Uğur kiraya verilmeli.

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Mehmet Gorgen
Staff Member

Uğur kiraya verilmeli.

Post by Mehmet Gorgen »

2 maçı seyrettim.

Gördüğüm kadarıyla Uğur uçar sakatlıktan kurtulmuş fakat çok korkak oynuyor. Şuanki formuyla değil sabri, serkan'ı bile yedek bırakamaz.

Açıkçası ben kendisinden bundan sonraki futbol hayatıyla ilgili de çok umutlu değilim.

Bence bu sene GS'da kalırsa pek oynama fırsatı bulamaz. Yedekte kalarak formunu yakalayabileceğini zannetmiyorum.

Onun yerine bu sene oynayabileceği bir takıma kiralık giderse hem oynayarak eski formunu bulabilir, böylece bize tekrar sağlam ve formda olarak dönebilir.

Aksi durum ise(ki olmasını hiç istemediğim), gittiği takımda da forma şansını yakalamayıp futbol hayatını 2. ve 3.ligde oynamaya doğru yol alma ihtimalidir.
Murat Fahrioglu

Re: Uğur kiraya verilmeli.

Post by Murat Fahrioglu »

Mehmet Gorgen wrote:2 maçı seyrettim.

Gördüğüm kadarıyla Uğur uçar sakatlıktan kurtulmuş fakat çok korkak oynuyor. Şuanki formuyla değil sabri, serkan'ı bile yedek bırakamaz.

Açıkçası ben kendisinden bundan sonraki futbol hayatıyla ilgili de çok umutlu değilim.

Bence bu sene GS'da kalırsa pek oynama fırsatı bulamaz. Yedekte kalarak formunu yakalayabileceğini zannetmiyorum.

Onun yerine bu sene oynayabileceği bir takıma kiralık giderse hem oynayarak eski formunu bulabilir, böylece bize tekrar sağlam ve formda olarak dönebilir.

Aksi durum ise(ki olmasını hiç istemediğim), gittiği takımda da forma şansını yakalamayıp futbol hayatını 2. ve 3.ligde oynamaya doğru yol alma ihtimalidir.
Gorgen'e katiliyorum. Sakatliktan once de Ugur'un defansif yonde bazi zaaflari vardi, sakatlik pisikolojisi ile bunlar daha da belirginlesebilir. Yani sakatlanmasa, oynayarak bu olayin ustesinden tecrube edindik sonra gelebilirdi. Ama simdi bu haliyle oynamasi cok zor. Kiralik giderse en azindan bir sansi var ama kalirsa bence de muzmin yedek olacak.
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Uğur konusunda yönetimin profesyonelce davranabileceğini sanmıyorum.Herkesin çok sevdiği bir adam,herkes takımda kalmasını isteyecektir.Henüz bir yere göndermek için erken olabilir,devre arası beklenebilir.Daha birşey görmedik,birkaç lig maçına çıksın toparlar küçük kaptan.Sakatlığı yoksa mental açıdan zaten kuvvetli,Rijkaard'ın elinde çok çabuk parlayabilir,.
Eren Akkan

Post by Eren Akkan »

Hollanda tarzı futbol (total demekten bıktım) için belki de kadrodaki en ideal adam... Başta korkak ve kötü oynasa bile kesinlikle sağbekte üzerine gidilmesi gerek, bu saatten sonra bence başka takıma verilmemeli. Ayrıca artık hot prospect for the future kategorisinden de çıkartılmalı (hatta important player for the first team olarak davranılmalı), 22 yaşına geldi bildiğim kadarıyla.
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Yonetim, Ugur'un sakatlandigi Konya macindan once paraya kiyip Konya'ya bir 20-30 bin dolar verseydi sahanin korunmasi icin, son iki senedir sagbek sorununu konusuyor olmayacaktik.

Ayni isi Fener Sivas'ta gecen sene yapti, berbat bir kar yagisi oncesinde saha musambalarla korundu, musambalarin uzerindeki karlar temizlendi. Cimler donup buzlanmasina ragmen saha karla kaplanmadi. Tek bir oyuncu da sakatlanmadi. Ama tabii adamlar bu isi gizli hallediyorlar. Ele gune Sivas'a su kadar para verdik, bizim icin sahayi korudular diye afise etmiyorlar.

Yeri geldiginde 20-30 bin dolara kiyamazsan, boyle fellik fellik sag bek ararsin, ve o bulamadigin sag bek, sana belki de 20-30 milyon dolarlar kaybettirir.

Ugur'dan artik ben birsey olacagini zannetmiyorum, insallah ikinci bir Okan mucizesi yasariz.

Semih Kaya'nin da durumu iyiye gitmiyor. Bir ameliyat daha gecirdi. O da bir yoneticilik faciasi, onceden konusmustuk. Bu cocuk stoper sorunumuzu belki de bir 10 sene cozecekti. Olmadi yine sakatlandi.

