Galatasaray 2007-2008

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Antrenmanda Feldkamp'a şapka çıkarttıran gol

Galatasaray, yeni sezon hazırlıklarını yaptığı antrenmanla sürdürdü.
Teknik direktör Karl Heinz Feldkamp yönetiminde, Florya Metin Oktay Tesisleri Derwall Antrenman Sahası’nda gerçekleştirilen ve 1,5 saat süren idmanda sarı-kırmızılı futbolcular, gol provası yaptı.
Futbolcular, kalecilerin koruduğu kalelere, karşılıklı mücadele alıştırmalarından oluşan teknik çalışmada, rakiplerini geçerek gol atmaya çalıştılar. Feldkamp, mükemmel bir vuruşla üst direğe çarpıp filelere giden golü atan Mehmet Topal’ı şapkasını çıkararak kutladı.
Tecrübeli çalıştırıcı, dün uyarılarda bulunduğu ve bugünkü antrenmanda savunma görevi verdiği Hasan Şaş’ın, istediklerini yapması üzerine "Bravo" diyerek tebrik etti.

Alman çalıştırıcı, istediği hareketleri yapamayan Arda ve Hasan Kabze’yi ise durdurarak taleplerini iletti. Feldkamp, antrenman öncesinde başta Lincoln olmak üzere, Linderoth ve Bouzid ile görüşmeler yaptı.
Oldukça sıcak bir havada gerçekleştirilen ve 100’e yakın taraftar grubunun izlediği antrenman sonunda futbolcular bol bol su içerek serinlemeye çalıştılar. Taraftarlar, antrenmanda bütün futbolculara sevgi gösterilerinde bulundu.
Sakatlıkları bulunan Aydın, Carrusca ve Uğur Uçar’ın rehabilitasyon çalışmalarına fizyoterapistler eşliğinde Sağlık Merkezi’nde devam edildi.
Öte yandan, Acıbadem Hastanesi’nde sabah saatlerinden itibaren sağlık kontrolünden geçen son bir grupla, tüm oyuncuların olağan kontrolleri tamamlandı.
Galatasaray, bu akşam yapacağı antrenmanla yeni sezon hazırlıklarını sürdürecek.

MİLLİYET
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Tuncay, gönülden Fenerli GS yazarıyla röportaj yapmış. İlginç şeyler söylemiş. Bazılarını aktarayım :)
"Türkiye'de yabancılar mı yetersiz, sayı mı yetersiz?" Yaralı yanına yaslandı. "Keşke 11 yabancı olsa da, biz de kenardan izlesek. Veya o seyirci nasıl tepki verecek, biz de merak ediyoruz." Bir kuyudan su çekiyordu sanki. "10 tane yabancı olsa, bir tane de Türk. Her şeyi o Türk bozuyor gibi bir durum var.
"Sen yetkili olsan, yabancı sınırlamasını kaldırır mıydın?" "Asla" dedi, "Böyle bir şeye izin vermezdim." "Kaç yabancıya izin verirdin? "Bana kalsa ülkeye bir tane bile yabancı sokmam. Türk arkadaşlarımla yola devam ederim."
"Bugüne kadar dilediğin gibi yaşadın mı?" derken, aslında yaptığı fedakarlıkları dışa vurmak için sordum soruyu. "5 yıl tesislerde yaşadım. Daha farklı yaşayabilirdim ama düşünce olarak kendimi daha iyi hazırlamak adına yaptım bunu." Aklına her daim mukayyet olan birine, "Aklın bir şeylerde kaldı mı?" diye sordum. "Kalmaz mı?" derken gözleri parladı. "Kız arkadaşımla gezmeyi, eğlenmeyi ve herkesin önünde elini tutmayı isterdim. Kız arkadaşı yokmuş. "Ahh keşke olsa" dedi. "Ne zaman olacak?" gibilerinden saf bir soru yönelttim. "Bulamadım, denk düşmedi" diye karşılık verdi, atılımcı olmaktan vazgeçmeyeceğini de özellikle belirtti.
19'luk Arda'dan yardım istesin.. Değilmi Ali abi :D

