TSL 25. Hafta: Galatasaray-Ankaragucu 3-0 (Jo,Keita,Baros)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozgur A. Boztepe

Re: TSL 25. Hafta: Galatasaray-Ankaragucu 14/3/10 Pzar. TSI:19

Post by Ozgur A. Boztepe »

Lig tv Baros'a klip yapmis, musik Bonnie Tyler, I need a hero... :D
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ozgur A. Boztepe

Mac 7'de degilmiydi yahu. Orda saat kac?
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Ozgur A. Boztepe wrote:Mac 7'de degilmiydi yahu. Orda saat kac?
Burda saat 6 Ozgur.

Kadro aciklandi:

Leo
Sabri Neill Servet Caner
Mustafa Baris
Keita Elano Gio
Jo
Ozgur A. Boztepe

Murat Fahrioglu wrote:
Ozgur A. Boztepe wrote:Mac 7'de degilmiydi yahu. Orda saat kac?
Burda saat 6 Ozgur.

Kadro aciklandi:

Leo
Sabri Neill Servet Caner
Mustafa Baris
Keita Elano Gio
Jo
sagol

Saatler ileri alinmis burda.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

GS 2-0 onde. Goller Jo ve Keita dan. Skor aldatmasin. GS iyi oynamiyor. Goller A.Gucu lu oyuncularin hediyesi. GS defasinda ayagaina hakim tek oyuncu Neill, orta sahasinda Elano. Baris aldigi dort topun birini ileri diger ucunu geri oynuyor. Sarp da katedebilen oyuncu degil. Santos ikili mucadelelerde kayip.

Keita bireysel becerisi ile takimi surukluyor. Attigi golden once vurulmayacak yerden kaleye anlamsiz bir sut cekti. Zar gibi oyuncu.

Ugur ne kadar kotu olursa olsun Caner i sol bekte kesebilmeli. 2. yari Santos u alip Ugur sol beke Caner i ise sol aciga koymamiz bence yararli olur.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ozgur A. Boztepe

Murat Biricik wrote:GS 2-0 onde. Goller Jo ve Keita dan. Skor aldatmasin. GS iyi oynamiyor. Goller A.Gucu lu oyuncularin hediyesi. GS defasinda ayagaina hakim tek oyuncu Neill, orta sahasinda Elano. Baris aldigi dort topun birini ileri diger ucunu geri oynuyor. Sarp da katedebilen oyuncu degil. Santos ikili mucadelelerde kayip.

Keita bireysel becerisi ile takimi surukluyor. Attigi golden once vurulmayacak yerden kaleye anlamsiz bir sut cekti. Zar gibi oyuncu.

Ugur ne kadar kotu olursa olsun Caner i sol bekte kesebilmeli. 2. yari Santos u alip Ugur sol beke Caner i ise sol aciga koymamiz bence yararli olur.
Kenarda hakan balta'da var. Rijkaard Caneri iyi solbek diye oynatmiyor, super solbek olabilir diye oynatiyor.

Takim dinlenmis ve kondusyonu iyi, ama cok daginik. Gecen haftaki gibi kafalari ile oynamiyorlar.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Murat Fahrioglu

Re: TSL 25. Hafta: Galatasaray-Ankaragucu 2-0 (Jo,Keita)

Devre arasi en cok kosanlar tablosunda ilk uc oyuncumuz sanirim soyleydi:

Baris
Caner
Gio
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Murat Fahrioglu wrote:Devre arasi en cok kosanlar tablosunda ilk uc oyuncumuz sanirim soyleydi:

Baris
Caner
Gio
Baris israrla kendisine oynanan toplari geriye oynuyor. Bu gercekten mantik otesi bir durum. Ya TD miz kendisine sana oynanan toplari hemen defansta belirledigin bos arkadasina pas ver diye absurd bir istekte bulundu yada Guines rekorlar kitabinda bir macta en cok geriye pas yapan oyuncu statusunu elde etmege Baris bugun yeminli.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ozgur A. Boztepe

Murat Biricik wrote:
Murat Fahrioglu wrote:Devre arasi en cok kosanlar tablosunda ilk uc oyuncumuz sanirim soyleydi:

Baris
Caner
Gio
Baris israrla kendisine oynanan toplari geriye oynuyor. Bu gercekten mantik otesi bir durum. Ya TD miz kendisine sana oynanan toplari hemen defansta belirledigin bos arkadasina pas ver diye absurd bir istekte bulundu yada Guines rekorlar kitabinda bir macta en cok geriye pas yapan oyuncu statusunu elde etmege Baris bugun yeminli.
Umarim oyle demistir, dogru soylemis olur.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Galatasaray dünyanın en çağdışı futbolunu oynuyor. Üç Büyükler arasında da açık ara en kalitesiz futbol... Hemen hemen her maç aynı nağme.
Yönetimin hatalarını ve kadro yapılanmasındaki yanlışlara zaten hep değiniyorum ama bütün bunlara rağmen bu takımın futbol niteliğini bu kadar iğdiş ettiğinden dolayı Rijkaard'a kızmadan edemiyorum.
Bakın sırf Keita'nın disiplinsiz ve takım oyunu düşmanı anlayışından dolayı kaç top kaybı var.
Kornerlerde bir başka organizasyonsuzluk hakim... Kullandığımız kornerlerde bütün oyuncularımız altıpasta top bekliyor, ceza sahasına seken topları alıp kaleye vuracak ya da servis yapacak oyuncumuz yok.
Rakibin kullandığı kornerlerde de ne direk dibinde adamlarımız bekliyor ne de ceza sahası dışına iyi yerleşiyoruz. Aslında ceza sahası içinde bile iyi yerleşimimiz olduğu söylenemez, duran topları baz alırsak.
Dos Santos-Ayhan, Sabri-Emre Güngör değişiklikleri yapan bir hoca.
Yardımlaşma yok, herkes kafasına göre top koşturur, takım iki-üç oyuncunun ayağına bakar.
Jo'dan pivot santrfor yaratmış... Takım 1. ve 2. bölgelerde bol pas yapıyor, sıra ileriye oynamaya gelince Jo'ya hurrraaaaaa top şişiriyor.
3. bölgeye eğer top atılacaksa mutlaka 35-40 metrelik "Yaradana sığınıp salladım" pasları oluyor.
Yani herşey geçen senekiyle aynı.
Bunun adı, total futbolmuş. (!)

Rijkaard, kafasındaki mi uygulayamıyor? Yoksa kafasında mı doğru dürüst bir plan program yok da günü mü idare ediyor?
BU TEKNİK EKİPLE, BU KADRO YAPILANMASIYLA VE BU TİP FUTBOL ŞUBESİ ANLAYIŞIYLA... OLMUYOR.
AYRILMAZ İKİLİ
Cengiz Akgun
Moderator

Re: TSL 25. Hafta: Galatasaray-Ankaragucu 3-0 (Jo,Keita,Baros)

Post by Cengiz Akgun »

Frank ile anlasma 1 sene ve 1 sene de opsiyon'lu. Galiba o opsiyonu kullandirmak istemiyor. Eger iki sene ise tazminatini birakip gidecek. RM'de yeri aciliyor gibi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Salih Bora wrote:Rijkaard, kafasındaki mi uygulayamıyor? Yoksa kafasında mı doğru dürüst bir plan program yok da günü mü idare ediyor?
Bugün itibariyla gözüken durum, yukaridaki iki olasiliktan birini isaret ediyor ve ikisi de yeterince can sikici. Maalesef oynanan yaklasik 40 resmi macin ardindan, Rijkaard'in orta-uzun vadeli bir projesi oldugu ya da (eger gercekten var ise) bu projeyi sahadaki oyuncularin anladigina dair en ufak bir isaret göremiyoruz. Sampiyon olsak da fikrim sabit: Bu sene, gelecek sezonun sampiyonlar ligi icin oyunumuza bir arpa boyu yatirim yapamadigimiz basarisiz bir yil olmustur.
Murat Fahrioglu

Futbol konusmanin da bir anlami kalmadi. Turbunde Besiktas diye bagiran bir adami mactan sonra dovmusler sonra da turbunden asagi atmislar. Tabii adam sarhosmus belki de kendi dusmustur orasini tam bilemiyoruz. Kafasi ve kolu kirilmis hayati tehlikeyi atlatmis yaziyordu gazete.

