TSL 23: Galatasaray - Bursaspor 2-1 (Baros 10,aydın 30)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Kerem Gulec

Post by Kerem Gulec »

Ikinciyi yariyi izleyebildim sadece ve berbat bir futbol oynadik maalesef. Fizik olarak ezildik, ikili mucadeleleri kaybettik, ayakta duramadik diyebilirim. Tek organize atak yok ikinci yarida, sansli bir galibiyet oldu. Ya Bursa fizik olarak cok kuvvetli bir takim ya biz cok kotuyuz bu aralar. Uc tane pasi bir araya getiremedik.

Bir de 90. dakikada ceza alani icinde cok tartismali bir pozisyon var. Emre Asik, bir futbolcuyu yere dusurdu gibi geldi bana. Penalti verebilirdi hakem. Zugurt tesellisi olacak biraz ama, Emre Asik'in klasiklesmis bir iki hareketi disinda defans ve kale iyiydi bugun.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:Ibrahime'e o kafayi vurdurtan kimdi. Dans ederken bile daha yakindan eslik edilir. Adam eslik bile edemiyor.
Hakan Balta - tuttugu adama bakmak yerine topu seyretmis... klasik hata... ama Hakan oyunun genelinde bugunun kotulerinin en iyilerindendi...
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Bülent Hoca'nın attığı zar iki haftadır Düşeş geliyor.
Hem de ne Düşeş.
Bugünkü kötü oyunu fiziksel düşüklüğümüze de bağlayamıyorum. İkili mücadelelerde ve ikinci toplarda ezilmedik pek. Konya maçına oranla biraz daha fazla koştuk.
Fakat bizimkilere artık ne olduysa, topu ayağına alan herkes, pası ya rakibinin ayağına ya da takım arkadaşının beş metre uzağına atıyor.
Bitik bir Lincoln var. 90 dakika katlanıldı.
Baros çıktı, ondan beter Nonda girdi.
Emre Aşık'ın hareketine penaltı verilse veya De Sanctis'in son saniyede kurtartığı mucizevi top gol olsa 2-2 biterdi. Maçın hakkı beraberlikti zaten.
AYRILMAZ İKİLİ
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Salih Bora wrote:Bülent Hoca'nın attığı zar iki haftadır Düşeş geliyor.
Hem de ne Düşeş.
Bugünkü kötü oyunu fiziksel düşüklüğümüze de bağlayamıyorum. İkili mücadelelerde ve ikinci toplarda ezilmedik pek. Konya maçına oranla biraz daha fazla koştuk.
Fakat bizimkilere artık ne olduysa, topu ayağına alan herkes, pası ya rakibinin ayağına ya da takım arkadaşının beş metre uzağına atıyor.
Bitik bir Lincoln var. 90 dakika katlanıldı.
Baros çıktı, ondan beter Nonda girdi.
Emre Aşık'ın hareketine penaltı verilse veya De Sanctis'in son saniyede kurtartığı mucizevi top gol olsa 2-2 biterdi. Maçın hakkı beraberlikti zaten.
Bulent de gormus bunlari ve maksat kotu oynarken kazanabilmek gibi laflar etti.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Eren Akkan

Post by Eren Akkan »

80. dakika civarında bir istatistik verildi, kaleyi bulan şutlarımız 10'da 2 idi, ve sanırım 2 golümüz de bu '2'den biri değildi. Çok şanslıydık, çok, haftaya Trabzon'da böyle bir şans hayatta tutmaz.

