BURSASPOR-GALATASARAY 0-1 (dk 60 ü.karan)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Ozan Ersoy wrote: Arkadaslarim da guzel aciklamislar... Gerets olsa dunku macta gol atacagiz diye defans yari alana kadar cikmisti, kontr uzerine kontratak yiyorduk, M. Guven 25. dakikada cikarilmis, Ugur ikinci yari. Orta sahadan adam cikarilir, forvet uclenirdi. Arda'nin yerine Necati girer, Sabri'nin yerine Hasan Kabze.

Gerets olsa her topu ezen, kaptiran Hasan Sas'la, hala kiritarak oynayan camdan adam Necati'yle ugrasiyorduk.

Daha yazayim mi?

Ben rahatim. Lincoln ve Linderoth olmasa bile bu takim gittikce ilerleyecek.

Ozan Ersoy

Ligin ikinci haftasinda kotu oynayan bir takimi agir elestirmek dogru degil,katiliyorum.

Ancak oncesini ve ilerisini bir yana birakip bu maci elestirecek olursak yukarida yazdiklarini zaten Kalli mac baslamadan yapti.

Orta sahayi uclu kurdu cunku Arda serbest hatta daha cok forvet gibi oynadi.Benim bu macta elestirdigim sistemdi.4-3-3 seklinde oynadi GS.

Defansi ileride kurmak bir elestiri olamaz cunku GS uzun zamandir diger takimlardan ayiran en buyuk ozellik defansi ileride kurup tamamen oyunu rakip sahaya yikmasidir.Kontratak yemesi dogal ama Song ve Tomas buna cok az musaade ediyordu.

Hasan Sas'i cok guzel kullaniyordu Gerets.Unutulmasin ki onceki sene sampiyonluga en buyuk katkiyi saglayan Hasan Sas ve Necati idi.Ikisi olmasaydi GS sampiyon olamazdi nitekim gecen sene bu iki oyuncunun kotu olmasi en cok etkilemistir takimi.

Hasan Sas ve Necati'yi savunacak degilim ancak onlardan iyisini bulamazsan senin hoca olarak bu iki oyuncudan yararlanman lazim ozellikle kurt hocaysan.

Gerets'i de savunmuyorum ama Gerets orta sahada zaten M.Guven'i yalniz oymatmazdi adam gecen sezon oncesi bas bas bagirdi bana iyi bir onlibero bulun diye, gide gide Inamoto'yu aldilar.Oysa vasat bir Saidou ile orta sahayi gayet guzel oynatti onceki sezon.

Demek istedigim su benim.Ilk defa seyrettim GS'i onceki maclardaki goruntusunu bilemiyorum ama Linderoth ve Lincoln geldiginde benim anladigim Arda'nin yerinde Lincoln ve M.Guven yerinde Linderoth oynayacak.

Orkun
Ugur Song Servet Volkan
Sabri Linderoth Ayhan
Lincoln
U.Karan H.Sukur

seklinde olacak ideal 11.

Bursa macinda en cok elestiri alan iki oyuncu Arda ve M.Guven idi dolayisi ile Linderoth ve Lincoln'u gordukten sonra belkide sistemi ve oyun seklini daha iyi elestirebiliriz.

Ama eger Lincoln ve Linderoth olmazsa GS'in ilerleyecek bir goruntusu yoktu Bursa macinda ama soyle bir gercek de var Hakan Sukur'un mac sonrasi "Persembe yuksek nemde oynadik ve ancak Cuma gunu geldik.Bu yuzden bu mac bizi zorladi" demesine de katiliyorum.

Her neyse ilerideki maclar neyin ne oldugunu daha iyi gosterecek ozellikle 7.-8. haftadan sonra geneli elestirmek daha dogru bir yeni takim icin, bu konuda da katiliyorum.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ben Arda'ya verilen gorevin 4-3-3te ilerei ucluden biri olmak oldugunu zannetmiyorum Bursa macinda, Arda'nin oyununa bakip bunu dusunmus olabilirsin Savas ama bu Kalli sahaya 4-3-3 cikti demek degil.

