TSL 17. hafta Sivas - Galatasaray 2-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Osman Kiciman wrote:Konuyu ayri bir topikte tartissak ve Ugur'dan cikip tüm sakat oyunculara baksak.

Ben de ozellikle iyilesme surecinde ciddi hatalar yapildigini ve bunun sakatliklarin tekrarlanmasına yol actigini dusunuyorum ama bu hatanin ne kadari saglik kurulu, ne kadari teknik kadroya ait onu bilmiyorum...
Peki "sakatlarin durumu" konusunda devam edelim. Burada Sivas maci konusundan sapan Ali Gursel'dir bu arada.

Ozan
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote: ..
Aslinda senin yuzunden kirmak zorunda kaldigim kaldigimiz, buradan ayrilan kovulan insanlarin listesine bakip dusunuyorum da... Bu satirlari okuyorlarsa, kiclariyla guluyorlardir bana "Ya Ozan aklin basina geldi degil mi" diye. Cok gec artik tabi...

....
Ozan Ersoy
Evet. Benim de aklima Kose'nin seni "erkek fahise" diye tanimlamasi geliyor hep boyle burada cirkeflestiginde. Bana saygisi pirinc tanesi imis. Bak sen. Kirmaktan soz eder birde. Burada atismadigin kirmadigin akli basinda adam kalmadi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Sakinleşin artık lütfen. Cidden doğru düzgün yazı yazılabilen çok nadir yerlerden biri burası, bu tip mesajlar çok insanı soğutuyor.

Konuyu saptıran olarak Sıvas maçına dönmeyi rica ediyorum. Sabah Bülent Uygun ile konuştu Lig TV canlı yayında. Belediye'den yardım istedik gelip buzu kıracaklar dedi (bahsedilen buz şu anda stadın zeminin kaplayan buz :shock: ). Sonra da sakatlarından şikayet etti zemin yüzünden. Kafam karışık, yahu stad sizin stad.

Neyse, buzlar kırıldıktan sonra saha 70% oyuna hazır duruma gelecekmiş (ya da sahanın 70%i hazır olacakmış tam anlayamadım).

Hocamız röportajını şiirlerinden okumalarla bitirdi (tamam burayı ben ekledim).

Saptırıcı Ali
Ridicule is the only weapon which can be used against unintelligible propositions.--Thomas Jefferson
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote:
Aslinda senin yuzunden kirmak zorunda kaldigim kaldigimiz, buradan ayrilan kovulan insanlarin listesine bakip dusunuyorum da... Bu satirlari okuyorlarsa, kiclariyla guluyorlardir bana "Ya Ozan aklin basina geldi degil mi" diye. Cok gec artik tabi...

....
Ozan Ersoy
Evet. Benim de aklima Kose'nin seni "erkek fahise" diye tanimlamasi geliyor hep boyle burada cirkeflestiginde. Bana saygisi pirinc tanesi imis. Bak sen. Kirmaktan soz eder birde. Burada atismadigin kirmadigin akli basinda adam kalmadi.
Biz de saniyoruz ki birbirimize saygi sevgi varmis. Meger finoymusuz gozunde adamin. Tabii bu dusunce nasil beni itin kicina soktugunu da acikliyor. Simdi de erkek orospu olduk. Kose'nin lafini buraya getirecek kadar asagilik olman da benim gozumde hangi sinifa girdigini bir Allah biliyor artik. "Nasilsa bana bu lafi diyenle ayni fikirdesin madem yuru asy.net'e onunla iyi anlasirsin" desem... Yok tabii.

Bu konu birimizden biri gocene kadar devam edecek. Nasilsa sende malzeme bol. Mubarek her iki yazidan birinde sacma salak yazilar yazmaktan, insanlari kanser etmekten asla vazgecmeyeceksin. Benim isimde senin cekicin tepesine balyozla her zaman indirmek. Daha neler cikacak ortaya, benim malzeme konusunda en ufak endisem yok.

Ozan Ersoy
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ozan Ersoy wrote:
Cengiz Akgun wrote:

....
Ozan Ersoy
Biz de saniyoruz ki birbirimize saygi sevgi varmis. Meger finoymusuz gozunde adamin. Tabii bu dusunce nasil beni itin kicina soktugunu da acikliyor. Simdi de erkek orospu olduk. Kose'nin lafini buraya getirecek kadar asagilik olman da benim gozumde hangi sinifa girdigini bir Allah biliyor artik. "Nasilsa bana bu lafi diyenle ayni fikirdesin madem yuru asy.net'e onunla iyi anlasirsin" desem... Yok tabii.

