Galatasaray Player Scouting (HEP BERABER)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Ahmet Gogus

Galatasaray Player Scouting (HEP BERABER)

Post by Ahmet Gogus »

Merhaba Arkadaslar,

Yeni bir uyeyim..bundan kisa zaman once baska bir Galatasaray forumune uye oldum ve aklima bir takim fikirler geldi... sizinlede paylasmak istedim.
Fikirlerinizi,sorularinizi,tavsiyelerinizi ve goruslerinizi almak istiyorum.

Su an is yerindeyim onun icin "O" forumden kendi topic ve yazilarimdan alinti yapiyorum : :

1:

Arkadaslar ben Galatasarayimizin transfer politikasini yanlis buluyorum.
Bazen dusunuyorum bu adamlari nerden buluyorlar diye...
Bence bize illada yildiz lazim digil.Zaten yildiz adini bizimkiler koyuyor.Lincoln,Kewell,Baros (kewell ve barosun bu sezonki perfonmanslarina lafim yok) gibi oyuncular yildiz olarak gecmiyor avrupada.Bizlere yildiz digil yildiz adaylari lazim.
Bence GS arsenal gibi olmasi lazim..hemen olamaz tabi ama zamanla neden olmasin?
Ya genc yetenekler almak lazim yada ucuz ve cok kaliteli,ve takima degisik bir katki yapabilecek oyuncular lazim.Ustelik bu oyunculardan zamani gelince 1 milyon digil 10milyonlarca kar bile yapilabilir.Zaten super de bir altyapimiz var.

su an hollandada knvb araciligiyla (hollanda futbol federasyonu) Fifa-Agent (player Scout) olmak icin ugrasiyorum..11nci aydaki sinavlari kazanirsam insallah fifa-agent lisansimi elde edecegim.
Simdiden elimden bir kac futbolcu bilgileri bulunuyor..cesit cesit ulkelerden cesit cesit mevkilerde oynuyan her turlu futbolcular.Bunlari galatasaray yonetimine sunmak isiyorum..
Bunlari kimlere ve nasil ulastirabilecegimi bilen varmi aranizda?

2:

Merhaba arkadaslar,

Foruma Ali Sami Yen Yönetim Forumu altında dun GS Transfer politikasi değişmeli adli bir konu açmıştım.
Aklıma geldi paylaşayım,fikirlerinizi alayım dedim...

Hepimiz GS taraftarı olarak GS icin en iyisini istiyoruz!
Dünyanın sayılı futbol kulüplerinde olduğu gibi Galatasaray'da taraftarın önerilerini,isteklerini dinlemesi ve göz önünde bulundurması lazım olduğunu düşünüyorum..Bilhassa transfer konularında

Önerim :

Her sene her mevki için 12'şer oyuncu bulup oylama yapsak ve sonucta her mevki için 3'er oyuncu oylamayı kazansa ve bu oyuncuları bir şekilde Galatasaray yönetimimize bir şekilde sunabilsek veya enazından dikkatlerini çeksek nasıl olur?Tabi bu oyuncular çeşit çeşit olacak...ve Galatasaraya yakışır futbolcular bulacağız.

Bunları yanlız yapmamız imkansiz...Etkili olmaz.Onun iÇin hepimize iş düşebilir.
Bütün GS forumları ve siteleriyle irtibata geçip onlarında oylamalara mutlaka katılması lazım.

Bence basit birsey değil...
Eğer başarılı olursak belkide Galatasaray'ımızın işini kolaylaştıracağız ve sonunda hepimiz memnun kalabiliriz..

Oylamaları kazanan oyuncular hakkında detaylı bilgi hazırlanır ve sunulur.

Şimdi sizin bu konuda fikirlerinizi ve düşüncelerinizi bilmek istiyorum..

Ahmet Gogus

Evet arkadaslar..cok olumlu seyler duydum bu topicleri actiktan sonra..
Amac bunu hep beraber yapabilmek.Forum admin sagolsun tamamen arkamda ve yardim etmeye hazir.Birde sizlerden birseyler duymak isterim...

her turlu soru sorabilirsiniz.