http://www.maraton.com.tr/news.php?news_id=30458
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Abdurrahim abimizde izlemiş antremanı. Bir elini A.Polat'ın boynuna atmış, taraftarları selamlıyordu :D
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Niye Tuncay burada manyel yapmi$. Acik acik soyelbilirdi kendi takimimda yabanci olacagimi gordum gidiyorum diye. Bir de Balic gibi donersem ruhumu veremem filan demi$. FB geri almaz ise Ingilterde de umdugunu bulamaz da donerse neresini verecek ba$ka takima. Bunlar konu$mayi bilemeyen adamlar. Boyle konu$ursa Selcuk Yula'nin yerine oturur. Hadi sen FB'ye bilmemneni ver derler adama sonra.

FB boyle yabancilarla bir sirk takimi olma yolunda. Bu sene korkarim yabanci kotasinin acilmasinin ne demek oldugunu anlayacaklar. Takim cifit car$isi gibi. Ingilizce mi Portekizce mi hangi dilde anala$acaklar bunlar. Iyi oldu ama Aziz ifrit olup soyunma odasina girdiginde savurdugu kufurlere anlamayip gulecekler. Onlarda ona rahatca kendi dillerinde kufur edeceklerdir.

Bu sene Ozan'in dedigi gibi ligde bir cumbu$ var. Papucun teki ilk once $L elemelerinde yere du$ecek.
Last edited by Cengiz Akgun on Fri Jul 06, 2007 4:34 pm, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bu bir ilk ve iyi bir başlangıç Özhan Canaydın ve yönetimi için...
Kendilerine hizmet eden çok Galatasaraylı'nın kalbini kırdılar.
Tek tek saymayalım, liste uzun...
Amacım da eskiyi deşmek değil.
Jupp Derwall'e ölümünden sonra gösterilen ilgi, küstürülenleri de memnun etmiştir.
Allah hepsine uzun ömür versin.

Bilgin GÖKBERK

MİLLİYET
Bu bir başlangıçsa, seçime kadar Canaydın yönetimi mükemmel bir performans sergilemek zorunda! Stad inşaatı çoktan başlanmış, harıl harıl devam ediyor olmalı, borçlar ciddi oranda azaltılmış olmalı, yetmez takımında çok iyi bir noktada olması lazım :D

Bunları başarırsa kimse Canaydın getsin demez, niye desin enayimiyiz? 4 yılda yetiştirip eğittiğimiz başkanı yollayıp yeniden maceraya girmenin ne gereği var :D
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ismail Gezer wrote:
Bu bir ilk ve iyi bir başlangıç Özhan Canaydın ve yönetimi için...
Kendilerine hizmet eden çok Galatasaraylı'nın kalbini kırdılar.
Tek tek saymayalım, liste uzun...
Amacım da eskiyi deşmek değil.
Jupp Derwall'e ölümünden sonra gösterilen ilgi, küstürülenleri de memnun etmiştir.
Allah hepsine uzun ömür versin.

Bilgin GÖKBERK

MİLLİYET
Bu bir başlangıçsa, seçime kadar Canaydın yönetimi mükemmel bir performans sergilemek zorunda! Stad inşaatı çoktan başlanmış, harıl harıl devam ediyor olmalı, borçlar ciddi oranda azaltılmış olmalı, yetmez takımında çok iyi bir noktada olması lazım :D

Bunları başarırsa kimse Canaydın getsin demez, niye desin enayimiyiz? 4 yılda yetiştirip eğittiğimiz başkanı yollayıp yeniden maceraya girmenin ne gereği var :D
Ismail, butun bu dediklerin olursa millet kapisini calip Canaydin'dan akil istemeye baslar sonra bize zaman ayiramaz, dikkat edelim bazen basarinin da fiyati yuksek oluyor, misal asagidaki doppic.

