33. Hafta: BJK-GS 1-2 (Kabze 64,90')

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Bulut Gundogdu

Post by Bulut Gundogdu »

Yigit Kavurmacioglu wrote:Oncelikle kardes klubunuzle bir toplanti yapip da su puan isini bir sabitleseniz iyi olacak, biri cikip 14 diyor oburu acik arttirmada gibi 20 yapiyor.
Kusura bakmayin bedavadan ne kadar puan kazandiginizi kesin olarak hesaplayamadigimiz icin. Matematigimiz biraz zayif... Piskinlik iste tam olarak bu oluyor herhalde.
Yigit Kavurmacioglu wrote:Maca gelince G.Saray Zalad'dan sonra yeni bir kaleci daha kazandi gibi, Ilk yarida penalti pozisyonunda mudahale cok guzeldi, ama mac biterken yapilan asist daha da iyiydi galiba.
Savas Macun wrote: hakemin bedavadan penaltisi da yetmedi ilk yariya.
Öncelikle Fenerli kardeslerimiz olarak siz aranizda anlasin. Kaleci demisken Sekerspor kalecisi Simeonovic'i hatirlar misiniz? Slovenya'dandir kendisi... Fenerli yöneticilerin kendisine para teklif ettigini mactan önce aciklamis ama örtbas edilmisti. Cok geriye gitmeye de gerek yok. Otto Baric'li sezonunuzda....

Kardes kulup olayini da görduk. Fenerbahce'nin agzindan salyalar akitmasina gerek olacak birsey olmadi diyecegim ama halen bazi aklievveller Cordoba diye agliyorlar. Allah akil sagligi versin.

Sizin beyninize de antu virusu bulasmis. Allah acil sifalar versin.
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

YK ve SM arkadaslarim sizlerin iki gündür degisik bir tarzda yazdiginizi görüyorum. Forumda herkese saldirip hep hakli oldugunuzu yaziyorsunuz. Simdiye kadar FB nin hicbir kötü, yanlis yanini yazip "bu da kötüdür,yanlistir" demediniz. Hesapta olmayan son haftaya kadar GALATASARAY in takibi sizleri baya rahatsiz etmis. BJK maci hediye etseydi 90+2+35 sn yi beklemezdi. Azicik hafizanizi zorlayin : benzer suclamalari yaptiginiz gecen yil TRABZON - GALATARAY macinda Trabzon u yenip sizi sampiyon yaptik. Bu yil da sampiyon olsaniz ne olur, buyrun DENIZLi yi yenin ve olun. Sizce hakettiniz mi ?
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....
Yigit Kavurmacioglu

Post by Yigit Kavurmacioglu »

Mehmet Cirak wrote:
Yigit Kavurmacioglu wrote: Siz o golleri yerseniz, en buyk transferiniz Ulusoy bile kurtaramiyor baksaniza sizi..
Sevgili Yigit, sanirim Hasan Agabey'in bahsettigi "mentalite" yukaridaki cumlende sakli. Ligin icine boyle ediliyor, bu konuda da Hasan Agabey ve Cengiz Agabey haklilar. Tabi bunu yapan sadece FB'liler degil, onu da kabul ediyorum, ama bu FB camiasinda daha bir kultur/gelenek haline gelmis. Neyse...
Yigit Kavurmacioglu wrote: Eger yazdiklarima genel tahammul yoksa, birileri geregini yapsin olsun bitsin.
Buradaki amac adam cikartmak, FB'lileri gondermek/azaltmak ya da onlara dusunduklerini soyletmemek degil ki. Ama yazilanlari fanatizm tartisina koydugunda eger agir basiyorsa, okunacak ya da icinden birseyler cikartmaya degecek birsey yazmiyorsun demektir. Yoksa bana bu FB'liler burada misafir muhabbeti de cok sacma geliyor. Yazi yazdigin surece forumun parcasisin, sadece aklin ve mantiginla yazman tavsiye ediliyor.
Mehmet Bey,

Oncelikle mesajiniz ve somut elestriniz icin tesekkurler, mutlaka bundan sonra yazarken dikkate alacagim. Yalniz benim yazdigimdan ornek vererek uyardiginiz ifadenin cevaben yazildigi satirlara bakarsaniz, benim bu ifadeyi durup dururken kullanmakla, o satirlara cevaben kullanmak arasinda bir fark oldugunu tahminen gorursunuz. En azindan benim acisindan fark var.

Misafir konusuna gelince, ben mumkun oldugu kadar bu forumda G.Saray'in ic islerine ait tartismalarda fikir belirtmiyorum. Mesela baskan secim, Eric Gerets gitsin mi kalsin mi?, Riva satilsin filan gibi. Cunku hem ustume vazife degil, hem de ilgi alanim degil. O yuzden misafir yorumcu addediyorum kendimi. Onu da aciklayayim dedim.

