Diger Turk Takimlari ve UEFA Lig Maclari

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mert Tokman

Re: Diger Turk Takimlari ve UEFA Lig Maclari

Post by Mert Tokman »

BJK - MANU maci 0-0 devam ediyor...

BJK Tabata icin fena kazik yemis :lol: Paralarina yazik olmus demiyorum cunku sonucta bir Anadolu klubune gitti - Antep depe depe harcasin BJK'nin paralarini... Begenilmeyen Yusuf bile bu Tabata'yi 3'e katlar 5'le carpar...

MANU'nun %60'a 40 ustunlugu var top kontrolunde - BJK ofansif olarak Bursaspor'dan farksiz gozukuyor su ana kadar... Holosko'nun surati Evra onunde sokmuyor, Tabata zaten yok, Nobre kayip - biraz Serdar kendi capinda cirpiniyor o kadar... Orta sahadan ve defanstan hucuma hic destek yok --- bekler cakili, Ernst ve Ekrem cakili --- gol yememek icin sahaya cikmislar gibi... ama MANU zorluyor - atacaklar...

Ilk yari 0-0 bitti...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Inounude oynadiklarini bilmiyordum. Yine de skor iyi. Bir 45 dakika daha dayanirlarsa iyi olur.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Tabata konusunda bende öyle düşünüyordum, hatta Topuz meselesinde de. Ama Tabata'ya ödenen bonservisin nere gittiği tam belli değil :D

Maça gelirsek, Yusuf ve Nihat girmeli bence. Tabata ve Holoşko out...

Bjk çabalıyor yememek için. Hakan, Rüştüden iyi ama ayağı çok kötü.
Mert Tokman wrote:BJK - MANU maci 0-0 devam ediyor...

BJK Tabata icin fena kazik yemis :lol: Paralarina yazik olmus demiyorum cunku sonucta bir Anadolu klubune gitti - Antep depe depe harcasin BJK'nin paralarini... Begenilmeyen Yusuf bile bu Tabata'yi 3'e katlar 5'le carpar...

MANU'nun %60'a 40 ustunlugu var top kontrolunde - BJK ofansif olarak Bursaspor'dan farksiz gozukuyor su ana kadar... Holosko'nun surati Evra onunde sokmuyor, Tabata zaten yok, Nobre kayip - biraz Serdar kendi capinda cirpiniyor o kadar... Orta sahadan ve defanstan hucuma hic destek yok --- bekler cakili, Ernst ve Ekrem cakili --- gol yememek icin sahaya cikmislar gibi... ama MANU zorluyor - atacaklar...

Ilk yari 0-0 bitti...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben BJK derli toplu ve bastiriyor gordum. Gordugum kadari ile MU ikinci yari bir tehlike yaratamadi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

BJK golu yemis...Paul Scholes sanirim dak. 75.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

ManU, tek pozisyon buldu, Hakan'ın Rüştüvari asistiyle ve golü attı...
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Yusuf Tabata'yi soyle boyle eder dedik... Yusuf yuzumu kara cikarmak icin elinden ne geliyorsa yapti bugun... :oops:

Ilk yari MANU bastirdi biraz - bakti BJK cakili oynuyor bosluk vermek istemiyor bu sefer ikinci yari onlar biraz cekildiler BJK ustlerine gelsin diye... BJK biraz acilinca gaza geldi arkada bosluklar vermeye basladi... Adamlar bu birakilan bosluklari bir-iki affettiler, ucuncusunde attilar - isi bitirip geri donuyorlar...

1-0 bitti...

MD'nin cikardigi kadro ve yaptigi degisiklikler bir rezalet...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

"Dugmemi ilikledim Ibrahim Uzulemez'in karsisina boyle cikmak isterim. " "Bugun Sir Ferguson hayatinin en stresli macini izliyor" filan diye zevzeklenirken Kartal'in isini 77'de bitirdiler.

