Superlig 2009-2010 Mac Sonuclari ve Yorumlari

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Superlig 2009-2010 Mac Sonuclari ve Yorumlari

Post by Cengiz Akgun »

BJK kotu. Bugun elim iste gozum oynasta soyle baktim. Antalya yorulup ustune de Holosko girdikten sonra anca isi baglayabildiler. Holosko hakikaten iyi bir oyuncu. Doberman'a bu konuda katiliyorum. Denizli salagi adami bildiginden mi yedek oturttu orasini bilemem. Ama adam girer girmez fark etti. Nihat eski gunlerini aradigi icin cok bencil. Kimbilir ne para vardiler geri almak icin. Ukrayna macinda dokuluyordu zaten.

Tello iyi vurdu ama Omer hataliydi. Doberman burada da hakli. O golu bedavaya yedi aptal. Gerci o saatten sonra Antalya gol atacak halde degildi. Denizli'nin Batuhan hakkinda soyledikleri ibret verici. Yazik yahu. Bu Batuhan denen neye guveniyor bilmiyorum. hayattinda hic baba tokadi yememise benziyor.

Her neyse cezali imisler bos tribunlere karsi 2-0 aldi BJK. Cam yarmasi ilk golde sonra cok rahatladi. Donuna isedi sandim.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

“MİLLİ TAKIM’DA ‘SAKATIM’ DİYENLER 3 GÜN SONRA MAÇA ÇIKTI”

Milli Takım için 4’te 4 yapmak çok kolay değil. G.Saray, F.Bahçe ve Trabzonspor’un yarısı yabancı. Bu futbol anlayışı ile nasıl milli takımı nasıl kuracaksın? Mevlüt sakatım dedi ve affını istedi. Üç gün sonra PSG maçında oynadı ve Avrupa’nın belki de en güzel gollerinden birini attı. Emre de sakatım dedi ve gitti üç gün sonra maça çıktı. Estonya’yı rahat yeneriz ama Bosna maçı ortada bir maç. Bir Tuncay şeyi var ve ne olacağı belli değil. Milli Takım ve TFF’ye önerim var. Sakatım diyen oyuncuyu bir milli takım doktorunun da kontrol etmesinden yanayım. Bir polemik de yaratmak istemiyorum ama son nokta bu!.. Ama uzaklardan Mevlüt sakatım derse orası nasıl olacak? Bu arada Mevlüt’te de ısrar edilmesinden yanayım.

ŞANSAL
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Ismail Gezer wrote: ...
Bir Tuncay şeyi var ve ne olacağı belli değil. ...
Bir polemik de yaratmak istemiyorum ama son nokta bu!..
Ama uzaklardan Mevlüt sakatım derse orası nasıl olacak?
ŞANSAL
Turkiye'de de bir futbol seyi var ve ne olacagi belli degil.

Bunun gibi pacavra yorumlar yapan adamlar senelerdir bu ulkede "otorite" diye geciniyor.
Emre senelerdir ilk defa bir yaz donemini sakatlik yasamadan gecirmis. Hazirlik macinda 90 dakika oynadiktan sonra lig macinda (Koch'un yuklemelerinin de etkisiyle cesitli sakatliklar yasayan Semih, Alex, Carlos gibi) adele zorlanmasindan sakatlik gecirse bu sefer tabela otoritesi "Hazirlik macinda niye Emre'yi oynatiyorsun, neden alternatif oyunculari denemiyorsun" diyecek.
Federasyon yabanci hakkini sinirlasa, bu sefer "Aziz baskan hakli, yabanci sayisi az olunca yerli oyuncularin fiyatlari sisiyor" diyecek.
Mevlüt’te de ısrar edilmesinden yanaymis (Nedeni, nicini sormaya, analize gerek yok, ne de olsa adam otorite). Oldu "Hocam", hemen Terim Hoca'ya haber verelim.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cengiz Akgun wrote:
Bir baska haber olarak Lugano' nun tekrar FB ile 4 senelik ablasma yaptigi duyurulmus. Turkiye ligi icin kotu bir haber. Blica ile iyi bir bicer dover olacaklardir. Keita ne yapar bilemem artik.
Yahu su heriften bu lig kurtuldu saniyordum ama bugun Edu'yu yollayip tekrar almislar. Gerci FB'lilere soylesen sizde E. Asik ve Sabri Lugano'dan oyundaki pislik bakimindan daha mi iyi derler ki hakli olduklari yerdir. Ama hic olmazsa Ayhan kendine bir ceki duzen verdi. Blica denen ile bu herif yine ortaligi karistiracaklardir. Hakemler bari bu sene bu sacmaliga bir son verseler. Avrupada nasil alniuna kirmiziyi yapitirirlar bunun gibilerin. Bunu bildikleri icin temiz oynayamay dikkat ederler ama ara sira kendilerini kaybedince cezalari kesilir.