Selamlar
YK
Yigit Kavurmacioglu

Post by Yigit Kavurmacioglu »

Serif Halimler wrote:YK ve SM arkadaslarim sizlerin iki gündür degisik bir tarzda yazdiginizi görüyorum. Forumda herkese saldirip hep hakli oldugunuzu yaziyorsunuz. Simdiye kadar FB nin hicbir kötü, yanlis yanini yazip "bu da kötüdür,yanlistir" demediniz. Hesapta olmayan son haftaya kadar GALATASARAY in takibi sizleri baya rahatsiz etmis. BJK maci hediye etseydi 90+2+35 sn yi beklemezdi. Azicik hafizanizi zorlayin : benzer suclamalari yaptiginiz gecen yil TRABZON - GALATARAY macinda Trabzon u yenip sizi sampiyon yaptik. Bu yil da sampiyon olsaniz ne olur, buyrun DENIZLi yi yenin ve olun. Sizce hakettiniz mi ?
Serif Bey,

Bakin Savas yani SM ne yazmis
Savas Macun wrote:
Tolga Girici wrote:Macin uzunca bir bolumunde sanki sampiyonluk iddiasi olan takim BJK gibiydi. Cok daha hirslilardi GS'a gore. Hafta ici verilen demecler, yenen yemek sanki GS'a daha cok zarar vermis gibiydi. Maca Sabri sagda , Hasan solda baslandi ve kanatlardan bir turlu etkili gelemedik. Hasan Sas her kritik macta oldugu gibi iyi bir savunmaya karsi pas vermek yerine calim atmayi tercih edince sag kanat coktu. Sabri sagdan pek orta yapamadi ama yine de caliskandi. Macin sonlarina dogru acildi. Besiktas'ta Koray ve Tumer cok iyilerdi. Tumer ozellikle hirsli oynadi. Koray da bir tane bile topu iskalamadi, hepsine basarili mudahale etti.

Daha sonra hic alakasi yokken bir penalti kazandik. FB'li arkadaslar bedavadan penalti diyorlar ama Alex'in Antep'teki pozisyonuna gore daha penaltiydi. Hakemde bir hata yoktu. Hata Cordoba'daydi. Ayni 3-4luk FB-BJK macindaki gibi gereksiz bir cikisla kontrolsuz girdi. Bunu fakeden Ilic'in fazla bir sey yapmasina gerek yoktu, zaten Cordoba topu birakmis Ilic'e giriyordu. Bir kac defa agir cekimde izleyince penalti olmadigina karar verdim. Ama ayni hareket bir FBli futbolcuya yapilmis olsa ve penalti verilmese simdi ne Haluk Ulusoy kalmisti ne de Adnan Polat kalmisti. Penaltiyi kacirdigimiza samimi bir sekilde sevindim.

Ikinci yari yine ayni sekilde basladi. Yine durgun bir GS vardi sahada. Ama Besiktas golu atinca isler degismeye basladi. Futbolcular daha presli oynamaya basladi. Cihan berbat bir hata yapti golde. O an Kerem Tezic aklima geldi. Uzerine bir de ceza sahasinda topu iskaladi uzerine tuz biber ekti. Necati oyundan alindi hic de yadirgamadi bunu. Kotu oynadiginin farkindaydi herhalde. Hasan Kabze gercekten birinci sinif vuruslarla iki gol atti. Hakan Sukur de bu pozisyonlarin icindeydi. O da elinden geleni yapti, ama biraz fazla duygusal kendisi. Mac sirasinda yine boynunu bukmeler, aglamakli olmalar, mactan sonra aglamalar.. Ilk golden sonra tam bastirirken bu sefer Sergen girdi ve maca agirligini koydu. Topa hakim olarak GS'in gazini aldi. BU arada Ali Gunes de girdi. Geriden surpriz cikislarla 2-3 sut atti. Auta cikti hepsi. Yine Ibrahim Uzulmez'in sutunu Mondi 90dan cikardi. Tumer'in direkten donen bir topu var. Yani bu oyunun uzerine hala bazi FBli arkadaslar macin anlasmali oldugunu dusunuyorlarsa muhakeme yeteneklerini kaybettikleri anlamina gelir bu.

Bu arada genc Aydin da son 10 dakika oynayarak tecrubesini artirdi, yine bir iki sut ve ortasiyla korkmadan oynadi. Marek Heinz da oyuna girdi ama pek varlik gosteremedi. Belki de son maciydi.

Son saniyelerde Cordoba topu atak yonune gore sol tarafta bekleyen Tumer'e gondermek isterken kisa dustu Sabri aldi sanirim, Hakan'a guzel doldurdu, Hakan' cok guzel indirdi, Hasan da harika vurdu. tam koseye gitti top.