Canaydin'in herkesle barismasi icin isler kotu gidince eskilere tas atip iyi gidince herkes bana bayiliyor bir Istanbul bir de Hindistanli taraftarlarla aram kotu muhabbetlerini kesmesi lazim.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Image

Bugün bazı futbol takımları ekonomik şartları da dikkate alarak, kulübe en az maliyet getirecek yerlerde kamp yeri arama yolunu seçiyor. Kaiserslautern ile şampiyon olduğumuz sene bizim bir turnuvaya katılmamız sonrası bedavaya kamp yapabileceğimiz bize ulaştı. O günkü şartlarda bunu kabul etmedim. Çünkü kamp yapacağımız yerin ısısı ile ligde o günlerde mücadele edeceğimiz iklim arasında büyük fark vardı. Antrenörler özellikle sıcaklık farklarına dikkat etmeli.

ZAMAN
Geçen sene Türkiyede kar yüzünden maç tatili yaşandı mı bilmiyorum! Ama havaların genel olarak ısındığı kesin. Bu durumda İsviçrede kamp yapmak Kalli'nin yukarda yazdıklarıyla çelişmiyor mu? Umarım bir bildikleri vardır :)
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cimbom’a 14 milyon Euro
6 Temmuz 2007
Cimbom’a 14 milyon EuroCimbom, Şampiyonlar Ligi’nden geçen sezon kasasına en çok para koyan 19’uncu takım olurken, UEFA Kupası’ndan Fenerbahçe 300 bin Euro, Beşiktaş da 210 bin Euro kazandı.

UEFA, geçen sezon Şampiyonlar Ligi’nden kulüplere 579 milyon 600 bin Euro dağıtırken, bu pastadan Galatasaray’ın kasasına yaklaşık 14 milyon Euro girdi. 2006-07 sezonunda dağıtılan para miktarını açıklayan UEFA’dan en çok payı 39 milyon 592 bin Euro ile Şampiyonlar Ligi şampiyonu İtalya’nın Milan kulübü aldı.

C Grubu’nda Liverpool, Bordeaux, PSV Eindhoven ile mücadele eden ve turu geçemeyen Galatasaray, 3 milyon Euro katılım, 2.4 milyon Euro çıktığı 6 maç ve 900 bin Euro performans ödülü alırken, pazar payından da 7 milyon 658 bin Euro gelir elde etti. Cimbom genel gelir dağılımı sıralamasında 32 takım arasında 19. sırada yer aldı.

Toplam 271 milyon Euro’nun dağıtılıdğı dağıtılan pazar payında ise en büyük pastayı 19 milyon 882 bin Euro ile İtalya’nın İnter kulübü aldı.

UEFA Kupası’nda ise toplam 34 milyon 670 bin Euro ödül dağıtılırken, Fenerbahçe’nin kasasına 300 bin Euro, Beşiktaş’ın kasasına ise 210 bin Euro girdi. UEFA Kupası’nda final oynayan İspanyol takımlarından şampiyon Sevilla 6 milyon 251 bin 500, Espanyol ise 5 milyon 311 bin 500 Euro ile en çok para ödülü alan kulüpler oldu.

Hürriyet
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Hasan'la ilgili teorilerime destek buldum :D

06 Temmuz 2007
Hasan Şaş yeniden doğacak

İlhan SÖYLER

GALATASARAY yeni sezon hazırlıklarını Florya’da aralıksız sürdürürken, idmanlarda gün geçmiyor ki, Feldkamp-Hasan Şaş arasında bir diyalog geçmesin. Tecrübeli teknik adam, sabah idmanda uyardığı futbolcusunun, söz dinlemediğini görünce, akşam bir kez daha fırçalıyor. Daha da ileri gidip, düdük fırlatıyor. Zaman zaman da bu durum Alman hocanın sesi kısılıncaya kadar bağırmasına kadar sürüyor.

