TSL 30. / Galatasaray Trabzon 1-0 (Arda dk 50)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote:Yani isin ucunda hocasiz da sampiyon olup kirk yil konusabilmek var. Lutfen dikkat... Firsat bu firsat... :D:D

Ozan Ersoy
O zaman buradan buyur (senin sandiginin aksine sene basinda burada bazi insanlar tek forveti savunuyordu).

Simdi FB yarin kazanir varsayiyorum, ya da bizim icin sampiyonluk FB galibiyetinden geciyor diye dusunelim.

IBB macinda bugunku tip, 4-2-2 bir dizilis sanirim en uygunu olur ve de saha sartlari cok cok sacma sapan olmaz ise kazaniriz. Ancak Necati ve Ibrahim Akin cok formdalar daha da onemlisi Abdullah Avci birseyler kanitlamak pesinde olacaktir. Zaten genel olarak uc buyuklere karsi kedini gosterme derdinde bir hoca, son GS’a hoca olma konusmalari yuzunden iyice kazanma arzusu icinde olacaktir. Yine de normal olarak bu maci kazaniriz saniyorum.

Benim derdim FB macindaki dizilis ile ilgili. FB’nin GS’dan guclu oldugunu ve normadle sampiyon olmasi gerektigini dusunuyordum ama ilk yarida laubalice kaybettikleri puanlarin bedelini son haftalara kadar sampiyonluk mucadelesi yapmak zorunda kalarak oduyorlar.

Ayrica senin dedigin dezavantajlari var son haftalarda (hele ulan herifler TDsuz sampiyon oldu stresi harika gelir Avrupa'dan elenmis FB'ye, hele hele GS kupada finale kalirsa, ulan herifler sezonu cift kupayla biz ise Babayla bitirecegiz stresi nefis), buna karsin cok cok iyi bir derbi karneleri de var Zio ile ve onemli maclarda hep oynamaya geliyorlar.

Ben 4-4-2 yerine 4-4-1-1 (tek forvet) ile maci kazanma yani sampiyonluk sansimiz daha yuksek olabilir mi diye dusunuyorum:

-------------------------------Aykut---------------------------------

Sabri----------------Servet-------------Emre--------------Volkan

Okan---------------Topal----------------Ayhan------------Arda

--------------------------------Lincoln---------------------------------

--------------------------------Karan------------------------------------

Diye en alindan ilk 60 dakika bu sekilde oynarsak oyunu kontrol eder, muhtemelen one gecebiliriz. Yok gecmez isek, son 30 dakika Okan’in yerine Hakan ya da Nonda alinir, risk de alinir.

Ne dersiniz?

Ali
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote:
Ben 4-4-2 yerine 4-4-1-1 (tek forvet) ile maci kazanma yani sampiyonluk sansimiz daha yuksek olabilir mi diye dusunuyorum:

-------------------------------Aykut---------------------------------

Sabri----------------Servet-------------Emre--------------Volkan

Okan---------------Topal----------------Ayhan------------Arda

--------------------------------Lincoln---------------------------------

--------------------------------Karan------------------------------------

Diye en alindan ilk 60 dakika bu sekilde oynarsak oyunu kontrol eder, muhtemelen one gecebiliriz. Yok gecmez isek, son 30 dakika Okan’in yerine Hakan ya da Nonda alinir, risk de alinir.

Ne dersiniz?

Ali
Tabii ki. Bu kadro cok rahat oyuna hukmeder. Sene boyunca cok sayida zorlu mac oynamis yani yorulmus, yipranmis FB orta sahasina ustunluk kurar. Maldonado geri pas vermekten yorulur. Alex adim atamaz. Ayhan Volkan'a yardim eder, Topal Sabri'ye yardim eder. FB'nin kanatlari da soner. Lincoln kaleye daha yakin oynar. Ceza sahasinda Arda'yla bulacagi pozisyonlari gol yapma sansi artar. GS belki 13 pozisyon bulamaz ama buldugu 4-5 pozisyondan bir ikisini atip maci koparabilir. Son 30 dakika oyun kumara doner. Skor olarak geride olan risk alir, maci farkli da verebilir. Aklin yolu bir....

Ama...

GS'daki olan biten boyle bir kadronun sahaya cikmasinin imkansiz oldugunu soyluyor bize.

