UEFA Kup. On Eleme: Tobol-GS 1-1 (Baros)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ufuk Sezekkaplan

Re: UEFA Kup. On Eleme: Tobol-GS 1-1 (Baros)

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Eren Akkan wrote: Uğur, Uğur, Uğur, Uğur... lütfen FR oynat şu adamı
Çok güzel yazmışsın. Ama Rijkaard, oynatmayı düşündüğü temel kadroyu (Servet-Ayhan-Barış hariç) bu maçta oynatmadı. Sadece skor kazası olmasın diye ikinci yarı gerçek ilk 11'inden Arda-Baros ve Uğur'u serpistirdi. Bu, onun gözünde eleme formatında bir deneme maçıydı. Doğrusunu da yaptı.

Uğur bence bu yılın en büyük transferidir. Galatasaray'ın gerçek geleceği bence Uğur'dur.
Eren Akkan

Post by Eren Akkan »

Galatasaray’ın Tobol’u elediği takdirde muhtemel rakipleri ise şunlar: Reykjavik-Larissa galibi (2-0), Liepajas Metalurgs-Dinamo Tiflis galibi (İlk maç 2-1), Sliema-Maccabi Netanya galibi (İlk maç 0-0), Juvenes/Dogana-Ponolia Varşova galibi (0-1), Vetra-HJK Helsinki galibi (İlk maç 0-1)

Şu takımlarla oynayabilmek için bir tur geçmemiz gerekmesi ne acı...
Bu arada FR, daha önce futbolculuk veya TD'lük hayatında hiç ön eleme oynadı mı acaba?
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Polat, “Aslında bu takımın burada olmasına hâlâ anlam veremiyorum. Bence bizim asıl sorgulamamız gereken bu. Fakat şu an için yapacak bir şeyimiz de yok” ifadelerini kullandı.
Gecen sezon GS'in tabelada ki yerini kastederek verdigi demec :D Sorgulasin bakalim. Bu sorgulamadan yönetim hatasi diye bir sonuc cikacagini zannetmiyorum. Ekonomik sorgulama yapilsin ayrica. Yapilan yabanci transferlerden alinan verim gibi bir degerlendirme. Baros disinda kim oynadi mesela? Ismini unuttugum (gercekten unuttum) defans oyuncusunu satmakla jackpot bulan yönetim, bu "basarinin" kendilerine ait oldugunu savunacaktir. Stat konusu, "bizden cikti" diyemezler kanimca, sorumlu sizler degilmisiniz. ASY'in kullanim hakki sizde degilmiydi 40 sene. Nasil bir anlasmaya imza attiniz diye sorarlar adama. GS bu isten zararli cikmamali, cikarsa sorumlulari sizlersiniz diye hesap sorarlar adama.

...hatirladim Meira.

AP anlam veremiyormus...ne alaka, ne anlami sonra?
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Macla ilgili degerlendirmeden evvel bazi saptamalar:,

1-) Sezon cok erken acildi, bircok takim yeni aciyor, bazi milli futbolcular tatilde bile hala.
Takimin gediklilerini erken forma sokmamak adinada genclerin kullanilmasi mantikli. Kaldiki uzun donemli bir yapilanma icin gelmis bir teknik ekibe deneme suresi dah uzun verilir. Dolayisiyla genc kadro elestirisi yapmak ''Ben futbol bilmem, bilgi sahibi olmadan konusurum'' demektir. Dahada 1-2 transfer yapilmadi, mostralik mallar bekleniyor surenin sonuna gelinmesi sebebiyle.

2-) Gittigin yer Sibirya, rakim ve nem farkli. Yemekleri bile kendin goturuyorsun. 4-5 saat yol.(Bununla ilgili artik birNBAde de ucuyorlar, ustelik cok kosuyorlar yazisi bekliyorum ) Aksam kalmadan hemen kaciyorsun. Gecen yil Avusturya sampiyonu Austria Wien bu faktorler yuzunden yenilmis. Cikan kadro, oynanan futbol , sonuc hepsi normal.

