Populer TD adaylari

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Serdar Beyazyurek

Post by Serdar Beyazyurek »

Okuduklarima gore buyuk ihtimal yarin Skibbe yeni TD'muz olarak ilan edilecek. Skibbe hakkinda yorumlar nedir? Leverkusen'in hocasi oldugunu biliyorum ama bildigim kadariyla cok buyuk bir basarisi yok. Bana biraz Low'u andiriyor. Gerci o da simdi Alman milli takiminin basinda. Yorumlarinizi bekliyorum.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

ADNAN POLAT'TAN SON DAKİKA AÇIKLAMALARI!..

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, halen Galatasaray'a gelmek isteyen 5 teknik direktör bulunduğunu ifade ederek, ''Bu teknik direktörler arasında bu akşam veya yarın bir karar vereceğiz'' dedi.

Yönetici Adil Emecan'ın, Samatya'daki Forsa Restaurant'ta verdiği, yöneticiler Sinan Kılıç ve Faruk Bil, Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin ve sarı-kırmızılı camiadan davetlinin katıldığı yemekte bir açıklama yapan Adnan Polat, medyanın teknik direktör konusunda yaptığı haberlerden yakınarak, şunları kaydetti:

''Galatasaray'a şu anda gelmek isteyen 5 teknik direktör var. Futbol komitesindeki arkadaşlarım, başta Adnan Sezgin, Haldun Üstünel ve Murat Yalçındağ olmak üzere bu teknik direktörlerle her birimiz teker teker görüştük. Bir kısmı buraya geldi görüştük, bir kısmıyla da biz gittik görüştük. Bu teknik direktörler arasında bu akşam veya yarın bir karar vereceğiz. Ben 'Salı günü açıklarız' demiştim, ama bir gün sonra da olabilir. Mutabakata vardığımız veya Galatasaray'a almak istediğimiz teknik direktörü, ancak sözleşmesini imzaladıktan sonra açıklayabiliriz. El sıkışmamıza rağmen, birkaçı 'aman biz Galatasaray'a gelelim' dedi ki bunlar kendi pazarlarında, Avrupa'da önemli, kariyeri olan hocalar.''

Polat, Galatasaray'ın ve Türkiye'nin gerçeklerine uyan bir teknik direktör istediklerini belirterek, ''Yarışırken, bizim futbolcularımızı eğitip, geliştirecek bir hocanın peşindeydik. Alternatiflerden biri için, bu akşam olmazsa yarın karar veririz. Karar verdikten sonra sözleşmesini faks aracılığıyla imzalarız. Ondan sonra çıkar, kamuoyuna, 'Galatasaray'ın teknik direktörü budur' deriz. Bu anlamda içiniz rahat olsun. Galatasaray teknik direktörsüz kalmaz, arzu ettiği antrenörü rahatlıkla buraya getirir'' diye konuştu.

-FUTBOLCU TRANSFERİ-

Adnan Polat, futbolcu transferinde birçok aday bulunduğunu, içlerinden 2-3'ünü seçeceklerini söyledi.

Galatasaray'a gelmek isteyen 5 antrenörün her birine Galatasaray'ın görüntülerini gönderdiklerini ifade eden Polat, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Zaten kulübü tanıyorlar, futbolcularımızın bir bölümünü tanıyorlar. Hepsinin bize söylediği aşağı yukarı aynı. Hazır olan, geldiği zaman forma giyecek 3-4 futbolcu gerekir. Ağız birliği etmişcesine bize aynı şeyi söylediler ki futbol komitemiz de aynı şekilde bir değerlendirme getirdi yönetim kuruluna. Demek ki gelecek olan hocayla aynı fikirdeyiz. Futbolcu adaylarımız da var. 15 futbolcu adayımızın içinden 2-3'ünü seçeceğiz. Teknik direktör anlaşmasından sonra onlarla da kendi imkanlarımız çerçevesinde anlaşmaya çalışacağız. Sezon başlarken, Galatasaray transferleri yapıp, bitirmiş, Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne ve Turkcell Süper Lig'e hazır olacak. Çalışmaları bitirmiş olacağız, onun için içiniz rahat olsun. Biz gelecek sezon Turkcell Süper Lig ve Fortis Türkiye Kupası'nda şampiyonluğun adayıyız. Bu sezon gönlümüzden geçen, Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finalin öte tarafına geçebilmek.''

Polat, genç bir takımla yola çıktıklarını, bir değişim yaparak onu devam ettirdiklerini dile getirerek, ''Bunu sürdüreceğiz, ama bu seneki transferlerden sonra Galatasaray en fazla 2 futbolcu transfer edecek. Böyle fazla transfer değişimleri olmayacak'' ifadelerini kullandı.

