TSL 7.Hafta Galatasaray-Eskisehirspor 1-1 (Nonda)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Alpay Dedeoglu

Re: TSL 7.Hafta Galatasaray-Eskisehirspor 1-1 (Nonda)

Post by Alpay Dedeoglu »

Mactan once ben, Ufuk , Osman ve de forumun eski gediklilerinden Ali Gürsel
bulustuk. Muhabbet ettik. Eskisehir macina bir arkadasla gitmeyi planladigim halde
organize olmayinca gitmeye niyetim yoktu fakat son anda cikan firsat fikrimi degistirdi.
Osman sagolsun, tesekkurler. Ustu kapatilan, ultraslan ve Unilerin cogunlukta oldugu, ayakta ve icice seyredilen,esas gurultuyu veren Eski Acikta seyrettim. Eskiden beraber maclara gittigim tribun grubunun 3. jenerasyon katilanlarini gorunce aklima ''Lethal Weapon''daki emekliye ayrilamayan polis komiserinin repligi geldi. ''I am too old for this shit''. :-). Giris ve cikista aynen devam eden rezillikler yeni stadla kombine alma kararimin sebeplerini hatirlatti. Tribunler dolu idi.

Ilk once sunu suylemek lazim dunku beraberligi biz sezon basinda bekliyorduk, takim yeni kuruluyor, sistem belirleniyor. Rijkard sistemi oturtma prensibini gostermek adina
dun mudahale edip sistemi degistirip maci alabilirdi. Oyle orta-uzun vadeyi kisa vadeye tercih etti. Hani bazi cok bilen spor yorumcular diyorlarya B plani yok diye, cok guluyorum. 2-3 oyuncu degistirip oyuncu kaydirmayi herkes yapar sanki cok birseymis gibi. Tabii arkadaslar icin boyle abidik gubidik gunluk cozumleri dahiyane kabul etmekteler. Iste onun icin takim calistiramiyorlar, calistirdiklarindan da 3 ayda kovuluyorlar. Rijkard'in mesaji acik: Birakin B,C, D planini falan, bu dizilisle oynuyoruz herkes bu diziliste her mevkinin yapmasi gerekeni ogrenip tam olarak yapmaya calisacak, yoksa forma yok. Kim girerse girerse girsin, makine nizaminda isleyecek bir takim yaratacak.

Riza Calimbay (ki futbolculugunuda sevmezdim, rakibin koluna formasini cekistire cekistire oynardi, aynen takimina bunuda ogretmis) gene sevimsiz futboluna devam etti. Butun takimi adam adam yari saha yakin markajda savundurdu. Attigi gol tamamen tesaduftu ve sansti. Sabaha kadar oynansa gol atamazdi, cunku futbolcudan cok bekci gibiydi oyunculari. Umit Karan en buyuk katkilarindan birini dun yapti GS'ye. Ama tabii ES-ES maci ciddiye alip, haddini bilip oynadi, macin sonlarina dogru bekcilikten yorulan takiminmi kendi alanina dondu hucumculari cikararak.

Dunku oyun GSnin zaten devam eden bazi eksikliklerini gosterdi.

1-)Ilk once ileri 4 lu yumusak. Rakip Kaleci dunyanin en uzun futbolcusu , 2 metrenin ustunde . Beyin ayak koordinasyonu zayif, onun icin korakor sarj koymak lazimdi. 2 defa hava mucadelesinde yiksan , sonra kendini toparlayamazdi. Bizimkiler neredeyse kaleciye degmeden oyun bitirdiler. Bu yuzden cok rahat oynadi, armut toplar gibi aldi butun toplari.Nonda temiz, suya sabuna karismiyor, bu anlamda Baros daha cok rahatsiz edip , sarj ederdi, yapilmasi gereken pis isleride yapiyor.

2-) Elano alinacagina bir tane ayagina hakim libero , bir tanede 2 yonlu oynayan orta saha oyuncusu almak gerekiyordu. Bu eksiklik gene cok bariz dun goruldu, adam adama basinca toplar Servete kaldi, o da sisirdi. Ne anladim ben bu total futboldan. Libero almamak buyuk eksiklik. Ustelik sende Emre Gungor ve Gokhan Zan gibi muzmin sakatlarla. Yani yalniz nitelik olarak degil, nicelik olarak eksiklik var. Mehmet Topali oynatmasini beklerdim ben daha ziyade cunku orta sahada geriye gitmekte Mehmet Topal.
Su beyaz Brezilyali 10 numara saplantisini bir kenara birakmak gerekiyor artik.

