GS formasındaki Ülker yazısı neden kırmızı?

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Mehmet Gorgen
Staff Member

GS formasındaki Ülker yazısı neden kırmızı?

Post by Mehmet Gorgen »

Dikkat ettniz mi GS'ın formalarında arkadaki Ülker yazısı kırmızı fontla yazılıyor. Halbuki formadaki diğer yazılar beyaz fontla yazılmasına rağmen.

Halbuki formaya uyumlu renkte yazının yazılması lazım.
Olması gereken font rengi şöyle olmalıydı.

Image

Halbuki gerçekte (uygulamada) formlardaki Ülker yazısı kırmızı

Image

Bu neden mi böyle?
Çünkü Ülker grubunun 65 yıllık logosu bu.Rengi de GS forması arkasındaki gibi kırmızı. Bu Ülker yazısının mor formaya uygun olacak şekilde beyaz veya mor renkte olmasını reklam veren Ülker firması yetkilileri istememiştir. Bizimkilerde ısrarcı olmayıp kabul etmişlerdir.

Fakat aynı firmanın FB forması arkasına da reklamı vardır.
Image

Fakat nedense 65 yıllık firmanın logosu FB formasında rengi birden değişmiş.Lacivert fontla yazılmıştır.

FB yöneticileri bunu Ülkere kabul ettirdiğine göre bizim yöneticilerin de kabul ettirmesi lazımdı.

Eğer fener yönetimi ısrarcı olmasaydı fb forması arkasında sarı zemin üzerine kırmızı Ülker yazısı olacaktı.

Image

Bu beni neden mi enterese ediyor? Bana göre mor forma arkasında kırmızı fontla yazı hiç güzel değil..
Cengiz Akgun
Moderator

Re: GS formasındaki Ülker yazısı neden kırmızı?

Post by Cengiz Akgun »

Kirmizi renk GS renklerinden olmasindan dolayi belki. FB renklerinden biri lacivert oldugu icin lacivert olmasi mantiksal degil mi? GS isterse siyah ta olur mor da herhalde. Bizimkiler bu kadar angut olabilirler mi sorusu her zaman gecerli ama.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mor formada o kırmızı çok sırıtıyor hakkaten Ama diğer formalar için çok sorun olmaz Cengiz abinin dediğine paralel olarak.

Ayrıca Ülker bu konuda BJK'ya da kıyak yaptı. Cola Turka yazısı gayet siyah ve beyaz...
Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Kalibimi basarim FB'nin formasinin arkasindakinin kirmizi olmamasinin sebebi AY'dir.
Hatirlarsaniz kirmizi kalemle forma bile imzalamamisti bir aralar.
"Kirmizi kalemle FB formasi imzalamam" demisti.
Ya degistirirsiniz, ya da baska reklam alirim demistir.

Bizim formada da cok guzel durdugu soylenemez elbette.
Mor formalarimizi cok begenerek aldim. Ama tam Ulker Alpella olduk.
Belki zamaninda dusunulse idi bir seyler yapilabilirdi bu konuda.Ancak simdi cok gec.
Image
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Var ya Gorgencim,

Senin (Allah nazardan saklasin) Ulker'in en ust seviyelerinde bir yere geleceginden eminim.
Yoneticilerinin seni gormesi lazim.

Bir milyon Euroluk yaptilar haberleri yok. :lol:

Yarin basindan biri bunu okur haber yapar.

Galatasaray'da renk krizi

Aha bak buraya yaziyorum.

Ulker icin problem yok, reklamin iyisi kotusu olmuyor :wink:
TRUST GALATASARAY
MGC
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Forma konusundaki başlıkta konuyla ilgili yaşadıklarımı yazmıştım.fb'nin göğüs reklamındaki Avea ve sırttaki ülker logolarına bakın,bir de bizdekilere...

Ayrıca parçalı formadaki ülker logosunun kırmızısı ile formanın kırmızısı farklı.Geçen sene font renkleri ve yakadan sarkan pelerin benzeri nesne, bu sene de reklam renkleri,fontları ve arka planları sorunu var.

Seneye de başka türlü abukluklar bekliyorum.Mor forma x adet satılmış ya,gerisi önemli değil.Kulübün kendine ait karakteristik renkleri,profesyonel görüntü falan bunlar hikaye bu işin sorumluları için,bizzat şahit oldum...
Post Reply