Ozan Ersoy
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

son iki haftadir form düzeyi yava$ yava$ yükseliyor takImIn. Ilk yarIm saat atamadImIz gol veya goller biraz stress yapti. Iyile$tiginden bu yana Ayhan bugün en iyi macInI oynadI. Goldeki pasI harIkaydI. Arda'da formunu tam zamanInda yakaladI. Henüz $imdiden 2 hafta sonraki FB macIna konsantre olmus bazi arkada$lar, umarIm futbolcular böyle yapmaz. Önce IBB macina cok iyi konsantre olmak $art. IBB macInI kaybedersek, FB macInIn hicbir anlami kalmayacak. Sali ak$amI da kupa macI varken, FB macInI konu$mak icin gercekten cok erken.
Last edited by Serif Halimler on Sat Apr 12, 2008 11:31 pm, edited 1 time in total.
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote:Ama...

GS'daki olan biten boyle bir kadronun sahaya cikmasinin imkansiz oldugunu soyluyor bize.

Ozan Ersoy
Ozancigim, aklin yolu birse suna da bakalim:

Chelsea FB'den 180 dakikada bir gol yedi (Deivid o golu bize ASY'de atacaksa FB sampiyon olsun zaten, o golun hazirlanmis/taktikle kazanilmis bir gol oldugunu dusunmuyorum, onlemi de yok zaten). Ikinci mac FB'nin 80li dakikalarda ayni atakta gelen iki pozisyonu disinda (Gokhan Gonul ile baslayan) pozisyonlarindan baska pozisyonu yok. Biz Chelsea degiliz ama maksat dogruyu yapmak.

Asagida Chelsea'nin dizilisi:

--------------------------------Cudicini---------------------------

Essien----------- Carvalho---------------Terry-----------Cole

------------------------------Makelele----------------------------

Cole-------------Ballack-----------------Lampard-------Kalou

-------------------------------Drogba---------------------------

Yani tek forvet. Evet, bizdeki 10 numara Lincoln (yani yumusak forvet arkasi) yerine Ballack, Lampard gibi okuz gibi kosan iki adam, arkalarinda da okuzoglu okuz gibi kosan Makelele var ama burada onemli olan konu o degil, bizde Ballack ve Lampard olmadigi malum, ne dizilisle oynarsak oynayalim yok, ama tek forvet aklin yoluysa, biz de oyle oynamaliyiz.

Bu macta bizim icin olabilecek en kotu sey cikip 20 dakika iki forvetle saldirip gol atamayip, hatta gol yiyip yorulmak. Sampiyonluk sansin yarim saate kalmadan catlar. Hatta golu bulsak dahi iki tane yeme ihtimalimiz bol.

Halbuki 60. dakikada skor 0-0 olur ise stres "ulan bir gol yersek sampiyonluk gidiyor" diye FB ustunde olur.

Aklin yolu birse boyle yapsinlar, yok mu klube haber ucuracak biri? :lol:

Ali
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Cok zevkli bir macti, ozellikle ilk yarida cok kosu, cok kaliteli pozisyon uretimi gorduk. Seyirci de coskuluydu, Ismail nasil duyamamis hayret; evin izolasyonu saglam olmali...

Bu macta skorun dusuk olmasi, biraz sanssizlikla aciklanabilir. Direkten donen top disinda kaleyi bulan top adedi fazlaydi. Ne var ki net pozisyonlara bu macta golculer degil Hakan Balta, Servet falan girdiler. Hakan cok iyi kafa toplari aldi ve denedi, 2 topu yere sektirerek gonderdi ama olmadi.

11 yerli ile oynadik. Artik fiilen 2 yabancimiz var; Lincoln ve Nonda. Kalanlarin yolcu oldugu artik tescil edildi. Trabzon'da Yattara sag kanatta basladi, sola gecti ve ilk 20 dakika sonra sanki maci birakti. Servet oyunun basinda Yattara'ya cok etkili girerek mesaji verdi. Diger tarafta Emre Baris Memis'i sildi (devre arasinda alindi).