Yusuf masallah bugun MU'da oynar gibi idi attigi paslarda. Holosko gibi adami harciyorlar. Serdar Ozkan da gelecek vaad eden adam. Tabata'yi fazla seyredemedim ama kazigin guzel oldugu ortada. Nihat da bu sene bedeva para kazanacaga benzer.

BJK ikinci yarida golu yiyene kadar fena degildi. Basabas oynuyordu.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:ManU, tek pozisyon buldu, Hakan'ın Rüştüvari asistiyle ve golü attı...
Ne yapsin adam yahu. Ilkinde celdi defansin adam tutmuyorsa ne yapacakti ki kafaya. Yerde zaten.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:"Dugmemi ilikledim Ibrahim Uzulemez'in karsisina boyle cikmak isterim. " "Bugun Sir Ferguson hayatinin en stresli macini izliyor" filan diye zevzeklenirken Kartal'in isini 77'de bitirdiler.
Daha neler neler... Vidic'in adini "Widic" olarak soylemesi, top her Ernst'e geldiginde "Alman" Ernst mac icinde bana cok batti...

BJK taraftari biraz costugunda - "biz biraz susalim bu muhtesem taraftari dinleyelim" dedigi zaman - kendi kendime bugun soyledigin en akillica lafi ettin dedim :roll:
Cengiz Akgun wrote:Yusuf masallah bugun MU'da oynar gibi idi attigi paslarda. Holosko gibi adami harciyorlar. Serdar Ozkan da gelecek vaad eden adam. Tabata'yi fazla seyredemedim ama kazigin guzel oldugu ortada. Nihat da bu sene bedeva para kazanacaga benzer.