3-) Adamlarin sezon ortasi, oyle boyle Rus komunist sisteminin disiplinin urunu, son 5 yilda hep kafada olmuslar. Rijkardin takimi geliyor diye kendilerini gosteriyorlar.Cikan kadro, oynanan futbol , sonuc hepsi normal.

4-) Gecen yil Skibbe himbiliyla calismamais takim, gormedigi sekilde yogun ve degisik bir calisma gecirdi. Buna adepte olmaya calisiyorlar. Herkes kendi isinde veya faaliyetinde dusunup biraz empati yapsin.

Rikjkard on elem oynamis/oynamamis olabilir ama en onemlisi rakip takimi ciddiye alan soylemlerde bulunurken , degisik iklimde ve sert oynanan bir mac icin aslarini riskten korudu.

Ozgurcugum memlekette futbol bilen ve bilgilenen de var ama kahve muhabbeti yapip elestiri yapma ozgurlugu de var, ustelik yurtdisina gidince de bu huyu yanlarinda goturuyorlar. Demokratik bir hak diyerek saygi duy, fakat ciddiye alma ve girgirini gec, kendi isine bak.

Sabrinin avukatligini yaptiracaksiniz bana durup dururken. Milli takimda dahil son 3-5 senedir butun yerli yabanci antrenorler bu cocugu tutuyorsa bu iste bir is var demektir. Yonetim baskisi falan degil, demekki cocuk iyi niyetle calisiyor. Saha icindeki serbest vurusuda birazda ben artik digerlerinin inisyatif alip topun basina gitmemesine bagliyorum.
Ayip Sabride degil, alttan gelip onu zorlayamayanlarda. Sabriyide savundum ya artik birsey demiyorum .

Fikrim degismedi GSnin problemi 4 ve 9 numara. Yani daha cabuk ve seri tandem oyuncusu ile ileride target forvet. Orta sahaya adam falan gerekmiyor, Turkiyenin cift yonlu oynayabilen en dengeli ve alternatifli orta sahasi var. . Kanatlarada gerekmiyor. Ugur varken sag bekede gerekmiyor. Hatta ben olsam , iyi yabanci tandem bulamiyorsam, iyi sag bek bulur , orta tandemi Ugur- Servet(Zan) yapardim. Ugurun esas mevkii, ayagi daha iyi , daha cabuk, kademe isini biliyor.

Eger bulamazlarsa sirti dönük 9 numara olarakta Barisi bir calistirsinlar bakalim. Fizigi ve altyapisi musait, topu 3-5 saniye saklayabilir, sut fundemantalini begeniyorum, bir denesinler. Santraforun kaynagi Hollandalilarda bu isi iceriden disaridan bir sekilde cozmeliler.
NO ADNANS, NO CRY !!
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Alpay Dedeoglu wrote: Sabrinin avukatligini yaptiracaksiniz bana durup dururken. Milli takimda dahil son 3-5 senedir butun yerli yabanci antrenorler bu cocugu tutuyorsa bu iste bir is var demektir. Yonetim baskisi falan degil, demekki cocuk iyi niyetle calisiyor. Saha icindeki serbest vurusuda birazda ben artik digerlerinin inisyatif alip topun basina gitmemesine bagliyorum.
Ayip Sabride degil, alttan gelip onu zorlayamayanlarda. Sabriyide savundum ya artik birsey demiyorum .
Sevgili Alpay, iyi guzel yazmissin da bu insiyatif alma isine katilmiyorum. Amator takimlarda bile duran toplari kimler kullanir mactan once belirlenir. Bu toplari Sabri kullaniyorsa, buna Rijkaard karar vermistir. Yani topun basina gecmeyle olmadigini umit ediyorum. Tabii bu da diger bir soruyu akla getirir, niye cogu hoca hep Sabri'ye duran top kullandirir. Antremanlara giden arkadaslar varsa, belki onlar Sabri'yi super serbest atis ve korner atarken gormuslerdir, bize daha nasip olmadi. Dun en azindan Arda oyuna girdikten sonra duran toplari o kullandi, demek Sabri siralamada ondan asagida. Alttan gelip onu zorlayamiyorlar yorumuna katiliyorum. Maalesef kadroda su anda boyle bir futbolcu yok.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Tobol Maçı Biletleri Pazartesi Günü Satışta