Saygilarimla,

Ahmet Gogus[/b]
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Burada bu isleri amatorce yapmaya calisan en aktif arkadas Mehmet Gorgen. Kendi cabasi ile uydu aracailigi ile seyrettigi ve dunya piyasasinda bosa cikan oyuncular hakkinda bilgiler toplar ve paylasir. O yuzden bu isis burada bir nebze yapilmaya calisilir. Ama bunu dikkate alan yonetimde birileri var mi sorusunun cevabi yok. Elbette Avrupada yasayan soydaslarimizin cocuklarida yetisiyorlar. Bunlari vaktiyle GS kazandirmak istense de bence bu cocuklarin Turkiyede futbollarinin korelmesi tehlikeside var. Zaten iyi olanlarini Avrupadaki klupler iki elleri ile sariliyorlar.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ahmet Gogus

Post by Ahmet Gogus »

Cengiz Akgun wrote:Burada bu isleri amatorce yapmaya calisan en aktif arkadas Mehmet Gorgen. Kendi cabasi ile uydu aracailigi ile seyrettigi ve dunya piyasasinda bosa cikan oyuncular hakkinda bilgiler toplar ve paylasir. O yuzden bu isis burada bir nebze yapilmaya calisilir. Ama bunu dikkate alan yonetimde birileri var mi sorusunun cevabi yok. Elbette Avrupada yasayan soydaslarimizin cocuklarida yetisiyorlar. Bunlari vaktiyle GS kazandirmak istense de bence bu cocuklarin Turkiyede futbollarinin korelmesi tehlikeside var. Zaten iyi olanlarini Avrupadaki klupler iki elleri ile sariliyorlar.
Merhaba arkadasim,

Elimede olan oyuncu bilgilerini kendim gorup hazirliyorum..ama buyuk bir kismini kendi NETWORK (scout agi) larimdan aliyorum.Bu isi profesiyonel yapan arkadaslarim ve tanidiklarim var yani gercek FIFA-Agent lisansi olanlar.
Elimdekiler 1 veya 2 oyuncu digil..cok az turk kokenli oyuncu var elimde ve bunlar ne akraba nede tanidik nede hollandadan.Toplam 150 civarinda oyuncular var elimde bunlari sizlerle birlikte degerlendirmek ve aralarinda en iyi 30-40 futbolcuyu sizlerle secmek istiyorum.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Oncelikle foruma hosgeldin.GS'in transfer politikasini ben de cok iyi bulmuyorum.Yine de son 2 sezonda biraz daha mantikli hareket edildi gibi geliyor.

Gelen oyunculari begendim de,kac para harcandi,odemeler duzenli yapilabiliyor mu bir fikrim yok.Harcanan paralar gelecekte GS'i mali olarak zor duruma getirir mi onu da bilmiyorum.

GS'in genc takimlari iyi,ama daha gelismesi gereken cok sey var.Gecen sezon Skibbe ve Boekamp'la birseylerin degisecegini dusunmustum ama basladigimiz yere geri geldik.Yine gecen sene Alpay'in onerdigi yurt disindan genc takimlara oyuncu bulma ve transfer etme fikri de gerceklesmeyecek gibi gozukuyor.Bu senin onerdigin fikirle benzesiyor.Ama boyle bir organizasyonun kurulacagini sanmiyorum.

Bizim kulupte en buyuk problemlerden biri iletisim.Onerecegin futbolcularla ilgili nereyi araman gerekir bilmiyorum.Bu islerle ilgilenen yoneticileri taniyorsan isin daha kolay oluyor.

Bizim forumda dunya futbolunu en iyi Mehmet Gorgen takip eder.Yanlis hatirlamiyorsam forumda scouting ile ilgili bir calismasi da vardi.Burada onerilecek yeni bir yetenek GS'da forma giyip basarili olursa super olur tabii ki.Ama ben biraz karamsarim bu konuda.Iyi calismalar.
Konsantrasyon, concentration, concentracion

nefvakfi.org
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Selçuk Samli wrote: Bizim forumda dunya futbolunu en iyi Mehmet Gorgen takip eder.Yanlis hatirlamiyorsam forumda scouting ile ilgili bir calismasi da vardi.Burada onerilecek yeni bir yetenek GS'da forma giyip basarili olursa super olur tabii ki.Ama ben biraz karamsarim bu konuda.Iyi calismalar.
Mehmet Gorgen benim gozumde ( GS daki populer tanimiyla ) bu isin duayenidir. Bu isi ben profesyonel yapiyorum diyen sahislari utandirabilir. Kurdugu web sitesinde - http://www.dunyafutbolu.net- oyuncu bilgileri, analizleri ve donemsel transfer onerileri detaylari ile mevcuttur.

