Sakatlarin son durumu...

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Sakatlara Kewell ve Meira da eklendi. Kewell'in Kirita'dan aldigi darbe sonucu bacaginda odem olustu, tedavisine baslanmis 2 gun sonra yine degerlendirilecek. Kirita'ya bir paket kina gondermek lazim.

Meira da bir pozisyonda dusup boynunu incitmisti, o da tedavi goruyor.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

AP in Divan Kuruluna hitaben yaptigi konusmadan alinti:

"Futbol Federasyonu'na Hasan Doğan zamanında en büyük desteği kendilerinin verdiğini ifade eden Polat, "Hasan Doğan zamansız aramızdan ayrıldı. Yerine Mahmut Özgener geldi. Göreve gelmeden destek istedi ve bir şartımız olup olmadığın sordu. Hiçbir şartsız kabul ettik ve destekledik. Onlardan tek istediğimiz elverişsiz sahalarda futbol oynatmayın dedik. Biz, görüşmelerimizde kendilerinden hep, herkese eşit mesafede olmalarını, futbolun bir şov endüstrisi olduğunu unutmamalarını, uluslararası alanda başarılı olunması için gayret göstermelerini, anti futbolla ilgili yanlış uygulamaların düzeltilmesini, kötü sahalara çözüm üretilmesini istedik. İlk defa Galatasaray Kulübü, Türkiye'nin en büyük kulübü, federasyon başkanını şartsız destekledi. Ama buna kulak asmadılar.
Sivasspor maçından itibaren başlayan bir gelişmeler manzumesi bulunduğunu ifade eden Adnan Polat, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Kayserispor maçı öncesi biri yanıma gelip, 'Başkan, Lincoln'e 30 dakika içinde kırmızı kart çıkacak' diyor ve 28. dakikada oyuncum oyundan atılıyor. Ümit Karan, Sivasspor maçında oyundan atıldığında, hakem önce yardımcının üzerine su sıçratılmasını gerekçe gösteriyor, maç çıkışı ise oyuncumun küfür ettiğini ileri sürüyor. Biz görüntüleri dudak okuma uzmanlarına izletiyoruz, küfür yok. Yan hakemini kurtarmak için yalan söyleyen bir hakem var. Rapor yazılıyor, geliyor federasyona, sonra geriye alınıyor, eski rapor yırtılıp atılıyor. Ben nasıl tepki göstermeyeyim bu federasyona. Yine Trabzonspor maçına, Türkiye'de atanacak en son hakemi atadılar. Hakem mi kalmadı? Körün gözüne parmak sokar gibi, yine Sivasspor maçının hakemi... Sivas'ta bu olaylar olmuş, Trabzon'da yine aynı hakemi gördükleri vakit, oyuncularımın psikolojisi bozuluyor. Bu atamayı yapan MHK başkanı, federasyon başkanı bunu bilmiyor mu? Nitekim, orada yine katliam oldu. Biz Futbol Federayonu'yla işbirliği yapmaya hazırız, ama bir adım attıklarını görelim.''
''Bizim futbolcularımız sürekli dövülüyor. Sezon başından beri, 31 futbolcumuz vardı, birini gönderdik 30 kaldı, 22 ameliyat geçirilmiş. Bunlar yolda giderken sakatlanmıyor. Yıldız oyuncuların, milli oyuncuların korunmasını istedik. Hakemlerin kart gösterme hastalıklarından kurtulmasının istedik. İnsanlar, maçlara hakemleri izlemeye gitmiyor. Telkinlerimizden birini dahi dikkate almadılar
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

