TSL 18. hafta: Denizli-Galatasaray 0-2 (BAROS 9,Nonda 71')

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Bu Sabri bize ceza midir yahu, butun takim atakta ceza sahasinin onunde elli tane opsiyonu varken uc Denizli'li oyuncunun arasina girip topu kaptirdi, sonucta kontra yedik.

Denizli sagimizdan gelmeye calisiyor hep, hakli olarak.

Baros'a kotu fauller yapiyorlar, bizimkilerden birilerinin Denizli'nin en onemli oyuncusu kimse bir uyari tekmesiyle merhabalasmasi lazim.

Baros ile Nonda cok guzel bir ataga basladilar, Nonda Ayhan'a harika bir top birakti, ama Ayhan hamle yapmamisti.

Defansimizin ciddi cabalarina ragmen (ustuste cikartmak yerine topu Denizli'ye vermek seklinde) Denizli golu bulamadi ama cok ciddi firsat kacirdilar.

Ali

Not. Defans oyuncusu olsam bu Baros'a karsi oynamak istemezdim.

Bu arada Denizli bes kisi ile bizim sag kanatta, biz de oraya gittik, oyuncularin yarisi bizim sagda 6 metreye 6 metre bir alanda.
Ridicule is the only weapon which can be used against unintelligible propositions.--Thomas Jefferson
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote:Bu Sabri bize ceza midir yahu, butun takim atakta ceza sahasinin onunde elli tane opsiyonu varken uc Denizli'li oyuncunun arasina girip topu kaptirdi, sonucta kontra yedik.

.
mukemmel derken sabri faktorunu unuttuk tabii. Denizli en ciddi pozisyonu bir kornerden buldu. Butun takim offside taktigi icin cikti ileri, alti pasin icinde sabri haric. Admlar 3 adimdan disari vurdular.

Denizli duran top ve kontra disinda kalemize gelecek gibi degil. GS cok rahat top ceviriyor.

Ozan Ersoy
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

3. denemede sakatladirlar barosu
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote:
Ali Gursel wrote:Bu Sabri bize ceza midir yahu, butun takim atakta ceza sahasinin onunde elli tane opsiyonu varken uc Denizli'li oyuncunun arasina girip topu kaptirdi, sonucta kontra yedik.

.
mukemmel derken sabri faktorunu unuttuk tabii. Denizli en ciddi pozisyonu bir kornerden buldu. Butun takim offside taktigi icin cikti ileri, alti pasin icinde sabri haric. Admlar 3 adimdan disari vurdular.

Denizli duran top ve kontra disinda kalemize gelecek gibi degil. GS cok rahat top ceviriyor.

Ozan Ersoy
Baros'u sakatladilar sonunda. Macin basindan belli, tekme atiyorlar. Yazik.
Ridicule is the only weapon which can be used against unintelligible propositions.--Thomas Jefferson
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozgur A. Boztepe wrote:3. denemede sakatladirlar barosu
Sen bunu seyredip bir sey yapmazsan sakatlarlar. 150 milyon kere yazdik, hakem bir sey yapmayacak, adamlarimiz patir patir sakatlaniyor.

Bu arada Sabri bir GS atagini daha topu Denizli'ye vererek kesti.

Bangura sert bir sut ile de Sanctis'i yokladi. Ardindan Baris karsi karsiya kaldi, gol atmak yerine topa abanma zevkini tatmin edince gol kacti.

Sabri tac cizgisi yaninda bir klasige daha imza atti.

Topu geri kazandik ve Baros bir korner buldu. Sabri korneri dogrudan disari vurdu (bunlari uydurmuyorum, gercek). Sabri'nin her dokunusundan sonra topa bir Denizli'li vuruyor, neredeyse 100% ile oynuyor Sabri.

Ali
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ilk yari Baros'un mutlak gol pozisyonunu kacirmasiyla bitti. 3 kisi ilerde stoperlere ve kaleciye bastilar en sonunda Baris topu kapti, Baros'a acti. Baros sol carprazdan ceza sahasina girdi tek basina kaleciyle karsi karsiya iyi de vurdu. Uzak diregi top yaladi ve disari cikti.

GS 20~25. dakikadan sonra pasli oyunu birakti ve oyunu yavaslatma/idare etme moduna gecti. Bu tabii Denizli'ye firsat verdi.

En buyuk sorun Sabri. Topu aldiginda Ali'nin de yazdigi gibi cogunluk ya kaptirdi, ya kotu sut vurdu ya da kotu orta yapti. Ileriye ciktiginda da geriye gelemiyor. Denizli surekli onun kanadindan geliyor.

