Fortis Turkiye Kupasi Ceyrek Final Kuralari

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Ali Gursel

Fortis Turkiye Kupasi Ceyrek Final Kuralari

Post by Ali Gursel »

Sivasspor ile eslestik, ilk mac ASY'de.

FB-Bursa ile eslesti.

Denizli-Ankara
Antalya- Besiktas diger eslesmeler.

Ali
Ridicule is the only weapon which can be used against unintelligible propositions.--Thomas Jefferson
Zoban Raftik

Post by Zoban Raftik »

15 gunde Sivas ile 3 maç
Sivas'a doyariz artik :)
liberta per gli ultras
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Zoban Raftik wrote:15 gunde Sivas ile 3 maç
Sivas'a doyariz artik :)
11 gunde uc mac oluyor. Ikisi Sivas'ta, karakis ortasinda. Sivas'li yonetici GS le akraba olacagiz artik dedi, daha sicak yerlerde kaynassaydik diye dusundum. :lol:

Ama ben cok sevincliyim, rotasyona inanmayan hocasi, tur atladikca 37,5 Turk lirasi kazandiran kupasi, Subat basinda eksi 15-20 derecede buzla kapli sahasi olan Sivas'i ile Fortis GSimiza kazandirmaya devam ediyor.

Tum camia kenetlenip bu kupayi kazanmaliyiz, en onemli hedef bu.

Trabzonlular nasil kIs kIs guluyorlardir simdi bu muhabbete, hey yawrum.

Ali
Ridicule is the only weapon which can be used against unintelligible propositions.--Thomas Jefferson
Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Bir an once elenelim bu kupadan.
Hatta Sivas'la iki macada PAF kadrosunun cikmasi farzdir.
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Birde isin guzel yonunden bakin. Nadide insan , khalkedonia neferi, buyuk sair ve dusunur ,Asker Bulent'in sahane demeclerine, siirlerine, akillara ziyan fikirlerine doyacagiz. Her uzatilan mikrofona konusur artik. :-))

Ilk once Kucuk FBile, sonrada orjinaliyle hayrilisis ile

O degil ama Mehmet Yildiz '' madem beni almadiniz, iste boyle derse'' yandik.

Ben Ali Gursel gibi dusunmuyorum cunku GS'nin elinde yaklasik 25 kisilik üst düzey bir oyuncu toplulugu var. 18 mac ile sinirlandirirsaniz , bazi oyunculari kusturup paslandirirsiniz. Kaldiki ilk yari bircok sakat olmasina ragmen kadro o yogun tempoyu kaldirdi. 2. yari bircok sakat geri dondu. Bu adamlari maddi manevi doyurmak lazim.

Birde olaya soyle bakin. Sivasta potada ve sampiyonlugu zorluyor. Kadrolarai daha sinirli. Bir stratejik sakatlik onlari denklem disi birakir. GSnin her pozisyonu dolduracak adami var. (Barosta zorlaniriz biraz)
NO ADNANS, NO CRY !!
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

bu ne bicim is, böyle kura mi olur.
Bu tür organizasyonlarda iki temel kriter olur :

1. Ayni gruptan cikan takimlar birbiri ile eslesmez
FB-Bursa , Antalya- Besiktas.
Ayni gruptan cikmadilar mi ?

2. Grup birincileri ile Grup ikincileri eslesir.

Adina layik bir organizasyon oluyor, ne de olsa "ZORTIS"
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Serif Halimler wrote:bu ne bicim is, böyle kura mi olur.
"ZORTIS"
Amac buyukleri erkenden birbirine kirdirip, Anadolu takimlarina yolu acmakti gecen senelerde. Hani ligi kazanamiyorlar, bari kupayi alabilsinler sacmaligi icin. Gruplari genelde birinci bitiren buyukler ancak ceyrek finalde karsi karsiya geliyordu eskiden . Simdiki Kurada ise birbirlerine erken cikma olasiliklari var. Fakat nedensede bu ihtimal GS ve Sivas eslesmesinde yasandi.
NO ADNANS, NO CRY !!
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Alpay Dedeoglu wrote:Ben Ali Gursel gibi dusunmuyorum cunku GS'nin elinde yaklasik 25 kisilik üst düzey bir oyuncu toplulugu var. 18 mac ile sinirlandirirsaniz , bazi oyunculari kusturup paslandirirsiniz. Kaldiki ilk yari bircok sakat olmasina ragmen kadro o yogun tempoyu kaldirdi. 2. yari bircok sakat geri dondu. Bu adamlari maddi manevi doyurmak lazim.
Aloooo Alpay, sesim geliyor mu, çığlıklarımla ulaşabilir miyim sizlere :lol: :lol:

25 tane üst düzey oyuncu çok iyi hoş ama kullanırsan, adam rotasyon yapmıyor, Altay maçına tam kadro çıktık (şükür Lincoln tatilden geri dönmemişti), Malatya maçı da eh yani, tam biraz yedek var derken asları sokmaya başladı yine sapıtıp bizimki.