Kalli'nin bu sen bize en cok kazandirdigi, orta sahada herkesin, ayaginda top olan rakibe basarak top kazanmasi. Bu macta Karan, Sabri, Okan, Arda, Ayhan, Topal surekli top kazandilar; Hakan da bu yonde cok gayretliydi. Macin tamaminda ama ozellikle ilk yari Ersun TS'a tam anlamiyla anti futbol oynatti. 20.dakikada Tolga, defansini cok beter fircaladi.

Ilk yari bittiginde tribunde herkes gol gelecegini dusunuyordu, endise yoktu.

Golden sonra takim dustu. Okan, Arda ve Hakan'da yorgunluk belliydi. Tv'den dikkat cekti mi bilmiyorum Hakan mac boyunca ayakkabisi ile ugrasti, herhalde 20 kere cozulen bagcigini baglamistir.

Ilk degisiklikten once Arda saha icinde Cevat hoca'ya "beni degistirme" diye isaret etti.

Baris cok kosan, pozisyon alan ve sut ceken bir oyuncu ama su yerlerde oynadigi tiyatro, afakan getirmeye basladi. 88'de faul gordu, kendini saha disina oyle bir atti ki hepimiz "ayagi kirildi" dedik. 1 dakika sonra soldan top ortaladi.

Seyirci oyunda cikan Okan'i ve Arda'yi buyuk cosku ile alkisladi. Seyirci oyuna girerken Nonda'ya da olumlu tezahurat yapti. Mehmet Topal maci zor tamamladi, umarim haftaya sakatlik sorunu yasamaz.

70.dakikalar civarinda TS seyircileri, tadilat goren acik tribunun oradaki yerlerinden bayagi bir mesale yaktilar. Bu durumda genel guvenlik sorumlulugu bizde oldugu icin para cezasi yeriz herhalde. Ama TS saha kapatma alirsa (2 mac ve son mac FB ile iceride) sasirmam. Umarim Lig TV 6-7 dakika suren bu mesale dalgasini fazla gostermemistir.

Son olarak: Cevat Hoca bugun dogru olani yapiyor; takim cok motive, herkes cok kosuyor, degisiklikler gorece olarak dogru ve yerinde. Cevat Hoca'yi ben cok seviyorum. Cok duzeyli bir sportmen oldugu her halinden belli.

Ama sonuc sampiyonluk olsa bile unutulmamali ki pragmatizm yapiyoruz. Bunu bugun icin kimse elestiremez, cunku zaman az ve gerekli olan bu. Ama Kalli'nin bazi kazanimlarini sene sonunda gozden gecirmek ve kadroyu genclestirmek -bugune kadar emegi gecen herkesi, basta Hakan Sukur'u taltif ederek bunu yapmak- gerekli. Yani sezon basinda ongorulen degisim ve genclestirme planindan vazgecilmemeli.

Haftaya Olimpiyatta IBB maci cok ama cok zevkli olacak. Bugun skorun az olmasi, Ersun'un oynattig anti futbolun etkisidir. Lig TV'den topladigi datalara yazik etmis.
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Ali Gursel wrote:
Celal Gürcüoglu wrote:Su mac berabere biterse cok yazik olacak. Otuz tane pozisyon kacirdilar.
Kacirdilar mi, hepsini Hakan kacirmadi mi, Umit falan geleni gideni sokuyorlar yahu. Ama simdi Umit atar buyuk golcu olur. Yok kardesim, atsa da istemiyorum. :lol:
Son mesajdan sonra evden cikmak zorunda kaldim. Ali'ye ilk once cevap veriyim dedim :) Umit EN AZINDAN topa vuruyor Ali. Hakan daha topa nasil vurulur 40 yasina geldi hala ogrenemedi. Adam ne top surebiliyor, ne sut cekebiliyor, ne adam gecebiliyor, eee daha ne yapacak? Ama yok Hakan topsuz alanda blah blah yaparak takimi gol pozisyonuna sokuyor, geciniz.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Celal Gürcüoglu wrote: Son mesajdan sonra evden cikmak zorunda kaldim. Ali'ye ilk once cevap veriyim dedim :) Umit EN AZINDAN topa vuruyor Ali. Hakan daha topa nasil vurulur 40 yasina geldi hala ogrenemedi. Adam ne top surebiliyor, ne sut cekebiliyor, ne adam gecebiliyor, eee daha ne yapacak? Ama yok Hakan topsuz alanda blah blah yaparak takimi gol pozisyonuna sokuyor, geciniz.
Ikiniz de tam birer uctasiniz. Bunun ortasi yok mu? Hakan'in isinin bittigini bir tek Ali ve onun gibi Hakan asigi (var mi baska hani nerde filan diyerek) kabul etmiyor. Ama Hakan topa vuramaz lafi bunca golden sonra biraz hava da kalmiyor mu Celal. Bu adam bunca golu hep kafasi ile ya da kaleye ittirerek atmadi herhalde. Ha bugun diyecen Bugun Umit'i yine rovesataya kalkarken gordum kufuru bastim. Fantazi pesinde.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Celal Gürcüoglu

