin’le yaşadığı anlaşmazlığın bulunduğu iddia edildi. Sezgin ile Turgun’un özellikle çalışma tarzları nedeniyle ters düştükleri kaydedildi. Özhan Canaydın’ın görevini bırakması ardından sezon sonuna kadar devam edilen Mustafa Turgun’la çok geçmeden yollarını ayıran futbol şubesinin, önümüzdeki günlerde menajerlik görevine başka bir ismi getireceği vurgulandı.

Yeni teknik adam yolda / Otobuse binmis geliyormus

Öte yandan sarı-kırmızılı yönetim, teknik direktör için yürütülen çalışmalarda sona doğru yaklaştı. Michael Laudrup ve Matthias Sammer’le anlaşma zemini bulamayınca rotasını Michael Skibbe’ye çeviren futbol şubesinin, Leverkusen’den ayrılan Alman teknik adamı göreve getirmek için çaba harcadığı kaydedildi.

Futbol şubesi sorumlularının, geçen hafta gizlice İstanbul’a getirilen 43 yaşındaki Skibbe ile büyük ölçüde anlaşma sağladıkları, resmi imzanın çok kısa süre içinde atılabileceği ifade edildi.
=========================================

FOTOMAC'in internet sitesi bir facia,

LINDEROTH'un morali bozuldu haberine tikliyorsun, SKIBBE Istanbul'u cok begendi haberi cikiyor.

Galatasaray'in Mehmet Yildiz'i istemesi ile ilgili habere tikliyorsun, Ugur'a atroskopi yapildigi haberi cikiyor.

Heber atlamamak icin FOTOMAC'ta Fanatik gibi Tomasson ve Smic haberini yazmis, tikliyorsun , Fatih GOKSEN'in Emre hakkinda " duygusalligi kalmamis" aciklamasi cikiyor.

FOTOMAC GAZETESI CALISANLARININ EMBESILLIKLERINI BILMESEM KOMPLO TEORISI YURUTECEGIM VE KASITLI YAPMISLAR DIYECEGIM.

ANCAK EMBESIL BILE OLMAK ICIN KUCUK MUCUK BIR IQ SEVIYESI LAZIM :lol:

==============================================

Gunun Lalesi Odulu FANATIK'E GELSIN

Galatasaray, Newcastle United'ın Arda için yaptığı 12 milyon Euro'luk teklife büyük ihtimalle 'evet' diyecek ve gelen sıcak parayla yabancı işini bitirecek.
3.6.2008

Şampiyonluğun başmimarı

..Ve Galatasaray’da şok karar...Geçtiğimiz sezon özellikle ikinci yarıda gösterdiği performansla Sarı-Kırmızılılar’ın şampiyonluğunda en büyük pay sahibi olan Arda Turan’ın Avrupa’ya transferi konusunda yönetimden onay çıktı. Başkan Adnan Polat ve kurmaylarının, Newcastle United’dan gelen 12 milyon Euro’luk teklife ‘evet’ diyeceği, gelen sıcak parayla da yeni sezon için yapacakları yabancı transfer için start verecekleri öğrenildi.

Bilgileri Emre’den aldı :)

Arda Turan, milli takım kampına katılmadan önce Galatasaray’dan ayrılmak istemediğini, ancak yönetimin izin vermesi durumunda, İngiltere’ye sıcak baktığını dile getirmişti. Yıldız oyuncuyu uzun süredir takip eden Newcastle United, resmi teklifi Galatasaray’a 3 gün önce faksladı. İsviçre’de milli takım kampında bulunan Arda’nın ise Siyah-Beyazlı kulüple ilgili bütün bilgileri Emre Belözoğlu’dan aldığı vurgulandı...
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Polat: Aurelio ile ilgilenmiyoruz
Galatasaray Başkanı Adnan Polat, Fenerbahçeli Mehmet Aurelio'yu transfer etmek istedikleri yönünde çıkan haberleri kesin bir dille yalanladı. Polat, Fenerbahçe’den ayrılan Önder Turacı ile de sadece menajerler aracılığıyla görüştüklerini belirtti.