Mac icerisinde de 2-0 ondeyken korner atacak AG'lu oyuncuya bozuk para falan atmislardi, seyircilerin cogu da olayi kinamisti.

Boyle seyler yapan adamlar gercekten Galatasaray'li mi yoksa ille de FB macina saha kapansin isteyen baska takim taraftari mi?

Iki turlusu de cok kotu.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

La Liga da buyuk mac arifesinde spekulasyon baslar, nitekim Cengiz abi baslamis. Barca o maci alsin, RM TD'un isine son verilmesine kesin gözu ile bakiliyor. Frank gercekten sacmalamaya basladi. Dun kadroda taslari oynatti gibi gözukse de, el atilmasi gereken mevkilere dokunmadi. Caner'den sagbek olmaz sözune katiliyorum, onu ilerde kullanmali.

Butun olumsuzluklara ragmen GS oyunun basinda bir sans golu ile rahatladi. 2. devre ilk devreye nazaran daha iyi gecti (bunu da olumlu buluyorum).

Milan sahada az sure kalmasina ragmen ofansa hareketlilik getirdi. Akil dolu kosular yapiyor. Attigi gol firsatciliginin ve iyi yer tutuyor oldugunun göstergesi.

Keita takimi surukledi, MKE defansini zor duruma soktu evet, ama oyun/"sistem" icinde siritiyor, bunu negatif anlamda söyluyorum. Ilk gol öyle bir "hava" icinde geldi. Nereye kadar, sonra cok "dayak" yiyor sahada...sakatlanacak diye korkuyor insan.

Elano maca gereken agirligi koymadi bana sorarsaniz, idare etti. Kötu degildi, beni yanlis anlamayin. Pas yuzdesi ve zekasi Milan Baros ile birlestiginde cosar diye dusunuyorum :-D

Milan Baros, Jo ile iyi bir ikili olusturur. Jo'yu seviyorum, 2. "Saban" olma ihtimali yuksek. Topu iyi sakliyor, ani sutlari rakip takim icin ölum. Kaliteli bir oyuncu. Umarim takimda kalir.

Aqua di Gio'yu (aka Bebe Ruhi) iyi bulmadim. Enerjisini baska turlu kanalize etmesi gerekiyor, cok savurgan stili var.

Not: Arda'nin yokulugunu hisseden oldu mu bu ara? Tribunden el kol hareketi yapti gol esnasinda.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Keita futbol oynamayıp, amerikan futbolu oynasa ve wide receiver
oynasa, bu kazandiginin birkac mislini kazanirdi. O attigi golde
adeta touchdown'a kosan wide receiver gibiydi. Yara yara
golu atti. Konsantrasyonu ve istegioldugunda Turkiye liginin en iyi oyuncusu.
Hakemler musaade ederse tabii. Resmen adam atilan tekmeyi es gecip GS'nin penaltisini yediler.

Rijkard'tan ilk yil birsey beklemedigim icin ben hala destek veriyorum.
Ilk yilin sonunda cikardigi bazi dersler vardir umarim. Tahmin ediyorum buna uygun kadrosunu onumuzdeki yil olusturur ve takimin mücadele gücü azligi problemini halleder.Yabanci forvet yogunlugunu azaltir, orta sahaya bir tane siyahi ön libero,
bir tanede cift yönlü oyuncu kazandirir, birde yedek sol bek ve santrafor bulursa
olur bu is.

Bu arada dün unutulan, karşılasilan takimin son 10 kusur macta yenilmeyen ve cok zor gol yiyen bir takim oldugu gercegidir. Dünkü sevimsiz futbolun sebeblerinden birisi nactan once strateji olarak Ankaragucunun savunmaya hazirlanip, Galatasaray'ın hucuma hazirlanirken, erken golen golle GSnin rolantiye almasi, öbürlerininde hucum edemeyip, tehlike bölgesi disinda manasiz pasla topu evelelyip gevelemesi idi.
NO ADNANS, NO CRY !!
Post Reply