AP (guzel bir kisaltma olmus) bu kadar anlayissiz biri mi yoksa hakikaten sapsal mi? TS macina Sivas macinin hakemini bilerek ve inadina verdiler. Bu bu kadar acik ve secik. Sen kalk Federasyon hakkinda ve hakem hakkinda bildiri yayinla ondan sonra ayni hakemi verdiler diye agla. Ben de olsam aynisini yapardim. Obur turlu hakemi sana ezdirmek oldugunu ve yaptiklarinin o bildirinin yanina kalacagini kabul etmek olur. Daha devam etsinler. Bu isler boyle basin onunde govde gosterisi ile olursa sonucu da boyle olur. Hic aglamasinlar. Kafayi hangi sert kaya varsa ona vursunlar. Taraftarlar da bu ayaklari yesin. Sartsiz desteklemislermis. Bunlar ibretlik aciklamalar. Demek ki oburleri sartli destekledi ki onlara calisiliyor diyor yani. Hadi bakalim. Gucun yetiyorsa ugras federasyon baskani ile. Yunus Yildirim'i FB macinda ve BJK macinda da gormeye alisin simdiden. Demek oyuncularin morali bozuluyormus Yunus'u gorunce. Bak sen. Ya bir de adi Kopekbaligi olsaydi ne olacakti?.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Dünya futbol tarihinde ülkenin 1.profesyonel liginde bu kadar darbeye bağlı sakat futbolcusu bulunan bir başka takım var mıdır emin değilim.

Bunları yazmaktan memnun değilim ama herkesin anladığı dilden konuşmak lazım artık...

Bu sakatlıkları tedavi etmek için yatırım yapmak yerine,2.ligden 2 tane kasap futbolcu tabir edilen adam alıp,bunları oyuncu biçmeyi taktik haline getirmiş Ersun Yanal gibi adamlara veya Sivas gibi Anadolu takımlarına karşı silah olarak kullanmak lazım.Bizde Arda,Lincoln,Baros,Kewell gibi adamlara karşı yapılan faulleri bu tetikçi de 1-2 yıldızı bulunan bu tip takımlara yaptığı zaman bakalım o takımlar devam edebiliyor mu bu tarz fauller yapmaya?

Sporun özüne uymasa da, Trabzon ve benzeri maçlarda takımımıza karşı yapılanları gördükçe bana bunları düşünmekten başka çare kalmıyor.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Can Ergun wrote:
..Bu sakatlıkları tedavi etmek için yatırım yapmak yerine,2.ligden 2 tane kasap futbolcu tabir edilen adam alıp,bunları oyuncu biçmeyi taktik haline getirmiş Ersun Yanal gibi adamlara veya Sivas gibi Anadolu takımlarına karşı silah olarak kullanmak lazım.Bizde Arda,Lincoln,Baros,Kewell gibi adamlara karşı yapılan faulleri bu tetikçi de 1-2 yıldızı bulunan bu tip takımlara yaptığı zaman bakalım o takımlar devam edebiliyor mu bu tarz fauller yapmaya?

Sporun özüne uymasa da, Trabzon ve benzeri maçlarda takımımıza karşı yapılanları gördükçe bana bunları düşünmekten başka çare kalmıyor.
Bu konuda biraz gec kaldin. Bu akli verenler oldu. Kavga gurultu de bundan cikti idi burada. Ben aslinda bu fikri daha da gelistirmek isterim. Cunku yine de bu isin tehlikesi var o da takimi eksik oynatmak. Onun icin kasap oyuncu yerine fedai tutacaksin. Bunlar mactan sonra bu tur adamlari bir yerlerde kistirip guzelce bir oksayacaklar. Adama bacak oyle delinmez boyle delinir diye iki delik acacaklar hem sagda hem de solda. Bak bakalim bir daha sakata geliyor mu oyuncun? Bunu bizim yoneticiler Ribery icin de denedilerdi. Neydi simdi LigTV'de GS yorumculugu yapan Bulent efendi. O zaman adamin evini basip beyzbol sopasi ile yuru gidiyoruz bile demedi mi idi? Bunlar sasmaz taktikler. Goze goz dise dis bacaga bacak.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Doktorların sezonu kapattığını ileri sürdüğü 'biyonik adam', ağrıları olsa da F.Bahçe derbisinde sahalara döneceğini söyledi.

Galatasarayımızın Kocaelispor'a 5-2 mağlup olduğu karşılaşmada sakatlanan ve sezonu kapatttığı ileri sürülen Servet Çetin yine herkesi şaşırtmaya hazırlanıyor.

