Yolculuk / Ani /Konu dışı

Spor, kultur, muzik, sanat gibi konulara odaklanmis forum.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kerem Tezic wrote:
Kerem Tezic wrote:Takunyacilarin THY'si.... http://haber.gazetevatan.com/THY_ucagin ... 6/1/Gundem
Hatanin sebebi belli olmus. Pist yaklasma sisteminin kalibrasyonlari bozukmus. Ben de diyordum koskoca THY nasil hata yapar diye. Yanlisligi duzeltir devlet buyuklerimin ve idarecilerimin zeka dolu gözlerinden öperim. Serefsiz kule!
Arada sirada ben yanlislikla baska binanin oto parkina giriyorum gidecegim is yerinin adresi dogru buldum diye. Sonra cikip yandaki binaymis demek diyerek oraya geciyorum. GPS de yalan soyluyor bazen kerata.

Insanlik hali boyle yanlis hava alanina inersin sonra sis filan olursa hava alani diye yandaki tarlaya filanda inersin. Gece ise dag yamaclarina iniliyor filan. Turk pilotlari alisik bu duruma. Ama olen yolcular bir turlu alisamadilar. Bir iki daha deve keserlerse peronda ya da pistte bu aksilikler bertaraf olacak.

THY muduru de imam bozmasi acaba? Gecen gun RTUK Imam'a emanet edildi saymanlik gorevi verildi diye bir baslik gordum de ondan merak ettim. Boyle dini butun adamlara ihtiyacimiz var. Haram yemez ama hamama gidip pestemal asiran cinsinden.
Last edited by Cengiz Akgun on Wed Apr 08, 2009 9:57 pm, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Kerem Gulec

Post by Kerem Gulec »

Cengiz Akgun wrote: THY muduru de imam bozmasi acaba? Gecen gun RTUK Imam'a emanet edildi saymanlik horevi verildi diye bir baslik gordum de ondan merak ettim. Boyle dini butun adamlara ihtiyacimiz var. Haram yemez ama hamama gidip pestemal asiran cinsinden.
Cengiz Abi,

THY'nin baskaninin bir Aerospace Master'i, bir Makine master'i, bir de Makine doktorasi var (Ann Arbor). ITU ucak muhendisliginde hocalik yapmis. Teknik olarak bu isi bildigine pek suphe yok sanirim. Adam iyi bir bilim adamina benziyor oyle bos bir hoca gibi de degil. Sonlu elemenlar, kompozit, yapi dinamigi falan calismis. Yani en azindan ucaklarin mekanik dizaynindan cok iyi anlayan bir adam.

Sanirim THY'nin en buyuk problemi hizla buyuyelim derken ucus guvenligi, pilot egitimi gibi olaylari savsaklamak oldu. Tabii ki yolculara iskender versen, ucusu tamamlamadiktan sonra kiymeti yok. Su Amsterdam'da dusen ucak yok yere dustu ornegin. Cok basit bir elektronik ariza bir suru hayata mal oldu. Sonra yapilan yalan yanlis aciklamalar zaten fiyaskoydu. Pilotlari kahraman ilan ettiler ilk basta, olen yok falan filan hikayeleri. Isin aslinin oyle olmadigi cikti tabii ki sonradan ortaya, auto-pilotu yonlendiren kici kirik bir altimetrenin koca ucagi yere cakmasina goz yumdular. Neyse gunahini almayalim insanlarin, arastirma daha suruyor sanirim.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kerem Gulec wrote: ..
Cengiz Abi,

THY'nin baskaninin bir Aerospace Master'i, bir Makine master'i, bir de Makine doktorasi var (Ann Arbor). ITU ucak muhendisliginde hocalik yapmis. Teknik olarak bu isi bildigine pek suphe yok sanirim. Adam iyi bir bilim adamina benziyor oyle bos bir hoca gibi de degil. Sonlu elemenlar, kompozit, yapi dinamigi falan calismis. Yani en azindan ucaklarin mekanik dizaynindan cok iyi anlayan bir adam.