Bence hakli oldugun konu ise yonetimin bize Gerets ile yasattigi rezillik tabii ki. Gerets'e gecen sene sadece Saidou/Inamoto kazigi atilmadi, duzgun hicbir transfer yapilmayip ondan sonra bir de adam kovulacak diye dedikodular cikip, Adnan Polat bu konuda resmen savas cikarip, dalga gecer gibi bir de lig biterken adamin sozlesmesi uzatildi, herkes numara bu adam sezon sonu yollanacak derken.

Gerets sacma sapan degisiklikler yapiyordu falan ama eline verilen kadro ve ugradigi muamele dusunulurse az bile yapti, ben olsam Mondragon'u on libero cikarirdim. Carrusca'yi kadroya dahi almayarak anlayanlar icin sivrisinek usulu sazini caldi zaten.

Ozan yonetimi elestirmeyi pek sevmediginden o konulara fazla girmeyip Gerets'e dalmayi tercih ediyor saniyorum. Gerets'i ben de cok matah bulmadim TD olarak, ama bizim gecen seneki yonetime iki gomlek fazla bile geldi.

Bu sene tabii ki farkli. Gerets'e yapilan muamele Kalli'ye yapilamiyor, adam kovulacak soylentileri ile takim nezninde yipratilip sarsilmis bir hoca yok, o zaman da Lincoln ve Linderoth olmasa dahi zaten Gerets'e gore cok daha saglam bir hoca ile calisan takim cikinca daha arzulu ve daha ne yaptigini bilen bir hava veriyor. Ben ayni takimin Gerets ile Bursa'da puan birakacagindan eminim ama degisikligin sadece Gerets/Kalli degisikligi olmadigini da biliyorum..

Bu arada bugun bir haber var Kalli ayrilacak falan diye, tam gazeteci uydurmasi gibi duruyor ama ucretini alamadigindan bayan Kalli memnun degil denmis. Bu seneki en buyuk endiselerimden biri ucret odenememesi yuzunden takimda cikabilecek huzursuzluklar, ama eger takim kurup odeme yapamayarak sorun yasarlarsa Mart'ta yonetimimizi katran ve tuye bulayarak yollarlar kongreden.

Ali
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Oyundan ziyade alınan 3 puan cok onemli. Puan kaybetseydik aportta bekleyen ugursuzlar saldırmaga baslardı. Penaltı pozisyonu icin yazmaga yorum yapmaga dahi gerek yok.
diye yazmıstım. Daha 48 saat gecmeden ugursuzlar beni haklı cıkardı. Efendim Kalli memnun degil, gidiyor. Para sorunu hortladı. Transferde yine husran, onu alamadı sunu alamadı. Kral ın rekoru tarihe gomuldu. Azrail Florya da goruldu. Ozellikle Milliyet ve Vatan gercekten negatif haberde sınır tanımıyor.

Bugun 12:00 de yapılacak basın toplantısı oncesi yazmalıyım. Ugursuzların bir tarafı tutustu. :D Iki ezeli rakibimiz hemen hemen Ist dan hic cıkmadılar, sahalarında oynuyorlar. Bu hafta da icerideler. Bizimkiler ikisi cok sıcak ve bogucu havada olmak uzere uc karsılasma yaptı. Eksikler var, herkes yazıyor ve hepimiz hemfikiriz. Ama kayıpsız atlattık ve yolumuza devam ediyoruz.

GS ın bu haftasonu A. Gucu ve 4. hafta Vestel deplasmanı var. Bu iki karıslasmayı kayıpsız atlatırsak tahmin ediyorum takip eden uc hafta icerideyiz. Ilk 7 haftayı az kayıp ile atlatan GS nelere kadir olmaz?