Doktorların belirlediği günden daha öne sahalara dönmeyi sevdiğini söyleyen tecrübeli stoper 'Doktorlarımız sezonu kapatabileceğimi söylediler. Ama ben her zaman doktorlarımı ve hocalarımı şaşırtmayı severim. Bu ara bana çok yarayacak. Ağrılarım olsa dahi F.Bahçe ile oynanacak derbi maçında sahada olacağım' dedi. Servet'in, G.Antep maçından sonra kontrolleri yapılacak. Kemiğindeki kaynama tamamlanmışsa düz koşulara başlayarak kondisyon idmanlarına katılabilecek. Bu durumda Servet F.Bahçe derbisinde oynayabilecek.

Öte yandan Emre Güngör'ün Gaziantepspor, Mehmet Topal'ın da F.Bahçe maçına yetişebileceği belirtildi.
Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Sanki biraz erken gibi geldi ama Ugur Ucar'in Gaziantep'te oynama olasiligi varmis :) Ben önümüzdeki sezon basina bile raziydim.
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Burak Ayyildiz wrote:Sanki biraz erken gibi geldi ama Ugur Ucar'in Gaziantep'te oynama olasiligi varmis :) Ben önümüzdeki sezon basina bile raziydim.
Sabri denen kabustan ancak Uğur kurtarır bizi. Umarım sakatlığı tamamıyla geçmiştir.
Tan Erten
Eren Akkan

Post by Eren Akkan »

Geçen sene zorla Konya deplasmanında maç yaptırmaları nelere maloldu...
- Sarbi'nin tüm sezon sağbek oynadığı bir GS; oyun ve karakter açısından her türlü rezilliğini çektiğimiz bir sezon
- Gökhan Gönül de sakat olduğu ve Uğur olacağı yerde Sarbi sağbek oynadığı için aynı kanattan Almanya'dan 3 gol yeme, elenme ve finali kaçırma
- Belki de 20 yaşında olgunlaşmış bir futbolcunun geleceğini yoketme

Umarım en yakında eski haline döner...
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Sahane bir yazı.
Iste ben bu yuzden Turkiyenin bu macida
kaybedip gruptan , cok zorluk icinde acili bir yakın gecmise sahip olan, kardes Bosna Hersegin cikmasini istiyorum. Sen disaridaki basarini sirtina yukledigin takimi , diğer ''param var herseyi satin alirim'' takiminin lobisi için yurt icinde haksizliğa ve kirima uğratirsan, dünya kupasini televizyondan seyredersin. Buz üstünde tekme atip hakeme su atip kufur edenleri oynat oynatabiliyorsan...

Eren Akkan wrote:Geçen sene zorla Konya deplasmanında maç yaptırmaları nelere maloldu...
- Sarbi'nin tüm sezon sağbek oynadığı bir GS; oyun ve karakter açısından her türlü rezilliğini çektiğimiz bir sezon
- Gökhan Gönül de sakat olduğu ve Uğur olacağı yerde Sarbi sağbek oynadığı için aynı kanattan Almanya'dan 3 gol yeme, elenme ve finali kaçırma
- Belki de 20 yaşında olgunlaşmış bir futbolcunun geleceğini yoketme

Umarım en yakında eski haline döner...
NO ADNANS, NO CRY !!
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Fatih Terim geçen maçtan sonra "Emre Aşık'in durumu belli değildi, o yüzden değişiklikler için erken davranmadık" demişti. Sanırım belinde ağrılar var.
Arda ise kasığını tutarak sedyeyle oyun dışına çıkarken aklıma bizim alt yapıdan çıkan oyuncularda fazlaca görülen kasık sakatlıkları geldi ve biraz endişelendim.
Bu iki oyuncuyu da kaybedersek artık hedefimizi inter-toto olarak belirlememiz gerekebilir.

Bülent'in bu durumda aşırı eleştirilmesini doğru bulmuyorum. Yarısı sakat olan, 60. dakikadan sonra pili biten, yönetim zaaflarıyla takım olma hüviyetini kaybetmiş bir takım devraldı.