Sanirim THY'nin en buyuk problemi hizla buyuyelim derken ucus guvenligi, pilot egitimi gibi olaylari savsaklamak oldu. Tabii ki yolculara iskender versen, ucusu tamamlamadiktan sonra kiymeti yok. Su Amsterdam'da dusen ucak yok yere dustu ornegin. Cok basit bir elektronik ariza bir suru hayata mal oldu. Sonra yapilan yalan yanlis aciklamalar zaten fiyaskoydu. Pilotlari kahraman ilan ettiler ilk basta, olen yok falan filan hikayeleri. Isin aslinin oyle olmadigi cikti tabii ki sonradan ortaya, auto-pilotu yonlendiren kici kirik bir altimetrenin koca ucagi yere cakmasina goz yumdular. Neyse gunahini almayalim insanlarin, arastirma daha suruyor sanirim.
Posotive bilimler ugrasmis ve klasik tanimi ile bir "titri" olan insanin basinda olan organizasyonda hem de havayolu gibi en ufak bir ariza ve dikkatsizligin felaketle bitecegi bir iste hala gecmisten ders almiyrarak su yapilanlari gorunce insanin migdesi bulaniyor.

Hollanda da ucak boku bokuna dustu. Bunun lami cimi yok. Daha gecen gun kaptan pilotun anlattiklarini gectiler buraya. Bu insan hala ne yuzle o koltuk oturabilir bilemiyorum. Pilot yetistirme isini sofor muavinligi ile karistirmis gibiler.

Okuyup uflemeye gelince. Bizim Erbakan hoca hazretleri de ITU makine bolumunden en iyi derece ile bitirip Almanya Ahen'da doktora yapmis ama pancar sulama motorunu daha dogru duzgun yapamadan tank ve motoru yapmaya soyunmustu. Sonra teneke teneke altinlarin ustune oturup ayak bilegine elektronik tasma takmaya bile razi oldu.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Arkadaslar aranizda Windows Vista kullanan var mi ve bunun yarattigi sorunlardan muzdarip olan var mi? Bu sene basi Sony Vaio dizustu aldim Vista da icindeydi tabii ve daha ilk haftadan itibaren yasadigim sorunun haddi hesabi yok. Explorer surekli donuyor ve baska sorunlar da var. Cözum önerisi olan var mi? Aslinda sorum su olmali: bilgisayar oyunu falan oynayan bir insan degilim. Bu dizustuyu sadece program yazmak icin kullaniyorum. Aranizda baska iyi bir isletim sistemi önerecek olan var mi? Gina geldi be kardesim bu windows'tan.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kerem Tezic wrote:Arkadaslar aranizda Windows Vista kullanan var mi ve bunun yarattigi sorunlardan muzdarip olan var mi? Bu sene basi Sony Vaio dizustu aldim Vista da icindeydi tabii ve daha ilk haftadan itibaren yasadigim sorunun haddi hesabi yok. Explorer surekli donuyor ve baska sorunlar da var. Cözum önerisi olan var mi? Aslinda sorum su olmali: bilgisayar oyunu falan oynayan bir insan degilim. Bu dizustuyu sadece program yazmak icin kullaniyorum. Aranizda baska iyi bir isletim sistemi önerecek olan var mi? Gina geldi be kardesim bu windows'tan.
Cozum onerim su. Vista'yi sokup at ve XP professional'i yukle. MS bir mektup yaz Windows 7 de boyle cikarsa Seattle'daki binayi dinamitleyecegiz diye.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Kerem Tezic wrote:Arkadaslar aranizda Windows Vista kullanan var mi ve bunun yarattigi sorunlardan muzdarip olan var mi? Bu sene basi Sony Vaio dizustu aldim Vista da icindeydi tabii ve daha ilk haftadan itibaren yasadigim sorunun haddi hesabi yok. Explorer surekli donuyor ve baska sorunlar da var. Cözum önerisi olan var mi? Aslinda sorum su olmali: bilgisayar oyunu falan oynayan bir insan degilim. Bu dizustuyu sadece program yazmak icin kullaniyorum. Aranizda baska iyi bir isletim sistemi önerecek olan var mi? Gina geldi be kardesim bu windows'tan.
XPye dondukten sonra aynen Open office kullan, excel, word ve power pointe ilelebet elveda de..
NO ADNANS, NO CRY !!
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Cengiz Akgun wrote: Cozum onerim su. Vista'yi sokup at ve XP professional'i yukle. MS bir mektup yaz Windows 7 de boyle cikarsa Seattle'daki binayi dinamitleyecegiz diye.
Iyi de abi dunyanin parasi degil mi XP tekrardan? Sen dedigin gibi mi yaptin?
Sanirim dinamitlemeyi dusunen cok kisi vardir Vista rezaletinden sonra. Yahu nasil olur da yeni diye cikarttiklari eskiyi aratiyor her seferinde?
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Alpay Dedeoglu wrote: XPye dondukten sonra aynen Open office kullan, excel, word ve power pointe ilelebet elveda de..
Alpay sorun excel veya word ile baglantili mi? Yoksa masrafli oldugu icin mi diyorsun? Bir de merak ettigim XP'e ucretsiz cevirme isi yapilabiliyor mu? Ilk basta sorun makinede sandim ama Vista kullanan pek cok kisi sorunlar yasiyor anladigim.
Kerem Gulec