3-) Sezonu erken acmaktan dolayi beklenen guc dusmesi yasaniyor. Birde tabii kampsiz maca hazirlanma isini Turk futbolcusu ne kadar becerecek, o mechul.

Dunku macin iyi goruntusu Keitanin golden onceki adamini sahane gecisiydi.
Seyrettigim maclarda hep denenir, yapilamazdi. Adam adama dibine girenlere karsilik boyle oynamak gerekliydi.
Son mesaj: Artik saglamsa Ayhan gelmeli.
NO ADNANS, NO CRY !!
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Adamim Azuth yorumlamis:

her zaman bir takim olur. sezon basinda fikstur'ü eline aldiginda "ulen bu takim ariza cikartir" dersiniz.. kocaelispor ligten düştügünden beri bu görevi ele alacak bir takim var o da eskisehirspor.. galatasaray 6 da 6 gitgigi bir sezonda, fenerbahce dün 7de 7 yapmis, besiktas öglen vakti seyircisiz ve futbolcusuz macta ankaraspordan 3 puan almisken, ali sami yen'de nonda'nın attigi ve franco'nun yedigi golle, eskişehir ile 1-1 berabere kaliyordu..

maçtan evvel istanbuldaki eskisehirliler gomleklerinin dügmelerini acip altindan formalarini cikartiyor, sehre eskisehirden gelen eskisehirler ise "vay vay vay" diyerek sehri nevizade bira içerek övüyorlardi. mac saati yaklasirken eskisehir taraftar otobusu taslanmis, hatta eskisehir takim otobusu bile degil galatasaray taraftari olmaya, galatasaray kulubunde sandalye bile olmaya layik olmayan insanlar tarafindan taslaniyordu..

ümit karan aylar sonra ali sami yen'e cikiyor, koray'i kistirarak "abi burdan gidiyorum, kenardan firladi bu. böö falan yapiyo korktum anasini satiim "napion olm sabri" dedim" seklinde anilarini anlatiyordu. galatasaray taraftarlari ısınmaya çıkan ümit orada yokmuş gibi davraniyor, geçen sene vefat eden amigolari alpaslan dikmen i baris manco'nun tipik "sevgilim öldü" (diger aynı konsepteki bir kac sarkisi icin bkz: bugun bayram, nerede) konseptli sarkisi "unutamadim" ile aniyorlardi.. bir amigo'nun resmi olarak kulup tarafindan böylesine anilmasi acaip hoşuma gidiyor benim açıkçası. bu takımın futbolcuların değil, taraftarların olduğunu göstermekte bence..

her neyse saatler 20:00'ı gösterirken ali sami yen'i dolduran taraftarlar ekiplerinin hareketli,konuşur, koşar halde, fotograflarının canlı hallerini görmek için sabirsizlaniyordu. ayhan takim arkadaslarini "abi konusun birbirinizle, bagirin icabinda "arkadaşım lütfen bana pas atabilir misin?" diye uyarin" diye gazlarken hakem cüneyt çakır maçı başlatıyordu..

galatasarayda elano ve baroş yedekken arda ve nonda keita ve kewell ileri dortluyu, ortayi mustafa ve topal, arka beki de sol bekta ugur sagda sabri ortada hakan balta ve servet olusturuyordu. eskisehirspor 3 lü bir forvet hattini mehmet yilmaz, youla, burak ve ümit karan ile oluşturuyor, ümit'in tüm "hocam 4 forvet işte" itirazlarina karşı riza hoca "seni sayma!" diyerek olayi örtbas ediyordu.. daha maçın başında servetin bir hatasi ile ümit karan kale ile çaprazdan karşı karşıya kaliyordu ama bir şey olmuyordu.. 17. dakika civarinda mustafa sarp birden iveşa ile karşı karşıya kaliyor, eski açık'ın çatısına elini kaldirsa degebilcekmiş gibi duran iveşa topu çıkartıyordu..