Eger Tumer'in sutu direkten donmese, eger Ibrahim Uzulmez'in sutunu Mondi doksandan cikarmasa, eger Cordoba'nin degaji rakibe gitmese simdi butun FBliler helal olsun valla BJK onuru icin oynadi diyeceklerdi. Simdi BJK bir anda satici oldu. Tabi insanin hevesi son saniyede kursaginda kalinca boyle seyler olur.
Tolga,
BJK kesinlikle satici falan olmadi, yonetimi baska dusunsede, futbolcu demotive olsa da o tribunler eger oyle bir seyi sezse hepsini ipten gecirir.BJK tribunlerinin hali ortadadir ancak tartisilmayacak bir husus hakikaten kendilerinden baska her seyin onlar icin yalan oldugudur.

GS elinden gelen her turlu saha disi-kurallar dahilinde- ama etik olmayan kucuk oyunlari elinden geldigince yapti, beni sasirtan burada hic kimsenin Ayhan'i sorgulamamasi oldu.Hadi 2-1 bitti mac belki simdi hic sorgulanmayacak.Yanlis hesap bagdat'tan donmedi.

Macin tamamini seyretmedim, ozellikle ilk yariyi hic seyredemedim.Ancak ikinci yarida bana sorarsan BJK cok daha iyi oynadi FB macina nazaran verimlilik acisindan, arada iki fakr vardi.Bizim macta BOBO ve Gokhan ileride inanilmaz basti bizim defansin zaafini bilerek.Ikinciside orta sahada ozellikle kanatlardakiler oyunu daha geride kabul ettiler.Belli ki GS'in uzerlerine gelecegini ve kontralarla cikacaklarini hesap etmisler.

Cordoba'nin yaptigi ancak fanatiklerle malzeme olur, senin dedigin gibi orada topu solda birine atmak istedi.Dondu top gol oldu.

Butun BJK'li futbolcular vede teknik heyetleri maci almak icin didindiler.Ilk yarida GS'da bir sey yapamayinca iyiden direncleri artti, skoru korumak isteselerdi olmazmiydi olurdu da neden yapsinlar.Amaci galip gelen takimin oynamasi gerektigi gibi oynadilar bence.

Kendi adima konusayim, BJK maglubiyeti hak etmedi ve bunu da hediye etmedi.Biz sampiyon oldugumuz son iki sezonun son maclarinda Malatya'dan ve Konya'dan 5 yedik o rehavetle, bu yuzden kupayi sampiyonluk gibi goren ve bu sene ununu elemis elegini asmis BJK'in gostermis oldugu bugunku mucadele icin ben HELAL OLSUN diyorum.

Selamlar
Savas
sanirim yukardaki yazdiklarinizi Savas icin bir kere daha gozden gecirirsiniz.

Benim yazdigima gelince, ben Cordoba'yi penalti posizyonu ve degaj posizyonunda biraz garip buldum. Cordoba maci satti diyemem cunku ispat edemem ama bana garip geldigini de yazdim cunku garip geldi. Gecen seneki benzer suclamalar demissiniz, ben oyle bir sey hatirlamiyorum kendi yazilarimdan, ispati size duser.

Neyse, burasi haddinden fazla gerildi bence hic luzumu yok birbirimizi kirmanin. O yuzden bir sure foruma yazi yazmamaya karar verdim, biraz tansiyon dussun, cunku goruyorum ki ne benim fikrim degisecek, ne de ben baska birini ikna edebilecegim iyi niyetim konusunda. Bir iyilik yapip "korktu kacti" demezseniz sevinirim. Sizlere keyifli haftalar, bir muddet sonra kismetse tekrar gorusuruz.

Selamlar

Yigit
Last edited by Yigit Kavurmacioglu on Tue May 09, 2006 3:36 am, edited 1 time in total.
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Sevgili Yigit,

Simdi sen de nereden ciktin diyebilirsin. Bu uzayan tartismaya, bir adim geri atip, biraz uzaktan bakmakta yarar oldugunu dusunen biriyim.

Haksizliga ugradigini dusunuyorsan eger, burada yargic ve juri bulmak zor olacaktir. Cunku insanlarin eglenmek icin geldikleri yerler bu forumlar. Cunku takim tutmak, heyecan getiren ve insanlarin birbirine takilmalarina imkan veren bir ozur sonucta. Yani bir oyun olarak gormek lazim!

Bu acidan bakildiginda, ben hakliyim, o hakli, meziyet surda sakli gibi yaklasimlar kimsenin umurunda olmayacaktir. Kulturel konular veya fikirler de tartisiliyor burada ama sonunda herkes benim dedigim, senin dedigi dover tavrina girmekten dikkatle kaciniyor. Ortaya konusmayi tercih ediyor. Bu da belli bir ahengin olusmasina yardim ediyor, fikirler catissa bile.