Post by Kerem Gulec »

Kerem Tezic wrote:
Alpay Dedeoglu wrote: XPye dondukten sonra aynen Open office kullan, excel, word ve power pointe ilelebet elveda de..
Alpay sorun excel veya word ile baglantili mi? Yoksa masrafli oldugu icin mi diyorsun? Bir de merak ettigim XP'e ucretsiz cevirme isi yapilabiliyor mu? Ilk basta sorun makinede sandim ama Vista kullanan pek cok kisi sorunlar yasiyor anladigim.
Kerem,

Ben de gecen seneydi sanirim (ya da ondan onceki), yeni laptop aldigimda Vista'yla geldi. Birkac gunde beni de cildirtti. Kullandigim programlari desteklemez, ikide bir cakilir, bir de turlu atraksiyonlar yuzunden performans yerlerde. Aradan cok zaman gecti Vista'yi adam etmislerdir diye dusunuyordum aslinda ama oyle degil demek ki.
Neyse, ben o zaman direk olarak XP professional a donus yaptim. Tam emin degilim ama soyle bir risk var sanirim. Ornegin o zaman hem Vista hem XP yaygindi, ve Lenovo'nun web sitesine iki isletim sistemi icin de gereken suruculer her kart icin koyulmustu. O yuzden rahatlikla bir iki saatte halletmistim bu donusum olayini. Ondan beri de bilgisayar bir kere bile cakilmadi. Fakat su dedigim bir bucuk sene once falan ve su an kartlarin XP surumleri olup olmadigina bakmak gerekebilir. Belki sadece Vista yazilimi olan kartlar falan vardir. Sony'nin web sitesini bir kontrol et istersen once.
XP professional olayina gelince, okulun anlasmasi var ve ucretsiz almistim ben. Eger universitelerden biriyle bir ilgin varsa veya ilgisi olan bir tanidigin varsa belki ucretsiz bulabilirsin benzer akademik anlasmalar dolayisiyla. Bu arada sorun Office'le ilgili degil sanirim. Cunku su an bende ne office (Word, Excel, PP) ne de internet explorer 7 sorun cikariyor. Yalniz ben hala Office 2003 kullaniyorum, Office 2007 beni Vista'dan beter cildirtti. Bir hevesle yuklemistim, 1-2 saat surdu omru.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kerem Tezic wrote:
Cengiz Akgun wrote: Cozum onerim su. Vista'yi sokup at ve XP professional'i yukle. MS bir mektup yaz Windows 7 de boyle cikarsa Seattle'daki binayi dinamitleyecegiz diye.
Iyi de abi dunyanin parasi degil mi XP tekrardan? Sen dedigin gibi mi yaptin?
Sanirim dinamitlemeyi dusunen cok kisi vardir Vista rezaletinden sonra. Yahu nasil olur da yeni diye cikarttiklari eskiyi aratiyor her seferinde?
Ben VISTA koyacagiz dediklerinde ekstra 50 dolar verip XP yuklettirip oyle aldim. Malum simdi otomatik Vista yukluyorlar baska sey istersen para istiyorlar veya OS koyma bende var diyorsun koymadan yolluyorlar. Eger ustunde application'lar varsa onlar XP ile calisir. Hem XP'nin driverlari daha fazla. VISTA'da bulamayacagin seyler XP'de var. Amerikalilarin dedigi gibi kursunu isirip birkac saat ugrasacak ve XP'yi yukleyeceksin. Ondan sonrada applicationslar. Degilse ugrasir durursun boyle. Secim senin. Vista tam bir fiyasko MS icin.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Cok sagolun verdiginiz bilgiler icin. Ilk isim bilgisayari aldigim yere gidip konusmak olacak sistemi degistirmek icin. Adama gercekten kafayi cizidirir bu Vista. Bir suru program donuyor, taskmanager'dan kapatmak da dert. Ha bu arada Excel 2007 de son derece gicik bunda da adasla hem fikirim. Aslinda en iyisi Linux deniliyor ustelik pek cok program Linux'le calisiyor, bu dertlerin hic biri yok. Biraz ugrasip yeterli donanim elde ettikten sonra, eger oyun moyun da oynamiyorsaniz herkesin en cok övdugu, ustelik bedava.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Türkiye'de erişimi yasaklanan paylaşım sitesi YouTube'un ardından, Atatürk'ün kişilik haklarına ve manevi şahsiyetine ağır hakaretler içerdiği öne sürülen bir site nedeniyle arama motoru Google da kapanma tehlikesiyle karşı karşıya