Yaklasik 30 a yakin dunya ligini araliksiz takip ediyor. Ciddi bir futbol mac arsivi oldugunu biliyorum. Transfer onerileri sayfasinda paylastigi, adi sani pek duyulmamis yada scouting organizasyonu sayesinde belirlenebilecek, oyuncularin bir iki donem sonrasi Avrupa nin kalbur ustu takimlarina transfer olmalari basari kriterinin gostergesidir.

Mehmet Gorgen nin senelerdir araliksiz harcadigi emek ve yaptigi calismanin gozden kacirilmasi beni scouting calismalari konusunda umitsizlige sevk ediyor. En azindan GS da bu konu ile ilgilenen kurum daki yetkilinin bir telefon yada email ile kendisini tebrik etmesini, kurumsal bazda kendisinden yararlanamamakla beraber web ortaminda boyle bir calisma ve eforu GS taraftar toplulugu ve sporseverlerin begenisine sundugu icin kutlamasini beklerdim.

Bu forumda paylastigi bilgilere ek ozellikle kendi web sitesinde yorumladigi oyuncular scouting isini profesyonel yapiyorum diyen bir kurum yada kurum icindeki calisanin gozunden kacacak, iskalanacak duzeyde degil.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Biricik wrote: ...
Mehmet Gorgen nin senelerdir araliksiz harcadigi emek ve yaptigi calismanin gozden kacirilmasi beni scouting calismalari konusunda umitsizlige sevk ediyor. En azindan GS da bu konu ile ilgilenen kurum daki yetkilinin bir telefon yada email ile kendisini tebrik etmesini, kurumsal bazda kendisinden yararlanamamakla beraber web ortaminda boyle bir calisma ve eforu GS taraftar toplulugu ve sporseverlerin begenisine sundugu icin kutlamasini beklerdim.

.
Boyle bir seye imkan yok. Telefon acip tehdit bile edebilirler Mehmet'i isimize mani oluyorsun diye. Bu siteyi bile kapatmaya kalktilardi cimbom lafini haksiz kullaniyorsunuz diye. Beni soylettirmeyin lutfen. GS yonetimleri bacak arasindan yiyismege alismis yarim asir. Boyle disardan kimseyi takdir filan edecek yurek ve ahlak nerede onlarda.

Ilahi Murat. Adnan Sezgin gibilerini Ustunel gibilerini bas yapip her sene onar yirmiser milyon avroyu Florya'nin cimlerine gommek varken Gorgen'in taraftarlik askina seyredip bedavaya cetele tuttugu futbolculari kale alirlarsa ve ona kredi verirlerse kendileri neyle gecinecek. GS'in sirtindan gecinecek aracilar ne olacak sonra. Gorgen'in yaptiklarindan yararlanmak ha! Selcuk'un deyimi ile "dream on"
Last edited by Cengiz Akgun on Wed May 06, 2009 6:32 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Cengiz Akgun wrote: Boyle bir seye imkan yok. Telefon acip tehdit bile edebilirler Mehmet'i isimize mani oluyorsun diye. Bu siteyi bile kapatmaya kalktilardi cimbom lafini haksiz kullaniyorsunuz diye. Beni soylettirmeyin lutfen. GS yonetimleri bacak arasindan yiyismege alismis yarim asir. Boyle disardan kimseyi takdir filan edecek yurek ve ahlak nerede onlarda.

Ilahi Murat. Adnan Sezgin gibilerini Ustunel gibilerini bas yapip her sene onar yirmiser milyon avroyu Florya'nin cimlerine gommek varken Gorgen'in taraftarlik askina seyredip bedavaya cetele tuttugu futbolculari kale alirlarsa ve ona kredi verirlerse kendileri neyle gecinecek. GS'in sirtindan gecinecek aracilar ne olacak sonra. Gorgen'in yaptiklarindan yararlanmak ha! Selcuk'un deyimi ile "dream on"
Murat Biricik'in yazisini okurken ayni Cengiz Agabey'in yazdiklari gecti aklimdan. Mehmet Gorgen'in emekleri bizleri bilgilendiriyor, kendisine bari bizler tesekkur edelim. Sagol sevgili Gorgen, sayende dunya futbolunu daha iyi tanidik. Umarim sevkin kirilmaz, devam edersin.