NTVSPOR
Güncelleme: 13:44 TSİ 3 Haziran 2008 Salı

Futbol Federasyonu Mali Genel Kurulu'na katılan Galatasaray Başkanı Adnan Polat, gündemdeki transfer haberlerine açıklık getirdi.

Fenerbahçeli Mehmet Aurelio'yu almak için bir girişimlerinin olmadığını belirten Polat, Önder Turacı ile menajerler vasıtasıyla görüşmeler yaptıklarını doğruladı.

Teknik direktör sorununu 1 hafta içinde çözeceklerini belirten Adnan Polat, Galatasaraylı taraftarlara Arda Turan'ın kesinlikle satılmayacağının da müjdesini verdi
TRUST GALATASARAY
MGC
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Peki Emre'yi Neden Kabullenelim?

Önce sapla samanı ayırmak gerekiyor. Yanlış kurulan argümanları derleyip önümüze koyunca doğru argümanları sadeleştirmiyor bunlar. İkna edici bir şeyler duymak istiyoruz ve duyamıyoruz. Emre adı Emre olduğu için veya Galatasaray'da oynadığı için istenmiyor değil, Emre bugüne kadar sahada yaptıklarından dolayı istenmiyor. Biz böyle futbolcuları istemiyoruz diyen insanlar var, onların iyi Fenerbahçeli olmadığı ve Emre'yi bağırlarına basmaları gerektiği söyleniyor. Pekâlâ ama neden?

Birincisi, Emre Galatasaray'da forma giydiği ya da Galatasaraylı olduğu bilindiği için istenmiyor değil, hatta alakası yok. Bugün gidip Song'u transfer etsek kimse aynı nedenlerle tepki göstermeyecektir, belki yaşlı olduğu için istenmez ama o kadar. Yozgatlı da bu takıma Galatasaray forması giyip geldi, tek bir itiraz duyan var mıydı? Olayların basına yansıyan kısmı var, yansımayan kısmı var. Emre'nin Kadıköy'e son geldiği maçı dün gibi hatırlıyorum. Maç öncesi bütün stad Emre'ye küfür ediyor. Olayı "pis, kaka fanatikler, hep küfür hep küfür, ancak ana bacı küfür ederler zaten" diyerek açıklamak bizi yine konudan saptırıyor. O kadar futbolcu varken aralarında birkaç tanesine küfür edilmesinin sebebi yine taraftarın Emre ismine özel bir antipati duymasından değil. Bakın, bu "çok profesyonel ve yetenekli" futbolculardan Emre, yakın zamanda Hasan Şaş, Sabri ve Arda maçtan önce ısınmaya çıktıklarında tribünlere mutlaka el kol hareketi yaparak çıkarlar. Oyundan alınırken başka bir hareket yaparlar. Ayhan gol sevinci için eski takımının taraftarına koşar orta parmağını gösterir. Yani bu "profesyonel" adamlar transfer dönemi dışında pek de profesyonel davranmazlar. Hatta bu hareketleri kendi taraftarları tarafından çok tutulur, ruhlu adam olurlar bir anda. Tribünün belli oyunculara sürekli küfür etmesinin veya tepki göstermesini "abi adam Fenerli, her Galatasaraylı futbolcuya söver"le açıklamak tribünün T'sini bilmemeye işarettir. Bu kadar sene tribündeydim, Hakan Şükür'e tek tük tepki dışında bir tepki görmedim, üstelik o adam Sabri'den, Emre'den, Arda'dan daha fazla Galatasaraydır, daha fazla Galatasaraylıdır. Torinolu Şaban diye pankartlarla takılmıştır tribünler Hakan'a ama aynı tribünler tüm stadı tek ses p** p** p** Emre diye inletmiştir. Bu muamele pek az futbolcuya nasip olur.