Emre Gungor ayri bir facia. 7-8 kez iyilesip, her defasinda yeniden sakatlandi. Boyle bir sey amator takimlarda bile oluyor mudur, bilmiyorum. Tam iyilesmeden nasil 90 dakika maca cikarirsiniz adami.

Bu sene bu tip hatalari umarim gormeyiz. Oyuncu kolay yetismiyor, ve basit hatalar hem onlarin hem de takimin gelecegini mahvediyor.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Levent Guntay wrote:
...
Ugur'dan artik ben birsey olacagini zannetmiyorum, insallah ikinci bir Okan mucizesi yasariz.
Ben su lafi soyleyeli belki bir sene oldu. Hatirlattigin icin tesekkur ederim. Ugur Acibademde badem oldu.
Levent Guntay wrote:
Semih Kaya'nin da durumu iyiye gitmiyor. Bir ameliyat daha gecirdi. O da bir yoneticilik faciasi, onceden konusmustuk. Bu cocuk stoper sorunumuzu belki de bir 10 sene cozecekti. Olmadi yine sakatlandi.
Acibademde isler bu kadar oluyor. Atamiz beni Turk doktorlarina teslim edin demisdi ya. Boyle sporcu ve bununla ilgili sakatliklar konusunda ihtisas yapmamis adamlara teslim edersen bir ameliyat daha olup Almanyada dikis alacaklardir muhakkak. Bu arada San Diego'da "Natural Science and History" muzesinde "Body Worlds" diye bir sergi vardi onu ziyaret ettim. Kadavralari mumyalayip kasindan sinirlerine kadar insan vucudunu izleme imkani veriyor. Bazilari vucutlarini bu ise bagislamislar. Olduktenten sonra biyoloji dersindeki kurbag kesitleri gibi kesitler alinarak bu vucutlar sergileniyor. Bunlardan biri de futbolcu vucudu idi. Kaslar, diz, ayak bilegi falan filan. Dize konan bu civiler ve diz kapagi onarimi konusunda bilgiler vardi. Buradan ciddi sekilde sakatlanan birinin artik eskisi gibi olamayacagi ortada. O yuzden bu cocuk elbette zihinsel olarak problemli olacak top ayagina geldiginde. O dizinden neler cekti kimbilir. Bir daha sakatlanacagim diye korkusu cok normal. Bunu ustunden atamayacagi kesin. Dusmese bile uzun bir sure oynamasi halinde o diz kapagi sorun olacaktir. Cunku ne kadar sentetik filanda olsa tamir edilen yer Allah yapisi gibi olmuyor. Kirilan vazo'nun yapistirilmis sekli gibi itina gerekli artik bundan sonra o diz icin. Allah sifa versin ama Ugur'un isi bitiktir. Merak edenler olursa Body Worlds hakkinda biraz bilgi burada:

http://www.balboapark.org/calendar/deta ... entID=1449
Levent Guntay wrote:
Emre Gungor ayri bir facia. 7-8 kez iyilesip, her defasinda yeniden sakatlandi. Boyle bir sey amator takimlarda bile oluyor mudur, bilmiyorum. Tam iyilesmeden nasil 90 dakika maca cikarirsiniz adami.
Birak Allah askina. Kafaca da bozuk bu adam. Maca girip 8 dakikika oynamadan atildi herif yahu. Saglam olsa ne olacak ki?
Levent Guntay wrote: Bu sene bu tip hatalari umarim gormeyiz. Oyuncu kolay yetismiyor, ve basit hatalar hem onlarin hem de takimin gelecegini mahvediyor.
Kurt huyundan vaz gecse gudubet olur derler. Ayni kafa ayni mermer olunca (hani nato kafa nato mermer derler ya) degisen hicbir sey olmayacagina eminim. Bunlar herkesten cok bildikleri icin Frank filan fark etmez.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

60 dakikadan fazla oynadi bugün Fas takimina karsi. Oldukca iyi buldum Ugur'u. Belli ki güclenmeye baslamis; devamli gitti-geldi sag kanatta.
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Pasları,bindirmeleri gayet yerindeydi.Yakında defansif becerileri de yerien oturur,mental hatası yok diyebilirim genel olarak.Sabri ceza sahası içinde kaleciye doğru dönerken Uğur asla böyle bir temel hatayı yapmadığı gibi ofansif yönü ve geriden oyun kurma becerisi de gayet yerinde.Bir yere gidemez kiralık,lazım bize.
Murat Fahrioglu