maç ortada gitse de galatasaray takımı savunmanın gerisine attigi toplari degerlendiremiyordu. eskişehir'in bir kaç atagi da saga sola bakan taraftarin gözlerinden kaçıyor oyun 38. dakikaya girerken 0-0 gidiyordu.. tam bu dakikada mustafa'nin "kime pas aticam ben" cemkirmeleri icerisinde keita topu sahanin tam ortasinin saginda aliyor, "of o ne dönüş be" dedirten bir dönüşle topu önüne aliyor, tam taç çizgisinin üstünde sürdügü topu ceza alanina actiginda eskisehir defansi topu atinca keita fransizca "recevoir, jettent aussi" diye bagirmasina kalmadan nonda golu atiyordu.. ali sami yen'e florya plajindan getirilen kumlarin arasinda top aglara giriyor galatasaray ilk yariyi 1-0 önde kapatiyordu.

devre arasinda eskisehirli taraftarlar ile galatasarayli taraftarlar arasinda tezahurat çalma üzerinde bir entelektüel tartisma yasanirken, 15 dakika ersun yanal'in vikviklamalari arasinda geçip gidiyordu.. ikinci yari baslarken arda içinden "2 kişiyi calimlamadan pas vermeyecegim, 2 kisiyi calimlamadan asla" diye tekrarlarken eskisehirsporlu sanırım youla'nın şutu hakan balta'ya çarpiyor, francoyu kontrada birakan ve boşa çıkan topu mehmet yilmaz aglara gönderiyor, akabinde çocuklar gibi seviniyordu.. tribunlerde tipik "şampiyon oldular! sanki sampiyon oldular bu kadar seviniyorlar!" cemkirmeleri gelirken galatasaray bu dakikadan sonra duruyordu... eskisehir spor burak ve ümit'i oyundan cikartip tek forvete dönüyor galatasaray nedense doldur boşalt gibi bir şeyler oynamaya basliyordu. mor formalilarinin mor suveterli teknik direktoru rijkaard oyuna aydin ve baroş'u aliyor tercüman mert çetin'in halt yemesi oldugunu düsündügüm bir sekilde, ugur sol kanatta, balta ortada, keita sagda arda ortada, servet forvette, sabri de hakem olarak oynuyordu..

son dakikalarda keita karate kid'den ögrendigi bir şut ile topu aglara göndermeye calissa da top aglara gitmiyor, galatasaray antalya spor'un 3 puan kaybettigi bir haftada berabere kaliyordu..

hülasa enfes bir musabakada istanbulun mor aslanlari 2 puani sahaya cikan onbirin garipligi, arda ve kewell'in form düşüklüğü, aydin gibi sonradan oyuna giren bir oyuncunun kiytiri oynamasi ile birakiyordu.. bunun yaninda riza çalimbay gerek ilk dakikalarda enerji varken ilerde yaptigi presle (galatasaray'i bu sene şansı olmadan durdurabilecek tek takim cigerli bir takimdir) gerek ikinci yaridaki basarili kapanmasi ve el sakasi ile muhtesem bir gece sunuyorlardi bize.. çok temiz çok güzel bu maçta ümit karan'in kulubede sari kart yemesini de es gecmek istemiyorum.. o mutualist yasadigi topsakal gorunumdeki canlidan vazgecmedikce gol atamayacak gibi gözüküyor (bu arada muhtesem tatli,kendi degisiyle kocaman olmus bir evladi var kendisinin.. allah anali babali büyütsün)
NO ADNANS, NO CRY !!
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Image
Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Murat Gökcigdem wrote: Hatta yedigimiz golde benim hatam vardi...
Beraberlikte benim yuzumden.
Bir daha sezon sonuna kadar baslik acmiyorum.
Ne ugursuzmusum ben.
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Fenerin 7 maçlık üste üste galibiyet rekorunu bizden başka ülkeler de takip ediyormuş.
İspanya basınında olduğu gibi.Rijkaard rekoru kaçırdı demişler.

Image
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

:P FB bu hafta da kazanir. Rekorlar ustune rekorlar kirar :)
Medyanin azicik mamalanmasi lazim.
Ama bizim Eskisehir'e puan vermemiz FB macindan hemen once vermemizden iyi oldu diye dusunuyorum Olasi bir FB maglubiyetinde :wink: fark bir anda 5 puana cikacakti.
Medyaya iyi bir gaz oldu simdi yarin basliklari gorun siz.

