NBA Sampiyonlugu (Turkolu)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Eray Tunç

Re: NBA Sampiyonlugu (Turkolu)

Post by Eray Tunç »

Alpay Dedeoglu wrote:...
Hidayet ile ilgili enteresan nokta kendisine bu alt yapiyi kazandiran hocasiydi.(Galiba Cavusoglu Lisesinde idi, veya Efes alt yapida) Ismini simdi unuttum, fakat enteresan nokta gencliginde erkek bir basketbolcu iken, alt yapi kocu olduktan sonra ameliyatla kadin olmus bir kisiydi. Sahsen gordum, 1.90 ustu, kasli, kalin sesli uzun sacli bir kadin. Hidayete emegi cok olmasina ragmen, onun pek vefali olmadigi, belkide bundan utandigi icin onu unuttugu soylenmekte. SOylenen baska seyde Hidayetin boyle komple basketbolcu alabilmesi icin oldukca OLDUKÇA sabirli ve ozverili emek verdigi idi. Cok iyi bir alt yapi kocu oldugu soyleniyor, ismini unuttum.
Leyla Çalışkan.
Leyla Çalışkan'ın çalıştırdığı Baskent 34+ takımı Junior League 2008'de Efes Pilsen'i 54 - 51 yenerek Şampiyon oldu: http://www.3saniye.net/haberler.php?haber=560&lig=99
http://www.basketligi.com/bir-basari-oykusu/#more-1275
Last edited by Eray Tunç on Mon Jun 08, 2009 7:22 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Baslikta niye Turkolu yazdigimi Amerikada olmayanlar bilmeyebilir. Amerikalilar Turkoglu diyemedikleri icin adamin adi Hido Turkolu.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Cok eski bir haber . Oradan aklimda kalmis:

http://www.milliyet.com.tr/2000/03/30/spor/spo01.html
NO ADNANS, NO CRY !!
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Dun aksam ucuz kurtulduk. Kobe 29 atmasina ragmen nedense cok tutukdu. Tabi Orlando'nun defansina kredi verilmesi lazim.

Hedo (Hidayet)'on ofensini biliyordumda defansinin bu yonunu gormemistim. Kobe'nin sutunu block edip iki uc kere onun pozisyonunu bozmasi hakikaten oncelikle Kobe basta olmak uzere ile herkezin dikkatini cekti.

Hidayet'i begenenler icin bu resim bence duvarlik...

Image
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Abi maclar saat 03:00 da olunca seyredemiyoruz. Bebem kucukken iyi oluyodu. Gaz cikartirken, sut isitirken maca bakiyordum. Ege ile kanepe ustunde NBA seyrederek cok sabahladigim olmustur.

Artik herif sabaha kadar kesintisiz uyuyor.

NBA yalan oldu.
TRUST GALATASARAY
MGC
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:...Artik herif sabaha kadar kesintisiz uyuyor....
:D vah vah...
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Mehmet Gurdal Cetin

Aksam Orlando kazanmis. Durum 1-2 oldu.
Dayanabilirler mi bilmiyorum. Ama skor 2-2 ye gelirse heyecan artacak.
Ben bi donem ismi hosuma gidiyor diye Milwakee Bucks'i severdim.Hic iyi oldular mi bilmem :)
TRUST GALATASARAY
MGC
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Dayanmalari biraz zor. Keske dayansalar diyecegim sevgili Murat kardesimizi kirararak. Dun goruldugu uzere Kobe Bryant bu kadar kotu olmasina ragmen (ki adamin olusu bile averaj NBA oyuncusunun ustunde. Kotu goreceli burada elbette) ve Magic yuzde 63 sut ve skore yuzdesi oynamasina ragmen maci kil payi aldi. Yuzde 63 play-off serilerinde gorulmeyecek kadar yuksek bir yuzde. bu bile zar zor yetti birader. Adamlar yorgunluktan olecekler besinci maca cikarken. Bu arada Lakers'da adamin adi Ariza. Gulunc oluyor Ariza ariza yapmadan sayi yaptikca.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Kobe'de kendi kendine sampiyonluk yuzugunu alacagim diye biraz fazla baski yapiyor gibime geldi...

Dun aksam hic yapmadigi hatalar yapti. Kendi kendinin dusmani oluyor.