Galatasaray ve FC Tobol takımları arasında 23 Temmuz 2009 günü oynanacak olan UEFA Avrupa Ligi 2. eleme turu rövanş karşılaşmasının biletleri 20 Temmuz 2009 günü satışa çıkacak.

20 Temmuz 2009 Pazartesi günü saat 11:00 itibarı ile tüm Biletix gişelerinden satışa sunulacak olan biletlerin fiyatları ise şöyle;

FC Tobol Maçı Bilet Fiyatları
Numaralı Grup 1: 220 TL
Numaralı Grup 2: 165 TL
Kapalı Alt Grup 1: 220 TL
Kapalı Alt Grup 2: 165 TL
Yeni Açık Alt: 35 TL
Yeni Açık Üst: 35 TL
Eski Açık: 35 YTL

Maç Günü Ali Sami Yen Gişe Fiyatları
Numaralı Grup 1: 207 TL
Numaralı Grup 2: 152 TL
Kapalı Alt Grup 1: 207 TL
Kapalı Alt Grup 2: 152 TL
Yeni Açık Alt: 31 TL
Yeni Açık Üst: 31 TL

Eski Açık: 31 TL

Biz hanim ve cocuklari avrupa macina kapali alta goturursek maliyet bayag bir tavana vuruyor.

Yillar var aciklara gitmeyeli, hangisi daha iyidir.
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Milliyet'te çıkan macin haberi

Kazak ter yaptı / Nevzat Dindar

Tobol karşısına yerli kadrosuyla çıkan Cim-Bom, 2. dakikada Zhumaskaliyev’in şok golü ile sarsıldı. Gençler aksayınca, Arda-Baros ikilisi ikinci yarıda sahne aldı, Arda ortaladı Baros tamamladı, Kazakistan ekibi ile oynanacak 23 Temmuz’daki Avrupa Ligi rövanşı öncesi herkesi rahatlattı
TRUST GALATASARAY
MGC
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yahu hala karsi takim Hacettepe ya da Kasimpasa ayarinda bile degildi. Bunlar bile fark atardi demissiniz. Peki GS hangi takim ayarinda idi dun sahada. Bana gore gencler filan tam bir hayal kirikligi. Alparslan efendi yuku kaldiramadi; ki yuk olarakda ortada bir sey yoktu.

Dun su iyi oynadi diyebileceginiz tek kisiyi gosteriverin eliniz degmisken de biraz ustunde konusulsun. Ugur mu?

Ben sadece ikinci yariyi seyrettim. Ilk yari daha da bir felaketti dediler. Ikinci yarida GS takiminin duzenli olarak adamlarin ceza sahasini inebildigini ve kaleye sut atabildigini gormedim. hazirlanmis bir gol pozisyonu var mi idi? Gol var da egrisi dogrusuna denk geldigi ve Baros'un becerisi ile atildi. Gerisi ise eve uzun ucak yolculugu ile 1-0 yenik donulecekti.