Yenilmez Armada !!
Ben Persembe maclarinda heyecan diliyorum kendilerine.

Biz cok kotu oynamadik.
Daha cooook yolumuz var.

Iyı ki Balta'nin pozisyonuna penalti vermedi elle oynadi diye :P
Bu arada yeni evimde ilk macimizi seyrettim.

Bornova Ozkanlar
Yuruyun Aslanlar :P
TRUST GALATASARAY
MGC
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Dun bir dogum gunu sebebi ile ortalarda yoktum. Ama Blackberry ile sonucu takip ettim. Duruma uzuldum. Eskisehir'in netameli bir takim oldugunu ve gecen senede bizi tepe taklak eden takim oldugunu cok cabuk unutup havalara girilmisti. 4 atariz uc atariz derken 2 puan hem de evde gitti. Bence kotu bir kayip. Gecen sene de onde giderken Eskisehir fena gagalayinca yalpalayip arkasindan takim kendini koyuvermisti cuval gibi. Skibbe Kocaelinden de 5 yedikten sonra gitti Bulent geldi ama nafile o ruh ve moral bozulmustu. Besinci olrak ligi zar zor bitirdik.

Rekoru filan bosverin artik ve asil onemlisi FB ile sidik yarisina girip kuru gurultu yapilacagina gecen seneki yapilan yanlislardan ders almak lazim. FB ile niye ugrasiyorsunuz? Burasini da anlamadim. Eskisehir FB iyilik olsun diye mi puan kapti? 3 hafta sonra percem goz onune dokulecek ve hep beraber kim iyi kim daha kotu gorecegiz.

Bu persembe Graz isini hal etsinler once. Bu beraberlik koymadi filan gibi zugurt tesellisini de birakin. Surada biz bizeyiz. Kime manyel yapiyorsunuz ki?

Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ercan Dumlupinar

Post by Ercan Dumlupinar »

Dunku macin guzel bir ozeti, umarim kisa zamanda Arda'nin dikkati cekilir. Arda dun cok kotu idi, tabiki kotu oynamaya hakki var. Cok mac oynadi onun etkisi olabilir, umarim medya ve eski yoneticiler gibi kendini Messi ile karsilastirmiyordur !!!!!!!!!

..."Arda'nın yerine Elano’nun girmesi lazımdı.. Elano’yu böyle kilitlenen bir maçta kullanmayacaksan niye aldın ki? Dikkat edin, G.Saray’ı G.Saray yapan 3 adamdan söz ediyorum.. Üçü birden kötü olunca G.Saray topa hakim oldu ama bal yapmadan arı modeli bir futbol sergiledi.. Ne pozisyon buldular doğru dürüst ne de 2. golü atabildiler..

Arda ile devam.. Dün gereğinden fazla top tuttu.. Top ayağındayken birşeyler yaptığını sanıyor ama hiçbir şey yapmıyor.. Bütün topları alıp dikine değil yan oynamayı herkes becerebilir.. Takım tam kontraya çıkıyor, stop.. Çünkü top Arda’ya geliyor.. O anda çabuk düşünüp hızlı oynasa G.Saray aradığı golleri bulabilirdi.. Ayrıca her duran topun başında Arda var.. Hadi kornerleri anladım, iyi kullanıyor.. Peki ya frikikler.. Arda’nın frikik golü mü var ki, her duran topun başına geçiyor, anlamadım..

Arda'da sözünü ettiğim ruh hali aslında takım halinde G.Saray’a yansımıştı.. Hepsini biraz havaya girmiş gördüm.. Bu maçlar her zaman kağıt üzerinde kazanılmıyor.. Bazen rakip dişli çıkıyor, o zaman da iyi mücadele edip zekânızı yetenekle birleştirmeniz gerekiyor.."
Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Futbol bu puan da kaybedilir, mac da... Ancak simdi yazabiliyorum bunlari; mactan sonra saatlerce kendime gelemedim, cok koydu dünkü beraberlik. Ama puan kaybindan daha cok üzen sunlar oldu:

- Takim cok top sisirdi, acemi ortalar yapti. Ben Rijkaard'in takiminda böyle bir seyi kabul edemiyorum. Bu adamin oturtmaya calistigi futbol felsefesine tamamen aykiri! Rijkaar'in hocasi oldugu takimda top kaybi günah kabul edilmeli. Top takimin ayagina yapismali.