Bununla da kalmaz. Geçtiğimiz seneler çıkan Emre'nin Fenerbahçe'ye transferi haberlerinin ardından Emre ile bir röportaj gerçekleştirilir. Emre "Türkiye'de oynayacağım takım Galatasaray'dır" der. Bunun "İşim olmaz Fenerbahçe'yle" demekten farkı yoktur ama profesyonellik icabı bunu da unuturuz. Muhtemelen "profesyonel" topçu Emre de o sırada profesyonel olduğunu ve işi gereği her takımda forma giyeceğini unutmuş olmalı, bizde de işi gereği oynuyor gerçi ama... Tabii buna karşı getirilen "Baliç de kefen giyerim Gs forması giymem" demişti savunması var ama bağlantısı nedir çözemiyorum. Aferin Baliç'e, ama sonra gitti Galatasaray'a, eee bu ne anlatıyor bize, isteyen istediğini yapar sonra da istediği takıma gider, biz paşa paşa kabullenmeliyiz mi demek? Ben bağlantıyı kuramıyorum, kuran varsa beri gelsin anlatsın bize de.

Bu takıma Tümer de geldi, Fatih Akyel de geldi diyenler var. Canım kardeşim şunun şurasında zaten 300 bilemedin 400 kişiyiz zaten Emre gelmesin diyen. Bu adamlar da ne Tümer'i ne Fatih Akyel'i bağrına bastı. Yönetim birisine forma veriyorsa biz o dakikada o adamın hayranıyız diyen onbinlerce insan Emre'yi de bağrına basacak ama "ulan herkes yapıyor siz de yapın o zaman" diye bir argüman da olmaz. Biz onları da alkışlamadık, onların da adını bağırmadık, Emre'yi de istemiyoruz, hem de aynı nedenlerle. Fatih Akyel sırf Fenerli diye adam döverken, Tümer takımımıza göt oğlanı derken ne hissediyorsak Emre yan hakeme "ananı Fener mi ..." diye küfür ederken de aynı şeyi hissediyorduk. Sevmiyoruz bu adamları, takımımızda görmek, alkışlamak istemiyoruz. Daha inandırıcı olmak için sekiz ünlem yanyana koymama gerek yok sanırım, bu kadar anlaşılması kolay nedenlerle istemiyoruz.

Hayır seveceksiniz diyen, benim yukarıda yazdıklarımı yazanlara "Fenerbahçe'ye zarar veriyorsunuz" diyen, hatta Emre'yi istemedikleri için kamuoyu yaratmaya çalışanları Galatasaraylı olmakla suçlayanlar var. Suç bu kadar ciddi olduğuna göre bir nedeni de olmalı. Fakat bir neden duyamıyoruz. Aynı cevap yüz kere, bin kere, yüz bin kere yazılıyor "Fenerbahçe forması giydiği gün bize desteklemek düşer". İkna edici değil, hiç değil... Bu adam Kadıköy'e her geldiğinde taraftara eliyle koluyla hakaret etmiş, maç sonrası otobüslerden inip Fenerbahçeli dövmeye çalışmış, Fenerbahçe'ye küfür etmiş, sonra teklif aldığı Fenerbahçe'yi küçümsemiş bir adam... Bu adam İsviçre Milli maçında Türkiye'yi yerin dibine sokan görüntülerin baş kahramanı. Bu adam gol atıp basın tribününe kolunu sokan adam... 3 ay önce her türlü karaktersizlik ve ahlaksızlıkla suçlanırken bugün "Artık formamızı giyiyor, alkışlar Emre'ye" olan adam. Bu kadar basit mi?

Bakın anlatıyorum beş paragraftır, ne kutsal forma, ne ulu Yoda dedim. Fenerbahçe tribünlerinin sakinleri bu adamı istemiyor, nedenlerini tek tek yazdım, ama gelecek cevap yine "ama artık o bizim formamızı giyiyor" olacaktır. Bu savunmanın sahiplerine Fatih Terim ya da Hakan Şükür'ü ister misiniz diye sorsak "Yok artık, işimiz olmaz o adamlarla" olur, emin olun böyle olur. Peki Emre ve Hakan Şükür'ün veya Fatih Terim'in farkı nedir? Hakan Şükür Emre'nin vukuatlarına bakınca daha masum değil midir? Bu mantığın varacağı son nokta "kim formayı giyerse giysin ona destek olalım, onu kabullenelim" değil midir? O zaman sırada Sabri ve Hasan Şaş ve hatta forvet sıkıntısını gidermek için Nouma var diyebilir miyiz? İmza attırılan futbolculara giydirilen "Bir gün herkes Fenerbahçeli olacak" şapkasının Katolik rahibi gibi günahlardan arındırma yeteneği mi vardır? Nouma gelince de ona aynı sloganları yazan don mu giydiririz eli şeyinde dolansın diye?