Hidayet ve takimi cok basarili idi. Sut yuzdeleri 63%, 5 oyunculari "double digit" yapmalarina ragmen Lakers'e karsi son dakikada yanlizca iki puan fark yapmislardi.

Yenilmemize ragmen he riki takimin post game ropartajlarini dinlemek benim icin buyuk bir zevk cunku devamli insani bilgilendiren demecler veriliyor.

TR ligindeki gibi kavga gures kufur yok gozlerinden nefret akan insanlar yok...

Cengiz agabey her zaman der: "medeniyet denen tek dişli canavar"
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Taner wrote: ..
Hidayet ve takimi cok basarili idi. Sut yuzdeleri 63%, 5 oyunculari "double digit" yapmalarina ragmen Lakers'e karsi son dakikada yanlizca iki puan fark yapmislardi.
...
Ben de onu demege calisiyorum ya Murat. bu kadar iyi duruma gore aradaki sayi farki hicbir sey. Halbuki bu oyunla Lakers ilk macta yaptigi gibi kedi ile fare oynar gibi olsaydi Magic icin umitlenirdim. Lakers saglam takim. Zor bunlari Orlando'da ust uste 3 kere yenip orada bir mac icin ugrasmak. Hidayet bu formu ve bu sansi bir daha yakalayabilir mi? Biraz zor. Obur dalgaci Okur Pistons'da dort ayak ustune dusup ne oldugunu anlayamadan belese yuzugu takti idi. Ondan sonrasi malum.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Gurdal Cetin

Aksam is bitmis, ucuncu ceyrekte Lakers Magic'i 14 sayida tutup 30 sayi atmis.
Kendi taraftari onunde kupayi alacaklar ne mutlu..
TRUST GALATASARAY
MGC
Murat Gökcigdem
Staff Member

Bir mac daha kaldi. Orlando'nun sagi soluda hic belli olmuyor. Adamlar gozu kapali ucler atiyorlar. Umarim bu is Disneyland'e gelmeden Disney World'da biter :wink:

Galatasarayimizin ara sira Lakers'i ozellikle TD'sinin takimina yansittigi "mental toughness" prensiplerini ogretmek lazim. Ona buna bagirarak el kol hareketleri ile olmuyor bu isler...

Phil Jackson'a macdan sonra bir soru sordular, yanitini sizinle paylasmak istedim. Cunku ucu bizede (oyuncularimizada) dokunuyor:

Q. All the armchair critics are saying Fish is too old, too slow, he's lost his shot. You have always been his staunchest defender. What is it about him that gives you confidence to put him out there?

PHIL JACKSON: Well, it's character. We've always said the character has got to be in players if they're going to be great players. You can't just draft it. It's not just about talent, it's about character, and he's a person of high character, brings that to play, not only in just his gamesmanship but also his intestinal fortitude.

Derek Fisher'in maci kurtaran sutuda soyle:

http://www.youtube.com/watch?v=uoaV23dt ... r_embedded
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

%. olmazsa 6 da bitecek. Gerisi formalite. lakers takdir eder sevgili Murat'i da tebrik ederim. Hic olmazsa bu sene Lakers yuzunu guldurdu. Elbett o Lakers kaybedip GS sampiyon olsun isterdi. Buna eminim ama malasef GS ak ak yikayip mor mor serdi bu sene.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Gurdal Cetin

Aksam is bitmis. Lakers'i kutluyoruz. Dolayisi ile Murat Abi'yi. Yinede kaybetselerde Hidayet'in tavan yaptigi bir yil oldu.

Umarim cok parali guzel bir transfer yapar. Mehmet OKUR 50 M dolar gibi bir para almisti JAZZ'dan yanlis hatirlamiyorsam.

Yuzuk mu ?
Kapali carsidan kralini alirsin Hidocum :P
TRUST GALATASARAY
MGC
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

NBA yi uzun yillar takip etmiyorum ama Murat abi hatirlar, Lakers tuttugum takimdir. O
zamanlar "Hasan FB renklerini andiran takimi nasil tutuyorsun" diye yoklama yapmisti
sagolsun :lol:

Bana ve Murat abimize tebrikler!!! oleeeey.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Post Reply