Bundan 9-10 hafta once idi sanirim, takimin son haftalara muthis girecegini ve yapacagi tempo ile sampiyon olacagini dusunmustum. Sadece bunun Kalli ile olacagini dusunmustum.

Ozetlere baktim. Ilk aklima gelen eger bu kadar pozisyonu FB bulsa kesin mac 3-0 olacagi idi. Malesef biz atamiyoruz. TS'un golleri kesin ofsayt. Tum aile "ooo degilmis" deyince hemen "ofsayt" diye bagirdim, sonra yavas cekimde baktilar ki adamin kafasina carpmis. Mac sonu yorumlari izlemedim ama hakkimiz yendi falan diye birsey dememislerdi insallah. Gerci simdi FB forumlari kayniyordur golu vermedi hakem diye. Neyse kaynasinlar. ASY'de onlari bugunku gibi istahli oynarsalar (dedigim gibi ilk 5 dakikada belli oldu bugun ne olacagi) ne yapacagini sasirir FB ama o gun forvetlerin bilhassa Hakan Sukur'un (Kambersiz dugun hic gormedim ben, insallah yanilirim) gununde olmasina bagli. Ne olur Hakan bir kere gununde ol. O gun topa nasil vurulur, nasil adam gecilir, nasil top surulur goster bizlere. Vur ama girmesin ama iyi vur, ben baska birsey istemiyorum.

Hocasiz sampiyonluk ne zevkli olur ama :)
Celal Gürcüoglu

Cengiz Akgun wrote:Ama Hakan topa vuramaz lafi bunca golden sonra biraz hava da kalmiyor mu Celal.
Cengiz abi elbette abartiyorum biraz ama olay su; futbol oynadin mi veya ne derece oynadin bilmiyorum ama bir pozisyon var. Hakan daha macin basinda (yani macta en istekli, saglam oldugun dakikalar) sagdan bir top aldi. Cok guzel cekti topu, onunu bosaltti ve topa oyle bir vurdu ki zannedersin daha ilk macina cikmis PAF'tan yeni gelmis futbolcu. Ona oyle bir vurmasi lazim ki zimba gibi. Simdi diyeceklerki ama soluna geldi, gelsin 40 yasina gelmis solunu zimba gibi yapmis olmasi lazim. Gol olmasin ama o topa hakkini vererek vursun, oyle kaleci calistirir gibi degil. Sonra macta Nonda'nin cepheden aldigi ve vurdugu bir top var. Ustelik top kaleyide bulmadi (Hakan'in ki bulmustu) ama dedim ki vay be iste budur. Adamin topa vurusundan belli klas oldugu. Klas ile kalas arasindaki farki iyi kotu top oynadiysan goruyorsun zaten.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Celal Gürcüoglu wrote:
Cengiz Akgun wrote:Ama Hakan topa vuramaz lafi bunca golden sonra biraz hava da kalmiyor mu Celal.
Cengiz abi elbette abartiyorum biraz ama olay su; futbol oynadin mi veya ne derece oynadin bilmiyorum ama bir pozisyon var. Hakan daha macin basinda (yani macta en istekli, saglam oldugun dakikalar) sagdan bir top aldi. Cok guzel cekti topu, onunu bosaltti ve topa oyle bir vurdu ki zannedersin daha ilk macina cikmis PAF'tan yeni gelmis futbolcu. ...
Gordum elbette. Gorunce de aklima Ali geldi. Yahu adam penalti atamiyor ve atmaya korkuyor bugunlerde. Nonda'ya ikram etti hikayesini bana bir daha anlatin hadi bakalim. Hala bu gercek gorulmuyor. Bu yuzden bugunlerde cok gergin onun icin Al'ye buradan vurmadim ucundan dokundum 6 dakika uzadi diye yanip yikilinca ve bu kisir donguye girip uzatmak da istemedim. Nonda'yi bugunku Hakan icin harciyorlar. Defansi hirpaliyor diye. Asil hirpalan GS'yin forvet hatti.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Merak etmeyin, Hakan bircok futbolcudan topa vurmasini daha iyi biliyor, adam gecmesini de. Sorun baska yerde, yas artik neredeyse 40.