Bu konu birimizden biri gocene kadar devam edecek. Nasilsa sende malzeme bol. Mubarek her iki yazidan birinde sacma salak yazilar yazmaktan, insanlari kanser etmekten asla vazgecmeyeceksin. Benim isimde senin cekicin tepesine balyozla her zaman indirmek. Daha neler cikacak ortaya, benim malzeme konusunda en ufak endisem yok.

Ozan Ersoy
Gidin tartismanizi baska yerde yapin milleti tedirgin etmeyin diyecem ama diyemem cunku ikinizin de bu foruma emegi var, ikinizde buranin demirbasisiniz. Ikinizde degerli insanlarsiniz.

Bari kavganiza ozelden devam edin diyeyim o zaman.
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

22.01.2009 17:01

Sivasspor Maçının Hakemi Yunus Yıldırım

Turkcell Süper Lig'de 17. hafta maçlarını yönetecek hakemler Merkez Hakem Kurulu tarafından açıklandı. 24 Ocak Cumartesi günü oynanacak olan Sivasspor-Galatasaray karşılaşmasını Yunus Yıldırım yönetecek.

Turkcell Süper Lig’in 17. haftasında görev yapacak hakemler şöyle:

23 Ocak Cuma
20.00 Ankaraspor-Konyaspor: Taner Gizlenci

24 Ocak Cumartesi
14.00 Sivasspor-Galatasaray: Yunus Yıldırım
14.00 Eskişehirspor-Gaziantepspor: İlker Meral
14.00 Kayserispor-Gençlerbirliği: Koray Gençerler
14.00 Ankaragücü-Antalyaspor: Hakan Özkan
19.00 Beşiktaş-Denizlispor: Selçuk Dereli

25 Ocak Pazar
14.00 Bursaspor-İstanbul Bşb: Özgüç Türkalp
14.00 Kocaelispor-Hacettepe: Aytekin Durmaz
19.00 Fenerbahçe-Trabzonspor: Bünyamin Gezer
TRUST GALATASARAY
MGC
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cola Turka İdman Raporu: 22 Ocak 2009 Perşembe

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı, çalışmalarına bu akşam Florya Metin Oktay Tesisleri Jupp Derwall antrenman sahasında basına ve taraftara kapalı olarak yaptığı antrenmanla devam etti.

Teknik ekibimiz Michael Skibbe, Cevat Güler, Burak Dilmen ve Nezih Ali Boloğlu yönetiminde, saat 17:00’den itibaren yapılan antrenman ısınma ve koordinasyon hareketleriyle başladı.

Antrenmanın ana bölümünde Sivasspor karşılaşmasının taktik çalışması yapıldı.

Antrenman soğuma çalışmalarıyla tamamlandı ve oyuncular akşam yemeği için merkez binamıza geçtiler.

Aydın Yılmaz, Mehmet Topal ve Barış Özbek antrenmanın tamamına katıldılar.

Tedavisi devam eden Servet Çetin ise kontrollü olarak takım antrenmanın tamamına katıldı.

Tobias Linderoth fizyoterapistler eşliğinde takımdan ayrı çalıştı.

Tedavisine Metin Oktay Tesisleri sağlık merkezinde devam edilen Shabani Nonda ve Cassio Lincoln takımdan ayrı çalıştı.

Mehmet Güven ve Ferdi Elmas tedavilerinin ardından düz koşulara başladılar.

Dün ayak bileği burkularak antrenmanı tamamlayamayan Semih Kaya’nın tedavisine Metin Oktay Tesisleri sağlık merkezinde devam edildi.

Hasan Şaş tedavisinin ardından fizyoterapistler eşliğinde salonda ve sahada çalıştı.

Harry Kewell ve Murat Akça’nın Metin Oktay Tesisleri sağlık merkezinde, Uğur Uçar ve Serkan Çalık’ın ise Almanya’da ameliyat sonrası rehabilitasyon çalışmaları devam ediyor.

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı çalışmalarını 23 Ocak Cuma günü saat 11:00’da basına ve taraftara kapalı olarak gerçekleştireceği antrenman ile tamamlayacak ve akşamüstü saatlerinde 1481 Incentive Organization’ın düzenlediği özel bir uçak seferiyle Sivas’a geçerek otelde kampa girecek.