Benim asil merak ettigim, bu kadar adam yazdi bu forumda, kongre uyleri falan da oldu, ama neden iceriden bir tane bile tanidigimiz, gerektiginde onemli bir fikir iletebilecegimiz, ya da GS'in icinden haber verebilecek bir kontagimiz, arkadasimiz, forumdasimiz yok?
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Mehmet Cirak wrote:
Cengiz Akgun wrote: Boyle bir seye imkan yok. Telefon acip tehdit bile edebilirler Mehmet'i isimize mani oluyorsun diye. Bu siteyi bile kapatmaya kalktilardi cimbom lafini haksiz kullaniyorsunuz diye. Beni soylettirmeyin lutfen. GS yonetimleri bacak arasindan yiyismege alismis yarim asir. Boyle disardan kimseyi takdir filan edecek yurek ve ahlak nerede onlarda.

Murat Biricik'in yazisini okurken ayni Cengiz Agabey'in yazdiklari gecti aklimdan. Mehmet Gorgen'in emekleri bizleri bilgilendiriyor, kendisine bari bizler tesekkur edelim. Sagol sevgili Gorgen, sayende dunya futbolunu daha iyi tanidik. Umarim sevkin kirilmaz, devam edersin.

Benim asil merak ettigim, bu kadar adam yazdi bu forumda, kongre uyleri falan da oldu, ama neden iceriden bir tane bile tanidigimiz, gerektiginde onemli bir fikir iletebilecegimiz, ya da GS'in icinden haber verebilecek bir kontagimiz, arkadasimiz, forumdasimiz yok?
Beni bir anda zaman tuneline atip lisedeki hatta ortaokuldaki matematik sinifima goturdunuz. :shock:

Hatirlarmisiniz su meshur

P => Q

Q’ => P’

denklemlerini.

Bakin sozlukte p ise q icin ne yazilmis:

p ise q matematikte doğrudan ispat yöntemidir. teorem veya önerme içinde verilen şartlar aynen alınıp gösterilmek istenen sonuca ulaşılmaya çalışılır. Yani bilinen veya bize teoremde verilen bilgileri kullanarak istenilen sonuca ulaşmaya çalışacağımız tekniktir. p hipotezinin (sol tarafın) doğru olduğu kabul edilerek, sağ tarafın (q nun) doğruluğu elde edilir.

Konumuza donelim!

P hipotezi: Scouting calismalari gozden kacacak, iskalanacak duzeyde degildir.
Q hipotezi: Scouting kurumunda calisan bir yetkili bu icerikte bir calismayi degerlendirir, takdir eder.

Hemen uygulayalim, P => Q.

Burada hepimiz hemfikiriz. 8)

Q’ hipotezi: Scouting kurumunda calisan bir yetkili bu icerikte bir calismayi degerlendirmez, takdir etmez.
P’ hipotezi: Scouting calismalari gozden kacacak, iskalanacak duzeydedir.

Bunu da hemen uygulayalim. Q’ => P’ :lol:

P' hipotezinin dogru olduguna inanan yetkliyi :shock: :shock: :shock:

http://www.dunyafutbolu.net forumunu acilen ziyaret etmesi arz olunur. :twisted: :twisted: :twisted:
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ahmet Gogus

Post by Ahmet Gogus »

arkadaslar ben bu isi profesionel olarak yapmiyorum.sadece en profesiyonel sekilde sunmak istiyorum ki belki ise yarasin...yonetimin dikkatini ceksin.onu demek istedim.Sadece profesonel olarak bu isi yapanlari taniyorum.o kadar..

Mehmet Gorgen arkadasa gelince,

Herkezin emegine ve cabasina saygiliyimdir.Bu arkadasla ayni dusunceyi paylasiyoruz.Ikimizden gonlunden gecen, Galatasarayin bu tur seyleri dikkate almasi.neden?,cunki hepimiz Galatasaryin iyiligi icin ugras veriyoruz.Sahsimiza maddi bir faydasi zaten yok ve olamaz.Arkadasin sitesini ziyaret ettim.Gercekten cok tanidik isimler var...aralarinda yildiz adayi futbolcular cok ;). Super calisma.Emegine saglik Mehmet Gorgen kardesim.Seni gercekten tebrik ediyorum ;).Senin gibi gayret edenler oldukca insallah isteklerimizde gerceklesecektir.
Post Reply