Atatürkçü Düşünce Derneği, Google’da “Kemalizmin karın ağrısı” yazılarak ulaşılan sitede, Atatürk’e ağır hakaretler içeren ifadelerin yer aldığı gerekçesiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosu’na suç duyurusunda bulundu.

Arama motoru yöneticilerinin cezalandırılması ve Google’ın Türkiye’de erişime kapatılması istenen dilekçede, “Kemalizmin karın ağrısı” yazılarak ulaşılabilen ana başlıklarda, Türkiye’nin kurucusu Atatürk’e kişilik hakları dahil, her alanda hakaret edildiği kaydedildi.

Söz konusu yayınların kimler tarafından siteye konulduğunun tespit edilemediği belirtilen dilekçede, “Ancak sayfanın sonuna sitenin Google tarafından desteklendiği yazılmıştır.

Atatürk’ü Koruma Kanunu başta olmak üzere, TCK ve ilgili maddelere aykırı olarak yayın yapan sitenin sorumlularının tespit edilerek, cezalandırılması ve bu sitenin de acilen yayınlarının durdurulması ve kapatılmasını talep ediyoruz” denildi.

Paylaşım sitesi “YouTube”a erişim de, Atatürk’e hakaret içeren görüntüler bulunduğu gerekçesiyle süresiz olarak yasaklanmıştı. Ankara Basın Savcılığı, Atatürk’e hakaret içeren görüntülerin sadece Türkiye veri tabanında kaldırıldığı gerekçesiyle erişime izin vermemişti.

RADİKAL
Kahrolsun google!

Sürekli batıyı batılıyı yalayanları şimdi anlıyorum. Böylesi ancak bizde olur..
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

TRUST GALATASARAY
MGC
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yimaz Ozdil saka ile karisik Mehmet Oz'e dokundurmus ama olayi yanlis baglamis. mehmet Oz'u iceri niye tiksinlar profesor diye.
Dikkat ediyorsanız...

Mehmet Oz gecikti. Normalde bu mevsimde elinde bir kitapla cikar gelir dereotunu karpuz kabugu ile kaynatip icin sonra serce parmaginizin uzerinde amuda kalkin, 16 kere seks yaparsiniz filan derdi.

Bu sene yok

Tahminim o ki "Neme lazim birader" demistir "adinin onunde prof olan herkesi iceri tikiyorlar" diye dusunup pas gecmis olabilir.
Oyle mi dersiniz? Elbetteki benimkisi kiskanclik hissi. Ben niye yapamadim duygusu.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Gulmekten olucem :lol:
MAUS'taki tassaga bak :lol:
Yalniz is moka sariyor sonunda alanda memnun degil satanda.

YILIN DAVASI !
Forumumuzun guzide avukatlari konu hakkinda ne der ?

http://uk.news.yahoo.com/blog/editors_c ... cle/26357/

A judge in Stuttgart, Germany, is currently trying to decide on a lawsuit in which a man hired his neighbour to impregnate his wife.
It gets weirder.

Demetrius Soupolos, 29, and his former beauty queen wife, Traute, were very keen to have a child together, but Demetrius was Sterile so they began to seek out other possible options.

The option the couple eventually decided on was to hire their neighbour Frank Maus, 34, to impregnate Traute.

Maus, who was already married with two children agreed to do the job for the fee of €2,000. For three evenings a week for the next six months, a total of 72 different times, Maus tried to impregnate Traute.
When his own wife objected, Maus explained that he was "only doing it for the money."

After the unsuccessful six-month period Soupolos insisted that Maus take a medical examination. The doctor concluded that Maus was also sterile, which forced his wife into admitting that their two children did not belong to him.

Soupolos is now suing Maus in an effort to get his money back. Maus' argument is that he did not guarantee conception, only that he would try his hardest.
TRUST GALATASARAY
MGC
Post Reply