- Arda cok top ezdi, oyunu inanilmaz yavaslatti, ataklarin hizini kesti. O topla oynarken rakip toparlandi ve kapandi. Herseyden önemlisi kendi enerjisini eritti, tüketti. Haliyle patlama yapmasi gereken yerlerde depari atamadı. Bu kafanin degismesi gerekir. Senelerce bir tane Hasan Sas yetti bize, ikincisine gerek yok.

- Topa belki bir 10-15 dk disinda hükmedemedik. Öyle olunca da zaaflar, sisirmeler basladi. Belki Topal ve Sarp'in mücadelesi ve kesiciligi su götürmez ama bu iki adamimizin oyuna katkisi, oyunu okumalari, insiyatif almalari, oyun icindeki yaraticiliklari son derece yetersiz. Özellikle Topal bendeki kredisini yavas yavas tüketiyor. 3 senedir direkt top oynayan bir adamin oyuna katkisi daha fazla olmali.

- İleri dörtlü cok yumusak. Belkide sikintilarin cikis noktasi da burasi. Özellikle Kewell kaybolup gidiyor. İleriki dönemlerde o kanata Aydin'i tercih etmesini dilerim. Hem mücadele dozumuzu artirir hem de 21 yasindaki bir adama yatirim yapmis oluruz. Ileri dörtlüdeki "yumusama sendromu"una bir recete de su olabilir: Sag kanati Sabri (ya da Ugur'un) kulvari yapip, orta saha üclenebilir (Ayhan, Topal, Sarp, Linderoth, Baris dörtlüsünden ücü). Üclüden biri top bizdeyken sag acik gibi hücüma cikar, top rakipteyken bekle birlikte kademeye girer.
Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Dünkü beraberlik beni de çok üzdü. Özellikle 1-1 den sonra baskılı bir oyun beklerdim, fakat bu
mümkün olmadı. Takımın yorgun ve bitkin bir hali var. Sene başında sıkça uygulanan rotasyon da
unutlmuş gibi. Bu maçta Kewell yerine Aydın'ı bekliyordum. Orta sahada ise Barış oynayabilirdi, Mustafa
Sarp'ta belirgin bir düşüş var. Arda'nın yerine Elano olabilirdi.

Hakan Balta stoper olarak iyi bir tercih değil diye düşünüyorum. Uğur o bölgede denenebilirdi, hem
ayağına daha hakim hem de süratli. Dün geriden oyun kurarken çok zorlandık. Eskişehir'in defans ve
orta saha üzerindeki basit presi bile bizi uzun toplara yöneltti.Ortada M. Sarp ve M. Topal oyunu
kurmakta iyi değiller. Bu durumda Arda'nın biraz daha geriye gelip oyun kurması gerekirdi.

Neyse, bir musibet bin nasihatten iyidir deyip önümüzdeki maçlara bakalım.

Ali Kaya
Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Dun bir dogum gunu sebebi ile ortalarda yoktum. Ama Blackberry ile sonucu takip ettim. Duruma uzuldum. Eskisehir'in netameli bir takim oldugunu ve gecen senede bizi tepe taklak eden takim oldugunu cok cabuk unutup havalara girilmisti. 4 atariz uc atariz derken 2 puan hem de evde gitti. Bence kotu bir kayip. Gecen sene de onde giderken Eskisehir fena gagalayinca yalpalayip arkasindan takim kendini koyuvermisti cuval gibi. Skibbe Kocaelinden de 5 yedikten sonra gitti Bulent geldi ama nafile o ruh ve moral bozulmustu. Besinci olrak ligi zar zor bitirdik.

Rekoru filan bosverin artik ve asil onemlisi FB ile sidik yarisina girip kuru gurultu yapilacagina gecen seneki yapilan yanlislardan ders almak lazim. FB ile niye ugrasiyorsunuz? Burasini da anlamadim. Eskisehir FB iyilik olsun diye mi puan kapti? 3 hafta sonra percem goz onune dokulecek ve hep beraber kim iyi kim daha kotu gorecegiz.