Can Ergun wrote:Pasları,bindirmeleri gayet yerindeydi.Yakında defansif becerileri de yerien oturur,mental hatası yok diyebilirim genel olarak.Sabri ceza sahası içinde kaleciye doğru dönerken Uğur asla böyle bir temel hatayı yapmadığı gibi ofansif yönü ve geriden oyun kurma becerisi de gayet yerinde.Bir yere gidemez kiralık,lazım bize.
Dediklerin dogru da, defansif becerileri yerine oturtmasi icin oynamasi lazim. Temelinde hatasi yok, ama riskli pozisyonlara korkarak giriyor ve korkusunu tam atmamis. Bunlar dogal seyler, olmasi bekleniyor zaten ama keske devamli oynayabilse. Bu haliyle ilk 11 oynayamaz, sadece antremanlarla da nasil duzelecek bilemiyorum. Belki bir turlu az az oynatip kazanabiliriz.
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Bu haliyle ilk 11 oynayamaz
Ben "halinde" birşey göremiyorum.Volkan gibi bir adam bütün yıl yedekten de olsa forma şansı bulduysa Uğur 10 kere ilk 11 oynar bu takımda,ayrıca Sabri ve Serkan kesinlikle Uğur'dan daha iyi değil,hiç olmadılar.Olacaklarını da sanmıyorum.

B.Leverkusen maçında da görelim bakalım,daha doğrusu, görün...
Murat Fahrioglu

Can Ergun wrote:
Bu haliyle ilk 11 oynayamaz
Ben "halinde" birşey göremiyorum.Volkan gibi bir adam bütün yıl yedekten de olsa forma şansı bulduysa Uğur 10 kere ilk 11 oynar bu takımda,ayrıca Sabri ve Serkan kesinlikle Uğur'dan daha iyi değil,hiç olmadılar.Olacaklarını da sanmıyorum.

B.Leverkusen maçında da görelim bakalım,daha doğrusu, görün...
Sevgili Can,

Ugur'un ilk 11 oynamasini isteyenlerdenim, oncelikle bunu yazayim. Sabri ve Serkan'dan kotu oldugunu da sanmiyorum. Yedekten de olsa forma sansi da bulur, eger sag bek alinmaycaksa mecburen Sabri oynaycak onda da istikrar olmadigi icin Ugur da sans bulabilir. Ugur'un "halinden" kastim, ikili mucadelelerde. Cok degil ama 2-3 kez yakin temas girdigi mucadeleyi kaybetti, zaten cok fizkli degildi ama simdi bir de korkaklik pisikolojisi var. Bir anlik bir tereddut veya geri durma ona bir ciddi sakatliga daha malolabilir, bunu kendisi de biliyor. Hatta sakatligi birak, bu yuzden ciddi hatalar yapabilir. Eger bu hatalar bize pahaliya malolursa, ne kadar tolerans gorecek bilemiyoruz. Ilk 11 ruyasi erken bitebilir. Kisacasi diyecegim pisikolojik olarak hazir olmasi icin devamli oynamasi en iyi secenek. Ben bu pisikolojiyi iyi bilirim, 20 yil 3 degisik ulkede amator futbol oynadim, 2 kez kaburgalarim kirildi ve 3 kez de ezildi. Birincisi kasti bir faul yuzunden oldu ve darbeyi almadan haberim bile olmadi, ama diger 4 sakatlik da birincisinin pisikolojisi yuzunden oldu. Yani ister istemez bir cekingenlik olusuyor ve mucadeleye 100% girmezsen kirilan sen oluyorsun. Ugur genc yasina ragmen profesyonel bir oyuncu, belki de bunun ustesinden cok daha kisa surede gelir ve beni de boyle dusunenleri de yaniltir, umidimiz zaten bu. Kalbim boyle dusunuyor, ama mantigim daha temkinli diyelim. Umarim Leverkusen macinda super oynar ve sans bulur fazla yedek kalmaz.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ugur gecen gun GSTV'de cikan RIJKAARD'la yaptigi basin toplantisinda (sanirim bizim forumda herkes adamin sakatliktan yeni ciktigi icin toplara korkarak girdigini savunuyor demek ki cevresinde de boyle yorumlar almis)

Ustune basa basa

KORKMUYORUM dedi.

Konusmayi dikkatle dikkatle dinledim. Korkmuyorum derken gozlerinde haykirir gibi bir ifade vardi.

YEPYENI BIR UGUR GORECEKSINIZ dedi.

Bu çikisin psikolojik ve reel etkilerini yakinda sahada gorecegiz. Benim pek umudum yok aslinda ama harcanmasina da gonlum elvermiyor.
TRUST GALATASARAY
MGC
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

UĞUR BOŞ DURMUYOR!..

Sabri´ye kaptırdığı formasını geri almaya çalışan Uğur, dün takım izinli olmasına rağmen Florya´da idman yaptı.

Sabri’ye kaptırdığı formasını geri almaya çalışan Uğur, dün takım izinli olmasına rağmen Florya’da idman yaptı. Fanatik'in haberine göre, Fiziksel olarak hazır hale gelmek istediğini belirten genç yetenek, “Formamı çok özledim. Rijkaard’la çok iyi bir iletişim kurduk. En kısa zamanda eski formuma kavuşacağıma yürekten inanıyorum” dedi.
Post Reply