Uefa cup: GS- Metalist Kharkiv 0-1

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Gecen sene Zenit'ten sonra bu sene de Metallist UEFA finaline cikarsa (gruptan cikarsa tabi) sasirmayin.

Hele bir grubu gecelim de ben sonra yorum yapicam.

Biraz yapici olmaya calisiyorum. :D
Man City'deki Ireland hakkinda hala yorum bekliyorum senden.:)
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Ozgur A. Boztepe wrote:Menejerlik oyunlarinda gercek hayati simule edebilselerdi eger, futbol maclarinin neticesi oynanmadan tahmin edilir, degisiklikler yapilir ve kanimca cogu mac berabere biterdi.

Etten kemikten insalari idare etmekle, o insanlarin kategorilere bolunmus tahmini yeteneklerinin 1 2 sayfalik bir programda toplanmis sanal "denklerini" yonetmek cok cok farkli seyler.

Sans 1-6 arasinda bir zarin atilip tutulmasi degildir. Sans bazen egilip bukulebilir, iste bu insanlar basarili olurlar futbolda.

Ama dedigin gibi TD'lik hislerini tatmin ediyorsa, hepimiz alip oynamaliyiz.
Yanlis hatirlamiyorsam, EPL'inden bir takim, hatirlamiyorum hangisi oldugunu, bu manager oyunlarindan biriyle anlasma imzaladi saniyorsam.Dunyadaki futbolcu takibi ve transferleri icin.Arastirip bulmaya calisacagim hangi takim oldugunu.
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Omer K. KOCAOGLU wrote:
Ozgur A. Boztepe wrote:Menejerlik oyunlarinda gercek hayati simule edebilselerdi eger, futbol maclarinin neticesi oynanmadan tahmin edilir, degisiklikler yapilir ve kanimca cogu mac berabere biterdi.

Etten kemikten insalari idare etmekle, o insanlarin kategorilere bolunmus tahmini yeteneklerinin 1 2 sayfalik bir programda toplanmis sanal "denklerini" yonetmek cok cok farkli seyler.

Sans 1-6 arasinda bir zarin atilip tutulmasi degildir. Sans bazen egilip bukulebilir, iste bu insanlar basarili olurlar futbolda.

Yanlis hatirlamiyorsam, EPL'inden bir takim, hatirlamiyorum hangisi oldugunu, bu manager oyunlarindan biriyle anlasma imzaladi saniyorsam.Dunyadaki futbolcu takibi ve transferleri icin.Arastirip bulmaya calisacagim hangi takim oldugunu.
Bu tip oyunlari hic oynamadim. Onun icin yorumum biraz havada kalabilir ama bu tip oyunlari gercek hayata uygulamak bana hic gercekci gelmiyor TR futbolculari icin. Bizim futbolcular kesinlike diger ulke futbolcularindan farkli. Hatiri sayilir takimlarda hocalik yapmis ve hala yapan samimi arkadasimdan biliyorum. Ne tur futbolcu dertleri ile ugrastiklarini duysan gulersin. Daha dun yine bizim kulubu avucunun ici gibi bilen biriyle 10 dakikalik bir sohbetim oldu GS hakkinda. Oyle seyler soylediki bu tip oyunlarin gercek oyuna uygulanmasinin ne kadar gercek disi oldugunu bir kez daha anladim. EPL takimi icin gecerli olabilir belki bilemem...

Bu arada eger dogru okuduysam Metalist hocasi macta GS'i cok begendigini soylemis. Bunu dalgaci bir sekilde soyledigini dusunmuyorum ki bunu soylemesi icinde hicbir neden yok.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Ozgur A. Boztepe

Omer K. KOCAOGLU wrote:

Cok buyuk takimlar disinda cogu orta sira takimi championship manger den oyuncu bakiyor. Cunku oyunun kendisi gercegi yansitmasada, oyun yapimcilari adini bile bilmedigimiz ligleri bir suru kisi ile takip ediyorlar. Cogu orta sira takimindan daha iyi bir Scouting gruplari var. Nede olsa oyun cok fazla satan, ve hastasi cok olan bir oyun. Isin zevki ise kimsenin tanimadigi adamlardan super bir takim kurmak.
En azindan o kadar taranip bulunan oyunculara zaman ayirip bakmaya deger.
Rivayete gore Ersun yanal'in bilgisayarindada benzer bir liste varmis.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Yanlis anlama olmasin. Database olarak yararli olabilir cunku sonucta scouting gibi birsey. Benim demek istedigim oyundaki takimini yonetip orda yapilanlari gercek futbol takimina uygulamakta olan gerceklik payi.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Murat Tekin

Post by Murat Tekin »

quote]Evinin 1 mil otesinde ozel Ford Mustang sirketi olan, ilk arabasi bir mustang olan bir mustang asigi olarak konuya giriyorum.

http://www.mustangsunlimited.com/

Aldigin mustang ne olursa olsun, her parcasi burda bulunabilir. Bende bir katologlari var, eger istersen postalayabilirim.[/quote]

Ozgur, tesekkürler. Tema buraya pek uymadi ama:
Bu Araba konusu icin Yeni bir Topic mi acsak - iyi olur. :D
Katalogu gönder desem bayagi tutar. Önce su Arabayi bulalim. Sen memnun muydun?
Ozgur A. Boztepe

Murat Tekin wrote:quote]Evinin 1 mil otesinde ozel Ford Mustang sirketi olan, ilk arabasi bir mustang olan bir mustang asigi olarak konuya giriyorum.

http://www.mustangsunlimited.com/

Aldigin mustang ne olursa olsun, her parcasi burda bulunabilir. Bende bir katologlari var, eger istersen postalayabilirim.
Ozgur, tesekkürler. Tema buraya pek uymadi ama:
Bu Araba konusu icin Yeni bir Topic mi acsak - iyi olur. :D
Katalogu gönder desem bayagi tutar. Önce su Arabayi bulalim. Sen memnun muydun?[/quote]

Konu disi topiginden devam edebiliriz sence uygunsa.