Biricik TD mize ve ekibine basarılar diliyorum. Yensin, yenilsin bu GS benden tam destek alır.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

YONETIMI CANI GONULDEN KUTLUYORUM. KLUP UYESI SIFATIYLA TESEKKURLERİMİ ve SAYGILARIMI SUNUYORUM.

Resmi Siteden:

Kamuoyuna Duyuru

Birlik ve beraberlik içinde çalışan ve hedeflerine ulaşma yolundaki takımımızı yıpratmaya yönelik olarak, 19.08.2007 tarihinde Fox TV’de Verkaç programında ve 21.08.2007 tarihinde Fanatik Gazetesi’nde “Galatasaray’da Şok Gelişme” manşeti altında yayınlanan asılsız haberler nedeniyle, Fox TV ve Fanatik Gazetesi temsilcilerinin tesislerimize girişleri ve takımızla birlikte seyahat etmeleri yasaklanmıştır.

Yukarıda adı geçen yayın kuruluşları, takımımızla röportaj yapamayacakları gibi, basın toplantılarımıza da katılamayacaklardır.

Bu tür kasıtlı ve asılsız haberlerin son bulması dileğiyle, kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

Galatasaray Futbol A.Ş.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Hakikaten hayati bir uc puan aldik.. Sicaktan mi, takimin oturmamasi mi, eksikler mi, yorgunluk mu, rakibin gucu mu, belki hepsi birlikte gecen seneki futbolu hatirlatti bana..

Bir kere rakibin her ataginda yuregim agzima geldi.. Bir cok sebebi var.. Linderoth gibi rakibin bir cok atagini daha defans hattina ulasmadan kesen bir oyuncunun olmamasi.. Lincoln gibi topu tutabilecek veya en azindan Arda gibi hemen kaybetmeyecek bir oyuncunun olmamasi sebebiyle Bursa sik sik pozisyon buldu..

Servet rakiple birebir kaldiginda maalesef mudahaleyi beceremiyor ve kolay calim yiyor.. Servet in en buyuk eksikligi bu.. Bu da basimiza cok is acar ozellikle hizli, calim atabilen forvetlere karsi..

Orkun macta genelde iyiydi.. Yaptigi tek hatasi maci kaybettirebilirdi.. Ama her kalecinin basina gelebilecek bir durum.. Bence ustunde durmamak lazim.. Hirsi, motivasyonu benim cok hosuma gidiyor..

Ugur bu takimin futbolcusu degil.. Bir kere fizik olarak yetersiz.. Yenal (bu oyuncuya dikkat) resmen ezdi.. Hucum yonu fena degil.. Ortalari falan Sabri ye bin basar.. Goldeki asisti superdi..

M.Guven Hirvat macinda hosuma gittiydi ama bu macta yine eskiye donus sinyallaeri verdi.. Temposuz, etkisiz oynadi.. Daha cok gelistirmesi lazim.. Acaba kiralik olarak dusunulseydi daha mi iyi olurdu diyorum..

Arda nin yeri orasi degilmis.. Bire kere cabuk, tek top oynama kapasitesi yok.. Kanatta topu aldiktan sonra vakti cok oluyor ama forvet arkasinda adama goz actirmazlar.. Zaten kendine de soyledi, alismaya calisiyorum falan dedi.. Bir an once Lincoln un donmesi Arda ninda kanata donmesi lazim..

Sabri icin cok olumsuz yazanlara katilmiyorum.. Zaten bilindik daglara taslara ortalarindan bir kac tane gorduk ama ozellikle ikinci yari takimda ayakta kalan bir kac isimden biriydi.. Top tasidi, adam gecti, sut cekti.. Bence orta yapamasada takimin dinamigi o.. Bir de yapabilse..