Skibbe 25t kişilik kadrosunu Wenger gibi, Benitez gibi kullanan bir hoca olsa, ne kadar kupa varsa katılalım, ama adam öyle değil, kullanmıyor işte. Ben onun üzerine bırakalım bu kupayı, riski getirisnden fazla diyorum.

Bak Cumartesi gününe Sıvas maçına stoperde Aşık-Topal, Aşık-Balta, Aşık-Semih Kaya falan seçeneklerimiz, 1 ve 2 nolu stoperlerimiz (Meira'yı beğenmeyenler için)Servet ve Emre Güngör ligde bize puan kaybı verdirme ihtimali en yüksek maçlardan birinde yoklar, neden? Biri Altay maçında sakatlandı, diğeri Malatya maçında cezalandı. (Tamam, Emre'nin maç ritmi bulması lazım ama ben yine ben bunu mümkünse Bremen maçında yapalım derdim (bildiğiniz gibi Bremen maçında görülen kırmızı kartler Bundelsliga ve Züper lige yansımıyor)

Şimdi bende mi bir gariplik var, yoksa daha normal olan Emre Aşık ve Semih Kaya'nın Altay ve Malatya maçlarında forma bulup, Servet ve Emre Güngör'ün Sıvas'a karşı oynaması mı?

Ne olması lazım şu kupanın anlamsızlığı ve zararının görülmesi için, ilk kupa maçında Arda, Lincoln, Baros, Servet, de Sanctis falan hepsinin birden ayağı kırılırsa mı yahu acaba bu kupa maçlarına bu adamları çıkarmasa mıydık denilecek?

Diğer kısma gelince, ben tekrar tekrar yazayım, çünkü 10 puan geriye düştüklerinde de yazıyordum: GS'ın ligde tek rakibi vardır, o da FB, bu ikisinden biri şampiyon olacak, eğer hüzün falan gibi faktörlerden diğeri son haftalarda saçmalamaz ise diğeri de ikinci olur. Yani Sıvas şampiyon GS ikinci, Trabzon şampiyon GS ikinci gibi senaryolar gerçek değil, Sıvas bize FB ile yarışımızda puan kaybettirebilir, onun dışında Sıvas'ı devre dışı bırakmak falan gibi dertleri olmaz GS'ın, devrede değiller zaten çünkü, GS ve FB hariç hiçbiri değiller.

Tabii BJK Yusuf transferinden sonra +30 klasmanında kesin şampiyon, ama neyse ki biz o kategoride değiliz, tüm BJKlılara bir kez daha bol sabır diliyorum.

Şerif bey, saçma kupanın saçma kuralları. Lig maçları alt liglerden gelen takımlara neredeyse bütün dünyada tek maç usulü oynayarak sürpriz yapma, adını duyurma, kendini gösterme imkanı vermek içindir. Birinci ligde olup sezonun tamamını çıkarmaya soluğu olmayan ya da alt liglerden gelen takımlar tek maçlık sürprizlerle birşeyler yapma şansına sahip olurlar.

Bizde ahlatlık o seviyede ki, Kupa ligde iddialı olan takımların mümkün olduğu kadar ileri gidebileceği şekilde formatlanmış. Muhtemelen yarı final üç büyükler artı Ankaraspor olacak, yani ligde ilk 5 sıradan 4ü yarı finalde, ne o, sürprize açık, küçük takımları motive etmeye yönelik kupa heyecanı.

Aynı gruptan gelip karşılaşanlar, gruplarında birinci olup birbiriyle karşılaşanlar, grup usulü ilk sekiz belirlemeler falan gibi ne kadar gariplik varsa hepsi bizde.

Ali
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ses geliyorda , yaninda kalli var. Dogru yolu gosterirler artik rotasyon icin.

Ben o kadar umutsuz degilim orta gobek icin. Kimler var bakalim:

Servet (Iyilesme ihtimali var, adam kirik kemikle oynadiktan sonra
omuz incinmesi ile hayli hayli oynayabilir)

Emre Asik ( Turk Milli takim oyuncusu, Turkiyenin en istikrarli savunma oyuncusu)

Mehmet Topal (Turk Milli takim oyuncusu, Alman Milli Takimina karsi tandem oynadi)

Hakan Balta (Turk Milli takım oyuncusu, kariyerinde sol tandem oynamisligi var)

Semih Kaya ( Umit Milli Takim oyuncusu, onlarca defa milli olmus, gecen yil sakatlanmasa bu yil daha cok gorecektik)

5 tane Milli Takim oyuncusuda müsaadenle bir Sivassporu durdursun.