Ben 29 yasindayim, 20 yasimda oynayabildigim futbolu oynayamiyorum. Fizyoloji denen birsey var. O yuzden Hakan'in ve Hakan severlerin biraz anlayisli olmalari lazim. Hakan'dan bu parasiz durumda hala yararlanilir, ama 90 dakika oynatarak degil. Bugun maca girdikten sonra "isteksiz" Nonda'nin onundeki adami eksiltip cektigi bir sut var ceza sahasinin disindan. En son Hakan'in boyle bir sutu ne zaman cektigini hatirlamaya calisiyorum, ama nafile. Bu takimda Umit ve Nonda varken Hakan'in 90 dakika oynamasi yanlis, yoksa girer gene oynar topunu.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Cirak wrote:Merak etmeyin, Hakan bircok futbolcudan topa vurmasini daha iyi biliyor, adam gecmesini de. Sorun baska yerde, yas artik neredeyse 40.

Ben 29 yasindayim, 20 yasimda oynayabildigim futbolu oynayamiyorum. Fizyoloji denen birsey var. O yuzden Hakan'in ve Hakan severlerin biraz anlayisli olmalari lazim. Hakan'dan bu parasiz durumda hala yararlanilir, ama 90 dakika oynatarak degil. Bugun maca girdikten sonra "isteksiz" Nonda'nin onundeki adami eksiltip cektigi bir sut var ceza sahasinin disindan. En son Hakan'in boyle bir sutu ne zaman cektigini hatirlamaya calisiyorum, ama nafile. Bu takimda Umit ve Nonda varken Hakan'in 90 dakika oynamasi yanlis, yoksa girer gene oynar topunu.
Ben de bunu soyluyorum. 90 dakika oynatilmayacak adam sahada 90 dakika. Buna karsilik Nonda macin son ceyreginde oyuna giriyor. O da Hakan'in yerine degil. Sorunu Kurtlar Vadisinde mi? Nedir bu adamin ismi uzerinde yapilan bunca soylenti? Tam bir efsane oldu birader.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Bu galibiyet tabii ki Trabzon'a karsi iyi oldu. Ilk yarida Canakkale gecilmez savunmasiyla pacayi hezimetten kurtardilar. TS kesinlikle olduklari yeri haketmiyorlar... su anda kume dusme potasinda olmamalari onlara ilahi bir hediye. Defansimiz arada bir cok kritik hatalar yapti. Aslinda cok korktum bir ara kontra ataktan gol yiyecegiz diye. Ikinci yariya Nonda'yla baslamak akilci olurdu.

Hakan Balta kendini toparlamazsa Bouzid ayarinda bir yedek olur.
Volkan'in teknigi gayet iyi. Guzel orta yapiyor fakat bazen cok korkak ve acemi.

Sabri ise yazi tura gibi - fazla soze gerek yok. Gecen sene beni cok umutlandirdi. Hatta bu eleman Avrupa'ya gider falan demistim... gaza gelmisim af ola.

Fiksture baktiysaniz, kalan maclar kirik cam ustunde ciplak ayakla yurumek gibi. Sezon basinda, sampiyon olamazsak bu sene cok uzulmem dedim - yeniden yapilanma vs. ayaklariyla, ama o kadar dandik puanlar kaybettik ve sacma sapan olaylardan takimin ahengi bozuldu ki, su anda oldugumuz yere hayret ediyorum. Umarim bu sezon bittiginde Kasimpasa macini hatirlayip "Ulan A.K.!" demeyiz. Buradan sonraki maclarin hepsi sirat koprusu. Ankaraspor'dan mucize bekliyorum ve ASY'de Lugano'nun kirmizi kart almamasini istiyorum - onsuz FB bize karsi cok daha iyi oynuyor.