Hakan bildigimiz gibi.. Kafaya cikiyor boynunu egiyor, ayagina top geldiginde bostaki adama cikarana kadar ekranda biz gerim gerim geriliyoruz.. Gol pozisyonunda aldi, cekti, kaleye bakti, beklediki biri ayagini soksun kaleye vurmak zorunda kalmasin, neyseki kimse mudahale etmeyince vurmak zorunda kaldi.. Onuda kaleci cikardi.. Ama gonulden mucadele ediyor.. Yeterli mi, degil tabii ki.. Transfer geldiginde ilk onbir zor gorunuyor ona..

Umit de aslinda bildigimiz gibi.. Golde top bir karis yana gitse direkten donecekti biz yine Umit gitmek istiyor falan diyecektik.. Umit bu 1 kacirir 2 atar 4 kacirir hic atamaz.. Ama her an herseyi yapabilir..

Song ve Ayhan istikrarli devam ediyorlar.. Allah nazardan saklasin..

Bir de Mehmet Topal dikkatimi cekti.. Oynadigi kisa surede bayagi hareketli ve dinamik bir goruntu cizdi.. Bence M. Guven den daha once degerlendirilmeli..

Baris cok agir.. Daha oncede dedigim gibi bence ilk onbir icin cok erken..

Kalli Serkani oyuna cok gec aldi.. Daha once alsaydi kontradan cok pozisyon bulabilirdik.. Baris yerine Serkan i daha cok degerlendirmesi lazim bana gore..
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Resmi Siteden:
Basın Toplantısı: Karl Heinz Feldkamp

Karl Heinz Feldkamp, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında maç kaybettikleri takdirde yazılacakları şimdiden çok merak ettiğini belirterek, ''Hepiniz iyi bilin ki benim bavulum yok.

Buraya bavulla gelmedim, spor çantayla geldim. Toplayacak bavulum da yok. Herkes zirvede bırakmak ister, ben de şu an zirvedeyim. Ama şu an zirvede olmak önemli değil, sezon sonunda zirvede bırakmak önemli. Galatasaray'dan ayrılmaya hiç niyetim yok. Basın mensuplarıyla aramızda iyi bir ilişki olduğunu düşünüyordum ama son zamanlarda yazılanlardan sonra bu ilişkileri gözden geçirmeye karar verdim. İlişkileri zedeleyenler var. Aranızda çok dürüst, gerçekleri yazanlar da var. Bu gözden geçirme onlarla ilgili değil. Eğer özel hayatımıza girerlerse o arkadaşlar önümüzdeki dönemde aramızda olmayacaklar. Bir de benim kazancımı oldukça düşük yazmışlar o paraya uçağa binip buraya gelmezdim. Yazılanlar ve söylenenler son derece gülünç" dedi.

Hasan, Hakan ve Ümit Karan'la ilgili sürükli dedikodular üretildiğine de dikkat çeken Feldkamp, "Ben basın mensuplarına arzu ettikleri takdirde, benim de haberim olması kaydıyla futbolcularımla görüşme imkanı yaratabilirim. İstediğinizi konuşun istediğinizi sorun, hepsine izin veriyorum" diye konuştu.

Karl Heinz Feldkamp gece Bursa'dan dönerken Almanya'dan bir telefon aldığını belirterek, "Gece 1.5 - 2'de Bursa deplasmanından döndük. Almanya'dan telefonla aradılar 'Hoca birşey mi var. Türkiye'de bir televizyon kanalında Almanya'ya döneceğin söyleniyor! dediler. Bundan sonra bu tarz yalan haberlerin olmamasını diliyorum. Bir gazetede bugün yer alan haber nedeniyle yönetimimizin aldığı bir tavır var" ifadelerini kullandı.

Karl Heinz Feldkamp Bursaspor maçında kadroya almadığı Hasan Şaş ile aralarında sorun olup olmadığıyla ilgili soruya da "Hasan'la hiçbir problemim yok. Bursa'ya bir kişi fazla gittik. Bir kişi dışarda olmak zorundaydı. Teknik hakkımızı öyle kullandık. Hırvatistan'da Hasan'ı kötü oynadığı için değil, sarı kartı olduğu ve kırmızı kart görmemesi için çıkarttım. Hasan'la görüşmem de "Hiçbir sorun yok, yazılanlar doğru değil" diyerek bana moral verdi.