Basın mensuplarının ısrarlı soruları üzerine Polat, ''Bir gün daha bekleyeceksiniz, rahat olun'' derken, ''Çarşamba gününe sarkmasının nedeni ne olabilir?'' sorusuna ''Karar verdiğimiz hocanın belki sözleşmesinin bitme süreci'' diyebiliriz cevabını verdi.

Polat, ''İstanbul'a kimler geldi?'' şeklindeki soruyu ise ''İstanbul'a kimler geldi, gitti. Siz görmediniz. Aralarından bir arkadaşımızla anlaşmak üzereyiz. İnşallah anlaşacağız'' diye yanıtladı.

Bu arada, yönetici Adil Emecan, sarı-kırmızılı camianın önemli isimlerini yemekte bir araya getirdiklerini, bu buluşmada kulübün geleceği için yapabilecekleri çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunacaklarını ifade etti.

Yönetici Adil Emecan'ın kardeşi ve restoran sahibi Halil Emecan, Polat'a, Galatasaray'ın simgesi olan küçük bir aslan heykeli armağan etti.

http://www.maraton.com.tr/news.php?news_id=46834
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Bazi tüyo ve söylenenlerin birlestirilmesi sonucunda benim cikardigim Alain Perrin
yanina bir futbolcu alipta gelebilir. Isaretler bu yonde...

Bakalim Lyonda kontrati biten veya yollanacak kimler var?
NO ADNANS, NO CRY !!
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

JUNINHO ? :)

Gecenlerde Adnan Sezgin JGSTV'de JUNINHO'nun gecen sezon basi NASIL ALINAMADIGINI ANLATMISTI.
TRUST GALATASARAY
MGC
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:JUNINHO ? :)

Gecenlerde Adnan Sezgin JGSTV'de JUNINHO'nun gecen sezon basi NASIL ALINAMADIGINI ANLATMISTI.
Lincoln, Juninho, Arda.
Futbolun Harlemi gibi olur ama bence gereksiz.
NO ADNANS, NO CRY !!
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Olasi gidenler ve olasi gittikleri yerler:

Anthony Reveillere-29 yasinda sag acik , fransiz, Fiorentinaya
Cris -31 yasinda libero, brezilyali (Takimin havasi gitti agbi, durmam buralarda diyor )
Coupet -Milli Kaleci 35,(İlk defa cikipta da hava aliyim yurt disinda diyor)
Totenham'a
Ben Arfa-22 yasinda , solak forvet(Durmam buralarda giderim artik)
Marsilyaya
NO ADNANS, NO CRY !!
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Lig bitti, Haziran oldu, Pazar dediler, Pazar oldu, Pazartesi bu aksam ya da yarin sabah dediler, Sali gunu de gecti haber yok. Bir yerden sonra disaridan bakanlar ne .ok yediklerini bilmiyor bunlar demeye baslar.

Yan su gun bugun diye ortaya cikmayin, ya dediginiz gunde aciklayin, cok zor olmasa gerek. Her kimse gelsin hoca artik.

Ali
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Doğru tercih yapsınlarda, birkaç gün gecikmesi sorun olmaz. 1 sezonu kaybetmektense birkaç günü kaybetmek iyidir. Üstelik geç kalınmış da değil..
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Iki td de genc takimlarda gorev yapmis,bu konuda tecrubeliler.

Perrin OL'la sampiyonluk kazanmis ama OL'un cok guclu bir kadrosu ve yonetimi de var.Diger calistigi takimlarda uzun sureli gorev yapamamis.

Skibbe'nin avantaji,bizim icin,Alman ekolunden geliyor olmasi;ve bence onemli.Uyum daha cabuk saglanir.Skibbe daha iyi bir tercih olacak gibi.
25-2025

nefvakfi.org
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Selçuk Samli wrote:Iki td de genc takimlarda gorev yapmis,bu konuda tecrubeliler.

Perrin OL'la sampiyonluk kazanmis ama OL'un cok guclu bir kadrosu ve yonetimi de var.Diger calistigi takimlarda uzun sureli gorev yapamamis.

Skibbe'nin avantaji,bizim icin,Alman ekolunden geliyor olmasi;ve bence onemli.Uyum daha cabuk saglanir.Skibbe daha iyi bir tercih olacak gibi.
Katılıyorum Selçuk. Perrin çok onemli bir takımdan geliyor ama o takımda kim hoca olursa olsun şampiyon oluyorlar. Le Guen le guen dedik bir kaç sene önce sandık ki Lyon'u lyon yapan Le Guen. Adamın ayrıldığından beri kovulmadığı takım kalmadı. Lyon onsuz 3 şampiyonluk kazandı.

Genç takımdan geliyor olması avantaj. CL deneyimi olması avantaj. Fransız gençlerini özellikle Afrika asıllı olanları tanıması ve işe yarayacakları GS'a getirebilecek olması avantaj. Fransa milli takımının tamamı yurt dışında oynuyor ve hepsi çok pahalı oyuncular. Gelecekte milli takımda oynayabilecek kapasitede olan bir iki tanesini GS alabilirse epey büyük faydası olur ekonomik olarak. Ribery olayında kaçan fırsat çok büyük biliyoruz. Ama okuduğuma göre taraftar pek beğenmiyormuş Perrin'i.