Kaledede Italyan Milli Takimi kalecisi. Onlerindede Turk Milli Takim oyuncusu Ayhan ve Alman Umit Milli Baris Ozbek.

Ve herseyden onemlisi savunmaMA oyuncusu Meira cezali. Allahin bir lutfu bize.
NO ADNANS, NO CRY !!
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Skibbe'nin kupa maclarinda rotasyon oynatmamasinin esas sebeplerinden bir tanesi yonetimin Fortis'e yaklasimi. Yonetim Skibbe'ye belli ki "Fortis'ten gelecek her kurusa muhtaciz, ne yap et maclari kazan, kupayi da almak icin elinden geleni yap." demis. Adam da rotasyona cesaret edemiyor, elindeki en kuvvetli kadroyu cikariyor maclara.

Skibbe genclere onem veren bir teknik direktor, bu yuzden takimin basina getirildi. Kendi insiyatifi olsa 2. lig takimlariyla olan maclarda genclere cok daha fazla sans verirdi diye dusunuyorum.

Yonetimin kupa yaklasimi Sivas kurasi ile elinde patladi. Maksimum bir kac milyon dolar icin Lig ve Avrupa performansi tehlikeye atiliyor. Ilk yari Skibbe'nin elinde yorgun ve yipranmis bir kadro vardi, biraz dinlendi derken simdi de zorlu Fortis maclari cikti. Kritik Bordeaux macina 5-6 onemli eksikle cikarsak cok da sasirmayacagim acikcasi.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Çok şanssız bir kura. Diğer bütün alternatifler bundan iyiydi. Bu zamanda Sivas'a gidip gelmek berbat birşey. Bu maçlarda sakat vermeyelim, namusumuzla elenelim ben razıyım :D
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Levent Guntay wrote:Skibbe'nin kupa maclarinda rotasyon oynatmamasinin esas sebeplerinden bir tanesi yonetimin Fortis'e yaklasimi. Yonetim Skibbe'ye belli ki "Fortis'ten gelecek her kurusa muhtaciz, ne yap et maclari kazan, kupayi da almak icin elinden geleni yap." demis. Adam da rotasyona cesaret edemiyor, elindeki en kuvvetli kadroyu cikariyor maclara.
Ben benzer seyleri Ali Hocam'a soyledigimde, o zaman benim kizginligimin oklarini yonetime cevirin anlaminda birseyler soylemisti yanlis anlamadiysam/hatirlamiyorsam. Bu durum, sanirim asagidaki ile resmen onaylanmis oldu:
Resmi Site wrote:Haldun Üstünel: "Bizim İçin Kupa Önemli"

Galatasaray Futbol Şubesi Sorumlusu Haldun Üstünel, Fortis Türkiye Kupası’nda Sivasspor ile eşleşmemizi Galatasaray TV’ye değerlendirdi. Üstünel, “Bizim için rakip değil kupa önemli. Üç kulvarda da finali hedefliyoruz” dedi…

Belki de kaderin cilvesi. Çok kısa bir süre içerisinde Sivasspor ile oynayacaksınız hem ligde hem kupada. Güçlü bir rakip. Sizin görüşlerinizi alabilir miyiz?
Şimdi 15 günlük bir süreçte dediğiniz gibi üç kez karşılaşacağız rakibimizle. Bizim için UEFA Kupası karşılaşmaları öncesinde böyle dişli, güzide bir kulübümüzle karşılaşmak iyi bir hazırlık dönemi geçireceğimizin göstergesi. Bizim üç kulvarda da hedefimiz final oynamak. Sonuçta burada rakibimizden çok bizim için kupa önemli. Kupaya kilitlendik. Onun için hayırlı olsun diyorum.

Peki zorlu hava koşulları olacak. Defansta belli sakatlıklar var. Hazırlıklar nasıl gidiyor? Galatasaray’ı zorlayacak mı?
Hazırlıklarımız iyi gidiyor.12 günlük bir süreçte Sivasspor ile üç maç oynayacağız..Tabii ki hava koşulları da önemli, zemin şartları özellikle sakatlıklar açısından her takımı korkutuyor. Ama daha önce belirttiğim gibi, bizim için hava şartları, rakip önemli değil. Tekrar etmek istiyorum, bizim için kupa önemli.
Özgür
Post Reply