Nonda da bir halta yaramiyor. Surekli sirti kaleye donuk ve geriye oynuyor.

Ikinci yari bu futbol devam ederse ikinciyi bulamadigimiz surece zorlanacagiz. Takim ya Sivas maclarindan cok hirpalandi ve yorgun ya da Sali gunku Sivas macini dusunerek tempoyu dusuruyorlar. Ya da ikisi de...

Ozan Ersoy
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ilk yari bitti, son dakikada Baros karsi karsiya inanilmaz bir top kacirdi, Denizli defansinin hatasinda BAris topu kapti, uce bir yakaladik, Baros'un onune hadi at diye yuvarladi, Baros yerden kalecinin yanindan kendi sagina vurdu ama diregin bir metre yanindan disari cikti, cok rahat bir pozisyondu.

Bundan iki dakika once Meira'nin Roberts'a pasinda de Sanctis cikarak Roberts ile karsi karsiya golu son anda onledi.

Defansta yaptigimiz bu tip hatalar ve Sabri'nin Ingilizce "horror show" denilebilecek performansi olmasa iyi bir ilk yari oynadik diyecegim. Maalesef cok rahat gol kaciriyoruz. Boyle 2-3u bulamadigimiz maclarda bedelini odedigimiz oldu daha once, insallah bu sefer olmaz.

Denizli belli ki taktik olarak sagimizdan gelemye karar vermis, adam doldurup duruyorlar oraya. Kratocvil ve Abraham'i yollayip Cemal Berberovic ve Bangura'yi getirmisler bu hafta, ikisi de ilk 11, Bangura sagimizdan etkili oldu zaman zaman.

Onun disinda acik oynuyorlar, gol atmaya calisiyorlar. Baros'a ise gorunce bas tekmeyi modundalar.

Ayhan'i biraz bozuk gordum. Nonda hucum organizasyonlarinda, paslasmalar, verkaclarda iyi ama GS'in maalesef rakip defansi fiziksel olarak zorlayacak alternatifi degil.

Ikinci yari ya Nonda ya Baros cikip Yaser girse iyi olur. 2 ya da 3u bulursak Linderoth da oynasa iyi olur, bu adamdan bir hayir goreceksek emekli olmadan bir oynasin artik.

Ali
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Dakka 15'den itibaren izlemeye başladım. Genel olarak takımı beğendim.

Ancak, Sabri bölgesini çok boş bırakıyor. Bir pozisyonda da ya ofsaytı bozdu, yada rakibi ve pozisyon gol olmadı, çözemedim!

Meira'nın geri pası çok riskliydi. Servet, bana göre ofsaytı bozuyordu, ama hakem ofsayt kararı verdi. M.Topal biraz daha güzel paslar verebilse ne güzel olurdu.

Bununla beraber, Nonda eskiye nazaran daha istekli ve etkili görünüyor. Buna gerçekten sevindim. Arda ve Ayhan sol kanadı iyi kullanıyor.

Umarım, fazla gecikmeden bir gol daha atarız...
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Wallahi dayanamiyorum, Santra ile oyuna basladik, Sabri topu Denizli'ye verdi, sonra sagda rakip ceza sahasi yakinindan tac atti onu da Denizli'li oyuncularin ayagina atti. Wallahi beni mi delirtmeye calisiyorlar diye dusunmeye basladim.

Super Ligi'n en az faul yapan takimiymisiz bu sezon. maalesef iyi bir istatistik degil bizim icin.

Bir tekme de Arda'ya, Arda sakatlik geciriyor.

GS seneye berhangi bir maca Sabri ilk 11de baslarsa o maci izlemeyecegim.

Nonda'ya tekme. Yazik, ne demeli bilmiyorum.

Ali
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Hakem efendi sert faullere ne zaman kart çıkaracak diye düşünürken, sarıyı Arda'nın eliyle gördük..
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bizimkiler iyice dağıttılar hiçbir pas yerini bulmuyor.Dan dun oynuyorlar.

Sabri kalası 10 üzerinden sıfır alacak şekilde oynuyor.

Taç atışını bile rakibe atıyor.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Arkadaslar 2. yari GSm 2. golu bulursa...Baros'un cikma ihtimali varmis :-)
Bulent Tulun öyle diyor.

Meira'nin dökturuyor bugun, izleyin.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

NONDAAAAAAAAAAAAAAAA

Yavrum benim, başından beri güzel oynuyordun, yakıştı bu gol sana!
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

nonda senin kara gözlerini seveyim :lol:

tek kelimeyle mükemmel gol

0-2
Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Bende mac hala 0-1.
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu
Post Reply