O nedenle boyle muallak konularin ustunu kibarca ortup, baska konulara girmek herkes acisindan daha aydinlatici olur.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Yigit Kavurmacioglu wrote:[
Serif Bey,

Bakin Savas yani SM ne yazmis

Yigit
Yigit,

Daha okudugunu anlayamayan veya hic okumadan elestirenlere-ki bu anlamamaktan da kotu- laf yetistirmeye kalksan yanarsin.Hem sinirlere yazik hemde vakite.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Turkcell Süper Ligi’nde Galatasaray ile yapılan maçta son saniyelerde yediği gol nedeniyle tepki alan Beşiktaş’ın Kolombiyalı kalecisi Oscar Cordoba, yarın Türkiye’den ayrılacağını açıkladı.

Cordoba, siyah-beyazlı takımın bu akşam BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde yapacağı idman öncesi tesislerde basın toplantısı düzenleyerek, "Türkiye’den vicdanım rahat ayrılıyorum" dedi.

Sezon sonunda Beşiktaş Kulübü ile sözleşmesi bitecek olan 36 yaşındaki file bekçisi, ligin son haftasında Trabzonspor ile İzmir’de yapılacak maçta oynamayacağını ve yarın, ülkesine geçmek üzere Arjantin’e gideceğini açıkladı.

Zalad'tan sonra Cordoba'nın da başını yedi Kutsal İttifak Medyası...
Liseli vardı ya ah o liseli...
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Can Baysan wrote:Turkcell Süper Ligi’nde Galatasaray ile yapılan maçta son saniyelerde yediği gol nedeniyle tepki alan Beşiktaş’ın Kolombiyalı kalecisi Oscar Cordoba, yarın Türkiye’den ayrılacağını açıkladı.

Cordoba, siyah-beyazlı takımın bu akşam BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde yapacağı idman öncesi tesislerde basın toplantısı düzenleyerek, "Türkiye’den vicdanım rahat ayrılıyorum" dedi.

Sezon sonunda Beşiktaş Kulübü ile sözleşmesi bitecek olan 36 yaşındaki file bekçisi, ligin son haftasında Trabzonspor ile İzmir’de yapılacak maçta oynamayacağını ve yarın, ülkesine geçmek üzere Arjantin’e gideceğini açıkladı.

Zalad'tan sonra Cordoba'nın da başını yedi Kutsal İttifak Medyası...
Sike sacmaliklarina girmeyecegim...

Bir iki yorum yapayim Cordoba hakkinda. Bana gore Cordoba Mondragon'dan daha iyi bir kaleci. Cok daha cevik, refleksleri daha iyi, ceza sahasinda daha hareketli. Ayrica hem eliyle hem ayagiyla libero gibi oynayabiliyor. Arkadan top dagitabiliyor. Zaten milli takimda Cordoba'nin her zaman Mondragon'a tercih edilmesi de bunun bir kanidi. Kariyer olarak da daha iyi Cordoba. Son BJK sampiyonlugunda ve meshur herkese 9 puan fark atan Besiktas'a epey katkida bulunmustu.

Bazen arada bakip "keske Cordoba bizde olsaydi" demisimdir. Cordoba'nin en buyuk sorunu konsantrasyon. Yenilen, iddiasi olmayan takimlarda yer almak istemiyor. Eger takim sampiyonluga oynuyorsa ve surekli kazaniyorsa ondan iyi kaleci zor bulursun. Aksi takdirde adam sIkIliyor, heyecani yok oluyor. Arada cikip varyete yapmaya calismasi da bundan.

Onun da arada GS'a bakip GS'da oynamak istedigini tahmin ediyorum. GS'in ofansif anlayisi, Avrupa'daki daha fazla taninmisligi, her sene sampiyonluga oynamasi ona daha cok yakisirdi. Arkadan defansi yoneten ve top dagitan Cordoba GS'in oyunu hizlandirmasinda ve karsiya yikmasinda cok yarari olurdu.

Seneye Besiktas ne yapar? Bence Cordoba'nin eksikligini hisseder. Geriden oyun kurmada Gokhan Zan, Ibrahim Toraman, Koray, Mustafa Dogan gibi adamlarin eline kalacak. Farkini anlayacaklar. Ayrica eger bir cizgi kalecisi alirlarsa, defansi daha geride kurmak zorunda kalacaklar. Barthez gibi bir adama milyonlarca dolar gomerlerse salaklik etmis olurlar. Cordoba'dan da fazlasi olmaz. Zaten Barthez'i falan getirmek oyle kolay degil.

Tahminim ellerindeki yedek kalecilere de guvenmeyecekler ve Omer Catkic'i (serbestmis bu sene) getirecekler. Hem yasli, hem vasat... Besiktas seyircisi seneye de cok kufur eder. Boyle bir seyin en buyuk yarari yabanci kontenjanini kaleciye kullanmamak olur. Cok iyi bir veya iki defans oyuncusuna yatirilirsa o para o zaman belki daha karda cikma olasiligi dogar.