12 arızalı adam.
Bunlardan Servet ve Lincoln'ün durumu diğerlerinden daha önemli tabi.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Sivas maçını Hotbird uydusundan yayın yapan arap El cezire sports+1 kanalı da canlı yayınlayacak.(Bu kanal da şifreli kanal)
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Mehmet Akif Karamızrak wrote:
Ali Gursel wrote:Sabah Bülent Uygun ile konuştu Lig TV canlı yayında. Belediye'den yardım istedik gelip buzu kıracaklar dedi (bahsedilen buz şu anda stadın zeminin kaplayan buz :shock: ). Sonra da sakatlarından şikayet etti zemin yüzünden. Kafam karışık, yahu stad sizin stad.

Neyse, buzlar kırıldıktan sonra saha 70% oyuna hazır duruma gelecekmiş (ya da sahanın 70%i hazır olacakmış tam anlayamadım).
Buz kırma çalışmalarına eski güreşçi olan sayın hocamızda katılsa fena olmaz belediyenin elemanları kırk kır zor bitirir bu buzları. Bu zeminde maç oynayacak oyunculara Allah yardım etsin maçı oynatanlarada.. neyse birşey yazmayım daha..

Image
Bu resim hicde iyi degil. O buzu kirsalarda altinda cimen kalirmi oda baska dert. Hava sicakligi tahmin edildigi gibi 3 4 olursa bir sans ver.

Ben bu yonetimin bu sorunu iyi yoneticeigini ve en az zararla cikicagimiz dusunuyorum.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Mehmet Gurdal Cetin

Defansin ortasinda Jean TORVILLE , Christopher DEAN ikilisi oynasin bari :shock:

Yuhhh !!

Bu sahada mac oynanir mi!!

Belediye gelecek buzu kiracak

Cimen ortaya cikacak

Sonra mac yapilacak.

Kayma essegim kayma :D
TRUST GALATASARAY
MGC
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Mehmet Gurdal Cetin wrote: Gidin tartismanizi baska yerde yapin milleti tedirgin etmeyin diyecem ama diyemem cunku ikinizin de bu foruma emegi var, ikinizde buranin demirbasisiniz. Ikinizde degerli insanlarsiniz.
Bari kavganiza ozelden devam edin diyeyim o zaman.
Bu yasa gelmis, belli bir egitim almis insanlarin birbirine bu sekilde yazmasini benim kafam almiyor.

Ben bu forumu yanilmiyorsan 90'li yillarin ilk yarisinda kesfettim, seviyeli, efendi bir topluluk oldugu icin sadece okumaktan vazgecip, arada bir yazmaya da basladim.
Cevremdeki insanlara gelin, bakin siz de okuyun ne kadar seviyeli ve kaliteli bir forum diye reklam da yaptim ve yapiyorum.
Bazi anlamsiz bireysel tartismalari görünce ne okumak ne de yazmak geliyor icimden.
Konunun basligini acan kisi oldugum icin, kendimi altinda yazanlardan biraz daha fazla sorumlu hissediyorum ve biraz daha fazla rahatsiz oluyorum.
Ben böyle tartismalarin nedenini an-la-ya-mi-yorum.
Lütfen biraz daha sakin ve saygili yazalim.
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Lincoln ve Servet Sivas'a götürülmemiş.

Nasıl bir kadro çıkacak çok merak ediyorum...

Kazanmak süpriz olacak...
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ismail Gezer wrote:Lincoln ve Servet Sivas'a götürülmemiş.

Nasıl bir kadro çıkacak çok merak ediyorum...

Kazanmak süpriz olacak...
Hiç takma kafanı, Altay ve Malatya maçları kazanıldı, kim takar Süper Lig'deki Sıvas maçını, öncelikleri doğru belirleyelim.

Neyse, iki eğri bir doğru etti, en azından Lincoln konusunda, o sahaya çıkmaması daha hayırlı zaten.

Ali
Ridicule is the only weapon which can be used against unintelligible propositions.--Thomas Jefferson
Zoban Raftik

Post by Zoban Raftik »

Bu sahadan sag ciksak kardir.
Puan muan hikaye.
liberta per gli ultras
Mehmet Gurdal Cetin

Zoban Raftik wrote:Bu sahadan sag ciksak kardir.
Puan muan hikaye.
Valla ben de oyle dusunuyorum Zoban,

Orta sahada topu alan karsi kaleye sut atacak, top gelene kadar 1-2 dakika gecer, hesap yaptim, her bes dakkada bir kaleye uzaktan abansak, topun gelmesine kadar mactan bayag bir sure calabiliriz.

SABRI KESIN OYNAMALI !!! :lol:

Isinmak icin kavga cikarmak ta baska bir cozum tebi :D

Iclere hanimlarin kilotlu coraplarindan giyilecek (suspenders yok ha :D )
Ayaklara ayak sobasi (hala bu isimle mi satiyor lar ?)
TRUST GALATASARAY
MGC
Locked