Bu persembe Graz isini hal etsinler once. Bu beraberlik koymadi filan gibi zugurt tesellisini de birakin. Surada biz bizeyiz. Kime manyel yapiyorsunuz ki?
Cengiz,

Gecen sene ile bu sene arasinda epey bir fark var. Bu sene ciddi ciddi bir sistem oturtma cabamiz var. Gecen sene takim iyi dahada iyi olacak dendigini hic hatirliyormusun? Bu sene yeni bir TD, yeni bir sistem ile basladik. Bizler puanlari daha erken kaybetmeyi bekliyorduk, en azindan ben oyle dusunuyorum. Sistemin oturmasi zaman alacak yani sabir gerek. EsEs gibi Gencler gibi takimlara puanlarda kaptirabiliriz. Bilmiyorum dikkatini cektimi ama forumda gelecekten umutlu olanlarin sayisi epey fazla yeterki inancla bu yolda devam edilsin. Alpayinda dedigi gibi bu mac bize daha once benimde yazmistim en onemli eksiklikleri gormemizde yardimci olmustur umarim. Geriye Popesu tipi oyunu geriden kurabilen bir defans oyuncusu sarti. Servet, Gokhan, iki Emre duz, ayagi top yapmayan oyuncular. Geriden oyun moyun kuramazlar. Orta sahanin gobegindede ayni sorun var. Sarp anca Topal'in yedegi olabilir, ikisi olmuyor. Ayhan bu yuzden hep tercih ediliyor. Linderoth dingili saglam kalabilmis olsaydi cok daha iyi yerde olabilirdik. Elano'nun futbolculuguna lafim yok ama ihtiyacimiz olan adam degil. Ona harcanan paraya Ayhanin iyisi alinsa bu kadronun tadina doyum olmazdi. Biraz sabir, eksiklerimiz var ama dogru yoldayiz.
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Bu durumda Arda'nın biraz daha geriye gelip oyun kurması gerekirdi.
Arda'nın asla geriye gelip defans oyuncularından top almaması lazım. Orta saha göbeğinde oynayan iki oyuncu topu 3.bölgede (rakip ceza sahası ve yakınları) Arda ile buluşturması lazım.Arda orta saha civarında topu aldığında ya 2-3 kişiye çalım atmak zorunda kalıyor ki bu da yetmeyebiliyor,ya da iyi kapanmış savunma karşısında sahayı enlemesine gitmek zorunda kalıyor.Çocuk canla başla oynadığı için de bu durum sahada baygınlık geçirmesine neden olabiliyor.Alex'in yok olduğu maçlara denk gelirseniz Ayhan gibi defanstan top aldığını görürsünüz.10 numara giyen adamlar tüm maç ön liberoluğa soyunmamalı.

M.Topal'ın veya Sarp'ın topu neden ileri taşıyamadığını bilmiyorum ama bir an önce bu işi becereseler iyi olacak.Özellikle M.Topal'ın bu işi yapabileceğini düşünüyorum.FR da aynı fikirde ki kaç maçtır bu 2 adamı yanyana oynatıyor.Ya da Ayhan ve Elano felaket durumda haberimiz yok...

Sistemin oturması,panik yapmadan bağlı kalınması falan güzel laflar.Ancak maç "ben gidiyorum" derken, oyuncu değişimlerini bu şekilde kullanmanın nedenini merak ediyorum.Ayhan veya Elano'nun neden 18de olup oyuna alınmadığını,Baros'un neden 70 den sonra oyuna alındığını biri bana anlatıp,sistemle ilişkilendirirse çok memnun olurum...
Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Can Ergun wrote:
Arda'nın asla geriye gelip defans oyuncularından top almaması lazım. Orta saha göbeğinde oynayan iki oyuncu topu 3.bölgede (rakip ceza sahası ve yakınları) Arda ile buluşturması lazım.
İdeal olan tabii ki bu. Fakat Eskişehir maçında Topal ve Sarp'ın oyun kuramadığı belli oldu. Bu durumda
Arda'nın biraz daha onlara yaklaşıp top almasını beklerdim. İyice geri gelsin demek istemiyorum. Fakat
en azından orta saha çizgisi yakınlarına gelebilirdi. Böylece topu daha iyi kullanıp rakip üzerinde baskı
kurabilirdik.