Feldkamp Arda ile ilgili bir soruya ise "Şimdi bu olay dedikodu boyutunda, doğruluğunu araştırmak gerek. Ama Arda şu an milli takımda ve milli takıma katkı sağlamak zorunda. Bu yüzden bu konuyu şimdi açmalayım. Dönünce aramızda değerlendiririz. Bu konuda kulüp yetkilimiz Fatih Terim ile de görüştü. Arda'nın da tabiki özel bir yaşamı var. İstediğini yapabilir. Diğer taraftan da her futbolcunun kulüple yaptığı bir anlaşma var. Bu anlaşmayla futbolcu özel yaşamını da kulübü için bir düzen altında tutacaktır." dedi.

Sakatlıkları devam eden Lincoln ve Linderoth ile ilgili sorulara da Karl Heinz Feldkamp şu cevabı verdi:
"Bu arkadaşların durumlarını doktorlara sormak gerekiyor. Bu arkadaşlar her türlü sağlık kontrolünden geçerek geldiler. Sakatlıklarıyla ilgili medyada dedikoduya dayanan haberler var. Her türlü sağılık kontrolünden geçerek Galatasaray'a geldiler. Sezon içinde 40 maç oynadılar. Bu arkadaşlarla daha çok birlikte olacağız. Tam olarak iyileşmeden sahaya sürmeyeceğiz. Yoksa sakatlıkları daha da uzayabilir. Lincoln'e sert müdahale olursa maçlarda hakemler var. Hakemler kuralları uygulayacaktır. Bizim antrenmanlarımız da maçlar kadar sert geçiyor" şeklinde konuştu.

Servet ve Song arasındaki uyum önemli olduğunu belirten Feldkamp, "3 maçta gol yemedik. Rize maçında kulübeye baktım, yaş ortalaması çok genç bir takım vardı. Bir an PAF takımını çalıştırıyorum diye düşündüm. 3 maçta oyunumuzdan tam olarak memnun değilim. Şu an benim düşündüğümden çok daha fazla top kaybediyoruz. Daha oyun kurarken top kaybediyoruz. Bunu azaltmamız lazım. Bursa maçında bizden ayrılan Cihan Bursaspor'un sağ tarafında oynadı. Ayrılan oyuncular hırslı olurlar. Bu yüzden Volkan'ı Cihan konusunda özellikle uyardım. Şu an aynı yerde bizde Uğur oynuyor. Uğur'u Cihan'ın önünde tutuyorum. Kampa katılmamasına rağmen çok önemli gelişme gösterdi ve gelişmeye de devam ediyor. Ondan memnunum" ifadelerini kullandı.

Ligde haftasonu vatandaşı Brigell'in takımı Ankaragücü'ye oynayacakları hatırlatılan Karl Heinz Feldkamp, "Brigell'le ben birebir oynamayacağım. Galatasaray ve Ankaragücü oynayacak. Her hoca Galatasaray gibi büyük bir takıma karşı deplasmanda seyircisiz oynamak ister. Seyircisiz oynayacağımızı hiç konuşmuyorsunuz. Benim ve eşimle ilgili dedikodular çıkarıyorsunuz" diyerek basın mensuplarına sitem etti.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Trabzonspor'a Sivasspor maçında yaşanan olaylar nedeniyle 5 maç seyircisiz oynama ve 30 bin YTL para cezası verdi.

INTERNETHABER
TRUST GALATASARAY
MGC
Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Trabzonspor'a Sivasspor maçında yaşanan olaylar nedeniyle 5 maç seyircisiz oynama ve 30 bin YTL para cezası verdi.