31. Hafta
--------------

20.04.2008 Büyükşehir Bld. -=- Galatasaray

32. Hafta
--------------

27.04.2008 Galatasaray -=- Fenerbahçe

33. Hafta
--------------

04.05.2008 Sivasspor -=- Galatasaray

34. Hafta
---------------

11.05.2008 Galatasaray -=- G.Birliği Oftaşspor
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Mehmet Cirak wrote:Merak etmeyin, Hakan bircok futbolcudan topa vurmasini daha iyi biliyor, adam gecmesini de. Sorun baska yerde, yas artik neredeyse 40.

Benim bu analize en ufak itirazim olmadigi gibi, sorsalar kendim bunu yazarim. Bunun bir istisnasi vardir, Umit ve Nonda'dan biri cok formsuz ise Hakan'i mecburiyetten 90 dakika da kullanirsin (bu parasizlikta).

Hakan'in 20li dakikalarda vurup Tolga'nin zar zor cizgi ustunden cikardigi bir kafa sutu var. Ben Karan ya da Nonda'nin hayatlarinda en son ne zaman oyle yukseldiklerini hatirlamaya calisiyorum ama nafile, cunku birak en sonu, kariyerlerinde oyle bir sicrayip kafa vurma yok.

Neyse, dedim ya, yine de analiz bence dogru, normal sartlar altinda Nonda-Umit baslanmali.

Benim itirazim bu analizi boyle yapmayip Hakan bir sutu zayif cekti diye onu futbolcu degil ilan edenlere. Hakan vuramiyormus, Umit vuruyormus.

Ayni maci seyrediyoruz. Hakan'in zayif sutundan sonra top Tolga'ya geliyor o da bir hata yapip elinden kaciriyor. Kimin onune biliyor musun, hani o hic olmazsa vuran Umit'in. Mabadini kaldirip topa dogru duzgun vuramadigi icin belki maci 5 yapacak golden oluyoruz. Ayni pozisyon, 30 saniye sonra degil, uc saniye sonra da degil, ayni pozisyon. Cengiz maci izlememis, gorememis olabilir, ben gordum yahu, top ama o vuruyor denilen Karan'in onune dustu. Nereye vuruyor?

Benim itirazim boyle tek maksadi Hakan dusmanligi olan yazilara.

Sonra dun Umit 80 dakika mi ne oyunda kaldi Celal kardesim, neye vurmus hangi dakikada, bir yazsana biz de ogrenelim su "ama o vuruyor" muhabbetinin nereden geldigini.

Turkiye ligleri tarihinin en cok gol atan adami futbolcu degil, 80 dakika bir tane dogru duzgun sutu olmayan, kaleye yuzu donuk bir pozisyonda top alip sirtini donup rovesata atmaya calisan adam ise "ama o vuruyor."

Cengiz, bunun hangi ortasini ariyorsun?

Ortasini Mehmet Cirak yazmis, benim ya da bir baskasinin "yahu Hakan harika, muthis oynuyor, her mac 90 dakika oynamali falan yazdigim da yok, Hakan'in cektigi cliz sutun ardindan alti pasta onune dusen topu atamayan Umit icin ama o vuruyor deyip Hakan futbolcu degil diyen gorusle ne ortasi bulalim, yok canim, Hakan da biraz futbolcu falan mi?

Ali
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Hakan Sukur calisti bugun. Yigidi oldurelim yogurdunu yemeyelim. :D

Karan bence vasatin ustune bile cikamadi bu macta. Bence Nonda'nin her macta oynamasi gerekli. Bir mac kotu oynadi diye hemen kenara almak haksizlik. Karan da yeri geliyor sahada devlesiyor ama karisinda rovesatasini bozacak adam olunca balon gibi patliyor. Ben bu sezon Umit Karan'i seyrederken sinir hastasi oldum. Sonra duzeldi adam biraz daha olgun ve genis perspektifli bakmaya basladi oyuna - oh be dedim. Bugun iyi degildi ve ikinci yarida bence kesinlile Nonda'yla baslamaliydik. Hakan gorevini bence yapti. Artik kapasitesi de bunu uzerine cikamaz.
Post Reply