Ancak Feldakamp’ın bu öfke ve ilgisinin altında bazı gerçekler yatıyor. Şaş’ın çok yetenekli bir futbolcu olduğunu bilen yaşlı kurt, milli oyuncudan en yüksek randımanı almak için çeşitli yollar arıyor.

Alman hoca, "Şaş söylediklerimi dinler, istediklerimi aynen uygularsa, kaybettiği yılları birlikte geri getirebiliriz. Bunun için öncelikle eski alışkanlıklarından kendisini arındırması gerekli. Başarıya ancak böyle ulaşır" derken, bir gerçeğinde altını çiziyordu.

Peki, Kalli, Hasan Şaş’tan neler istiyor;

1- Topla haşır neşir olmamasını.

2- Topsuz oyunu öğrenmesini.

3- Tek pas oynamasını.

4- Yaratıcı kişiliğini ortaya koymasını, basit oyunu tercih etmesini.

İşte, Kalli-Şaş arasındaki diyaloğun perde arkasındaki gerçekler. Bu arada olayları yakından izleyen Adnan Polat ise, Kalli’nin, Hasan Şaş’ı yeni sezona öncelikle psikolojik açıdan hazırladığını söyleyerek şöyle konuştu: "Kalli’yi dinlerse, Hasan, Hasan olur. Bu sezon en iyi performansını yakalar. Bu performansta Hasan’ı zirveye taşır."
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ulusoy'un Canaydın nefreti

Tahkim Kurulu Başkanı Türker Aslan, G.Saray'a ceza verilmeden önce, "İndirim için bana gelmesinler" demişti. F.Bahçe maçındaki olaylardan sonra medyada "G.Saray büyük ceza almalı. Bu ceza herkese ibret olmalı" şeklinde bir kampanya başlatıldı. Ve G.Saray 5 maç seyircisiz oynama cezası aldı. Ben cezanın boyutunu tartışmayacağım. Geçmişte yaşanan çirkinliklere verilen cezaların doğruluğunu da tartışmayacağım. Yunanistan ve Danimarka'ya verilen cezalara baktığımda UEFA'nın "Futbol seyircisiz oynanmamalı" gibi bir anlayış içinde olduğunu gözlemliyorum.
İsviçre maçından sonra FIFA, Türkiye'ye 6 maç vermiş tahkim onaylamış ama CAS'ta cezamız 3 maça inmişti. Türkiye'de CAS modeli bir kurum yok. Bizde tahkim kral gibi hareket ediyor. Ben G.Saray'a verilen cezanın danışıklı dövüş olduğunu iddia ediyorum. Bu cezayı İsviçre cezasını üçe indirten federasyon başkanı Haluk Ulusoy verdirtti. Bunun tek sebebi var; Ulusoy'un Özhan Canaydın'a olan nefreti. Çünkü Ulusoy, "Canaydın ya gidecek ya gidecek" diyor. SABAH'ın markalaşan "Serbest Kürsü" sayfalarında Kazım Kanat, Ahmet Çakar, Gürcan Bilgiç ve İskender Günen'in muhalefetine rağmen hep Ulusoy'u destekledim. Onlar "Ulusoy şu gün gidecek" diye papatya falı açtılar ben ise hep "Ulusoy kalacak" dedim. Sonuç; Ulusoy kaldı. Federasyon seçimlerinde kullanacak bir oyum olsa yine Ulusoy'a atarım. Çünkü Ulusoy döneminde Türk futbolu büyük zaferlere imza attı.
Ancak Ulusoy'un, Canaydın'a kızıp Galatasaray'ı cezalandırması doğru değil. Çünkü Ulusoy'un G.Saray'ın başkanını devirmek gibi bir misyonu olduğunu düşünmüyorum. Kablo kesme konusunda doğru ceza vermedikleri için Disiplin Kurulu'nu görevden aldığını biliyorum. Tahkim'e de "G.Saray'a 5 maç seyircisiz cezayı indirmeyin" dediğini de duydum.
G.Saray kombinede zarar edecek.. Son Kulüpler Birliği toplantısının Ankara'da yapılması konusunda Canaydın'ı suçlayan Ulusoy dilerim lig döneminde G.Saray'a karşı adil olur.. Tabii Özhan Canaydın nefretini kalbinden söküp atabilirse.