INTERNETHABER
3 ouani Sivas'a verdiler mi? Yoksa yeniden oynanacak filan gibi bir sacmalik olacak.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Biricik wrote: Feldkamp Arda ile ilgili bir soruya ise "Şimdi bu olay dedikodu boyutunda, doğruluğunu araştırmak gerek. Ama Arda şu an milli takımda ve milli takıma katkı sağlamak zorunda. Bu yüzden bu konuyu şimdi açmalayım. Dönünce aramızda değerlendiririz. Bu konuda kulüp yetkilimiz Fatih Terim ile de görüştü. Arda'nın da tabiki özel bir yaşamı var. İstediğini yapabilir. Diğer taraftan da her futbolcunun kulüple yaptığı bir anlaşma var. Bu anlaşmayla futbolcu özel yaşamını da kulübü için bir düzen altında tutacaktır." dedi.
....
Demek ki neymi$ Ali bey? Turk futbolcusu cobanla gudulecek kadar kendini idare etmesini bilemiyormu$. Ne kadar ayip ama; e$ek kadar olup hala kendine malik olamamak ve boyle dile du$mek. Bunlar hep ucuncu dunya ulke kategorisinden olmanin sancilari.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Savas Macun wrote:
Ancak oncesini ve ilerisini bir yana birakip bu maci elestirecek olursak yukarida yazdiklarini zaten Kalli mac baslamadan yapti.

Orta sahayi uclu kurdu cunku Arda serbest hatta daha cok forvet gibi oynadi.Benim bu macta elestirdigim sistemdi.4-3-3 seklinde oynadi GS.

Defansi ileride kurmak bir elestiri olamaz cunku GS uzun zamandir diger takimlardan ayiran en buyuk ozellik defansi ileride kurup tamamen oyunu rakip sahaya yikmasidir.Kontratak yemesi dogal ama Song ve Tomas buna cok az musaade ediyordu.

...

7.-8. haftadan sonra geneli elestirmek daha dogru bir yeni takim icin, bu konuda da katiliyorum.

Selamlar
Savas
Savas Gerets'in GS'ini seyretmemis gibi konusuyorsun. Eger gecen gun GS 4-3-3 oynadiysa, Gerets 2 koca sezon 4-3-3 oynadi. Iki forvet arkasinda aslinda hucumcu, ileri hat oyuncusu Ilic'i oynatarak. Arada Ilic sakat oldugunda Umit-Hakan ilerde arkalarinda Necati oynatiyordu. Bazen iyice abartip, son 15 dakika ilerde Umit-hakan arkalarinda Ilic ya da Necati, sag acikta ve hatta sol acikta da Kabze oynuyordu. Ne cabuk unuttuk?

Turkiye ligi defans cizgini her mac orta sahaya cikaracak kadar kotu bir lig degil. Her takimda hizli bir kac forvet oyuncu, geriden uzun top atabilecek duzgun ayagi olan bir oyuncu var. Rize maci Rize sahasinda oynandi cunku Rize rezaletti, Servet ve Song rakibe orta cizgide basarak oynayabildiler. Ferdi haricinde adam yoktu o da Sabri'nin uzerine gitmeyi tercih etti. Bursa maci boyle bir mac degildi. Gerets'in mantigina gore her mac ayni, rakip, deplasman, ic saha fark etmiyordu.

Gerets M. Guven'i tek basina Besiktas macinda oynatti. Almanya'da super kupayi verdigimiz ve kotu oynadigimiz mac. Ondan sonra da oynatmadi.

2'inci macdan hukum veren "Meger sorun Gerets degilmis" diyen arkadaslar acele ediyorlar. 2 ay sonra farkli bir goruntu olacak beklenmedik buyuk aksilikler olmaz ise. Bu zamani en az puan kaybiyla kapatmali GS, arkasi cok kuvvetli sekilde gelecek. Besiktas'i seyircisiz statta sahasina hapseden, 2 pozisyon karsiliginda 10 pozisyon bulan ve yenen bir GS umit ediyor ve bekliyorum.