Transferi kapadik diyenler maci izlediler mi acaba? Siz ondan haber verin. Yoksa bu yastan sonra Frank mi soyunacak oyun kuruculuk rolune. Ha bir de Neeskens var. Baros'un arkasinda onun kacirdiklarini tamamlarsa bence bu is bitmistir.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Cengiz Akgun wrote:Yahu hala karsi takim Hacettepe ya da Kasimpasa ayarinda bile degildi. Bunlar bile fark atardi demissiniz. Peki GS hangi takim ayarinda idi dun sahada.
Guzel soru Cengiz abi. Aslinda pek bir ayarda degildi dunku GS. Cok uzun boylu analiz yersiz, cunku takimin yarisi nerdeyse dun oynamadi. Dunun bize kesin olarak gosterdigi sey, bazi oyunculardan as takima yedek dahi olmayacagi. Yeni sistemi genc veya tecrubesiz oyuncularla oynamaya calismak cok daha zor olsa gerek, hele oynayan adamlar bu sisteme uymuyorsa. Dunku ilk onbire, Aydin yerine Serdar, Baris'in yerine de Emre Colak girseydi. Sistem belki daha iyi islerdi. Maalesef artik deneme yapma zamani gecti, ne ayarda oldugumuzu gormek icin bir an once ilk 11'in en azindan 8-9 adami beraber oynamasi lazim.
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Tobol'un daha önce inter-toto kupasında final,bizim maçtan önce kendi liglerinde 12-13 resmi maç oynadığını,bizimkilerin daha 3 haftadır antreman yaptığını ve as oyuncuların oynamadığını,sahaya nerdeyse sadece GS forması çıktığını unutmamak lazım.

FR belli bir plan dahilinde çalışıyor ve çok da iyi yapıyor, bir günde sonuç almak diye birşey yok... Beklemeyi öğrenicez millet olarak (umarım),
Kendisi de bilirdi asları koyup 5-0 yapmayı ama sonra tüm sene sakatlık mı istersin,asla hazır olmamış yedek takım mı her türlü abukluğun altında plansızlık ve günü kurtarma hesapları vardır.Bunun önüne geçmek için yapılan herşey mantıklı ve eleştirilemez geliyor bana.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Adamim Azuth maci yorumlamis blogunda vede orada burada:

''galatasaray'in michael jackson'in yoklugunda ciktigi ilk musabakadir tobol maçı.. bizim zamanında "buralar da kurudu, ekin ektik çıkmadı, iklim değişti.. o zaman akdenize kısrak başı gibi uzanan bir memlekete göçelim" diyip göçtüğümüz memlekette, "ya bosver (edited) kim gitcek şimdi" diyip uşengeçlikten kalan bir grup insanın torunlarının, muhtemelen tvden görüp de oynamaya başladıkları bir oyun futbol. öyle veya böyle adamlar futbolu öğrenmiş işte..

maç yerel saatle muhtemelen 11 civarinda başlarken bizim ülkemizde saat 7:30 u göstermekteydi. bu sıcak yaz gününde milletin derdi futboldan ziyade "kilosunu 75 kuruştan satıyor adam karpuzun, bizi mi kaziklayacan (edited)dedim ben!" kivaminda iken tak golu kaktırıverdi tobol.. son yıllarda, avrupa maçlarında ilk 3 dakika içerisinde gol yemek üzerine bir strateji belirlemiş olan galatasaray gökhan zan ve orkun'un mükemmel anlaşması ile çok şık bir golü aglarinda gördü..

yedek kadro ile takim sahaya çıkmış, bir hazirlik maçı edasi ile maçı kotaralim demişti rijkard ama kazın ayağı hiç de öyle çıkmamıştı. skorbord şimdiden 1-0'ı gösteriyordu ve kazaklar en az 4 gol atıp turun kapısını aralamayı bile düşünmüşlerdi (gerçi sonrasinda olur mu yahu öyle şey olup düşüncelerinden ürkmüşlerdi ama bir an düşünmediklerini kimse söyleyemez)..

bu sirada stadyuma bir iki genç gelmiş, saha arkasında basketbol potalarına yönelmiş, jandarma tarafından kovalanınca şu şekil bir muhabbet geçmişti:
-noldu len niye geldiniz?
+olm maç varmış futbol oynucaklarmış
-ya defolsunlar (edited) olm perşembeleri bizim işte saha!!
+ya ben de dedim ama önemli maçmış
-ya birak (edited) ya!

