2009/10 sezonu formaları

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Burak Ayyildiz

Re: 2009/10 sezonu formaları

Post by Burak Ayyildiz »

Eren Akkan wrote:Yıllardır güzel bir dizayn çıkaramayan yönetimlerin forma konusundaki tek başarısı turuncu forma olmuştu.
Cok dogru. Cogunluk mutlaka biliyordur ama yine de bilmislik yapayim :)
Turuncu, dogadaki üc ana renkten ikisi olan sari ve kirmizinin esit oranlardaki karisimindan ortaya cikan bir renktir. Yillar önce bize cok yakisacaginin hayalini kurardim bu turuncu formanin.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ben dar vucuda yapisan AS ROMA formasi gibi forma istemiyorum kardesim, ister parcali ister duz , yeter ki dar olmasin :P

http://www.facebook.com/home.php#/photo ... =766054646

Gobek var diyorum size,
Adidas, Turk Telekom (parmagimi Hincal gibi gozunuze sokarak) nerede bu yetkililer !!

DAR FORMA YAPMAYIN, YAKASI GENIS OLSUN !! :P
TRUST GALATASARAY
MGC
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Aramızda bilen birisi lütfen şu forma işinin detaylarını anlatıversin.

1-)Bu formaların dizaynını kim belirliyor ve kim onay veriyor?
2-)Reklam konulacak yerleri kim belirliyor?

Çok derinlemesine bir araştırma yapmadım ama ben hayatımda "büyük takım" olarak lanse edilen hiçbir takımın bu kadar rezil bir forma anlayışının olduğunu görmedim.

UEFA maçına koyu renk font "yasak" olduğu için beyaz fontlu forma yaptırmak zorunda kalan "sorumlu" daha sonra da mı uyanamadı? Maç içinde oyuncu isimlerinden tutun numaralara kadar belli olmuyor hiçbir yazı.Parçalı formada da , turuncuda da,inanılmaz birşey...

Tabii bir de oyuncularımızın ismi ÜLKER, hepimiz ÜLKER'iz.Yeni kaptanımız ve 10 numaramız da ÜLKER ! Bu reklamın bel kısmına alınması ile sırt kısmına alınması arasında ne kadar bir getiri farkı var acaba? Ben hiçbir "büyük" takımda böyle bir rezillik görmedim.Bırakın avrupayı, Tr'de bile hatırlamıyorum...

Antremanlarda armasız formalar mı istersiniz,okunmayan renkte fontlar mı,reklam panosuna dönmüş bir bez mi? Daha bir de "lila" forma olayı var ona hiç girmiyorum şimdi.Bir tüm bunların üstüne Metin Oktay edebiyatı yapıyorlar ya esas bu kısmı daha da fena, o forma o kadar kutsal madem dana pabucu kadar ÜLKER reklamının isim kısmında işi ne ? Ya sabır...
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Federasyon'un halt yemesi bu forma arkası reklam olayı. Bu sezondan itibaren bu rezilliğe izin verdiler. Yürüyen reklam panosu durumu. Bir de Meksika liginde var benzer bir rezalet. Ama şaşırmamak lazım, bu tarafların Meksika'sı da bu memleket.
Tan Erten
Tan Erten

Post by Tan Erten »

BJK ve FB yeni formaları tanıttılar. Bizimkiler ne zaman piyasaya çıkacak acaba?

BJK yine güzel formalar yapmış.
Tan Erten
Eren Akkan

Post by Eren Akkan »

Tan Erten wrote:BJK ve FB yeni formaları tanıttılar. Bizimkiler ne zaman piyasaya çıkacak acaba?

BJK yine güzel formalar yapmış.
BJK'ın baklavalı formaları güzel gelmedi bana, ve BJK'ın karakterini yansıtmıyor, Leeds'den 6 yedikleri maçtaki kırmızı forma gibi.
Aydin Köseoglu

Post by Aydin Köseoglu »

Bence de BJK'nin formalari hic güzel dizyan edilmemis. Hatta kendi forumlarinda bile % 80 formalari geri cekin, rezalet, bize yakismaz gibi feryadlarda bulunmuslar.

Acikcasi BJK'nin formalarini görünce, insallah adidas bizim 2009/2010 sezonu giyecegimiz formalarda bu kadar "fantezi" yapmaz diye düsündüm.

Bu ara bizim formalar 27.07.2009'de tanitilacakmis.

Insallah baklava gibi tatli olur formalar ;-)

Kirmizi polo yakali parcali forma, kirmizi sort olsun yeter
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Iste yeni formalar...

Image

Image

Parcali forma Hasan'i mutlu edicek gibi gozukuyor :D

3. forma mor mu mavi mi? Hadi bakalim...
Last edited by Mert Tokman on Mon Jul 27, 2009 10:06 pm, edited 1 time in total.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mert Tokman wrote:Parcali forma Hasan'i mutlu edicek gibi gozukuyor :D
:D Sezonun belki de en iyi haberi...evet o formadan guzel forma yok bu dunyada.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Mor forma topculara biraz ters gelmis galiba.
Ben begendim. Hanimlara cok iyi gider Cigdem'e gostermemek lazim :D
Oglanlara ve bana parcali...Fiyatlar 90-100 olur herhalde :x

Gecede formlarla podyuma çıkan futbolcularımız ile teknik direktörümüz Frank Rijkaard şu açıklamaları yaptı.