Ozan Ersoy
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Hasan'in aciklamasi var resmi sitede. Bu aciklamayi kendisinin kaleme aldigi belli. Samimi bir aciklama olmus:

http://www.galatasaray.org/detay.asp?PI ... rID=300871
Hakan Can

Post by Hakan Can »

Orta sahayi uclu kurdu cunku Arda serbest hatta daha cok forvet gibi oynadi.Benim bu macta elestirdigim sistemdi.4-3-3 seklinde oynadi GS
Bursaspor 4-3-3 oynadı...

3. forvetimizden kastınız Arda ise hayır..bizim takımımız 4-4-2 oynadı Bursa maçını...
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Cengiz Akgun wrote: Demek ki neymi$ Ali bey? Turk futbolcusu cobanla gudulecek kadar kendini idare etmesini bilemiyormu$. Ne kadar ayip ama; e$ek kadar olup hala kendine malik olamamak ve boyle dile du$mek. Bunlar hep ucuncu dunya ulke kategorisinden olmanin sancilari.
Cengizciğim, katılmıyorum, hem de hiç katılmıyorum.

Benim Arda ile ilgili yorumlarım Arda'nın yaz tatilinde yani iki sezon arasında yaptıklarıyla ilgiliydi, çekilen resimler falan, ayrıca üçüncü, birinci, beşinci dünya, bir insanın tatillerinde yaptığına karışılmaz (eğer betonda maç yapıp ya da pankreas güreşlerine katılıp kendini sakatlamıyorsa). Bu seferki olay başka, sezon sırasında olmuş, tabii değişik muamele görür.

Ama yine de güdemezsin Cengizciğim. Şu sıralarda senin oralarda sabahtan akşama konuşuluyor, Amerikan Futbolu tarihinin en pahalı anlaşmasını imzalayan Michael Vick yakında köpek dalaştırmaktan hapishaneye girecek, muhtemelen NFL kariyeri bitti, köpek kavgası yaptırdığı yetmemiş bir de iyi kavga edemeyen köpekleri kendisi şahsen boğarak, elektrik vererek öldürüyormuş. Amerika'nın güneyi zaten üçüncü dünya diyebilirsin ama bu örnekleri Minnesota'da yatta sex partisi düzenleyen Vikings takımı oyuncularına, Amerika'nın her yerinde bir sürü rezalete karışan baseball, basketbol oyuncularına arttırısın.

Michael Vick'in kontratı ile 100 Arda alınır, kim güdebilmiş Michael Vick'i? Sergen atlardan kumarhaneye zor atıyor kapağı senelerdir, güden olmuş mu? Kimseyi güdemezsin, bir müddet doğruyu söylersin, yol gösterirsin, baktın adam olmuyor sallarsın gider.

Arda'ya yazın olanlarla ilgili kimse laf edemez, ama maçtan iki gece önce saat 2:30da gece klübünden çıkıyorsan, iki gün sonra da ruh gibi sahada dolanırsan lafı yersin. Dikkat etmesi lazım, uyarılır bir-iki kez, ondan sonra kendi bileceği iş, Türkiye'de kahveler akıllı adam dolu derler, Arda da Anadolu klüplerinde üstün yetenek, 10 sene sonra da maliye bakanının memleketinin ikinci lig takımına flaş transfer olur, o da Sergen kadar yeteneği varsa. Ama güdüp bir şey yapamazsın bence, ne Amerika'da ne burada.

Ali
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali Gursel wrote:
Cengiz Akgun wrote: Demek ki neymi$ Ali bey? Turk futbolcusu cobanla gudulecek kadar kendini idare etmesini bilemiyormu$. Ne kadar ayip ama; e$ek kadar olup hala kendine malik olamamak ve boyle dile du$mek. Bunlar hep ucuncu dunya ulke kategorisinden olmanin sancilari.
Cengizciğim, katılmıyorum, hem de hiç katılmıyorum.