Ali Kaya
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

GS alisilagelmis oyununu oynadi, sorun maci koparamamalari...bence olay bu. Ayhan'i kurtarici görenler mahcup olmazlar insallah. Ayni söz Tobias icin gecerli. Ben umutsizim ama size saygimdan dolayi bu sefer fazla ustune gitmeyecegim, zorlamazsaniz ;-)

Takim bence kötu oynamadi. Kasimpasa macini cok animsatti bu mac. Hatta Kasimpasa ilk yari GS'in daha ustune geldi diye hatirliyorum. Insanoglu cok unutkan.

Neyse GS'miz gibisi yok, maclari buyuk begeni ile izlemekteyim. Teknik kadromuz iyi. Eh yönetimde iyi sayilir, böyle bir ekibi getirdigi icin. Demek istedigim, asip kesmeyin isler yolunda kanimca, ufak tefek saplantilar haric (zorlamayin dedim).
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ardanin geriye gelmemesinden yanayim bende. Etkili alanda bulustugu her noktada daha yararli.
Ayhan sart takimin ileriye cikip boyunun oynama byunun daralmasi icin.

Elanonun girmemesi belki iyi oldu cunku ilerideki adamlarin fizik olarak en zayifi. Birde tavir falan yaptiysa girmemis olabilir. Girse idi varlik gosteremezdi cunku Eskisehir adam adama ve yakin markajla oynuyordu. Elanoyu sindirirlerdi.

Ayhan her halde daha hazir degil. Stum Graz icin tehlikeye atmak istemedi.

Topalin sorunu daha top gelmeden ne yapacagini kurgulamamasi. Daha dogrusu butun enerjisini top kapip yer tutmaya harcayinca , top ona geldiginde bir sonraki hareketi dusunmek icin zaman harciyor. RAM yetmiyor. Bu model icin RAM upgrade olurmu bilemiyorum.

Sarp yerine belki Baris oynayabilirdi ama oda 18de yoktu.

Barosun 70den sonra alinmasi ise, 3 gol atip maci kurtarmis olan Nondaya calisirsan formayi kaparsin ve esit hak alirsin mesaji. Nasil Baros dokulurken 70 dakika sabrediyorsa, Nondayada ''Hakeden formayi esit olarak kapar'' mesaji icin sabretmek zorunda idi. Cok verimli ve hayati bir bolgede 2 tane harika adami (Biri 6 golle lider, oburu 4 golle onu izliyor) cok esit kullanmak durumundasin.
Can Ergun wrote:
Arda'nın asla geriye gelip defans oyuncularından top almaması lazım. Orta saha göbeğinde oynayan iki oyuncu topu 3.bölgede (rakip ceza sahası ve yakınları) Arda ile buluşturması lazım.Arda orta saha civarında topu aldığında ya 2-3 kişiye çalım atmak zorunda kalıyor ki bu da yetmeyebiliyor,ya da iyi kapanmış savunma karşısında sahayı enlemesine gitmek zorunda kalıyor.Çocuk canla başla oynadığı için de bu durum sahada baygınlık geçirmesine neden olabiliyor.Alex'in yok olduğu maçlara denk gelirseniz Ayhan gibi defanstan top aldığını görürsünüz.10 numara giyen adamlar tüm maç ön liberoluğa soyunmamalı.

M.Topal'ın veya Sarp'ın topu neden ileri taşıyamadığını bilmiyorum ama bir an önce bu işi becereseler iyi olacak.Özellikle M.Topal'ın bu işi yapabileceğini düşünüyorum.FR da aynı fikirde ki kaç maçtır bu 2 adamı yanyana oynatıyor.Ya da Ayhan ve Elano felaket durumda haberimiz yok...

Sistemin oturması,panik yapmadan bağlı kalınması falan güzel laflar.Ancak maç "ben gidiyorum" derken, oyuncu değişimlerini bu şekilde kullanmanın nedenini merak ediyorum.Ayhan veya Elano'nun neden 18de olup oyuna alınmadığını,Baros'un neden 70 den sonra oyuna alındığını biri bana anlatıp,sistemle ilişkilendirirse çok memnun olurum...
NO ADNANS, NO CRY !!
Post Reply