Yaser niye oynamaz?

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

Yaser niye oynamaz?

Post by Mehmet Gorgen »

Baros oynamayınca Nonda ve Ümit karan'a katlanmak zorundamıyız.Bu çocuğun da oynama hakkı yok mu?
Mehmet Sönmez

Post by Mehmet Sönmez »

Bu soru bana göre "yaser ne oynar ne oynamaz" anlaminda...Bu cocuk gercekten cok yetenekli, cok kosan, cok iyi niyetli bir oyuncu. Herhalde bu oyuncunun Lobisi az!
Mert Tokman

Re: Yaser niye oynamaz?

Post by Mert Tokman »

Mehmet Gorgen wrote:Baros oynamayınca Nonda ve Ümit karan'a katlanmak zorundamıyız.Bu çocuğun da oynama hakkı yok mu?
Sevgili Gorgen - bazen bende ayni hatayi yapiyor olabilirim ama saniyorum Yaser'e daha cok Arif tipinde - kanatlardan gelen destekci forvet gozu ile bakiliyor ve takim tek forvet oynadikca Yaser akillara pek gelmiyor. Sence bu Arif tipli destekci forvet yakistirmasi Yaser icin yanlis mi? Yaser tek forvet rolunu oynar mi?
Cengiz Akgun
Moderator

Re: Yaser niye oynamaz?

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:
Mehmet Gorgen wrote:Baros oynamayınca Nonda ve Ümit karan'a katlanmak zorundamıyız.Bu çocuğun da oynama hakkı yok mu?
Sevgili Gorgen - bazen bende ayni hatayi yapiyor olabilirim ama saniyorum Yaser'e daha cok Arif tipinde - kanatlardan gelen destekci forvet gozu ile bakiliyor ve takim tek forvet oynadikca Yaser akillara pek gelmiyor. Sence bu Arif tipli destekci forvet yakistirmasi Yaser icin yanlis mi? Yaser tek forvet rolunu oynar mi?
Yaser ne oynarsa oynasin ama herhalde Nonda'dan kotu olamaz. Umit niye bu kadar gozden dustu bilmiyorum. Klup isletiyor diye mi? GS klup degil mi demeyin? Gece klubu gece.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bu isimde bir futbolcumuz oldugunu bile unutmuştum be!
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Yaser oynamaz cunku gayet aptalca bir sekilde Nonda ile 3 yillik anlasma yenilediler sezon ortasi. Ayni aptalligi Necatide yaptilar hala ogrenemediler.
Simdi onu kazanmak adina Yaser oturtulup, seyircinin tahammulu denenir.
NO ADNANS, NO CRY !!
Yasin Gürel

Post by Yasin Gürel »

Alpay Dedeoglu wrote:Yaser oynamaz cunku gayet aptalca bir sekilde Nonda ile 3 yillik anlasma yenilediler sezon ortasi. Ayni aptalligi Necatide yaptilar hala ogrenemediler.
Simdi onu kazanmak adina Yaser oturtulup, seyircinin tahammulu denenir.
Aynen katılıyorum Nonda'yla 3 yıllık sözleşme yapmak çok aptalca bir iş adam 30 yaşını geçmiş artık ne hırsı kalır ne motivasyonu Yaser gibi bir oyuncuyu 30'u geçmiş bir emekli forvet için harcamak akıllara ziyan bir iştir.Bülent hoca gençleri oynatan bir hoca gibi göründü bana ama neden Yaser'i kadroya bile almıyor anlayamıyorum.Belkide yönetim verdiği yıllık ücretin karşılığını görmek için baskı yapıyordur :D saçma bir yorum ama başka bir mantık yürütemedim şu an
SARIYLA KIRMIZIYLA ALNIMIZIN AKIYLA!!!!!
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Biz Yaser niye oynamaz diyoruz. Girer girmez kendini attırınca bir daha da bu formayı zor kapar.Eline gelen şansı insan bu kadar kolay kaybetmemeli.
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Bakiniz TS-GS maci.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Gunah kecisi yapmiyin adami, kirmiz ile alaksi yok.

Adnan Polattan aciklama bekliyorum, Sasa Ilic icin soyledigi " Takimi satti" diyecekmi.

Pardon, Yaser taraftarin sevidigi her sezon 10 gol 10 assist yapan ve satabilmek icin taftara nefret ettirilmesi gereken bir adam degil.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

TS macinin skorunu Yaser'e baglamam.
Ama yaptigi iki kurusluk hareket. Ucundan 3-5 dakika oyuna girip futbol hayatini surdurmek istiyorsa bir sene daha GS'da tamam boyle devam etsin. Ya da bu ona tecrube olsun ve onune bakip topunu oynasin.

Bu takimda birak ilk 11'i hala kulupte olmamasi gereken futbolcular var. O da ayri konu.
Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Mehmet Gorgen wrote:Biz Yaser niye oynamaz diyoruz. Girer girmez kendini attırınca bir daha da bu formayı zor kapar.Eline gelen şansı insan bu kadar kolay kaybetmemeli.
Yaser'in ki kirmizi kartta, Song'un, Egemen'in ki ne?
Yaser tamamen Trabzon taraftarina yalakalik olsun diye atildi.
Bos adam Yunus Yildirim..
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu
Mehmet Sönmez

Post by Mehmet Sönmez »

Yaser cok yanlis yapti kolunu rabike sallayarak...Ama Yaserin burda suçu az çünkü bu oyuncunun örnek alacağı belki aldığı bir sürü abileri var takımda. Ne yapsın çocuk bi de ona sıra gelsin....GS da oynayan oyuncu her zaman nerdeyse her maçta kırmızı kart görmeye alıştıgı için onlara kolay geliyor...