Futbol endüstriyeldir, sinema da, müzik de endüstriyeldir. Müzik sektöründe bağımsız plak şirketlerinden albüm çıkaran gruplar vardır. Bunlar ufak çaplı konserler verir, demolarını ucuza satarlar ve sadık hayran kitleleri her konserlerine gider, eğlenir, kafa dağıtır, uçar, konserden sonra beraber oturur hamburger yerler. Bu grupların bazıları sadece bu keyfi kaybetmemek için seslerini duyurduktan sonra bile büyük şirketlere geçmez, ufak konserlerle, aynı hayran grubuyla takılmaya devam ederler, çünkü onlar için müzikten alınan keyiftir müzik yapmanın amacı. İşte tribünde Sivas, Kayseri, Diyarbakır demeden Fenerbahçe'yi takip eden, Fener için Trabzon'da ölümle dans eden adamların da takımlarıyla ilişkisi bu sadık hayran grupları gibidir. Bu gruplar ünlü olur da büyük şirketlerle plak çıkarmaya başlarlarsa yalılara yerleşir, uluslararası konserlere çıkarlar, kendilerini ünlü yapan o sadık grupla bağları kopar, o insanlar da artık takip edemez olur zaten. Fenerbahçe'nin büyümesini, endüstriyel futbolda söz sahibi olmasını herkes ister ama bunları yaparken sadık hayran kitlesinden koparsa işte o zaman beş senedir şikayet edilen tribünler çıkar ortaya. Diğerleri de bu azınlıkta kalmış kitlenin futbol ve Fenerbahçe'yi nasıl ve neden izlediğini anlamadan ancak suçlarlar, mantık basittir onlar için "Fener forması giyiyorsa, yönetim istiyorsa boynumuz kıldan incedir". Fenerbahçe'den keyif alan ve başarıdan keyif alan insanları ayıran ince çizgi de burada başlayıp burada bitiyor işte, salt Fenerbahçe'den keyif alan ve bir avuç kalmış kesim eriyince ve Türkiye'nin istikrarsız ekonomisinde takım birkaç sezon başarı alamayınca o zaman bu profesyonellik nelere mal olur göreceğiz. Biz hâlâ Emre'ye "Emre Cimbomun anasını ..." tezahuratını yapmak için geçerli neden bekliyoruz, duyamıyoruz.

Not: Olur da birkaç kişi okursa diye: Bu transferden sonra sürekli "Bir gün herkes Fenerbahçeli olacak" cümlesini görüyoruz ve göreceğiz. Bir, bir gün ayrı yazılır; iki, herkez diye bir kelime yoktur; üç, Fenerbahçe'li şeklinde değil Fenerbahçeli şeklinde yazılır. Sonuna da nokta veya ünlem konulabilir fakat üç ünlem, sekiz ünlem, yirmi iki ünlem de konulamaz çünkü böyle noktalama işaretlerimiz yoktur.
Hey yavrum, FB aleminin en delikanlısı bir kadın çıktı!
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote: ...
Kim bu kadin? Ebru mu? Bari bir ip ucu ver Ismal. Eger Ebru ise kalsin. Bu kadar fanatik oldun mu yazarlik yaptirmamalari lazim. Basin basin degil ki basma tahtasi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote:
Ismail Gezer wrote: ...
Kim bu kadin? Ebru mu? Bari bir ip ucu ver Ismal. Eger Ebru ise kalsin. Bu kadar fanatik oldun mu yazarlik yaptirmamalari lazim. Basin basin degil ki basma tahtasi.
Evet Ebru! İsminin geçmediğini farketmedim. 'Delikanlı' demek abartılı bir iltifat oldu farkındayım. Ama en azından yanardöner değilmiş, diyebiliriz..
Mehmet Gurdal Cetin

INTERNETHABER.COM SON DAKIKA

Trabzon transfere doymuyor
03 Haziran 2008 Salı 15:46
Transfer çalışmalarını sürdüren Trabzonspor, Kayserisporlu Gökhan Ünal ile anlaştı...
Bordo-mavili kulübün Kayserispor ile Gökhan Ünal'ın bonservisi konusunda her konuda anlaşmaya vardığı bildirildi.