BJK ikinci yarida golu yiyene kadar fena degildi. Basabas oynuyordu.
Yusuf hakikaten en kotu gunlerinden birindeydi. Berbat oynadi... Tabata 10.5 degil 2.5 numara falan gozuktu bu macta... Serdar'in cikarilmasi buyuk hata, Tello'nun ve Fink'in kenarda oturmasi buyuk hata... Beklerin hic hucuma katilmamasi buyuk hata... Ibrahim Kas'in bir tek bindirmesi yok mac boyunca... Uzulmez 3-4 defa ancak cikti... En onemlisi, BJK Nobre ile MANU karsisinda gol bulmasi mucize olacakti - kicini kaldiramayan bu kadar agir bir adam boyle rakipler karsisinda siritiyor iste... Holosko'nun bile agir gozuktugu bir macta Nobre ne hallere dustu dusunun artik :lol:
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:i... En onemlisi, BJK Nobre ile MANU karsisinda gol bulmasi mucize olacakti - kicini kaldiramayan bu kadar agir bir adam boyle rakipler karsisinda siritiyor iste... Holosko'nun bile agir gozuktugu bir macta Nobre ne hallere dustu dusunun artik :lol:
Iyi yere gidiyor ama dedigin gibi agir. Nihat'in ortasina o kafayi vursa idi bugun kahramandi. Denizli'ye aciyacak degilim ama isi zor. Kendi de boyle arayislar icinde. Denizli simdi konusuyor. Cok uzgunum diyorum adam. Taraftar da iyi idi ustelik.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Cengiz Akgun wrote:Taraftar da iyi idi ustelik.
Hayranim Besiktas taraftarina. Ne GS'in ne FB'nin taraftari eline su dökemez Carsi'nin. Gerek yaraticilik gerek sovlar gerek takima destek ve itici guc olarak 100 ustunden 100 alirlar. Ama tabii bunu zaten herkes kabul ediyor GS'lisi da FB'lisi de. Sirf onlari seyretmek yeter. Klup yonetimleri Allahlik Ali Bey, o ayri konu ama taraftari bana göre Boca Juniors ve Kizilyildiz ile beraber dunyada bir numara. Insana kaybolan futbol sevgisini geri getiriyorlar. ASY ise tam ninni yeri, futbolcu olsam uyurum cimenin ustunde. Hele bir de toplasan bin kisi macin en öenmli yerinde 'cimbombomum benim' i söylemiyor mu, butun zevkim gidiyor.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kerem Tezic wrote:
Cengiz Akgun wrote:Taraftar da iyi idi ustelik.
Hayranim Besiktas taraftarina. Ne GS'in ne FB'nin taraftari eline su dökemez Carsi'nin. Gerek yaraticilik gerek sovlar gerek takima destek ve itici guc olarak 100 ustunden 100 alirlar. Ama tabii bunu zaten herkes kabul ediyor GS'lisi da FB'lisi de. Sirf onlari seyretmek yeter. Klup yonetimleri Allahlik Ali Bey, o ayri konu ama taraftari bana göre Boca Juniors ve Kizilyildiz ile beraber dunyada bir numara. Insana kaybolan futbol sevgisini geri getiriyorlar. ASY ise tam ninni yeri, futbolcu olsam uyurum cimenin ustunde. Hele bir de toplasan bin kisi macin en öenmli yerinde 'cimbombomum benim' i söylemiyor mu, butun zevkim gidiyor.
Bir zamanlar gumbudu zimbidi durmamasiya davul caliyorlardi ASY kapalida. Ne kafa ne de beyin kaliyordu oyuncuda da bagiracak taraftarda da. Hala bu sacmalik devam ediyor mu acaba? Tribunleri yonetmeyi capulcuya verirsen boyle olur. Gerci BJK bu isi nasil hal etmis bilmiyorum. Benim bildigim eski arabacilik gunleri. Simdi modern bir sekilde organize olmuslar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Dedigin gibi cok organizeler. GS da 80lerde muthisti bu konuda. Artik reis meis bir yigin tipin elinde davul sesi ve aglama tezahuratindan baska sey gelmiyor. Beni en cok sogutan bu dönusum oldu zaten. Bu hafta sonu kolej liginde Buckeyes-USC macini seyrettim. 107000 evet tam 107000lik enfes bir koro vardi. Butun Columbus sehri Universite takimini izlemege akmis seyirci nasil olur gosterdiler. Kipkirmizi insan seli idi adeta. Amatör spor da ve artik milyon dolarlari cebe indiren ve Bosman kurallari ile son derece renksizlesen Avrupa futbolundan ve sönuk Avrupa seyircisinden sonra cok renkli oluyor bu maclar. ESPN'den izliyorum ve kurallari da cözdum. Ve cidden erkek sporu bu olsa gerek 120 kiloluk izbandut gibi herif jet hiziyla karsidan bodoslama tos atiyor o darbeden sonra topla kos ve ayakta kal her baba yigidin isi degil. Biz hala cisdak disko Arda bey cok yoruldu diyelim :P . Michigan seyircisi de muthis ama renkleri faul. Michigan-Buckeyes macini görmek isterdim acikcasi. O seyircinin yaydigi enerji seviyesi gercekten görulmege deger. Avrupa futbolunda bunu yapan ise bir Besiktas taraftari Carsi birazda Liverpool'un Kop kaldi nerdeyse.
Last edited by Kenan Atak on Thu Sep 17, 2009 12:54 am, edited 1 time in total.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bjk taraftarı konusunda söylenenler iyi güzelde, bu taraftarın ve yaptıkları müthiş tezahüratın takımlarına faydası yok. Hatta senelerdir zararı var. Müthiş bir şov yapıyorlar ve sanki oraya seyretmeye değil, seyredilmeye gelmiş gibiler, kesinlikle performanslarını takdir ediyorum ama dediğim gibi, bu yaptıları tarz tezahüratın takımlarına katkı sağladığını görmedim.

"Deli İbrahiiim, deli İbrahiim", "Psikopat Alii, prikopat Aliii" nere, Haryy Kewell için söylenenler nere?

Bizim taraftarların yaptıkları normal tezahüratlardan ben birşey anlamıyorum, zevkte vermiyor. Ama futbolculara yönelik yaptıkları şeyler çarşının falan çok çok önünde.
Post Reply