Lansman gecesinde konuşan Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard şunları söyledi: "Galatasaray'da olmaktan dolayı çok mutluyum. Yeni bir sezona başlıyoruz, yeni formalarımız çok güzel ve bu formalarla çok başarılı olacağımızı düşünüyorum” dedi.

Mor formanın rakiplerini kafası karıştıracağı esprisini yapan teknik direktör Rijkaard, “Bunu avantaj olarak kullanacağız” dedi.

Arda Turan ise mor forma ile ilgili olarak şunları söyledi: "Evet son derece güzel bir forma olmuş. Ama bu formaları dışarıda giyeceğimizi düşünüyorum. Çünkü biz her zaman parçalı formadan yanayız. Tüm formalarımız çok güzel olmuş, önemli olan bu formalar ile maçları kazanmak."

Geçtiğimiz sezonun gol kralı Milan Baros ise, mor forma ile ilgili olarak "Sahada 11 tane kaleci gibi olacağız. Tabi bu işin şakası… Geçen sezon bekleneni veremedik ama bu sezon çok daha iyi geçeceğine eminim."

Bir diğer futbolcumuz Servet Çetin de yeni formaları çok güzel bulduğunu ifade ederek, "Formalarımız çok güzel ama bana ve Gökhan Zan'a formalar dar geliyor. Biraz daha genişini yaparlarsa sevinirim. Önümüzdeki sezonla ilgili olarak ise şunları söyleyebilirim; Galatasaray'da oynuyorsanız her zaman hedefiniz şampiyonluktur" diye konuştu.
TRUST GALATASARAY
MGC
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Özellikle Kewell'ın altındaki şort rahmetli dedemin donlarını andırdı bana.Mor forma fikri başından beri abuk ötesiydi,canlı canlı gördük şimdi.Parçalı formada yine siyah yazılar var,fontlar da siyah olursa şaşırmam... Mor formaya da kırmızı font falan yaparlarsa kepazelik işlemi tamamlanmış olur.

Baros,Arda,Rijkaard hepsi bir laf etmiş formalara.Hem taraftarın hem de futbolcuların beğenmediği bir formayı tasarlayana da onay verene de selam ederim...

Bir de Turk Telekom firma logosunu tasarlayan da bir selamı hak ediyor.Türkiye'nin telefon ve internet altyapısını elinde bulunduran şirketin logosu gofret markasında kullanılcak bir fontu seçmiş,onaylamış ve reklam olarak dağıtmış.İnsanlar ne güzel para kazanıyor valla,ne araştırma,ne zevk,ne müşterilerin,taraftarların istekleri dert değil.Biri tasarladığı için,biri onay verdiği için,biri de kullandığı için para alıyor,gerisi önemli değil...
Last edited by Can Ergun on Mon Jul 27, 2009 11:11 pm, edited 1 time in total.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Su mor renkli formanin niye yapildigi, mor rengin neyi temsil ettigi hakkinda bilgisi olan var mi?

Mor menekseler Fiorentina nin http://www.fiorentinastore.comadresinde gosterilen ve takimin evinde oynadigi maclarda giydigi formada, GS in bu yeni mor formasina kiyasla daha cok sari&kirmizi var. Fiorentina formasinin kendine ozgu bir durusu ve estetigi var. Ben bizim yeni mor formada ne bir estetik ve albeni ne kendine ozgu bir durus gordum. Bayagi yadirgadim.

Beyaz formada biraz daha agirlikli sari&kirmizi renk kullanilmasi bence daha dogru olurdu. Sadece arma degil forma genelinde biraz estetik ve albeni ariyor insan.

Parcali formayi begendim. Gonullerin sultanidir. Parcali haricinde forma alacagimi dusunmuyorum.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Biricik wrote:Su mor renkli formanin niye yapildigi, mor rengin neyi temsil ettigi hakkinda bilgisi olan var mi?
...

Dua et de pembe secmemis o mor rengini secenler. Kimlere bu isi yaptiyorlar bilmiyorum. Sempanse secse daha akilli uslu bir rengi secerdi. Turuncuyu anladim ama bu mor be yahu. Hic mi goz ve izan yok siz de. Gelecek sefere AP seyirciye sectireegiz demis bu moru gorunce.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Murat Biricik wrote:Su mor renkli formanin niye yapildigi, mor rengin neyi temsil ettigi hakkinda bilgisi olan var mi?
Bu sorunun yanitini bende ogrenmek istiyorum :idea: :?: :!:
Eren Gumrukcuoglu

Post by Eren Gumrukcuoglu »

Murat Taner wrote:
Bu sorunun yanitini bende ogrenmek istiyorum :idea: :?: :!:
Bu resimlerdeki kadar boktan degil formalar. Ama Can'in dedigi DEDE DONU kismina kesinlikle katiliyorum bulamamislar mi dogru size bi sort ? Galatasaray.org'daki haberin resimleri sayfada asilmis iki resimden cok daha guzel gorunuyor ama giris sayfasina koyduklari fotograf cok orantisiz ve kotu renkler olmus. Degistirseler guzel olabilir o resmi, ilk intibayi baltaliyor.

Mesela ben de o mor formaya bayildim. Mor ve yesil cim saha cok guzel kombinasyon. Ne tartisiyoruz burada? Zevkler? Renkler? :) Hadi bu isten de anlamiyor olalim arkadaslar. Bu seferlik. Bir de mor ayip bir sey mi anlamadim ben, saf miyim ? 8)
Eren Gumrukcuoglu
Post Reply