ilk yarı stadın ışıklarının kapatılması ile biterken, kimsenin aklında maçtan hiç bir şey kalmiyordu.. 75 kuruş verilen karpuz da süper çıkıyordu ama..

rakıların ikinci dubleleri bardaklara bosalirken takimlar ikinci yarı için sahaya cikiyor, jandarma devre arasini firsat bilip kale arkasindaki potalara çreklenen piçleri oradan kovalakdiktan sonra ikinci yari galatasaray'ın arda ve baroş değişiklikleri ile başlıyordu.. 10 dakika içinde de "golcü yahu adam" lafları eşliğinde baroş topu kaleye gönderiyor, ikinci bir tromso faciasindan galatasaray kurtuluyordu.

hülasa sen kazakistanı bile "avrupadir deyü" avrupaya alirsan, her ülkenin bilmem kaç takımı turnuvalara katılırsa, temmuz ayının ortasında maç izlettirirsin insanlara platini bey! sana da zulum bize de zulum. "arkadaslar milliyet gazetesinin zamaninda verdigi atlastaki siyasi haritada, avrupada en az 2 ili olmayan memleketler lütfen uefadan kendileri ciksinlar, biz cikartinca tatsızlık oluyor" denmeli.. takım sayıları azalmali ki avrupa kupasi dedigin şey eylül civarinda başlamali. yoksa bu ne anasini satiim!
NO ADNANS, NO CRY !!
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

uefanın stad krıterlerı var fılan zannedıyordum dunku macı seyrederken kale arkasında enaz 1000 kısı ayakta mac seyredıyordu Bu uefa elemanları sanırım stad kkrıterlerını sadece bız turklere uyguluyorlar yada kazakıstan uzak deyıp oraya stad ıncelemeye fılan gıtmemısler
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

http://www.galatasaray.org/futbol/avrup ... r/4307.php

Frank soyle demis ve cok da ayip etmis:

''Herşeye karşın iyi oynadığımızı düşünüyorum. Savaşmak zorunda olduğumuz bir maçtı ve beraberliğin kötü bir sonuç olduğunu düşünmüyorum. En azından evimize avantajlı gidiyoruz'' dedi.

Niye boyle aptal yerine koyuyorlar bu ulkeye gelen yabancilar bizimkileri. Soylediklerinin obur kismi tamam da bu yukardaki kisma ne luzum var? Gozu olan goruyor. Nasil iyi oynamis GS? Bir de bunu aciklasaydi ya.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote:http://www.galatasaray.org/futbol/avrup ... r/4307.php

Frank soyle demis ve cok da ayip etmis:

''Herşeye karşın iyi oynadığımızı düşünüyorum. Savaşmak zorunda olduğumuz bir maçtı ve beraberliğin kötü bir sonuç olduğunu düşünmüyorum. En azından evimize avantajlı gidiyoruz'' dedi.

Niye boyle aptal yerine koyuyorlar bu ulkeye gelen yabancilar bizimkileri. Soylediklerinin obur kismi tamam da bu yukardaki kisma ne luzum var? Gozu olan goruyor. Nasil iyi oynamis GS? Bir de bunu aciklasaydi ya.
Belkide böyle dememiştir. Orjinalini dinlemek lazım :D

Gerçi adam orjinal dilinde konuşmuyormuş. Şu çevirmen sorunu hala devam ediyor sanırım. hadi bu tür açıklamalar trişkadan teyyare de, futbolcularla konuşurken derdini tam aktramazsa çok kötü olabilir. Koskoca GS yönetimi bunu görmekten aciz mi?
............

Rövanş bu perşembeymiş. Saatini bilen varmı acaba?
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

UEFA'nin sayfasina gore -Turkiye saati- 9'da imis Ismail

http://www.uefa.com/competitions/uefacu ... index.html
Post Reply