Ziraat Turkiye Kupasi:A.Gucu-Galatasaray 0-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozgur A. Boztepe

Re: Ziraat Turkiye Kupasi:A.Gucu-Galatasaray 0-0

Post by Ozgur A. Boztepe »

Negatif ve maci seyretmedende yapilabilicek bir yorum yapayim, gazetelerdeki basliklar gibi populist ve bos.

Mac 0-0 bitti, yeni formalar guzeldi.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Kaybedilmemesi gereken, başkaca da bir anlamı olmayan bir maç.
Oynamasını istediğim oyuncuların çoğu oynamış. S.Kurtuluş gibi unuttuklarım bile.
Ufuk, Emre Güngör, Topal, E.Çolak, Jo, Ayhan..
Ligimizin fiyatına uygun bir futbol ortaya konmadı ama zaten buda bir lig maçı değil :D
Denizlide havalar iyidir inşallah...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Bricik usenmemis bir iki yorum yapmis. Yazik olmus vaktine. Ankaragucu'nun hicbir sansi yoktu galiba gruptan cikmak icin. Adamlar da ustelemeyice futbol degil gugus oldu. Saha cok agirlasinca zaten ben gol filan olmaz tesadufen adamin onune top dumedikce dedim. en bu kadar kotu bir futbol seyretmedim. 25-50 Ukraynali polis misafirmis Ankarada maca getirmisler. Bu futbolu gorunce gulmuslerdir bunlar demek bu futbol ile bir sey yapmayi dusunuyorlar diye. Futbolu katledenlerden biri de bu maci 8:30 baslatanlardir. Neden gece yarisi oynatmadilar ki? Bu mac pekala gunduz oynanabilirdi. O statda ben is guc sahibi akli basinda birinin mac seyretmege bu sogukta gelecegini saniyorum. Ayni seyirci yine toplanirdi gunduz. yayin isi ise zaten TRT'nin elinde onemli degil idi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Denizli Belediyespor maci gibi bir mac seyrettim. Ayhan orta sahanin solunda görev yapti, 15-20 dk biraz kendini gösterdi sonra o eski hastaliklarina devam etti. Sagbek oynayan Serkan basit oynayacagina isi zora sokmaya özen gösterdi mac boyunca. Bu ikili ve belki Nonda gecer not almadilar. Defansimiz cok yanliz kaldi, gedik vermemeye calisti. Servet cok iyi oynadi, hatasiz oynadi diyebilirim. Vucudunu her alisilagelmisten fazla kullandi bu mac. Emre Gungör'un birkac kontrolsuz mudahalesi oldu, hatta birinde sari kart gördu hakli olarak. Bunun disinda, uzun sure oynamamisligini göz önune alirsak, anlinin aki ile cikti bu mactan. Ben futbolcu olsaydim ona karsi oynamak istemezdim. Suratli, hircin, pes etmiyor, ve göbekte görev yapan birisi. Siz en son, o bölgede, hareketli oyuncu ne zaman gördunuz? Kaptan Bulent.

Bir baska hayal kirikligi benim icin Mehmet Topal'in sahada ki ruh hali. Rakip oyunculardan sIk sIk sikayet edisi, toplara 100% girmeyesini normal bulmuyorum. Ortasahadan eskisi gibi top cikarmiyor, geri pas atmasi daha buyuk bir ihtimal. Butun bu olumsuzluklara ragmen idare etti, ama bana göre kapasitesinin cok altinda oynuyor.

Kaleci Ufuk hakkinda birsey söylemek cok guc, ama bana hareketlerinde biraz agir geldi.

Emre Colak ayaginda fazla top tutmamasi lazim. Yasi ve fizigi itibari ile abileri onu "ezip" gecerler. Dogru yerde calim yapsin, ona birsey demiyorum. Calim yaparken adam gecsin, öyle yerinde degil. Bugun belki takimda en iyi duran top kullanan cocuk.

Ugur solbek oynadi. Bu cocugu her gecen gun daha cok seviyorum...Kaptan Cuneyt Tanman'in cocugu mu ne ;-)
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ziraat Türkiye Kupası çeyrek ve yarı final kuraları bugün çekildi.

İstanbul Maslak Sheraton Otel'de yapılacak kura çekimine gruplarını ilk iki sırada tamamlayarak çeyrek finale yükselen Fenerbahçe, Antalyaspor, Galatasaray, Trabzonspor, Bursaspor, Denizlispor, Büyükşehir Belediyespor ve Manisaspor takımları katıldı.

Kura çekimi sonucunda çeyrek final eşleşmeleri şöyle oluştu:

İstanbul Büyükşehir Belediyespor - Trabzonspor

Antalyaspor - Galatasaray

Fenerbahçe - Bursaspor

Manisaspor - Denizlispor

Yarı final eşleşmeleri ise şöyle:

İstanbul Büyükşehir Belediyespor - Trabzonspor / Antalyaspor - Galatasaray

Fenerbahçe - Bursaspor / Manisaspor - Denizlispor

Çeyrek finalde ilk maçlar 3 Şubat 2010 Çarşamba, rövanşları ise 10 Şubat 2010 Çarşamba günü oynanacak.

Yarı final ilk maçları 24 Mart 2010 Çarşamba, rövanş karşılaşmaları ise 14 Nisan 2010 Çarşamba tarihinde oynanacak.

2009-2010 sezonu Ziraat Türkiye Kupası Şampiyonu olacak takım ise 5 Mayıs 2010 tarihindeki final maçı ile belli olacak
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Birisi Kupadaki Antalyaspor macinin basligini acsin.

Ben bedeviyim. Actigim topiklerde galibiyet yoktur. :D
TRUST GALATASARAY
MGC
Post Reply