Ozan Ersoy
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Ozan Ersoy wrote:
Bir iki yorum yapayim Cordoba hakkinda. Bana gore Cordoba Mondragon'dan daha iyi bir kaleci. Cok daha cevik, refleksleri daha iyi, ceza sahasinda daha hareketli. Ayrica hem eliyle hem ayagiyla libero gibi oynayabiliyor. Arkadan top dagitabiliyor. Zaten milli takimda Cordoba'nin her zaman Mondragon'a tercih edilmesi de bunun bir kanidi. Kariyer olarak da daha iyi Cordoba. Son BJK sampiyonlugunda ve meshur herkese 9 puan fark atan Besiktas'a epey katkida bulunmustu.

Bazen arada bakip "keske Cordoba bizde olsaydi" demisimdir. Cordoba'nin en buyuk sorunu konsantrasyon. Yenilen, iddiasi olmayan takimlarda yer almak istemiyor. Eger takim sampiyonluga oynuyorsa ve surekli kazaniyorsa ondan iyi kaleci zor bulursun. Aksi takdirde adam sIkIliyor, heyecani yok oluyor. Arada cikip varyete yapmaya calismasi da bundan.
.....
Ozan Ersoy
Cordoba kaleciliginden cok kisiligini begendigim bir kaleci. Ben Mondi'yi her zaman tercih ederim. Kaleci once kaleciligini iyi yapsin sonra sonra oyun kurmasini dusunuruz. Cordoba her zaman yaptigi inanilmaz kurtarislarla degil yedigi acaip gollerle hatirlanacaktir. Soyle bir dusununce aklima gelen Mondi'nin Roma'dan yedigi son dakika golu disinda takimi satti denecek olay hatirlamiyorum. Hatali goller yemisdir ama hele Turkiye liginde sonuca cok etki etmemisdir. Cordaba'nin hadiselerine hic girmiyelim, en son aklima Rize'den yedigi gol aklima geliyor.

Oyun stiline bakinca temel hareketleri uzerinde kitap yazilacak kalitedeydi. Teke tek kaldigi pozisyonlarda ayakta kalmasini cok taktir etmisimdir. Ayni pozisyonda Mondi yerlerde surunur. Ama konsantrasyon eksikligi, hedefsizlik vs vs deyin adam olmadik goller yedi. Kariyerini Turkiye'de Besiktas'da bitirmesinin sebebide bence bu istikrarsiz oyunu.

Bosuna efsane yaratmaya seven BJK camiasi onumuzde ki senelerde onu cok ariyacaktir.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Mehmet Demirkol'un yazisini basta forum uyesi buyuk Fenerbahce'nin buyuk taraftari Yigit arkadasimiz olmak uzere akli komplo teorileri ile yogrulmus tum futbolseverlere hediye ediyorum.
----------------------------------------------------------------
Kabze sanki hiç yok

Dış mihrakların üzerimize oynadığı oyunlar. Nerede bir sorun, bir başarısızlık varsa orada aynı hamasi paranoya vuruyor tokadı yüzünüze. Futbolda, ekonomide, siyasette. Türkseniz dış mihraklar ülkenizi yıkmak istediği için ülkeniz sıkıntıdadır. Sahip olduğunuz her kimliğinize bir dış mihrak oyun oynamakta. Bu milliyetten dine, mezhebe, ondan siyasi kimliğinize, mesleğinize, kulüp kimliğinize, her yere kadar aynı.
Biz aslında her şeyi doğru yapıyoruz, ama üstümüze oyunlar oynanıyor. Böyle yılmışız. Ne yapsak olmaz.
Bu ülkede üstümüze oyunlar oynanıyorsa, en büyük oyun bu paranoyayı yaratmış olmalarıdır. Yani "Üstümüze oyun oynanıyor" oyunu. 'Ne yapsak olmaz' yılmışlığını yaratan oyun yani!
Bu paranoya tüm kimliğimizi sarmış kemiriyor. Aleyhimize olan hiçbir şey bizden kaynaklı değil.
Pazar akşamı Türk futbol tarihinin en efsane geri dönüşlerinden birine imza attı Hasan Kabze. İki ayrı köşeyi bulan füze Cordoba'yı yerle bir ederken, gitmiş bir şampiyonluk yeniden açık artırmaya çıktı. İkinci gol maçın bitmesine 17 saniye kala oluyor. 92 dakika ibre Fenerbahçe'yi gösterirken 17 saniye kala hayat değişiyor.