Bizler se seyirci/taraftar olarak bu ''işi iyi biliyorz'' yani onları anlıyoruz
Biz onlara aslanım, cesur yürekli, aslan gibi aslan gibi diyeceğiz ki onlar da şahlansın....Ondan sonra bizim gibi burda forumda medeniyetten belki biraz futbol isteyen küçük bir taraftar topluluğu na ne düşer başka???

Bence asıl biz anlayamıyoruz bu futbolcuları ve onları yönetenleri sorun asıl bizde.....
Davut Gerçekcioğlu

Post by Davut Gerçekcioğlu »

Mehmet Gorgen wrote:Biz Yaser niye oynamaz diyoruz. Girer girmez kendini attırınca bir daha da bu formayı zor kapar.Eline gelen şansı insan bu kadar kolay kaybetmemeli.
Dün yaptığı hatadan sonra bu başlıkta ilk olumsuz eleştriyi başlık sahibi olarak sizin yapmanız en uygunu oldu. Bende sizin gibi düşünüyordum düne kadar ancak şimdi daha ciddi bir tartışma ortaya çıktı. 3 büyük takımda oynayan ve bir anlamda futbolcu olarak zirveye ulaşmış oyuncularımızın mantalite eksiklikleri, futbol oyununa karşı yanlış bakış açıları dün akşam olduğu gibi bir çok kez karşımıza çıkıyor. Türk futbolunda altyapı eğitimindeki ciddi eksiklikler ne yazıkki çok sık gözlemleniyor. Parmakla sayılabilecek birkaç oyuncu haricinde bana göre türk futbolcularının hepsi futbol konusunda yanlış bakış açısına sahip. Bu da temelden gelen bir sorun tabiki.

Şahsen altyapılardan yetişmiş ve profesyonel sözleşme teklif edilmiş biri olarak bunları yaşadım ( çocukluktan beri futbolcu olmak istememe rağmen akıllı bir karar verip üniversiteyi tercih etmiştim ). Yani bizzat yaşamış biri olarak söyleyebilirim ki özellikle anadolu kulüplerinden yetişen futbolcular kesinlikle profesyonel eğitim görmüyor. Daha altyapıda iken bile ahlaki veya taktiksel hatalarından dolayı cezalandırılmıyor oyuncular. Kendini iyi yetiştiren bazı oyuncular ise varlığı sorgulayan filozoflar gibi kendileri buluyor oyunun felsefesini. Ya topçu ya popçu olma gayesiyle yola çıkan bu çocuklara gereken eğitim verilmezse bu tür komedileri daha çok izleriz türk futbolseverler olarak.

Merakla beklememe rağmen şu ana kadar futbolumuzun altyapısını enine boyuna masaya yatıran bir program göremedim. Avrupada bireysel yeteneği olmayan ama taktiksel olarak iyi yetiştirilmiş ve üst düzey oynayan birçok futbolcu sayabilirim. 70 milyon nüfusu olan ve futbolun çok sevildiği bir ülkenin bana göre 90lı yıllarda ekolünü oluşturması, futbol dünyasının merkezlerinden biri olması gerekirdi. Bütün bu olumsuzlukların temeli altyapıdaki yanlışlardan ileri geliyor.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Pozisyon buyuk sanssizlik. Egemen mac boyunca itti, cekti, tekme atti, itiraz etti, sadece bir sari kart aldi.. Pozisyonun baslangicinda da itmeye kakmaya basladi. Ayni sekilde eliyle pozisyon almaya kalkarken, Egemenin bogazina geldi, o da burnunu tutarak atti kendini.Umit Karani atanlar... Ayni bashakemin ayni yandaslari....

Cocuk kenarda doldu tabii. Girer girmez korakor yapalim derken tecrubesizlik oldu.Israr edilmeli . Dunku buyuk sansizlik.

Turkiyede problem burada iste. Akilli defans futbolcusu yetismiyor diyoruz. Cunku Turkiyede defans futbolculari rakibin vucuduna yapismayi, itmeyi , cekmeyi, cok yakin durmayi defans oyunculugu zannediyor. Turkiyede rakibe odakli, disarida ise topa odakli ve pozisyon almali oynaniyor. Bu yuzden Turkiyeye gelen iri adamlar gol atamiyor, ama araya girebilen hizli adamlar gol krali oluyor. (Anelka ve Baros).

Bu arada Emre Asigin Hamburgluya yaptigi hareketle, Songun Barosa yaptigi arasinda ne fark var? Birinde kirmizi kart , oburunde devam. Ikisindede dogru hareket sari kart ve serbest vurustu.

Hakemi boyle ise bu federasyonun, Ardaya dan diye atilan tekmeleri musamaha gostereceklerse, o zaman Milli Takima oyuncu verilmesin. Koysunlar Egemeni, İspanya karsina madem, adam gibi hakemle 10.dakika kirmizi kart. Arda, Ayhan, ve Hakan Balta yollanmamali Milli takima. Artik yalniz Anadolu takimlarindan bir Milli takim ciksin o zaman...
NO ADNANS, NO CRY !!
Post Reply