TSL 22 - Konyaspor - Galatasaray 0-1 (arda dk 11)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Bahri Unlu
Staff Member

TSL 22 - Konyaspor - Galatasaray 0-1 (arda dk 11)

Post by Bahri Unlu »

Kocaeli maci sonrasi kimsenin eli varmadi herhalde.
Daha Bordeaux maci da berabere son dakikalara dogru hizla giderken...
Ama yine de simdiden Bordeaux zaferi serefine diyerek ,
Bulent'in ilk Lig macinin basligini da ben acayim bari.
Hadi vatana millete hayirli ugurlu olsun.
* * *
Bahri Unlu
ISO 2000, UEFA ve Super Kupa $ampiyonu taraftari
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Konya -3 , 4 C gösteriyor hava sıcaklığı,çok bulutlu...

Bakalım buz hokeyi mi yoksa futbol mu oynanacak ?
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Rakibimizin resmi sitesinde iddiali konusmalar yer aliyor.

http://www.konyaspor.org.tr/

Bu tur demecleri dogal olarak normal karsiliyorum. Galatasarayi yenmek icin ust duzeyde hazilirlik yapacaklar maca asilacaklardir.

Bulent ve Cevat hocalarimizin takimimizi diger maclarda derece zayif oldugumuz bir kategori goz onunden bulundururak hazirlamalarini bekliyorum.

Tam Turkcesini cikaramadim (motive degilde, karsi takimin arzusuna karsilik vermek gibilerinden) her bir oyuncuya bireysel sonrada takim olarak

"we're going to have to match their intensity"

soylenmesi ve o prensibin uzerine takimin hazirlanmasi lazim.

Bu macda lutfen Veysel veya Serhat Akin gibi tiplerin gecen maclarda oldugu gibi (Yusuflarin, Taner'lerin veya Yula'larin) tek baslarina Galatasarayi cokertmelerine izin vermemek lazim.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Gol atmışız...

ARDA...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Maç bizim yarı alanda oynanıyor galiba. Pek bir pozisyon yok. 2. bir gol daha atar, defansif anlamda da hata yapmayız umarım...

De sanctis'le rakip forvetler 2 kere falan karşı karşıya kalmış!
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

İlk yarı bitti. 10 dakkadır izleyebiliyorum. Saha çok kötü çok. Arkayı sağlam tutup kontra peşinde koşuyoruz gibi. Mantıksızda sayılmaz. Bu zeminde bir kazaya kurban gitmemek lazım. Konyada Cihan çok kasıyor. İntikam soğuk yenen bir yemektir diyerekten :D
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Uzun suredir GS i ilk kez izleme firsati buldum, takim genel olarak istekli ve iyi mucadele ediyor. Arda varini yogunu ortaya koyuyor. De Sanctis golden once karsi karsiya bir pozisyonu kurtardi, bunun devaminda golu bulduk. defansin arasina atilan bir diger topta Konyali oyuncu uzandi ve topun dibine girdi usten aut. De Sanctis bu pozisyonda da iyi cikti.

Hakem uclusu cok kotu. Ofsaytlari kacirdilar, asiri sertlige prim vermek baska faul olan pozisyona devam demek baska.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Arda dan çok klas bi çalım izledik. Maçta izlemeye değer nadir şeylerden biri..
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Ismail Gulduren de girmis. Ayman, Gulduren ve Veysel. Boyle bir timi bunyesinde barindiran her atkima hakemlerin biraz dikkatli bakmalari lazim. Mutlaka bir oyuncumuzun ayagi mi kirilmali. Tam bunu yazarken Veysel Emre ye siki daldi.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Arda varini yogunu vermege devam ediyor.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Oh be bitti...

Baroş ikinci yarı neden çıktı bilmiyorum. Umarım sakat değildir. Onun haricinde 3 puanı aldık geliyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

3 puan. En cok buna ihtiyacimiz vardi, aldik. TD degisimi, Bordo maci ve deplasmanda alamadigimiz galibiyetler takimi iyice germis. GS in onunde biraz nefes alacagi, oyuncularimizin biraz olsun mental kendilerini toplayacaklari bir hafta var.

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Lucescu Jr. oldu Bulent korkmaz. 3 gun once 70. dakikada biten takimi su anda 90 dakika aykta tutmanin tek yolu yavas oynamak, topu her alanin kenarlara oynamasi ve oyunu sikistirmakti, GS de bugun bunu yapti.

Ardanin golude erken gelince planlar tuttu. Ilk yari ofansif oynarken kewell sag kanatta cok etkili idi. Sonra skorun ustune yattik zaten, topu kaybeden herkez, lincoln, kewell de kaybedilen yerde pres yapti ve defansin geriye yerlesmesini sagladi.

Sabri sag bek gibi oynadi.

Asil soru iyi bir sahada GS nasil oynayacak. Benim tahminim kewell arda baros ve lincolne dizgin vurulamiycagi iyi bir sahada, kontra atakta en azindan.

Hepimize hayirli olsun.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Kazandık ama oyunumuz pek parlak değildi.
Bülent Hoca'nın görmesi ve çözmesi gereken noktalar var.
Skibbe efendi'nin Galatasaray'a en büyük kötülüğü, fizik kondüsyon açısından çöküntü bir takım bırakması. Tam anlamıyla bir enkaz.
Saha zemini kötüydü mötüydü ama bizim oyuncularla Konyalı oyuncular arasında bariz bir fizik güç farkı görüldü. İkili mücadelelerde, kanat bindirmelerinde, koşularda Konya hep üstündü.
Savunmamız bugün hava toplarını rakibe vurdurmadı.
Orta sahamızın pas yapması gerekirdi. Güç olmayınca, hareketsiz oynanınca uzun toplara mecbur kaldık. Kötü gününde olan Baros'un yerine giren Ümit Karan "beterin beteri var" dedirtti.
Herhalde rekor sayıda top kaybı yaptık.
Kalecimiz yine hava toplarında yanlış çıkışlar yapmayı sürdürdü.
3 puan güzel... Ama takımın bol varyasyonlu ve tempolu bir hücum oyununu geliştirmesi için daha çok çalışması gerekiyor.
AYRILMAZ İKİLİ
Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Buyuk Kaptan'in gelisiyle degisen en onemli sey macin sonuna kadarki mucadele. Zaten Konya'daki zemin'de "iyi" futbol oynamak mumkun degildi, onemli olan gol bulmak ve sonra maci yavaslatarak, olasi bir hata yapma suresini azaltarak ve sonuna konsantre olarak oynamakti. Bunlarin hepsi oldu. Takimin cok yorgun ve sakatliklar nedeniyle kadronun cok dar olmasina ragmen bunlarin hepsi.

Bu arada Bursa macinda Sabri cezali, Emre Asik belki yok. Kadro'nun darligini asil o zaman hissedebilriz. Semih Kaya'yi ilk 11'de oynatma cesaretini gostermek zorunda olabilir Bulent. Sag bek ayri dert.

Hayirlisi...simdilik Buyuk Kaptan'tan cok memnunum. Meira bile iyi oynadi bugun, daha istekliydi. Arda zaten bambaska bir sorumluluk ustlendi durduk yerde.

Insallah bu dar kadromuzla bir sekilde Bursa ve sonra cok zor gececek Hamburg-Trabzon-Hamburg virajini kaldirabiliriz...
Post Reply