Levent TÜZEMEN
İşin yoksa birde Ulusoy'la uğraş..
Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Yanlış hatırlamıyorsam,Özhan Canaydın da yabancı sayısı konusunda ve seçime gidilmesi konusnda her nedense klüpler birliğini oluşturan çoğunluğun sesine uyarak ve aynı tondan bir sesle konuşmuştu. Her nedense Özhan Canaydın'a göre de seçime gidilmesini gerektiren şartlar oluşmuştu ve seçime gidilmeliydi. Bence Özhan Canaydın'ın bu duruşu klüpler birliği başkanı olarak, Aziz Yıldırım'ın klüpler birliği içinde yarattığı gruplaşmalara karşı maalesef yenilgisi oldu. Bu grubun beklentilerine karşı duramadı ve eblki isteyerek belki istemeyerek bu grupla hareket etmek zorunda kaldı ve böylece bence çok büyük bir hata yaptı. Bana göre Türk futbolunun sınırsız yabancı futbolcu ile oynanmasını isteyen grubu birlik içinde doğru tarafa çekmeyi başaramadı. Şimdi tabii ki top Ulusoyda. Ulusoy federasyonu da seneye bu refleksle Galatasarayla daha çok uğraşabilir kanımca.
Galatasaray,
imkansızı olağana çeviren ruh....
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Galatasaray’ın çok iyi futbolcular aldığını fakat onların da teknik direktör seçiminde yanlış karar verdiğini savunan Celal Kolot, "Galatasaray çok iyi transferler yaptı. Bunlar için iyi fiyatlar ödedi. Ama teknik direktör konusunda ilerleyen zamanlarda problemler yaşayacaklar. Feldkamp değerli ve tecrübeli bir hoca, ancak çok yaşlı. Feldkamp da 73 yaşında, benim annem de 73 yaşında. Kalli, bizden kalbindeki rahatsızlığından dolayı, vücudu kaldırmadığı için ayrılmıştı. Üstelik bu 10 yıl önce olmuştu. Şimdi daha da yaşlı. Gençlik başka şey. Futbol için dinamizm gerek" dedi.
Nasıl bir insan böyle bir muhabbete annesini malzeme eder?

Şerefsiz resmen kaşınıyor! Daha kötü şeyler söylemek geçiyor içimden ama annesini ne suçu var, şerefsiz olan çocuk!
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

O zaman eger yanlis okumadiysam http://www.milliyet.com.tr/2007/07/16/son/sonspo03.asp BJK macini seyircisiz oynayacagiz
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

H. $ukur'un yine kili donmu$ ve sentetik sahaya kesmi$ faturayi. Olabilir. Sanki bir o oynadi o sahada. Neyse onemli degil. Zaten bu sene ondan kimse bir $ey beklemiyor. Kusecek ve Ocak'ta filan Eskishirspor gibi bir yere ara transferde gider gibi geliyor bana.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Milliyet Son Dakika:

Galatasaray'da gidecek isimler belli oldu...
Feldkamp, kadroda Cihan Haspolatlı ve Orhan Ak'ı düşünmüyor. Teknik adam bugün yönetime verdiği listede Necati Ateş ve Emre Aşık'ı da istemediğini belirtti.
Kalli, 29 kişilik kadroda gidecek isimleri belirleyerek, raporu yönetime sundu.
Almanya kampı sonrası şimdiye kadar ne futbolcularına ne de basına herhangi bir açıklama yapmayan tecrübeli teknik adamın verdiği liste doğrultusunda gönderilmelerine karar verilen futbolcular, kendilerine kulüp bulamasalar bile gelecek haftadan itibaren takımdan ayrı olarak çalışacaklar.
Post Reply