Bir bok olsa zaten kendine Avrupada ya da Urugay'da takim bulabilirdi. Bunu sirf bu oyun disi karaktersizligi icin geri aldilar. Edu filan bahane. Gerci adam sakatlanmis. FB gecmiste cok faydasini da gordu. Oyunundan degil ama cirkefliginden. Ara sira cikar gol de atar. Bilirim icinizde iyi futbolcu diyecekler de cikacaktir. Bana sorarsaniz ne Samin sekeri ne de Arabin yuzu derim Lugano gibilerine ve bunlardan futbol katkisi icin bir takima.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Eren Akkan

Post by Eren Akkan »

Cengiz Akgun wrote: Yahu su heriften bu lig kurtuldu saniyordum ama bugun Edu'yu yollayip tekrar almislar. Gerci FB'lilere soylesen sizde E. Asik ve Sabri Lugano'dan oyundaki pislik bakimindan daha mi iyi derler ki hakli olduklari yerdir. Ama hic olmazsa Ayhan kendine bir ceki duzen verdi. Blica denen ile bu herif yine ortaligi karistiracaklardir. Hakemler bari bu sene bu sacmaliga bir son verseler. Avrupada nasil alniuna kirmiziyi yapitirirlar bunun gibilerin. Bunu bildikleri icin temiz oynayamay dikkat ederler ama ara sira kendilerini kaybedince cezalari kesilir.
Emre Belözoğlu - Lugano - Bilica - Mehmet Topuz ile çok karakterli oyunculardan kurulu bir kadro yapısına sahip oldu FB.

Emre Aşık'ın da Lugano gibi kasti sertlik yapan biri olduğuna katılıyorum, ancak Sabri'ye o kadar laf etsem de şu ana kadar kasten birini sakatlamak için bir hareket yaptığını görmedim. Ancak ustası Fatih Terim gibi dayılanır, rakibin ve hakemlerin üzerine yürür.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

FB kadrosu cok sorunlu. Saha icinde hakemler, saha disinda medyadaki kalemsorler
cok didinecekler ve sapsalliklar yapacaklar bu sene.

Su el bombalarina bakalim:

Volkan: Kavga cikardigi icin en az 2-3 kere atilmisligi var. 1 seneye yakin imza atmadi,
sonunda 2.300 e falan 3-4 senelik atti.

Bilica: Kasap, 26 numarali koltuk sahibi, senede 2-3 tane kirmizisi var, kendini kaptirip gidiyor.

Lugano: Piskopat.

Emre: Dogustan fenerli, sonradan kronik sakat, kendini tutan cemaatin
ve FT'nin bile artik sabrini tasiran, AYnin manevi evladi, milli mac ve olumlu kaza kackini agresif bucur.

Alex: Isterse rezil, isterse vazir eden Isanin atleti. Kurdugu ilk 11de oynamayi tercih eder. Diger Isanin atleti Deividin hanimi kendi hanimi kapismis vaziyette. Deivid +2 ye dusmus vaziyette.

Devid: Bakiniz yukarisi.

Kazim Kazim: Coco cola kid.

Mehmet Topuz: Transferin kahramani, bencil, gosterilen yerde oynamayan, Besiktasli,
yedek kalinca maraz cikaran oyuncu. Gol atinca tribunler sadece adini haykirmali. :-)

Guiza: Kucuk Emrah, zoraki oyuncu, gozu disarida olan, gec gelmeler krali.

Carlos: Yas kemale erdi, donsek artik memlekete.

Bunlari yonetecek ise eski kokocu, yeni sucukcu, hep paragoz , yeniden gelmeci Daum.

Seyredecek olan ise Aragonesin , onun bunun tazminatini ve yuksek bonservisini pahali biletleriyle odeyen (Selcuk-Ugur Boral-Guzia- Ali Bilgin sevmez) Bagdat caddesi tuketicisi sabirsiz seyirci.

Hakemlerin ve medyanin isi bu yil cok zor. Bunlari makyajlamak cok zor olacak.
NO ADNANS, NO CRY !!
Eren Akkan

Post by Eren Akkan »

Harika liste!.. Saydığın bu adamların yanında Gökhan, Uğur (oyun kalitesi olmasa da olarak olmasa da), Semih gibi göreceli olarak düzgün adamlara yazık oluyor. (Volkan Demirel'i nasıl unutmuşum bir önceki postta hayretler içerisindeyim)
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Hani Emre sakattı?
Emre Belözoğlu, geçen hafta Ukrayna ile karşılaşan A Milli Futbol Takımı’nın aday kadrosuna çağrıldı. Ertesi gün sakatlığı dikkate alınarak kadrodan çıkarıldı.
Çarşamba’dan Pazar’a dört gün sonra Emre’yi, Fenerbahçe’deki kariyerinin en başarılı maçlarından birinde Sivasspor’a karşı izledik. Dileriz daha da başarılı maçlar çıkarır.
Ama Milli Takım’la Fenerbahçe arasındaki bu dört gündeki iyileşmenin sırrını çözemedim ben.
Kafama takıldı işte... Kadrodan çıkarılacak kadar sakatlığı olan futbolcu, hafta sonunda maçın yıldızı, takımın ikinci lideri, olağanüstü golün ve asitsin sahibi olursa herkesin kafasına takılır.
Ben duyduklarımı aktarayım size...
Bu sakatlık bahane... Fatih Terim, Emre’yi sildi, bana aktarılanlara göre.
Hatırlayın, Kayseri’deki özel maçta Azerbaycan’a karşı oynayacak kadroda olmasına rağmen sakatlığı nedeniyle sahaya çıkmadı. Oradan Fransa maçına uçarlarken, Emre’yi İstanbul’a gönderdi Terim...
İstanbul’daki İspanya yenilgisinden sonra Terim’le Emre arasındaki gergin diyalog kulislerde anlatılıyor, biliyorsunuz.
Böyle olunca Emre’nin sakatlığına inanmakta zorlanıyorsunuz.
Hayır, hiç bir ilgiliye sormadım meseleyi... Formal ve yapay yanıtlardan kaçındım.
Nasıl olsa Estonya ve Bosna Hersek maçları var yakında.
Göreceğiz gerçeği!