Cordoba işaret ediliyor
Ve hemen herkes Cordoba'yı işaret ediyor. Maçı, ligi, hayatı değiştiren adam, gencecik bir Ankaralı. Takımın 4. forvet tercihi yıllarca unutulmayacak bir iş yapıp her şeyi değiştiriyor. Ve biz o kutsal paranoyamızla herkesten az ona bakıyoruz. Demirören, Polat, Ulusoy, Cordoba konuşuluyor önce. Sonra Hasan Kabze. Herkesten sonra Hasan Kabze.

Bir toplumun maneviyatı bu kadar mı bozulur? Bu kadar mı yerle bir edilir? İşte eğer bir oyun varsa en büyüğü budur. Zeminin böyle kayganlaştırılması. Bu maneviyatı yerle bir edilmiş toplum, hiçbir şeye güveni kalmamış halk. Hemen ve ne olursa olsun her şeyin altında bir hinlik arama güdüsü.

Hemen herkes Cordoba'nın maçı sattığını düşünüyor. 3 senedir sürekli sattığını düşünüyor zaten. Kimse adamı karşısına alıp "Kardeşim sen böyle bir şey yaptın mı?" diye sormuyor. Beş saniyede anlar bir istihbaratçı. Geçirin Süleyman Seba'nın karşısına. Beş saniyede versin notunu. Sonra ya yollarsın adamı, ya da çıkar dersin ki biz bu adama güveniyoruz. Hayır ikisi de yok. Zemin kaygan kalsın.

Tabii böyle olunca da toplum düşünüyor. İşi gücü bırakıyor, bunlarla uğraşıyor. Hasan Kabze de en son akla gelen oluyor. Toplum haksız mı? Hayır. Çünkü yönetenler, medyada işini bu paranoyaya bağlayanlar zeminin kaygan kalmasından hoşnut. Tıpkı sezon başında hakem hatalarının puan durumunu yapmaları gibi. Gerçeklere değil, adalete değil, paranoyalara yatırım yapmak daha kârlı çünkü. İşte bir oyun varsa asıl budur.

Paranoya cilası
Ve bu oyun Hasan Kabze'nin şahane oyununu, kahramanlığını değil, paranoyaları cilalıyor. Çünkü Hasan Kabze'nin kahramanlığı bir tek Galatasaraylılar'a hitap eder. Ama paranoyaya yapılacak yatırım, Fenerliyi, Galatasaraylıyı, Beşiktaşlıyı içine alır. Ve piyasa büyür. Herkesi içine alır. Herkesi sarsar. İşte paranoyadan böyle beslenirsin küçük acınası dünyanda. Maçın 93. dakikasında gelmiş bir golün bile altında bir hinlik ararsın. Ve kazanırsın!

Ülkesinde şike skandalı patlayan Almanya Dünya Kupası düzenliyor. Biz paranoyalarımızın yazına giriyoruz. Aynı oyuncular, aynı hocalar, aynı yöneticiler ve aynı federasyonla. Bizzat hükümetin 'yolsuzluk yaptı' dediği federasyonla. Nedir yaz arefesinde aklımızdaki: Bu hafta sonu ya hakemler tarafından kayrılan Fenerbahçe şampiyon olacak ya da Ulusoy Federasyonu ve Cordoba'nın Galatasaray'ı. Ve bu işten ekmek yiyenler yemeğe devam edecek. Bu ülkeyi Türkiye olmaktan çıkarıp 'paranoya' yapanlar.

Hasan Kabze mi? Boşverin onu! Siz Cordoba'ya bakmaya devam edin!
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Kerem Tezic wrote:Mehmet Demirkol'un yazisini basta forum uyesi buyuk Fenerbahce'nin buyuk taraftari Yigit arkadasimiz olmak uzere akli komplo teorileri ile yogrulmus tum futbolseverlere hediye ediyorum.
----------------------------------------------------------------
...
Hemen herkes Cordoba'nın maçı sattığını düşünüyor. 3 senedir sürekli sattığını düşünüyor zaten. Kimse adamı karşısına alıp "Kardeşim sen böyle bir şey yaptın mı?" diye sormuyor. Beş saniyede anlar bir istihbaratçı. Geçirin Süleyman Seba'nın karşısına. Beş saniyede versin notunu. Sonra ya yollarsın adamı, ya da çıkar dersin ki biz bu adama güveniyoruz. Hayır ikisi de yok. Zemin kaygan kalsın.
...
Dun Ercan Saatci olacak vatandas da aynen bu "zemin kaygan kalsin"in, ba$ ornegini verdi. Illet oldum. Eee, nedenleri varmis, neymis, Sergen Tumer mactan sonra gidip kizmis (ki daha onceden de yazdim, cok gecikmeli olsa da Tumer "burda bir yamukluk oldugu icin kizmis filan degildik" mealinden bir aciklama yapmisti), onun icin "Cordoba'nin degajini samimi bulmuyormus"... Tovbe tovbe... "Hocam, bana ordan iki kilo hakkaniyetlisinden degaj sar" diyesi geliyor insanin...