Takımda bugün bir tek Barış'ı çok beğendim, Ayhan solda Barış sağda orta sahayı iyi kapıyorlar, Barış biraz defansif, Ayhan ise ofansif yönleri biraz daha yüksek olarak bence iyi bir ikili oluyorlar.
Kewell ve Balta'yı çok sevsem de sol kanatta iyi anlaşamıyorlar. Karşılaştırmalı olarak Arda sağ ayaklı olduğu ve içeri daha çok kat ettiği için, Balta'nın sol kanattan bindirme yapması daha rahat oluyor, Kewell ise solda direk ileri oynayan yapıda olduğu ve Balta o kadar hızlı ve çevik olmadığı için Arda'ya verdiği kadar destek veremiyor.
Sağ kanatta defansif olarak Serkan iyi oynadı - Sabri'den çok daha iyiydi, ama tabi tedirgindi, aylar sonra formayı şansıyla da olsa kaptığı için. Hücum konusunda Sabri kadar bindirme hiç yapamadı, ve hücuma çıkınca dengesiz hareketler yapabiliyor, aynen Aydın gibi. Aydın'ın ne yaptığını anladıysam Arap olayım. Yeteneğinin efektif olarak yüzde 10unu bile kullanamıyor.

Emre Aşık'a çok tezahürat edildi, ama adam maçı kaybetmemize neden olabilecek 2 tane çok kötü hata yaptı (top kaptırma ve penaltı pozisyonu). 90+'da öyle bir hareket yapması 37 yaşında tecrübeli bir futbolcuya hiç yakışmadı. Ama yine de Emre'ye çok da bişey diyemiyorum, birkaç güzel kademeye giriş yaptı.

Bülent takımı daha defansif oynatıyor gibi gözüküyor, ama eskiye oranla daha dar alanda oynamaya çalışıyoruz gibi geldi. Ayağa daha çok pas yapmamız gerek, ki bu kapasitede adamlarımız var. Bursa da gördüğüm kadarıyla 2-3 ön libero tarzında adamla oynadığı için orta alanda çok pas yaptırmadı.
Lincoln ve Nonda bu kadar sorumsuz oynarsa, Hamburg maçında işimiz çok zor, tamamen defansa ve Arda'nın ateşlemesine kalacağız gibi gözüküyor.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Aydin'in attigi golu gormemistim. Orada korkuluk olsa o da atardi. Bu arada Havadir Civadir iceriye sordumus Baras'a golu sen mi attin diye. Boros da git isine ulen senle mi ugrasacagim topa vuran benim bu soryu bana degil hakeme sor demis. Top carparak giriyor. Yani defans adami ile kale diregi arasinda fark yok. Bu kadar davar bu herif. Suratina bakinca zaten aptallik akiyor. Bu adamlar da ekmek yiyorlar ya bu isten pes birader.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Image
Eren Akkan

Post by Eren Akkan »

Bu kadar ortada olan bir maç için fazla skora bakarak yapılan bir yıldız tablosu yapmışlar. Bursanın yıldızlarını artırmak değil de bizimkileri az daha düşürmek gerekir... aydın'la lincoln'ü 1'e, ayhan'ı da 2 yıldıza çekmek gibi.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Gorgen bu mac ozeti ve oyuncularin yildizlamasini sen mi yaptin? Her halde oyle ki referans vermemisin. Aydin gol atti diye mi iki yildiz aldi mesela. Bursaya verilen yildizlar dogru da GS'a biraz iltimas gecilmis. Nonda filan iki yildizlik adam mi yahu?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Cengiz Akgun wrote:Gorgen bu mac ozeti ve oyuncularin yildizlamasini sen mi yaptin? Her halde oyle ki referans vermemisin. Aydin gol atti diye mi iki yildiz aldi mesela. Bursaya verilen yildizlar dogru da GS'a biraz iltimas gecilmis. Nonda filan iki yildizlik adam mi yahu?
Yok abi bizim gazetelerinin birinin yarınki baskısından aldım.(pressdisplay.com sitesinden)
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Nonda bu akşam kaçırdığı gol dışında iyi oynadı bence.Hem etkili paslar yaptı hem de defansa yardımcı oldu,negatif birşey yapmadı diye hatırlıyorum...

Lincoln sahada yoktu nerdeyse,şu Alpaslan'ı ne zaman göreceğiz acaba?

Genel olarak oynanan futbol sıkıcı ve renksizdi.Arda'nın olmayışı ve Hamburg maçının etkisi büyük.
Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Her iki takımda çok iyi oynamamasına rağmen, ikinci yarıda şansımızın yardımıyla ikinci golü de yemeden maçı bitirebildik. Esasına yediğimiz ilk golün hemen ardından Nonda'nın kaçırdığı net bir pozisyon vardı ki onu atabilmiş olsaydı, maç orada bitivericekti zaten. Fakat olmayınca ve klasik olarak 70'inci dakikadan sonra fiziksel yetersizliğimiz yüzünden oyundan düşünce arka arkaya pozisyonlar verdik.