ATTİLA GÖKÇE

:D
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote: ... Fatih Terim, Emre’yi sildi, bana aktarılanlara göre.
Hatırlayın, Kayseri’deki özel maçta Azerbaycan’a karşı oynayacak kadroda olmasına rağmen sakatlığı nedeniyle sahaya çıkmadı. Oradan Fransa maçına uçarlarken, Emre’yi İstanbul’a gönderdi Terim...
...
Emre'yi silen adam kadroya cagirmaz. Cagrildi sakatim dedi. Sakat makat olmadigi ortada. Terim onu yine cagirir resmi maclarda. Hic merak etmesin. Emre enayi mi sporuna futbol oynayacak be? Haftada bir maci zor cikaran adam gazozuna olmazsa gider spor olsun diye oynar mi? Arkasindan pazar gunu SS dokulurse Yildirma ne diyecek Emre?

Bu adam bir de spor yazarlari dernegi baskani; oyle mi? Kafasi cok zehir gibi calisiyor yahu. Bosuna secmezler elbette boylelerini. Hic kacmamis iste Emre;yi Terim'in silmesi olayi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Arda,Topal,Servet ve Balta,hatta Ayhan da aynı mumarayı yapabilmeli bence.Galatasaray milli takım için yeterince fedakarlıkta bulundu bugüne kadar 2002 DK ve Euro 2008 takımlarına bakalım,ilk 11 lerin kaçı GS oyuncusu çıkmış?

Geçen yıl kaçan şampiyonluğun büyük hissesi Euro 2008 sonrası coşan sakatlıklardır.Arka arkaya 10 maç ideal 11 çıksabilseydi Skibbe de Lincoln de kraldı şimdi...

Fb oyuncusu olunca istediği gibi kaprisini yapacak,GS oyuncusu tekmeye kafa sokup,3-0 öndeyken bile takımın yıldızı Arda sahada tekme yemeye devam edecek.FT kendisinden başka birşeyi düşünmeyen,GS'a yatıp kalkıp dua etmesi gereken biridir.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Kulüp doktoruna silahlı saldırı
Trabzonspor kulübü doktoru Hakan Ayaz'ın kullandığı araca silahlı saldırıda bulunuldu.

AA

Alınan bilgiye göre, UEFA Avrupa Ligi play-off turunda Hüseyin Avni Aker Stadı'nda yapılan Trabzonspor-Toulouse FC maçının ardından, merkeze bağlı Yalıncak beldesinde Ayaz'ın kullandığı 61 EL 083 plakalı otomobile, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce başka bir araçtan ateş açıldı.

Açılan ateş sonucu, Ayaz'ın otomobilinin sol ön ve arka kapısına 4 kurşun isabet etti.

Ayaz'ın yara almadan kurtulduğu olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
Mehmet Berkmen

Post by Mehmet Berkmen »

ilk yari Genclerbirligi BJK'nin TOZOnu atti! Bizim dandik medyadan once ben atliyim dedim. :lol: Ikinci Yari Tozo'dan gol bekliyorum. Tabi BJK isi biraz daha ciddi alsa, paslari yerine varsa 2 gol rahat atar.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Genclerde dogru durust santafor olsaydi bence BJK cok zor duruma dusecekti.

Besiktasin Sovak denen oyuncusu kendisini gecen oyuncuyu cok kotu el ayak tekme dusurdu. Sampiyon olmus bir takima yakismayan bir haraketti bence...

Genclerbirliginin bir defans oyuncusu ise -kazarak- son dakikalarda eli ile topa mudahele etti gibi gozuktu. Ucuz kurtuldular. Eger BJK uc puani o kadar ucuz alsaydi ayip olurdu.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Maçı bende izledim. Bjk maçı oldugğu için kesintisiz ve ve çok iyi bir görüntüyle izledim.

Gençler iyi takım olmuş. Çok iyi kontra yapıyorlar. Ama kaleye kadar getirdikleri topları değerlendiremiyorlar. Ligin orta ayar takımlarından biri olacağa benzer. Bjk'yı için yakında Cengiz abi "doktor ne yerse yesin demiş" der, bu gidişle...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Gecen seneki BJK sampiyonlugundan utanacak iki kisi var. Biri Adnaan oburu Aziz. Bu sene SL de yine BJK'in maskaraligina hazirlanin.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Post Reply