Bu arada yukarıdaki 3 madde arasına Leverkusen'den 5 yenilmesi ve UEFA'dan elenilmesi sonucu takım hüviyetini yerleştiren Feldkamp'ın kredisinin bitirilmesi ve ertesi sezon için Skibbe'nin isminin ön plana çıkması da eklenebilir.
Davut Gerçekcioğlu

Post by Davut Gerçekcioğlu »

"Linderoth Sarı-Kırmızılı kulüpte yaşadıklarının aksine kariyeri boyunca hiç sakatlanmamış, hatta burada sakatlandıktan sonra ilk kez gördüğü MR makinasından bir hayli korkmuştu."

Yönetim ne yapsın, bulabildiği en sağlam adamı getirmiş o bile sakatlanmış. Bizim floryanın altında yatır falan mı var acaba, okutsak belki faydası olur :)
Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Davut Gerçekcioğlu wrote:"Linderoth Sarı-Kırmızılı kulüpte yaşadıklarının aksine kariyeri boyunca hiç sakatlanmamış, hatta burada sakatlandıktan sonra ilk kez gördüğü MR makinasından bir hayli korkmuştu."

Yönetim ne yapsın, bulabildiği en sağlam adamı getirmiş o bile sakatlanmış. Bizim floryanın altında yatır falan mı var acaba, okutsak belki faydası olur :)
Cok üzülüyorum bu Linderoth'un durumuna! Topu, kisiligi, isine saygisi ve oyun mantalitesi olarak tam ihtiyac duydugumuz tipte bir oyuncuydu. Hic bir zaman sakatligiyla ilgili saglikli bir bilgi alamadik (fizyoterapistler esliginde salonda calistinin disinda! Kayseri macinin ikinci yarisinda cikip oynamisti. Gercekten kronik bir sakatlik degilse ve tam olarak iyilesecekse, ben kalmasini isterim Linderoth'un.
Eren Akkan

Post by Eren Akkan »

Burak Ayyildiz wrote: Cok üzülüyorum bu Linderoth'un durumuna! Topu, kisiligi, isine saygisi ve oyun mantalitesi olarak tam ihtiyac duydugumuz tipte bir oyuncuydu. Hic bir zaman sakatligiyla ilgili saglikli bir bilgi alamadik (fizyoterapistler esliginde salonda calistinin disinda! Kayseri macinin ikinci yarisinda cikip oynamisti. Gercekten kronik bir sakatlik degilse ve tam olarak iyilesecekse, ben kalmasini isterim Linderoth'un.
Oynadığı yer itibariyle çok agresif olması gereken bir oyuncu, ama aynen Mehmet Topal gibi oyun içinde futbol dışı hiç gereksiz agresiflik yapmayan, takım oyununa uygun, Topal'dan daha iyi top dağıtan, oyunu mükemmel takip eden bir yapısı var. Yoksa, geçen seneden itibaren hiçbirimiz bir gün çıkıp orta sahayı toparlayacak bu adam diye umutla beklemezdik. Ben Carrusca, Barusso, Lukunku, Lutu, Concecaio tadında gereksiz oyunculara x euro vereceğimize bu adamı gelecek sezona kadar bekleyelim sezonda 2x euro verelim derim. Hatta bu sene toparlansa bile hiç oynamasın, gelecek sene sağlam dönebilme adına.

Yoksa seneye başka takımda oynamaya başlarsa çok ağlarız çok.

Ama iki 90 dakkayı arka arkaya bir çıkarabilse ben de kurban kesecem, o da ayrı konu..
Eren Akkan

Post by Eren Akkan »

Bu şaka mı??????

Galatasaray'ın İsveçli oyuncusu Lindertoh'un yakasını ameliyatlar bırakmıyor. Linderoth, daha önce takibini sürdüren İsveçli hekimler ile sarı-kırmızılı takımın sağlık ekibinin vardıkları fikir birliği doğrultusunda kendisini daha önce ameliyat eden Amerikalı ekip tarafından 27 Mart Cuma günü Amerika'da kalçasından ameliyat edildi.

Başarılı geçtiği bildirilen artroskopik ameliyat sonrasında erken rehabilitasyon dönemini Amerika'da tamamlayan Linderoth, bugün çalışmalarını sürdüreceği İsveç'e geçiyor.

Ameliyatı gerçekleştiren ekip tarafından durumunun iyi olduğu bildirilen Tobias Linderoth'un toplam rehabilitasyon süresinin altı hafta olması planlanıyor.
Post Reply