Bu saatten sonra düzeltemeyeceğimiz tek gerçek fizik kondüsyonumuzun eksikliği. Ancak onun dışında takımda takımı yönlendirecek, ateşleyecek ve hücuma kaldırabilecek Arda'dan başka oyuncumuz ne yaık ki yok. Onun olmadığı maçlarda maalesef oyun kuramıyoruz, disiplinli oynayamıyoruz.

Emre Aşık, tam bir fenomen olma yolunda hızla ilerliyor. Kademe anlayışı mükemmel olmasına rağmen, adam markajı konusunda yaşının getirdiği ağırlıktan dolayı sıkıntılar yaşıyor. Neredeyse oynadığı hemen hemen her maçta maçı alıp götürebilecek mutlaka bir iki hata yapıp rakibe pozisyonlar yaratıyor.
Galatasaray,
imkansızı olağana çeviren ruh....
Davut Gerçekcioğlu

Post by Davut Gerçekcioğlu »

Gazetenin biri galatasarayın mustafa sarpa 3 yıllığına imza attırdığını iddia etmiş. Daha geniş bilgisi olan varmı?
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Mustafa Sarp transferi mumkun olabilir. Bulent Korkmaz gittigi takimlara aldiriyor, mucadeleci ve hirsli orta saha oyuncusu, ayrica yil sonunda Bursa ile sozlesmesi bitiyor. Bu veriler dogru olabilecegini gosteriyor, tek sorun o alan cok dolu.

Aydin tercihi ne kadar yanlissa, Serkan tercihi o kadar dogru. Bek gibi oynadi iste, yerini kaybetmedi. Biraz daha otursun hucum isinide yapar.

Baris ve Ayhan takimi ayakta tuttu. Meira-Asik ne olursa olsun kotu bir kombinasyon.

Kewell - Hakan kanadida nedense cok uyumlu degil.

Simdilik yaris icinde tutuyor takimi ama mudahale gerekli. Koy Yaseri Nondanin yerine, boyle bitik ve ruhsuz oynarsa Lincolnüde al koy Mehmet Guveni, daha kotu olmaz takim eger cok daha iyi olmayacaksa.
NO ADNANS, NO CRY !!
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Yurdum basını, hala 3lü yıldız sistemi üzerinden notlama yapıyor ve de hala skora göre yıldızları artırıyor ya da eksiltiyor. Tıpkı yazısını maç bitmeden telefonla merkeze aktaran sözümona yazarcıkların, son dakikalarda skorun değişmesi durumunda yazılarını değiştirmeleri gibi. İnternet çağında dünya basını aya fezaya çıktı, biz aynen devam. İki ileri bir geri, bazen de tersi... (Aslında taraftar da pek farklı değil, skora göre futbolcusunu(a) övüyor ya da sövüyor)

Yıldızlamaya gelince Ayhan'ın üçüncüyü aldım, De Sanctis'e verdim:)) GSın en iyisi tartışmasız Kewell ve iki puanı kurtaran De sanctis'ti. Kewell Hagivari oynadı. Her topu çok akıllıca kullandı. İlerde Lincoln'u iyi bir fiyatla elden çıkarıp Kewell'i oyun kurucu görmek isterim GSda!

Sevgili Eren,

Aşık'a çok falan bağrılmadı. Bir kez bağırıldı (ben oyle duydum), o da son dakikalardaki ölümcül hatasından sonraydı. Moral verme amaçlandı ki maçtaki yagene doğru zamanlamalı tezahuratlardandı. Bir de Aşık kapasitesini yüksek oranda yansitiyor sahaya. Bir çok futbolcu eksik kapasite oynarken. Bence bu yuzden de onore edilmeli ve daha fazla tezahurat yapılmalı ona... Yaşı da 35!
Post Reply