Skibbe'yle ise Alman futbolundan gelip Kalli'nin başladığını devam ettirme, güzelleştirme şansı var. Alman'ların ilk maçta oynadığı oyunu gördünüz. Tek kelimeyle olumlu, hızlı, tempolu, fiziğe dayalı bir oyun. Başlarında FB'nin kovduğu Löw. Leverkusen de böyle oynuyordu. GS'ı tek topla, basit ama etkili futbolla yendiler. Takım bu ekole daha yakın daha alışık. Alman kökenli çok topçu var. Tempoyu arttıracak, fizikleriyle oynayacak oyuncular çok. Skibbe isimsiz ama genç, daha hırslı, alçak gönüllü, sessiz sakin işini yapan biri. Fazla heyecanlı olmaması büyük bir olasılıkla uyuşuklukla bağdaşacak, hımbıl denecektir. Her bir şeyine takarlar ama yengeç dansçılara karşı çok rahat ederim Skibbe'yle.

Ben olsam Skibbe'yi tercih ederim.

Hayırlısı olsun... GS yönetimi ince eliyor. Araştırmalarını yapmaları aceleye getirmemeleri gayet iyi. Hepsiyle defalarca konuşulmuş takımın kasetleri yollanmış. Transfer fikirleri, takımın eksikleri sorulmuş. Hepsi hemen hemen aynı şeyleri söylemişler. Ben takımın başında olsam ne yapacaksam hepsini yapıyorlar. Ben gayet memnunum. Gaza gelmeden bir karar versinler yeter ki.

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Görkem KIRGIZ wrote:Resmi Siteden:

Kamuoyuna Açıklama

...
70'lerde TV yeni iken bir Dandi geliyor reklam firtinasi baslamisti. Bu da ona benzedi. Her gun geldi geliyor bir kac ay zevzenklendiler.. Birader daha hazir degilseniz ikiye bir bunu ortaya getirmenin bir anlami yok. Kac kere soylenecek bu. Daha dun orda burda soylendi. Carsamba da olabilir diye. bana kalirsa Persembe de placak. Cuma da. Para olmayinca pazarlik ediliniyor. Bunu biliyoruz. TD'leri kizistirmaya calisip birkac dolar ya da Avro dusulur mu diye pazarlik yapiliyor. Ayip degil. Ama bu turlu bunu sulandirmanin bir alemi yok.

Ha Dandi mi? Sonunda ciklet oldugu ortaya cikti.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Ne Perrin ne Skibbe, ikisi de hiç heyecan vermiyor. Bunların karıyer olarak Gerets'ten farkları ne ola. Yok mu "adam" gibi bir teknik direktör yahu.

Ali Kaya
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Terine, Skibbe bana cok heyecan veriyor. Alman ekolu Galatasaray'da basarili oluyor. Binanin temelinin gecen sene atildigini dusunusek, bu sene kat cikma donemimiz olacak. Yonetimin de oyuncu secimlerinde titiz davranmasi, kadronun genclestirilmesi, tek ve saglam bir bakis acisiyla gidecegimizi gosteriyor. Yonetimi cok rasyonel buluyorum ve beni hakikaten cok sasirtiyor.

Benim duyumum Fatih Terim'in Fenerbahce ile calisacagi yonunde. Cok zevkli, muhabbeti bol bir sezon geliyor. Yuru Fatih hoca, bndan sonra senin adin Fatih Tevim olsun...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ufuk Sezekkaplan wrote: Benim duyumum Fatih Terim'in Fenerbahce ile calisacagi yonunde. Cok zevkli, muhabbeti bol bir sezon geliyor. Yuru Fatih hoca, bndan sonra senin adin Fatih Tevim olsun...
Sanmam! Emre gibi onunda paraya ihtiyacı varsa başka tabi..
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Ismail Gezer wrote:
Ufuk Sezekkaplan wrote: Benim duyumum Fatih Terim'in Fenerbahce ile calisacagi yonunde. Cok zevkli, muhabbeti bol bir sezon geliyor. Yuru Fatih hoca, bndan sonra senin adin Fatih Tevim olsun...
Sanmam! Emre gibi onunda paraya ihtiyacı varsa başka tabi..
Euro 2008 TR adina fiaskoyla sonuclanirsa, ki öyle görünüyor, FT icin Avrupa yolu kapanir. Bu durumda Türkiye'den bir takim (FB'den baska alternatif var mi?) ya da Orta Dogu lig veya milli takimlarini calistirir.
FB'ye giderse de cok sevinirim. Iste o zaman GS'a en büyük hizmetini yapmis olacak :lol:
Quo vadis, Galatasaray?
Post Reply