Gökhan Ünal ile bugün sözleşme imzalanacağı kaydedildi.

AYNI HABERI NTVSPOR VE CNNTURK'te teyid etti.
TRUST GALATASARAY
MGC
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Gökhan haberine sevindim...GS'a gitmeyecek böylelikle.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Adnan Sezgin aciklamasinda Onder'in memjeriyle gorustuklerini soylemis.

http://www.milliyet.com.tr/default.aspx ... 008&ver=45

Bu Onder arkadasimiz cok cabuk karar degistiriyor. Aklima gelen daldan dala atlama cabalari:

1 - Belcika Milli takiminda oynadiktan sonra FTnin istemesiyle Ayyildizli formayi giymek ister. Tekrar cagrildigi Belcika kampina giderek TDye ayrilmak istedigini belirtir. Bu beklenmedik gelisme sonucu ilk saskinlikdan sonra Belcika Onder'i birakir, FIFA 5 yil bekleme suresini yururluge sokar. Su anda hic bir milli takimda oynamamakdadir.

2 - FT zamaninda (Lukunku'dan bile once) Standart Liege'de oynarken GSle anlasmak uzereyken dolarlarinin fazlaligina dayanamiyarak her kes gibi Fenerli olur. Mahmut Uslu'nun dediklerini hatirliyorum: Paraniz kadar konusun.

3 - Gokhan Gonul'un gelmesiyle yedege dusdugunu bahane ederek kontratinin bitmesiyle Moskava ile anlasir. ARtik derdi neyse hemen karar degistirir FBde kalmayi dusunebilecegini soyler. Aziz beyin Onder'in yolu acik olsun sozleri uzerine tekrar yan cizip GS ile anlastigini acilar. Bazi basin organlarina gore bize gelebilmesi icin Moskovaya 700 bin Eu elinede 1.5 M Eu gerekmekdedir. Adnan Sezgin fiyat artirma taktiklerine aliskin oldugu icin bekleyipde gorelim acilamasi yapar.

4 - Devami gelecek ...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Gökhan haberine sevindim...GS'a gitmeyecek böylelikle.
Hah simdi anlayacagiz Adnan Polat'in ne kadar is bilip bilmedigini. Eger buradaki bazi hayranlarinin ilan ettigi gib bu isi iyi bilip Gokhan Unal ile bir on anlasma yapti ise TS azi disini sokmesi lazim. Ayni Cavcav'in Deniz GB koparilip on anlasmasi oldugu halde FB'ye transferinde oldugunda yaptigi gibi. Yoksa boyle bir sey o zaman ikiye bir bu adamlara luzumundan fazla kredi verilmesi abesle istigal olmaya devam eder.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Cengiz Akgun wrote:
Hasan Tezcan wrote:Gökhan haberine sevindim...GS'a gitmeyecek böylelikle.
Hah simdi anlayacagiz Adnan Polat'in ne kadar is bilip bilmedigini. Eger buradaki bazi hayranlarinin ilan ettigi gib bu isi iyi bilip Gokhan Unal ile bir on anlasma yapti ise TS azi disini sokmesi lazim. Ayni Cavcav'in Deniz GB koparilip on anlasmasi oldugu halde FB'ye transferinde oldugunda yaptigi gibi. Yoksa boyle bir sey o zaman ikiye bir bu adamlara luzumundan fazla kredi verilmesi abesle istigal olmaya devam eder.
Polat'in on anlasma yaptigi uydurma haber. Yapmis olsa bile gecerliligi olamaz cunku oyuncular on anlasmalari sadece kontratlarinin son 6 ayinda yapabiliyorlar. Gokhan'in kontarti Haziran 2009 da bittigine gore yapilan on anlasmalarin gecerliligi yok. Bu FIFA kurali.
Post Reply