"Haa, yok canim para aldi filan demiyorum, ama, belki memleketlisi Mondragon...." tovbe tovbeeee... Bir yandan, "bu benim kisisel gorusum, bunu soyleyemeyecek miyim" diyor, ama, bir yandan da .... gibi farkinda, yuzbinler, belki milyonlar herifi izliyor o anda, gundem belirleyecek bir konumda oldugunun. Ben bile burda mutevazi forumumuzda, ortaliga birseyler yazarken, daha bir suzgecten geciriyorum, direk ilk icimden geldigi gibi yazmiyorum herseyi yahu. Bu elemanin bu kadar aymaz olmasi mumkun mu? Cengiz Hocamin bayagi bir sayistirdigi, Bilgin efendi de, "olur mu oyle sey yahu" filan dedi dedi durdu ama, "samimi olmayan degaj" konusu olduguyla kaldi...

Ne kadar kolay yahu insanlarin serefiyle oynamak?! Ne diyeyim, insallah yarin bir gun, (eger deger veriyorlarsa kendi sereflerine) bu kisiler de, benzer tohmet altinda kalirlar da, bu gunlerini, "Vay ben ne etmisim yahu" diye bir dusunurler. Allah'in sopasi yok ama, cogu zaman dayagi hakeden oyle ya da boyle, bir sekilde nasibini aliyor...
Özgür
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Necati Ateş ve balıklar!

Bugünlerde moda Necati Ateş... Zaman zaman değişik isimler geliyor gündeme; moda Necati şimdi de.. Atış serbest!

'Rezil futbol oynuyormuş, ruhsuzmuş, kıçını kaldıramıyormuş' gibisinden bir yığın saçmalık.

Daha da ileri gidenler var. 'Hemen satılmalı, kapının önüne konulmalı' deniyor...

İnsafsızca ve aptalca...

Birincisi; nasıl satmayı düşünüyorsunuz ? Çünkü 2007 yılına kadar sözleşmesi var.

İkincisi; hadi sattınız, yerini nasıl dolduracaksınız?

Üçüncüsü; yerine alabileceğiniz yabancı bir forvetin maliyetini hesaplayabiliyor musunuz ?

Dördüncüsü; Necati'in meziyetlerine sahip başka bir Türk oyuncu olmadığına göre, neden olayın geneline bakmadan, sonuçlarına bakarak yargılıyorsunuz ?

Necati Ateş için 'Yedek kalsın, burnu biraz sürtsün' diyebilirsiniz ama 'Asla hemen satılsın' diyemezsiniz... Neden mi? İşte 'Hayata at gözlüğüyle' bakanlar için minik bir istatistik:

2003-2004 sezonu 14 maç 9 gol

2004-2005 sezonu 34 maç 15 gol

2005-2006 sezonu 28 maç 18 gol

Yani toplamda 76 maç oynayan (5867 dakika) Necati Ateş'in 42 golü var G.Saray'da...

Bu dönemlerde Hakan Şükür'ün 89 maçta (7075 dakika) 38 golü, Ümit Karan'ın 37 maçta (2186 dakika) 20 golü, Hasan Kabze'nin 30 maçta (717 dakika) 14 golü var... Ve bugün Galatasaray'ın attığı gollerin % 22.7'sinin markası Necati Ateş... Eğer bunların önemi yoksa, diyecek bir şey de yok... Ancak Necati Ateş'in 'Gönülden bir Galatasaraylı' olduğunu iyi bilenlerdenim. Hani 'Forma aşkından, ruhundan' söz ediyoruz ya 'Necati Ateş meşaleyi taşıyanlardan biridir' hiç kuşkusuz... Hakan Şükür gibi bir ustanın, Hasan Şaş gibi yeteneğin baskısı altında oynamak da bir başarıdır bence..

Necati Ateş'i sadece TV'lerden izleyenlerin, oturduğu yerden fikir üretmesi, sallama yazılar yazması, neyle açıklanabilir? Ah iyi gün dostları ah...

Hasan Kabze'ye genç yetenek diyenler, Necati Ateş'e futbolu bıraktırmaya çalışanlar birinin 24, diğerinin 26 yaşında olduğunu biliyor mu acaba ?

Ya Tomas, Song, Mondragon 1 milyon doların üzerinde para alırken, Necati'nin onların yarı parasını bile almadan oynadığını... Aşırı derecede duygusal olan Necati Ateş kötünün kötüsü... Formsuz; bunu kendisi de biliyor.. Ama Hakan Şükür, Ümit Karan, Hasan Şaş, Ergün Penbe, Mondragon hiç mi formsuz olmadı? 30 bin taraftarın bu isimlere moral vermek için ne varyasyonlar yaptığı hemen unutuldu mu ?

