2007-2008 Sezona Hazirlik donemi ve Maclari

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Hasan Tezcan wrote: Defans cok acik veriyor, orta saha BJK
FB'ye göre zayif. Dun oynanan kupa macini baz aliyorum. Her iki takimi da
tebrik ederim, seyri guzel bir mac oldu.
Hasan,

Sanırım ılk 25-30 dakikadaki karşılıklı saldırı temposu seni yanıltıyor. Sonradan iki takım da şiştiler zaten. Karşılarında ciddi bir takım olsa dümdüz ederdi ikisini de. Sezonun başı dahi olsa bana biraz abartılı geldi. Ben bu iki takımın da ne defansını ne de orta sahasını almayayım bizimkine gore.

Tabii FB'de Appiah ve Tumer oynarsa ne olur bilmiyorum ama BJK İbrahim Akın'ı çıkarıp Koray'ı aldıktan sonra bir süre hapsetti FB'yi ama onlar da yoruldular. Bir de gol problemleri var gibi, Nobre ile değişir mi bilmem.

Sag kanat problemini hallederse GS biraz da birlikte oynadıktan sonra hem defansı hem orta sahası bu ikisinden de iyi olur.

Sabri-------------Linderoth------------Ayhan------------Arda

bunlar yarım saatte şişmez. Arda 70 dakikada şişer ama kalanlar at gibi 90 hatta 120 dakika kosarlar. Ama şu çift forvet işi bozar bu orta sahayı, onu da merak ediyorum ne yapacak Kalli.

Ali
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Transfer baslıgı altında hem Suazo hem Pauleta transferinin olmayacagını Ercan paylasmıs. Ben bu arada Omer Urundul un GS ile ilgili yazdıgı yazıyı buldum, asagıya bir bolumunu kopyaladım.

Hasan Tezcan nın Umit in savruklugu gorusune katılıyorum. Hatta Kabze nin onunu kesmesi fikride bence dogru. Daha cok zaman bulsaydı bugun Kabzeyi baska sekilde degerlendirebilirdik.

Ne FB ne de BJK nin bizden iyi oldugu gorusune ise katılmıyorum. Her iki takımın defanslarının dun yapılan Super Kupa da yeterince test edilmedigi gorusundeyim. FB nin on liberoda oturmus bir duzeni ve iyi oyuncuları var, bana gore acıkları iyi kamufle ediyorlar. Avrupa macları icin ciddi endiselerim var. Bu sene Avrupa kupa performanslarımız hem takımlar hem ulke puanı acısından cok kritik.

http://www.sabah.com.tr/2007/07/31/urundul.html

"Galatasaray'ın İstanbulspor ile yaptığı hazırlık maçını dikkatle takip ettim. Feldkamp'ın kafasındaki oyun modeli net bir şekilde göründü. İlerde sürekli dolaşan, zaman zaman da orta sahanın içine giren tek forvet, hareketli ve yer değiştiren ofansif ağırlıklı 4 orta saha, arkalarında ön liberoda Linderoth ve 4'lü defans bloğu. Hücum girişimlerinin bir numaralı organizatörü de Lincoln. Sahaya çıkan ilk 11'de 8 yeni isim vardı. Bu yüzden doğal olarak da kopuk kopuk bir futbol sergilendi. Hem uyum sorunundan hem de Feldkamp'ın zor sisteminden oyun zaman zaman çorbaya döndü. Gerets'in sistemiyle Feldkamp'ın sistemi tamamen zıt kutup teşkil ediyor. Gerets'in düzeninde orta sahanın kenarındaki isimler ofansif ağırlıklı ve sadece kendi bölgelerinde görev yapıyorlardı. İleride de çift santrfor vardı. Bu sezon Galatasaray köklü bir düzen değişikliği yaşayacak."

" Feldkamp'ın sisteminde tek eksik forvette. Hasan Kabze ve Necati'yle yollar ayrıldı. Yönetim mutlaka bir santrfor transfer edecek. Gündeme gelen isimlerden sisteme en uygun olanı Şilili Humberto Suazo. Copa America maçlarını TV8'den yorumlarken bu futbolcuyu titizlikle gözlemledim. Bana göre Feldkamp modelinin tam ihtiyaç duyduğu forvet tipi. Suazo'yu tanımayanlar için benzer özellikte bir örnek verebilirim: Barcelonalı Samuel Eto'o.
Yaklaşan lig ve UEFA Kupası için Galatasaray'ı bekleyen en büyük tehlike yaşanacak uyum sorunu ve zor sistemin oturması için zamana ihtiyaç olması."
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:...bakiniz hirsli futboluyla dikkat cekmis :o

http://www.fotomac.com.tr/gal103.html
Ha... Neyse. Arda verdigi pasa vuru$unu gorenlerin onun neyi sirtlayacagini cok iyi biliyorlar. Salak herif. Insan utanir be o golu atamayacaksan neyi etacan be sersem. Dun yine sagi solu dovmu$. Ama sifir kere sifir yine sifir ve el de var sifir olmu$.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Dunku mactan sonra takim sanki soyle olusacakmis gibi geldi bana.

Deplasman ve Avrupa

Orhun(Aykut)
Sabri Song Servet Volkan
Linderoth
Baris Ayhan Arda
Lincoln
Yeni Transfer

İc saha

Orhun (Aykut)
Sabri Song Servet Volkan
Baris Linderoth Arda
Lincoln