Benim Arda ile ilgili yorumlarım Arda'nın yaz tatilinde yani iki sezon arasında yaptıklarıyla ilgiliydi, çekilen resimler falan, ayrıca üçüncü, birinci, beşinci dünya, bir insanın tatillerinde yaptığına karışılmaz (eğer betonda maç yapıp ya da pankreas güreşlerine katılıp kendini sakatlamıyorsa). Bu seferki olay başka, sezon sırasında olmuş, tabii değişik muamele görür.
Elbette tatilde olanin ne yaptigi onemli degil. Olay bu tur $eylerin Turkiyede nereye varacagi. Adam gozu acilinca ali$mi$ kudurmu$tan beter oluyor. Gorevini yapamiyor. O yuzden gudulmesi gerekiyor.
Ali Gursel wrote: Ama yine de güdemezsin Cengizciğim. Şu sıralarda senin oralarda sabahtan akşama konuşuluyor, Amerikan Futbolu tarihinin en pahalı anlaşmasını imzalayan Michael Vick yakında köpek dalaştırmaktan hapishaneye girecek, muhtemelen NFL kariyeri bitti, köpek kavgası yaptırdığı yetmemiş bir de iyi kavga edemeyen köpekleri kendisi şahsen boğarak, elektrik vererek öldürüyormuş. Amerika'nın güneyi zaten üçüncü dünya diyebilirsin ama bu örnekleri Minnesota'da yatta sex partisi düzenleyen Vikings takımı oyuncularına, Amerika'nın her yerinde bir sürü rezalete karışan baseball, basketbol oyuncularına arttırısın.

Michael Vick'in kontratı ile 100 Arda alınır, kim güdebilmiş Michael Vick'i? Sergen atlardan kumarhaneye zor atıyor kapağı senelerdir, güden olmuş mu? Kimseyi güdemezsin, bir müddet doğruyu söylersin, yol gösterirsin, baktın adam olmuyor sallarsın gider.
Michael Vick kopek gure$tirdigi icin futbolunu ihmal etmemi$. Adama yildiz gozu ile bakiyorlar. Adamin tatilde yaptigi tamamen kumar icin kopek dala$tirmak ve bu hayvanlara eziyet etmek. O yuzden de kanuni yoldan adami iceri alacaklar. Takimla arasinda olan bir husumet ya da kontratinda olan kendine bakmamaktan bir sorun yok. Kontrati otomatik olarak du$uyor. Michale Vick'e oynamadigi parayi pe$in filan vermediler ki. Oynayabilse o parayi alacakti. $imdi bir sene hapishane futbol takiminda oynayacak. Ha eger isterse takimi da dava eder takimin boyle yoklugundan ugradigi zarari gosterebilirse $imdiye kadar oynayip aldigi paraninin bir kismini da alabilirler.
Ali Gursel wrote:
Arda'ya yazın olanlarla ilgili kimse laf edemez, ama maçtan iki gece önce saat 2:30da gece klübünden çıkıyorsan, iki gün sonra da ruh gibi sahada dolanırsan lafı yersin. Dikkat etmesi lazım, uyarılır bir-iki kez, ondan sonra kendi bileceği iş, Türkiye'de kahveler akıllı adam dolu derler, Arda da Anadolu klüplerinde üstün yetenek, 10 sene sonra da maliye bakanının memleketinin ikinci lig takımına flaş transfer olur, o da Sergen kadar yeteneği varsa. Ama güdüp bir şey yapamazsın bence, ne Amerika'da ne burada.

Ali
Ardanin yazi ki$a kari$tiracagi gun gibi belli idi ve de oyle oldugu ortada. $imdi ugra$ bakalim Arda ile oglum yolun iyi degil kendine gel diye. Yildiz oldu ya cok konu$mayin begenmezseniz satarsiniz bile der Arda.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Post Reply