Ah benim balık hafızalı sallamacılarım...

İnsanları yok etmeyi, bitirmeyi öylesine iyi biliyoruz ki... Dünü ne çabuk unutuyorsunuz... Galatasaray, Fenerbahçe'ye karşı parasız, pulsuz, yıldızsız (!) mücadele ederken forma aşkıyla onurlarıyla mücadele eden Necati Ateş ve arkadaşlarının haksızlığa başkaldırısını nasıl hafızalarınızdan silebiliyorsunuz?

Sallayacağınıza alkışlayın. Yoksa... Kalkınacağız diye boşuna uğraşmayın. Siz balık mısınız? Artık balık hafızasını bir kenara bırakın, unutuyorsanız bile yaşananları bir kenara not edin. Gün gelince bakarsınız... Çünkü böyle hatırlatanı bir daha bulamazsınız.
Bahri Havadır

Necatinin eski formuna kavuşmasını temenni ediyorum.. Eski derken yıllar öncesi değil aylar öncesi lazım bize :) Biraz kilo verirse kendine gelir! O kiloları ne zaman aldığını anlamakta zor yani!
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ismail Gezer wrote: Yani toplamda 76 maç oynayan (5867 dakika) Necati Ateş'in 42 golü var G.Saray'da...

Bu dönemlerde Hakan Şükür'ün 89 maçta (7075 dakika) 38 golü, Ümit Karan'ın 37 maçta (2186 dakika) 20 golü, Hasan Kabze'nin 30 maçta (717 dakika) 14 golü var... Ve bugün Galatasaray'ın attığı gollerin % 22.7'sinin markası Necati Ateş... Eğer bunların önemi yoksa, diyecek bir şey de yok... Ancak Necati Ateş'in 'Gönülden bir Galatasaraylı' olduğunu iyi bilenlerdenim. Hani 'Forma aşkından, ruhundan' söz ediyoruz ya 'Necati Ateş meşaleyi taşıyanlardan biridir' hiç kuşkusuz... Hakan Şükür gibi bir ustanın, Hasan Şaş gibi yeteneğin baskısı altında oynamak da bir başarıdır bence..
Bahri Havadir, asist sayilarini unutmus. Asistleri de eklerseniz GS'in attigi gollerde en fazla imzasi bulunan oyuncu olur.

Sadece bu yukardaki rakamlara bakarsaniz mac basina attigi gol sayisi ile Umit Karan'dan sonra geliyor. Zaten su yukardaki listeye bakarsaniz tek elimizdeki tek gercek santrafor Karan'dir. Kabze de yavas yavas o yone dogru ilerliyor.

Necati forvet, forward, ileri uc oyuncusu. Necati santrafor, vurucu, striker degil. Orta sahaya geliyor, kanatlara deplase oluyor, calim atip oyuncu dusuruyor, santraforun cektigi sutlari tamamliyor vs..

Daha once dedigim gibi GS'in son 4-5 senedir aldigi en iyi oyuncudur. Daha iyi oyuncular var mi? Var tabii... Ama GS'in onlara verecek parasi yok malesef. Olsa bile daha fazlasini verecek mutlaka cikar. Kabiz, beceriksiz derseniz GS'da senelerdir ondan daha kabiz olup da formayi cikarmayan oyuncu var.

Aslinda burada yine Gerets'in hatasi var. Necati'nin son 7-8 haftadir formsuz oldugu belli. Bunu sokaktaki cocuk bile goruyor. Ama israrla Necati'yi oynatiyor. Halbuki bir kac hafta dinlendirse belki cocuk kendine gelecek. Ilic'i ilerde dene. Kabze dolu silah gibi bekliyor hazir adam. Ama yok illaki oynatacak Necati'yi.

Ayrica Necati'nin bu antrenmana cikmama olayinda verdigi demeclerle kendini one cikarmasi ona zihinsel olarak epey zarar verdi. En azindan ben oyle dusunuyorum. Millet onu isyanci ceri basi olarak gordu, GS'in adini kotuledigini dusundu.

Bu arada herkesin bir fiyati var onu da eklemek gerekiyor. Varsa Necati'nin talibi gelirler konusulur, uygun sartlarda satilir. Eger verim vermeyen, gitmek isteyen oyuncuyu tutarsaniz takima zarar verirsiniz ayrica maddi acidan buyuk bir gelirden olursunuz. FB Appiah icin verdigi parayi mi veriyor Necati'ye buyursunlar alsinlar. Tepe tepe kullansinlar.

Ozan Ersoy

Asagidaki resim de Necati'nin takimi sattigini soyleyenler icin. Yerine giren Kabze'nin attigi gole sevinen bir Necati var asagida.

Image
Post Reply