Bende 98 coupe vardi. Bir cok parcasini degistirdim. Hem fiyatlar hemde parcalar iyiydi.

60 lardan 2009 a kadar. shellby, cobra dahil her marca orijinal ve aftermarket olarak mevcut. Ben kendi mustangimide onlar vasitasi ile sattim.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Bu da M.A. Birand in yorumu:

Futbolcunun ciddiyetsizliği
GS ile Ukrayna’nın Metalist takımı arasındaki maçın sonucu futbol dünyasındaki iki farklı yaklaşımı gözlerimizin önüne serdi.
Her iki takımın oyuncuları milyonlar kazanıyor. Yüzbinlerce taraftardan kar-kış demeden destek alıyor. Omuzlarda taşınıyorlar.
İşte onlardan biri (GS) ister ciddiyetsizlik, ister dikkatsizlik deyin, bir anlık hata yapıyor ve belki de kulübünü milyonlarca dolar zarara sokuyor. O buz gibi havada tribünleri doldurmuş olan taraftarları hüsrana uğratıyor.Diğeri ise (Metallik) kendinden üstün rakibini son dakikaya kadar kovalıyor. Maçtan düşmüyor. Oyun disiplinini bozmuyor ve o bir anlık hatayı yakalayıp maçı kazanıyor.
Bu olayı “her futbolcu hata yapar” diye geçiştiremeyiz. Bu olay iki dünya arasındaki farkı gösteriyor.
Servet gibi değerli bir futbolcunun böyle bir hata yapması kolay affedilecek bir şey değildir. Dünya’nın ciddi kulüplerinde bu olayın üstü örtülmez. GS maalesef, iyi futbolculardan oluşan ciddiyetsiz bir takım durumuna girmiştir.

Ben kendi yorumumu biraz mizah katarak anlatayim.

Calismis didinmis evinize guzel bir Iran, Afgan yada Hereke hali almissiniz. Evinizde adete parliyor, muhtesem bir dekor araci olmus. Salonda muthesem duruyor. Evde otururken telefon caliyor, komsunuz size gelmek istiyor. Bes dakika sonra kapiniz caliniyor, bir de bakiyorsunuz kucuk iri kiyim oglu ile beraber gelmisler. Salona buyur ediyorsunuz. Lafi lafi acarken birer sekerli kahve yapip ikram ediyorsunuz. Goz kas arasinda bir bakiyorsunuz yumurcak hali ustunde iki elinde kahveler ile cayda cira oynamaga baslamis. Annesi olanlari sessiz suzuyor ve sadece seyrediyor. "Cocuklarimiz serbest ve ozgur yetissin" soylemi iceriginde sesini cikarmiyor. Vurdumduymaz hatta biraz patavatsiz. Siz goruyorsunuz ki bu kahveler haliya er yada gec dokulecek. Iciniz kipir kipir. Ara sira gozunuz ile cocugu takip dahi etseniz annesi duyarsiz, hatun tinmiyor. Sonunda halinin tam ortasina yavrucak kahveleri bocaliyor. Oglan saskin, iki elini basinin arasina goturuyor. Annesi ise cocuktur olur boyle seyler deyip - her topcunun basina gelebilecek tesaduf bir olay gibi- musade isteyip, sivisiyor.

Simdi cocuga mi kizilir yoksa ona bu terbiyeyi ogretmeyen anasina mi?

Servet e niye bu kadar yuklenildigini anlamakta ben gucluk cekiyorum. Sene basindan beri Servet top ile gereginden fazla, istikrarli kontrolsuz cikislar yapti. Bir kere degil yirmi kere yapti. Belki otuz kere yapti. Mactan maca. Benim teknik heyetim seyretti, vurdumduymaz hatta biraz da patavatsizlik derecesinde. Servet beklenilen hasari yapti, niye kiziyorsunuz? Hele benzer olaylari defalarca yasayip mudahele etmeyen patlak verince musade isteyip, sivisan belli iken.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Dikkat ettiniz mi bilmiyorum mactan sonra basin toplantisi ve yapildi ise futbolcularla olan soylesi gibi hicbir haber ve alinti yok resmi sitede. Iste kafa yapisi boyle olunca basi kuma gomuyorlar. GSTV ilan diye bosuna cene caliniyor. Bu isler hala coluk cocuk elinde.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bu kafa yapisi özumuzde var Cengiz abi. GS söyledir böyledir diyenler
iyi dusunsun. GS daha fazla yipranmasin diye yapiyorlar kendilerine göre.

Sonra futbolcularda surat bir karis...hepsi tiyatro tabii, samimi degiller...maglup
olan insan huzunlu degil sinirli olur.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Post Reply